ARI “Dzīvības koks”

Zini, ka pirms radīšanas sākuma bija tikai visu ar sevi aizpildoša gaisma,
Un nebija brīvas neaizpildītas telpas –
Tikai bezgalīga, vienmērīga gaisma visa sevi piepildīja.
Un kad Viņš nolēma radīt pasaules un radījumus, kas tās piepildītu,
Ar to atklājot savu pilnību,
Kļūstot par iemeslu pasauļu radīšanai,
Samazināja Viņš sevi savā centrālā punktā –
Saspiedās gaisma, un attālinājās,
Atstājot brīvu, nearko neaizpildītu telpu.
Vienmērīga bija gaismas saspiešanās tās centrālajā punktā,
Līdz tukšā vieta ieguva apļa apveidu,
Jo tā izpaudās gaismas saspiešanās.


Zini, ka pirms radīšanas sākuma bija tikai visu ar sevi aizpildoša gaisma,
Un nebija brīvas neaizpildītas telpas –
Tikai bezgalīga, vienmērīga gaisma visa sevi piepildīja.
Un kad Viņš nolēma radīt pasaules un radījumus, kas tās piepildītu,
Ar to atklājot savu pilnību,
Kļūstot par iemeslu pasauļu radīšanai,
Samazināja Viņš sevi savā centrālā punktā –
Saspiedās gaisma, un attālinājās,
Atstājot brīvu, nearko neaizpildītu telpu.
Vienmērīga bija gaismas saspiešanās tās centrālajā punktā,
Līdz tukšā vieta ieguva apļa apveidu,
Jo tā izpaudās gaismas saspiešanās.
Un tā, pēc šīs centru piepildošās telpas gaismas saspiešanās
Izveidojās apaļš tukšums, un tikai tad
Izveidojās vieta, kur vārētu eksistēt radījumi un veidojumi.
Un no bezgalīgas gaismas izstiepās taisns stars,
No augšas uz leju tas nolaidās tukšās telpas iekšienē.
Nolaižoties pa staru, bezgalīga gaisma izstiepās lejup,
Un šajā tukšajā telpā radīja pilnīgi visas pasaules.
Pirms šīm pasaulēm bija Bezgalīgais,
Savā pilnībā tik skaists,
Ka radījumam nav iespējams aptvert tā pilnību,
Un radīts saprāts nevar Viņu sasniegt,
Jo Viņam nav vietas, robežu un laika.
Kā stars nolaidās gaisma
Pie pasaulēm, kuras atradās tukšā un tumšā telpā.
Tā katras pasaules apveidi pēc savas nozīmes nostājās tuvāk gaismai,
Līdz beidzot atrodam mūsu materiālo pasauli, šo pasauļu pašā centrā,
Visu apveidu stindzinoša tukšuma pašā centrā.
Un tik tāli no Bezgalīgā – tālāk par visām pasaulēm,
Un tāpēc materiāli tik bezgalīgi zemu –
Jo tā atrodas visu apveidu vidū –
Pašā stindzinošākajā tukšuma vidū.


http://kabbalah.info/latvikab/index_lat.htm


11.08.2005

Komentāri:

 Stabulnieks, urar69@inbox.ru 18:45:01 12.07.2006 
Dieva priekšā nebija neviena, kuram jautāt padomu par to kā visu uzsākt un nebija arī liecinieku viņa darbam. Vis šis skaidrojums un citi līdzīgie ir tikai ĻAUŽU mentālas nepilnības vajš savas radīšanas salīdzinājums ar to kas ir Dievs. Paša sapnis vienmēr liekas gaišaks par cita sapni. Katrs pieskāriens sākumā sajūtas līdzīgi bumbai, bet pavisam savādāk, kad iekrīt grāvī.

 Kaspars,  21:57:32 16.08.2005 
taatad ne taa buushu sapratis ;)

 Kaspars,  21:57:04 16.08.2005 
taatad ne taa buushu sapratis ;)

 Aleksandrs - Kaspars,  11:54:43 16.08.2005 
'SJ apgalvo ka glabinjsh tikai pareizi domaajoshajiem'
SJ tādas muļķības neapgalvo!!!!

 Kaspars,  01:34:12 15.08.2005 
Nezinu ...... Cik lielam ir jaabuut cilveeka egoismam , lai nespeeTu iedomaties pasauli bez sevis pasha ? Lai histeeriskaa steigaa saaktu kjert , it kaa aizejoshu vilcienu .
SJ apgalvo ka glabinjsh tikai pareizi domaajoshajiem , Jehovas liecinieki pat saskaitijushi debesis rezervetaas vietas . Un taa daudzi jo daudzi , liimeejot uz skaardeneem ljoti skaistas etikjetes , censhas rast savam teftelim noieetu (tiesa tas , kursh no tiesas bus veelejies saturu to arii buus dabuujis . Taa vai shitaa , ar lielaakaam vai mazaakaam blakusparaadiibaam - neatkariigi no etikjetes ).
Protams - visiedarbiigaakaa etikjete uz cilveeka ego ir uzraksts - EEEDIET TIESHI SHO , SAVADAAK NO MINERAALU UN VITAMIINU TRUUKUMA JUUS SAGAIDA NEGLAABJAMS GALS .
Atkaapjoties no tefteljiem un atgriezhoties pie ticibas .
Manupraat taa visa un pilniibaa izpauzhas vienaa vienkaarshaa teikumaa , bet tikai tad , ja doma paaraug paarlieciibaa . To man teica mana Vecmaaminja ( Domaaju ka ne tikai mana un ne tikai man ) ----- Vis kas notiek , notiek uz labu .
Taa ir liela divkosiiba no dazhaadu etikjeshu liimeetaajiem - apgalvot ka nekas pasaulee nenotiek bez Visaugstaakaa zinjas , un tanii pashaa laikaa likt cilveekam ticeet , ka vinja taalaakais liktenis ir tikai un vieniigi atkariigs no pareizaa brenda izveeles . Nu nav !!!!!!! Tas ir atkarigs tikai , un vieniigi no Dieva , kaa radiitaaja .
Es esmu cilveeks , kuram daavanaa ir sniegta dziive . Un mans pienaakums ir nodzivot sho dziivi APZINAATI .
Ja mani , manaa celjaa sastop saapes , es zinu ka tas ir lai norudiitu manu raksturu un vairotu sapratni par citu cilveeku saapeem , ja man gadaas nomaldiities , es zinu ka tas ir taapeec , lai , kad atradiishu pareizo celju , es neaizmirstu kaads tas izskataas , ja prieks - taa ir daavana , lai es ieraugu , cik viss shajaa Dieva radiitajaa pasaulee ir skaisti . Protams - es Neesmu Dievs , un es varu tikai mineet patiesos noluukus katram , man suutiitajam paarbaudiijumam vai paardziivojumam , bet es zinu -
NEKAS SHAJAA PASAULE NENOTIEK BEZ MUUSU RADIITAAJA ZINJAS , UN VISS KAS NOTIEK IR UZ LABU .

Iespeejams ka bez manis , bet uz labu ;)

 Aleksandrs - Gugam,  10:39:01 14.08.2005 
Piekritu, bet tomēr atceries, ka Jēzus teica vienam no pakārtajiem ļaundariem: 'Patiesi Es tev saku: šodien tu būsi ar Mani paradīzē.' (Lūk. 23:43) Un tā bija tikai Dieva griba, nevis cilvēka nopelni.

 guga, sv. Tereeze 23:43:37 13.08.2005 
sv. Tereeze maaca kalposhanas celju kaa gariigo celju. Palasi tos vinjas darbinjus, tur vinja staasta, ko vinja maaca. Runaajot jogas terminologjijaa taa ir Karma un Bhakti joga kopaa ljoti augstaa bezkompromisu liimenii.
Par sveetiibu - jaa, protams, mana izpratne arii ir taada, ka gariigaa skolotaaja sveetiiba ir ljoti svariiga (pie noteikuma, ka pats sveetiibu sanjeemushais cilveeks peec tam straadaa ar sevi). Visi lielie Skolotaaji ir vienis praatis, ka tik un taa celjsh ir jaanoiet pasham cilveekam - Skolotaajs var iedot tehniku un patiiriit mazliet skolnieku, atvieglot vinjam celju un nodroshinaat zinaamu aizsardziibu, taapat, paraadiit kaadu zinaamu sajuutu, piemeeram, peec kuras pats skolnieks bez shiis paliidziibas dabuutu varbuut krietni pasviist, bet iet sho celju, tas tik un taa ir pasha shii konkreetaa cilveeka 'bizness'. Neviens to nevar izdariit muusu vietaa.

 Aleksandrs - Gugam,  00:21:07 13.08.2005 
Es piekritu, ka Svētais Gars darbojas visur, bet šeit domāts par dzimšanu no Gara, jeb smalko iesvētīšanu kad cilvēka dvēsele savienojas ar Svēto Garu jeb Paramčaitanju. Par šo stāvokli Jēzus teica: 'Patiesi, patiesi Es tev saku: ja cilvēks nepiedzimst no augšienes, neredzēt tam Dieva valstības.' (Jāņa 3:3) Tā iesvētīšana ir galvenā kristietībā nevis sentimenti vai filozofija. Un tā ir visu reliģiju pamats. Savienošanu ar Svēto Garu var sasniegt ar askezam, ka to piemēram darīja isihasti, vai ar skolotāja iesvētīšanu, ka to darīja Jēzus Kristus un ka notiek ari Sahadžā Jogā. Austrumos garīgo skolotāju tradicionāli uzskata, ka Dieva iemiesojumu, par to rakstīja ari Vivekananda un tas uzskats ietekmēja uz kristietību. Bet kristieši uzskata, ka Jēzus bija vienīgais Dieva iemiesojums Pasaulē. Sahadža Jogi atzīst ari citus Dieva iemiesojumus jeb Avatarus. Avatars – ir Dieva apziņa cilvēka ķermenī. Avatariem ir īpaša misija pacelt cilvēci uz aukstāko apziņas līmeni. Ka es paradīju manā saitā (http://www.holyspirit.ru/7skies.htm) Jēzus atvēra Adžnu čakru kolektīva līmenī. Sahadža Jogu var uzskatīt par Jēzus parēgojumu par Svēto Garu, jo katrs cilvēks Pasaulē šodien var saņemt garīgo iesvētīšanu vai savienoties ar Svēto Garu. Protams, var necerēt, ka Shri Matadži ir Avatars, bet es to sapratu jau kad pirmo reizi ieraudzīju viņas fotogrāfiju un neko nezināju par viņu vai par Sahadža Jogu. Citi redz fotogrāfijā tikai sarkano punktu starp acīm :))
Es cienu Sv.Terēzi, bet es uzskatu, ka labdarība nemāca cilvēkus pašiem kļūst laimīgiem, bet tikai piesaista cilvēkus labdarei. Sahadža Jogi ari nodarbojas ar labdarību, bet tas nav galvenais. Par Pasaules Galu, 2012 g. u.c., ka jau teicu Sahadža Joga nemāca, manuprāt, nevar sajaukt visu izlasīto ezoteriskās grāmatās ar SY mācību.

 guga, Aleksandram veel. 19:45:08 12.08.2005 
Palasiiju Juusu lapu. Labs savaakums par isihasmu, par gariigaas prakses saistiibu ar elpu utt.. Tajaa zinjaa teicami. Redzams arii, ka patieshaam esat erudiits. Iebilstu tikai par to, ka Juus sakaat, ka tas viss ir miris. Nav tiesa - jau staastiiju, ka biju Bulgaarijaa klosterii - koncentreeta miera starojums. Taads nekas nevar rasties bez prakses. Viss joprojaam notiek un arii atdzimst daljeeji.

Arii Rietumu katoljiem - vinju prakses ir atshkjiriigas, bet redzu un zinu, joprojaam ir speeciigi gariigi avoti. Un nepiekriitu arii, ka noveerteejat tos, kuru prakse izpauzhas nevis aareejaas meditaacijas darbiibaas, bet konkreetaa praktiskaa darbiibaa, kaa zemaakus - lai dariitu to, ko braalis Rozhee dara vai maate Tereeze dariija un tagad turpina vinjas maasas, vajag ljoti, ljoti lielu gariigu speeku, un taada veida darbiiba jau ir prakse pati par sevi. Domaaju pat stipri augstaaka prakse par jebkuru formaalu seedeeshanu meditaacijaa.

Savukaart attiecinaat to uz juusu kustiibu, ka tas ir paregjojumu par peedeejaam dienaam tieshs piepildiijums - nu tas jau ir ticiibas jautaajums. Shaadu kustiibu, kas tieshi taadaa veidaa interpretee rakstus, shobriid nav mazums. Ikvienai priekshaa staav kaads skolotaajs, ko sekotaaji uzskata par Kristus otro atnaakshanu, pasha Dieva atnaakshanu, veel kaadu Visaugstaakaa liimenja inkarnaaciju atnaakshanu (Maitreija, Mahdi, utt, utjp.), uzskata, ka pasaule visdriizaakaa laikaa ies bojaa un maaca, ka sekotaaji shiim kustiibaam ar attieciigo gariigo praksi buus glaabti un pacelsies jaunaa liimenii, kas ievadiis jaunaa Zelta laikmeta saakumu. Nezinu, taas ir nepieraadaamas lietas. Manupraat jebkuraa gadiijumaa lai kaads cilveeks sekotu kaadai kustiibai tik un taa ir vajadziiga karmiska saite. Gariigo Skolotaaju Austrumos vienmeer ir mekleejushi un arii atrod personiski. Manupraat ir simtiem joprojaam darbojoshos tradiiciju. Ja cilveeks izjuut pamatnostaadnes, ka vinjam ir vajadziiga gariiga prakse pati par sevi, vinjsh atradiis savu celju un ies pa to.

Shis laiks shajaa zinjaa neko nav mainiijis, ja nu vieniigi to, ka kaut arii it kaa ir milziigs gariigaas kultuuras pagrimums, no otras puses, ikvienaa vietaa uz Zemes ir pieejamas bezmaz vai visas iespeejamaas gariigaas prakses. Kaut arii saka, ka shodiejn iistu gariigo Skolotaaju ir maz, tik un taa vinji ir pieejamaaki kaa jebkad agraak, jo komunikaaciju iespeejas ir izaugushas nepieredzeetos apmeeros.
Tas mans viedoklis izlasot juusu lapu par isihasmu.

 guga, Aleksandram 15:06:34 12.08.2005 
Vinjsh darbojas vispaar pasaulee droshi vien tomeer. Viss kas pastaav, pastaav ar Dievu un Dievaa. Taatad visam ir kaada daliiba labajaa. Ja kaut kas pilniigi zaudee labo, tas iet bojaa. Jo nevar pastaveet nekas bez Dieva. Dievs ir labais. Ljaunais ir tikai izkropljots labais - skat. Aeropagas Dioniisijs.
Probleema nav lietaas, bet vinju lietojumaa... - Shri Aurobindo.

 Guntis Strautnieks, guntis.str@mail.ru 10:51:24 12.08.2005 
Labaak interesejaties - kaa shii pasaule ies boojaa - jo Zeme ar taas iedzivotajiem paries uz 4.dimensiju - apm. peec 2012.gada. Svetais Gars patlaban Pasaulee glaabj visus cilvekus no bojaaejas. Bet driiz tas savu darbiibu izbeigs - tie kas paliks malaa - buus pieraadijushi sevi - kaa nederiigus dzivei Dieva Valstiibaa - Kosmosa Zelta Laikmetaa - Satja Juugaa. Caur Sahadza-Jogu notiek Bibelee aprakstiitaa Pedejaa Tiesa - mes pashi sevi tiesaajam - par savu piemeerotibu Dieva Valstibai - mums vel ir laiks sevi izmainit uz labo pusi !!!

 Aleksandrs - Karlsonam,  09:17:15 12.08.2005 
Sarkanais punkts starp acīm Indijā nozīme tikai to, ka sieviete ir precējusies... Bet Svētais Gars patiešam darbojas Sahadža Jogā. Indijā to sauc par Paramčajtanju jeb Augstāko (Param) Apziņu (čaitaņja). Tieši šī Dieva Enerģija radīja Pasauli. Par Svēto Garu kristietībā, sufismā un jogā es uzrakstīju saitu http://www.holyspirit.ru/

 RV, Karlsons 08:56:09 12.08.2005 
Uz kurun pusi Tev propeleris griezas?

 Karlsons, Aivar 08:53:56 12.08.2005 
Tev ir talants dziedāšanā, a ko darīt tiem, kam zilonis uz ausim uzkapis? un kā slavas dziesmas varētu dzietāt kurlmēms cilvēks, kurš nekad mūžā nav pat dzirdējis dziesmu un nezin kas tas ir?

 Aivars,  19:09:56 11.08.2005 
Es dziedu Tev Visaugstākais,
Cik liels un spēcīgs ir Tavs vārds;
Es dziedu Tev Visvarenais,
Cik brīnumains Tavs roku darbs.
Piedz.
Un kad es redzu Tavas debesis,
Un zvaigznes ko Tu radījis-
Kungs ,mūsu Valdniek,augsti godājams,
Tavs svētais vārds,Tavs lielais Vārds....


Superīga dziewsma!

 Aivars,  19:04:28 11.08.2005 
Iesākumā Dievs radīja zemi un debesis.Bet zeme bija neiztaisīta un tukša,un tumsa bija pār dziļumiem,un Dieva Gars lidinājās pār ūdeņiem.Un Dievs sacīja:lai top gaisma!(Mozus 1. -1.)
Tā kā bešku tik jāsamelo un uz priekšu.Tāpēc jau tā dzeja neskan un nekad neskanēs.

 Girts,  17:36:36 11.08.2005 
A es nemaz nelasiju.
Nu baigs slinkums braukt iekšā un smadzenes mežģīt.
Interesantas sakarības ar šito bildi piedāvā Drunvalo Melhisedeks 'Drevnjaja taina cvetka žizņi'

 Sfinksa,  17:27:16 11.08.2005 
Vavellos, kas par tekstu!!!!!!
Einšteina relativitāte teoriju par laiktelpu sapratu, bet šito vot nesapratu.......

 Karlsons, Gunti 16:14:28 11.08.2005 
a kas, Gunti, jums ir vadonis-Radītājs? ar to sievieti tā kā būtu skaidrs, sarkans punkts starp acīm un svētais Gars gatavs, bet kas to pasauli radījis?

 Karlsons,  16:12:16 11.08.2005 
dzeja... ;-) diez vai kristiešiem arī ir dzeja par pasaules radīšanu? un kā ar Sahadžjogu? Gunti, nodūc kādu slavas dziesmu Radītājam;-)