www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Doloresa, Aleksandrs
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiSun Dzi „Kara māksla”01.10.2011

Kopš 26.septembra Valters & Rapa, Jāņa Rozes un Latvijas Grāmatas grāmatnīcās ir pieejama slavenā ķīniešu karavadoņa un stratēģa Sun Dzi klasiskais darbs „Kara māksla” Ivara P. tulkojuma interpretācijā no krievu un angļu valodām.

Traktātā īsu pamācību veidā Sun Dzi ir definējis kara vešanas pamatprincipus, kas savu aktualitāti nav zaudējuši arī mūsdienās un joprojām tiek plaši izmantoti gan politikā, gan biznesā, gan arī sadzīvē. 
„Karš ir maldināšanas māksla. Maldini, un Tu uzvarēsi.”, saka Sun Dzi. „Tas, kurš pārzina kara mākslu, pakļauj svešas armijas bez kaujām, ieņem svešus nocietinājumus bez uzbrukumiem un iekaro svešas valstis bez ilgstošiem kariem.” Šie un citi principi ir vadošo politiķu, biznesmeņu un ierēdņu ābece un, zinot to, vai gan ir vērts brīnīties par vadošo aprindu melošanu, liekuļošanu, maldināšanu un arvien lielāku uzticības krīzi pārvaldes institūcijām.

Sun Dzi dzīvoja VI vai IV gadsimtā pirms mūsu ēras un pateicoties Sun Dzi uzvarām viņa valsts iekļāvās civilizēto Ķīnas teritoriju vidū. Atvaļinājies no dienesta, pēc valdnieka lūguma Sun Dzi sarakstīja traktātu “Kara māksla”.

Šis ir tulkotāja izdevums, kurš ir ievērojams arī ar to, ka grāmatas elektroniskā versija pilnā apjomā par brīvu ir pieejama internetā ( http://www.draugiem.lv/karamaksla/ ) un tulkojumu ir atļauts brīvi bez saskaņošanas izmantot gan nekomerciālos, gan arī komerciālos nolūkos.

Salīdzinājumā ar iepriekš izdoto Kara mākslas versiju (Suņdzi „Karamāksla”), šis izdevums ir īsāks, lētāks un pats tulkojums saprotamāks.

Grāmatu ir iespējams iegādāties arī internetā.
 


  

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv