www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Liza, Līze, Elizabete, Betija
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiVimalakirti sutra 25.11.2007

1) Fragments no Vimalakirti sutras (http://lirs.ru/vimala/):

Kad es sēdēju mežā zem koka klusējošajā meditācijā, pie manis pienāca Vimalakirti un teica: „Meditācijai pavisam nav obligāti sēdēt. Neizpaust savu ķermeni trijās pasaulēs (juteklīgās vēlēšanās, formās un bezformīgumā), tad tā arī būs meditācija. Neiziet no koncentrācijas, kad apdziest visas iekšējās funkcijas, un pie tam izturēties pienācīgi, - tā arī būs meditācija. Nepamest mācības ceļu, bet nodarboties pasaulē ar saviem ierastajiem darbiem, - tā arī būs meditācija. Neatļaut sev uztraukties visdažādāko sliktu nodomu dēļ, bet tā vietā izmantot trīsdesmit septiņus līdzekļus, kas ved pie apskaidrības, - tā arī būs meditācija. Neatšķelt uztraukšanos, bet tajā pašā laikā ieiet nirvānā, - tā arī būs meditācija. Jebkurš, kurš tieši tā sēž meditācijā, iegūs Buddas zīmogu”.

2) Henrihs Djumulens (http://www.ozon.ru/context/detail/id/1338183), komentējot šo fragmentu, raksta:

Vispārsteidzošākais no augstāk minētajiem spriedumiem ir apgalvojums par to, ka nevajag novērst uztraukumu. Šīs vietas sakarā tulkotājiem nav vienota viedokļa. Kā seko no skaidrā un nedivdomīgā Kumaradživas tulkojuma, lai sasniegtu apskaidrību, nepavisam nav obligāti attīrīt apziņu no tā, kas to uztrauc.

Tas precīzi sakrīt ar Hueinena, ķīniešu Dzen Sestā Patriarha, un viņa skolnieku pozīciju.

3) Aleksandra Kleina (http://www.zen.ru) komentārs:

Tev nav taisnība, Djumulen, „Neatšķelt uztraukšanos, bet tajā pašā laikā ieiet nirvānā” nepavisam nenozīmē „pavisam nav obligāti attīrīt apziņu no tā, kas to uztrauc”. Lieta tajā, ka „attīrīt apziņu”, tāpat kā „atšķelt uztraukšanos” – ir pavisam bezjēdzīga lieta, ja tu gribi („gribi” – kas par vārdu. :))) Ai, nu labi!..) „sasniegt apskaidrību”, vai, kas tas pats, bet nedaudz cits, - „iekāpt nirvānā”. Ir „jāaizvāc” apziņas piesārņojuma rašanās iemesli, vai, kas ir tas pats – „jāaizvāc uztraukšanās avoti (saprotams, ka iekšējie)”. Pretējā gadījumā tu esi nolemts mūžīgai (es nejokoju! – tieši „mūžīgai”!) savas apziņas Augeja staļļu tīrīšanai, kuri piepildās pēc „Lernejas hidras” principa. Skaidrs, ar ko piepildās. Bet kā aizvākt „neatšķeļot” un tīrīt „neattīrot”, to es tev, buržuīn Djumulen, - neteikšu. Visiem sveiki! – Kl.

iesūtīja Wu 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv