www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Glorija, Banga
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiPareiza koncentrācija (sarunu fragmenti) 14.04.2008

1. Koncentrācija

Kleins

Par koncentrāciju. Koncentrācija – koncentrācijas pakāpe – ir meistarības ekvivalents. Tieši tāpat, kā precizitāte. Tieši tāpat, kā „ar mazu piepūli – padarīt lielu darbu, un arvien lielāku un lielāku darbu”. Tā koncentrācija, kas ir vajadzīga mums, atšķiras no koncentrācijas eiropeiskajā izpratnē, kura nozīmē kaut ko līdzīgu „spēka savilkšanai dūrē”. Koncentrācija, kas ir vajadzīga mums, ir „pilnīga atslābinātība un plūstamība”. Citiem vārdiem, visjūtīgākā reakcija uz vismazākajām vides izmaiņām. Daudzkārt, daudzkārt ātrāka, precīzāka un adekvātāka reakcija, nekā tāda, kas ir iespējama koncentrējoties „savelkot spēku...” veidā.

Kā šo koncentrāciju var sasniegt? Lūk, skaties. Lūk, piemēram, jauns cilvēks. Viņš kautrējas vai baidās, un tādēļ ir agresīvs. Citiem vārdiem, no savas skalas centra, no „nulles” punkta viņš ir aizlidojis uz augšu līdz iedaļai „baidās” un, līdz ar to, arī tikpat daudz uz leju – līdz iedaļai „agresivitāte”. Lūk, ja mēs samazināsim šo izkliedes diapazonu – ja mēs to „koncentrējam”, centrējam..., tad jā, viņš vairs nebaidās, ne arī ir agresīvs. Un viņam nav vairs nekādu nepareizu seku no nepareizām domām vai nepareizas rīcības – no izsmērēti nekoncentrētas svaidīšanās un mētāšanās. Visās citās skalās – tieši tas pats. Pareizs balanss visās 18 000 skalās - meistars. Pareizs balanss visās 70 000 000 skalās – apskaidrotais, vai arī – citiem vārdiem – „atrasties Visuma centrā”, kā saka Morihejs Uesiba (Skat. lappusi par "Aikido" - http://klein.zen.ru/old/Aikido.htm). Līdz maksimālajai robežai „sakoncentrēts”. Maksimāli plūstošs, tekošs. Koāna iemiesojums.

Bet līdz tam visam – jā, - uzmanības koncentrācija. Uz objektu, uz priekšmetu, uz ideju, uz domu, uz rīcību, uz garastāvokli, uz stāvokli. Visparastākajā eiropeiskajā nozīmē. Jā. Tas ir nepieciešams. Sveiki! :)))))

 

2. Gribas piepūle, koncentrācija, smaids

Skolnieks

Gribas piepūle, ūūū, vēl viena..., koncentrācija..., smaids.. un aiziet.. viegli. Lūk. Un no viena noformulēju arī. Labi. :) O! Jau labi... :)))))      pie vella, pie vella... :)

Kleins

Nu, un pareizi! :)))) Precīzāk sakot – pareizi! Vēl precīzāk – tas ir vienīgais pareizais veids.

"Gribas piepūle, ūūū, vēl viena..., koncentrācija..., smaids" – tā ir APZINĀTA sevis pārcelšana augstākā enerģētiskajā līmenī. Paskaidrošu. "Aiziet... viegli" vai "aiziet ne viegli" ir atkarīgs nevis no „apstākļiem”, bet no tā, kādā enerģētiskā līmenī tu atrodies. Tāpēc – bieži vien – (vienmēr!) – lai tiktu skaidrībā un atrastu darbību-atslēgu kādas problēmas atrisināšanai, nav jāmeklē un jātiek skaidrībā, bet vienkārši – (vienkārši!) :)))) – jāpārceļ sevi augstākā enerģētiskajā līmenī. Tad – kā braucot ar virsskaņas ātrumu –


Mizas

Atkritīs pašas,

Izzudīs kopā ar miglu,

Lode kļūst pulēta, spoža,

Šāvējs kļūst precīzs, bet debesis – zilas.


Kā? Kā sevi pārcelt?  Šādi: „Gribas piepūle, ūūū, vēl viena..., koncentrācija..., smaids”. Sveiks! :))))

3. Stāvoklis "ne-ķīselis" 

Skolnieks

Lūk, darbojos divas dienas un kaut kas „atpeldēja”. :))) Kaut kas atpeldēja tādu domu izskatā, ka ir ļoti svarīgi būt visu laiku savāktam, kārtīgam, enerģiskam, sakoncentrētam (+viss cits labais :)), lai neiekristu garlaicībā. Nē, neprecīzi pateicu – garlaicība ir tikai viena no tā enerģētiskā stāvokļa sastāvdaļām, kuru es nosaucu par „ķīseliskumu”, sajūtas no šī stāvokļa ir ļoti nepatīkamas, šajā ķīselī arī atrodas visas tirpoņas un bailes, un vēl visādi draņķi. Tas viss tika saprasts-sajusts enerģētiskajā līmenī, protams. Izrādījās, ka principā nav grūti noturēties stāvoklī „ne-ķīselis” (ja vien „neaizmirst” par to :))) tad, kad nenotiek saskarsme ar cilvēkiem vai ko citu (un atkal, kā es sapratu, tas viss ir enerģētiskajā plānā). Tā arī ir, kā es sapratu, čaņ meditācija un „tieša apziņa”. Bet saskarsmes laikā šajā stāvoklī noturēties ir daudz, daudz grūtāk, ja saskarsme nav saskaņota-noskaņota. Regulāri izkrītu "ķīseliskumā".

Kleins

1. Jā. Ir pietiekami pāriet citā enerģētiskajā līmenī, lai praktiski visas problēmas, tādas kā tirpoņas, bailes un citas – atkristu. Tu visu dari – gan rīkojies, gan saproti – pareizi.

2. "Tieša apziņa" – tā nav "greiza apziņa". Tas nozīmē – neblēdīties, nevērpt intrigas un tamlīdzīgi.

3. Čaņ meditācija nozīmē - " būt visu laiku savāktam, kārtīgam, enerģiskam, sakoncentrētam + viss cits labais :)) un bez „nevajadzīgas (liekas) domāšanas”. Un vairākas reizes spēcīgāk. :)))) Un vairākas reizes spēcīgāk to visu darīt-un-turēt. :)))

(c) zen.ru
iesūtīja Wu 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv