www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Glorija, Banga
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiFragmenti no intervijām06.06.2008

Fragmenti no intervijām ar Mangalanandu un Šibendu Lahiri („Tantra Joga” 2007 N8).

Jautājums: „Kāds ir jūsu dzīves mērķis, pēc kā jūs tiecaties?”

Mangalananda: „Būt tādai, kāda es īsteni esmu. Un tas ir ļoti viegli: tikai nevajag iet prāta pavadā, bet atbrīvoties no visām koncepcijām un idejām, būt pilnīgi brīvai un atklāt sev patieso būtību. Tā ir vienkārši dzīve, atrašanās, esamība – sauciet to, kā gribiet (smejas) – vienotā mīlestībā.”

J: „Vai uzskatiet, ka pastāv garīgās attīstības veidi?”

M: „Viss atkarīgs no tā, kas ar šo jēdzienu tiek saprasts. To var uztvert kā attīstību vai kā šķēršļu pārvarēšanu. Sevi „rediģēt” vispār nav iespējams, jo mēs esam tie, kas esam. Taču tā kā mūsu īstenais „es” ir dziļi noslēpts, mums jānovāc viss liekais, lai līdz tam nokļūtu. Taču es nesauktu šo procesu par attīstību.”

J: „Karma nosaka, ka indivīdam nav izvēles iespējas…”

M: „Ja raugās uz sevi kā uz cilvēku, kā uz ķermeni – tam ir karma. Cilvēka īstenajai būtībai karmas nav. Man karmas jēdziens liekas kļūdains, jo absolūtā brīvība ir brīvība no visām koncepcijām, arī no šīs. Šādas idejas tikai apgrūtina sevis meklēšanu. Cilvēks sevi sasaista ar tām, kļūdaini uzskatot, ka ļoti daudz zina (smejas).”

 

Šibendu Lahiri: „Cilvēks var dzīvot brīvs no zināšanām. Zināšanas ir nasta, pienākums, kas pārņemts no kaut kā, un mūsu zināšanas ir mūsu problēmu avots. Ja ķermenim rodas problēmas, ķermenis pats tās atrisina. Psiholoģiskās problēmas, tādas kā uztraukums, bailes, stress, konflikti, mēs cenšamies noslēpt un izanalizēt savā iekšienē, tādejādi piesārņojot savu apziņu un saskaldot to fragmentos. Var jau teikt, ka cilvēkam ir acs – īpaša acs, kas neapstājas apziņas virspusē un skatās lietu iekšienē, analizējot tās. Taču šī acs nav nekas cits, kā mūsu domājošais „es” - tā ir tikai ilūzija. … Dvēseles patiesā būtība ir savādāka un dziļi mūsos atrodas šīs būtības zīmes – tās nāk no sensenas cilvēces gudrības. Taču daudzi alkst … apgalvojumus, kas ļauj tiem pieturēties pie noteiktas uzskatu sistēmas, kura tiek īpašās acs vadīta.

Panākt, lai informācijas pieejamībai netraucētu somātiski procesi, nav viegli, taču praktizēšana palīdz vismaz daļēji likvidēt šo bioloģisko defektu. Un kad tas tiek panākts, cilvēks skaidri saskata lietas, turklāt neko nemeklē, bet vienkārši redz. Meklētājs ir cilvēks ar saskaldītu apziņu. Kad apziņa ir vienota, nav vajadzības vairs ko meklēt.”

 

No krievu valodas tulkoja Ģirts 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv