www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Karīna, Gaits
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiDr.Hārvejs Spensers Luiss. Dvēseles mājvietas Kosmiskā koncepcija!6.09.2005


Fragmenti no Rozes un Krusta Ordeņa (AMORC) Imperatora Dr.Hārvejs Spensers Luiss grāmatas "Dvēseles mājvietas Kosmiskā koncepcija!" (1930.gads).

....Jautājums: Vai tiešām jūs nesaprotiet, lai reinkarnācijas doktorīna atmet kristietības dotos priekšstatus par elli un šķīstītavu?
Atbilde: Es zinu tikai vienu: sākotnēji kristietībā nebija nekādas dogmas par elli un šķīstītavu. Esmu gatavs saderēt ar jums, ka jūs Jaunajā Derībā neatradīsiet nevienu vietu, kur Jēzus runātu par šķīstītavu vai aprakstītu elli tādā veidā kā to pasniedz kristietība mūsdienās. Tāpēc, lūdzu, nepūlieties saistīt elles un šķīstītavas jēdzienus ar Jēzus Kristus vārdu, neatkarīgi no tā, ko jums par to saka Jūsu mācītājs. Abi šie jēdzieni vai šo vietu apraksti kristiešu dogmām pievienoti daudz vēlāk. Bet es vēlreiz atkārtoju, ja tie ir patiesi, tad nekāda cita patiesība tos neiznīcinās. Ja elle un šķīstītava, kur dvēsele un individualitāte dodas vai kur atrodas pēc pārejas, eksistē, tad nekādā veidā tas nav pretrunā ar dvēseles un individualitātes jaunu dzimšanu pēc attīrīšanās ellē un šķīstītavā....

"...Ja reliģijas, kuras iedvesmo cilvēkus ir pareizas un augstākā laime ir sasniedzama tikai garīgā dvēseles eksistencē, kaut kur garīgi, nevis uz Zemes, kāpēc tad miljoniem dvēseļu ir ieslodzītas šeit un iepazīst bēdas, ciešanas, ķildas un konfliktus?..."

"...Dvēseles iemiesošanās uz zemes, kādam mērķim tas kalpo, kāda jēga ir tam visam? Ja jau katra dvēsele nāk no augstākās pilnības un viņai tur ir atkal jāatgriežas, lai baudītu savu dievišķo izcelsmi. tad kāpēc viņu sūta no tādas transcendentālas vietas uz mūsu pasauli, kurā tā sastopās ar visām pasaules negācijām...." 

"...Rodās divi jautājumi attiecībā uz dvēseles stāvokli laikā starp iemiesošanās reizēm: "Kapēc dvēsele starp inkarnācijām īsāku vai garāku laiku pavada garīgajā pasaulē?" un otrs jautājums - "Kas ir zināms par dvēseles darbību šajos periodos starp iemiesošanās reizēm?..."

www.amorc.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv