www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Judīte, Guna
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiBībeles slēptā nozīme13.09.2005
 

Iedomājieties mūsu Visumu. Bezgalīgi daudz galaktikas, zvaigznes un planētas... un tagad iedomājieties, ka šo Visumu, kas eksistē kaut kādā apjomā, mēs no tā izņemam. Kā mēs varētu stādīties priekšā parādījušos tukšumu, kurā nav nekā, ko varētu izmērīt vai aprakstīt.

 

Mēs visas parādības uztveram laikā, telpā un kustībā. Ja apstādinātu kustību, apstāsies mūsu dzīve. Mēs nevaram iedomāties neko absolūti nekustīgu, apstājušos laikā un neizteiktu telpā.

 

Toties garīgajā pasaulē nav ķermeņu, nav laika un nav telpas. Tieši tādēļ garīgajai pasaulei nav nekāda sakara ar mūsu iedomām, mūsu dabu, mūsu sajūtām un nav cilvēces leksikā tādu vārdu, lai to aprakstītu.

 

Ko pēta Kabala un kādēļ? Ko mēs vispār varam teikt par garīgo pasauli, ko mēs pat nevaram stādīties priekšā. Ja mēs ar visu savu fantāziju nevaram to apjaust, tad kā gan lai mēs varētu saprast to, kas rakstīts kabalistu grāmatās?

 

Garīgā pasaule it kā iet garām mums netverama, neskarot mūsu sajūtas. Bet viņa ir šeit! Kaut arī mēs nevaram iedomāties pasauli bez Visuma, laika un kustības, mums tomēr ir jāpieņem, ka nekas no tā garīgajā pasaulē nav.

 

Par ko raksta svētās grāmatas

 

No tā izriet īpašs likums, kas mums jāapgūst kā pats galvenais attieksmē pret Toru (Mozus grāmata, Bībele): mums reiz un uz visiem laikiem jāiegaumē, ka vārdi ko lasām Torā un visos citos Svētos rakstos – tie ir tikai mūsu pasaules vārdi (bet ne objekti), bet tas, kas stāv aiz vārdiem – tie ir tikai garīgi objekti, saknes, kurām nav nekāda sakara ar mūsu materiālo pasauli. Tas ir pirmais nosacījums, lai sāktu apgūt Kabalas mācību.

 

Turpinājums sekos.......

 

 

Par iespējām Latvijā apgūt Kabalas mācību interesēties Latvijas Kabalas centrā.

Tālrunis: 6890367, Dāvids 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv