www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Judīte, Guna
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiJauns skatpunkts18.10.2005

Daudzi ir dzirdējuši, ka kabala ir slepena mācība. Tieši tās noslēgtība un noslēpuma plīvurs izraisījis tik daudz leģendu, izdomu un falsifikāciju rašanos ap kabalu. Tikai XX gadsimta beigās kabalas zinātne sāka atvērties un izplatīties visā pasaulē. Tāpēc jau šī raksta sākumā vēršoties pie lasītāja esam spiesti noraut gadsimtiem krājušos mītus no senās un mūsdienīgās kabalas zinātnes.

Kabalas zinātne nekā nav saistīta ar reliģiju. Tas ir, ir saistīta, bet tādā pašā līmenī kā, teiksim, fizika, ķīmija, matemātika, ne vairāk. Kabala – nav reliģija un to viegli pamanīt, jo reliģiozie cilvēki par to neko nezin un pat nesaprot ne vārda no tās.

Dziļākās zināšanas par pasaules uzbūves pamatiem, likumiem, pasaules izzināšanas metodiku un radīšanas mērķa sasniegšanu kabala slēpusi pirmkārt no reliģiozām masām, gaidot laiku, kad cilvēce attīstīsies līdz tādam līmenim, ka varēs pieņemt kabalistiskās zināšanas un pareizi tās izmantot.

Kabala – tā ir zinātne par cilvēka dzīves vadīšanu, tās ir zināšanas, kuras nodotas visai cilvēcei, visām pasaules tautām.  Kabala – tā ir zinātne par tās pasaules daļas uzbūvi, kas slēpta cilvēka acīm un pieciem maņu orgāniem. Tā lieto šīs slēptās pasaules jēdzienus, ar to, kas ir augstāks par mūsu pasauli, netveramu mūsu piecām sajūtām jo atrodas ārpus to uztveršanas robežām.

(turpinājums sekos...) 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv