www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Liza, Līze, Elizabete, Betija
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiCigun2.12.2004
Pasaulē aizvien populārāka top demokrātiskā Cigun māksla. Četrtūkstoš gadu senā ķīniešu atveseļošanas vingrošana Cigun vienlaikus ir vesela dzīves filozofija.

"Cigun maina visu: veselību, pašsajūtu, emocijas, domāšanu," saka Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas prezidents, Medicīnas akadēmijas pasniedzējs, sertificēts ārsts Igors Kudrjavcevs, kurš Cigun un otru ļoti radniecīgo Taiczi Cjuaņ mākslu apguvis pie Ķīnas meistara Sina Lao Ši. "Taču cilvēks nemainās kardināli, viņš paliek viņš pats, tikai labāks."

DZĪVĪBAS ENERĢIJA

"Ci" ķīniešu valodā nozīmē iekšējā enerģija, bet "Gun" - darbs: Cigun tiešā nozīmē ir darbs ar iekšējo enerģiju. Kā skaidro I. Kudrjavcevs, šai iekšējai enerģijai, ar kuru atšķiras dzīvais no mirušā, ir milzīga nozīme: atjaunojot dzīvības enerģiju, cilvēks kļūst vesels un spēcīgs, jo tieši enerģijas trūkums ir slimību cēlonis.

Netradicionālā medicīna jau gadu tūkstošiem zina organisma enerģētiskos kanālus, kuru eksistencei pēdējos gados atrasti arī zinātniski pierādījumi - dažiem zinātniekiem izdevies mikroskopā tos saskatīt. Slimības rodas, kad šajos enerģijas kanālos rodas aizsprostojumi jeb nobloķējumi un enerģija kaut kur iestrēgst, nespēdama plūst tālāk. Cigun uzdevums ir šo iekšējo sistēmu attīrīt un iemācīt dzīvot harmonijā ar dabu un pasauli.

"Uz šīm atziņām balstās arī akupunktūra jeb punktu masāža, taču arī pašu cilvēku var iemācīt pareizi kustēties un elpot," saka I. Kudrjavcevs. Ja cilvēks apgūst Cigun vingrojumu kompleksus, viņš turpmāk pats var tos izpildīt, kaut piecas minūtes dienā. Cigun skolotājs ķīniešu mentalitāti pielīdzina vāciskajai, jo visas zinašānas ir ļoti sistematizētas un saliktas pa plauktiņiem atšķirībā no citām Austrumu tradīcijām, kur ļoti daudz kas atkarīgs no skolotāja un nemitīgas uzturēšanās viņa tuvumā.

CIGUN VINGROJUMU KOMPLEKSU PAMATĀ IR PLŪSTOSAS KUSTĪBAS, PAREIZA ELPOŠANA UN DOMU SAKĀRTOŠANA.

Ikdienā mēs elpojam pārāk virspusēji, nenotiek īsta plaušu ventilācija, smadzenes nesaņem pietiekami skābekļa, un tas var radīt galvassāpes, pasliktināt atmiņu. Kāda septiņdesmitgadīga skolniece pēc centīgas Cigun vingrošanas piepeši sākusi atcerēties visu kādreiz skolā mācīto vācu valodu. Igors Kudrjavcevs ar šo skolnieci ļoti lepojas - sākumā pie vina atnākusi dzīves saliekta tantiņa, bet tagad Frīdas tante pati vada savu Cigun grupiņu.

Pareizi elpojot, cilvēks spēj ietekmēt daudzus orgānus - pareizi kustinot diafragmu, tiek masēti vēdera orgāni, uzlabojot gan gremošanu, gan zarnu un mazā iegurņa darbību.

Savukārt pareiza staigāšana un stāvēšana svarīga, lai nostiprinātu mugurkaula sīkos muskuļus, kakla muskulatūru. Sakārtota domāšana samazina galvas smadzeņu enerģētiski nelabvēlīgos potenciālus un uzlabo veģetatīvo centru darbību, līdz ar to regulējot visu iekšējo orgānu darbu.

Cigun izveidoti vingrojumu kompleksi: noteiktā secībā ar noteiktu nolūku veiktas konkrētas kustības - piemēram, gremošanas orgānu darbības uzlabošanai, enerģētiskajai aizsardzībai, mugurkaulam, locītavām.

DZIEDINOŠAIS "SSSSS!"

Vingrinājumos izmanto arī skaņu dziedinošo spēku. I. Kudrjavcevs demonstrēja tā saucamo plaušu skaņu - īpašā veidā tiek paceltas rokas uz augšu, krūškurvis izplēšas, un dažas sekundes skan spēcīgs «sss». Kā stāsta Cigun skolotājs, uz organismu iedarbojas vairāki faktori. Pirmām kārtām no pozas atkarīgs, kā ķermenī var iekļūt enerģija un kā tā plūst organismā. Iedarbojas arī pati skaņa kā akustiska vibrācija, vilnis ar noteiktu frekvenci - zinātniski pierādīts, ka konkrētas skaņas ietekmē konkrētus orgānus. Vienlaikus pareizi jāsakārto domas un, izmantojot vizualizācijas tehniku, noteiktā veidā jāiedomājas konkrēta krāsa.

"Klasiskajā Cigun nav ne jostu, ne grādu, ne pakāpju. Tas nav iespējams, jo princips ir tāds: katrs cilvēks saņem to, kas vinam vajadzīgs," stāsta ārsts. Kāds izārstē osteohondrozi, kāds atgūst veselīgu miegu, kāds samazina ēstgribu. Starp citu, Cigun praktizētājiem parasti apetīte esot mazāka nekā citiem - pirmkārt, organismam vajadzīgs mazāk enerģijas no ārpuses, otrkārt, nav iemeslu tā saucamajai pēcstresa ēšanai, jo nav stresu.

  

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv