www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Kaija, Kornēlija
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība
Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiVizualizācijas metode - noderīga arī veiksmīgam biznesam13.07.2007

Vizualizācijas metode ir universāla, jo ar panākumiem izmantojama ļoti dažādos gadījumos – pirms uzstāšanās ar prezentāciju auditorijas priekšā, plānojot svarīgu tikšanos ar klientu, gatavojoties eksāmenam universitātē, spēlējot boulingu vai basketbolu, plānojot projektu vai domājot par nākamā gada plāniem un mērķiem utt. Pats galvenais ir ieraudzīt veiksmīgu rezultātu.


Lūk, metode!

1. solis. Tu iekārtojies ērti un aizver acis, lai vieglāk koncentrētos.

2. solis - Tests 1. Tu apzinies šībrīža situāciju un savas pašreizējās prasmes pirms gaidāmā notikuma vai darbības. To ir svarīgi izdarīt, lai pēc tam spētu ieraudzīt pozitīvās izmaiņas.

3. solis. Tu sēdi it kā kinoteātrī un uz ekrāna skaties „filmu”, kā kāds ļoti labi dara tās lietas, ko tu gribi darīt.

Ir svarīgi obligāti ieraudzīt darbības uz ekrāna. Tas var sagādāt grūtības, tomēr tas ir ļoti svarīgs priekšnosacījums veiksmīga rezultāta sasniegšanai. Vizualizācijas procesā var arī gadīties, ka kādā situācijā tu pēkšņi iestrēgsti un tev ir grūti saskatīt tālāk notiekošo. Šajā brīdī ir svarīgi nevis pārtraukt, bet turpināt, kamēr tu spēj ieraudzīt uz ekrāna, kā situācija veiksmīgi atrisinās un turpinās.

4. solis. Skaties filmu no jauna, un tagad tu uz ekrāna ieraugi sevi, kā tu to visu izdari tikpat pārliecinoši un veiksmīgi.

Turklāt tu ieraugi visas iespējamās nianses un detaļas, kādas vien vari saskatīt. Tu ieraugi, kā klausītāji atzinīgi novērtē tavu uzstāšanos, cik skaļi viņi aplaudē, kā tava tikšanās noslēdzas ar abpusēji izdevīga līguma parakstīšanu, kā radinieki priecājas par tavu izveseļošanos utt. Tu vari arī sadzirdēt to, kādas skaņas vai balsis skan apkārt, tu vari arī izjust prieku un lielisko atmosfēru ap sevi, sajust, kā tu fiziski kaut kam pieskaries u. c. notikuma detaļas, bet svarīgākais joprojām ir to visu ieraudzīt uz ekrāna.

5. solis. Tu ar visām izjūtām un sajūtām ieej šajā lomā un dari to, ko tikko redzēji kādu citu un pēc tam sevi pārliecinoši darām uz ekrāna.

6. solis - Tests 2. Pārbaudi jaunās iemaņas un pārliecinies, kāds ir uzlabojums, salīdzinājumā ar 1. pārbaudījumu (metodes 2. solis).

7. solis - Pievienošanās nākotnei. Joprojām ar aizvērtām acīm iedomājies divas līdz četras dažādas situācijas tuvākā un tālākā nākotnē, kurās tu pats darbojies un izmanto jaunās iemaņas.

Divas situācijas ir minimālais, četras – maksimālais skaits. Šādi tu vari ieraudzīt arī iemaņu progresu, piemēram, kā tu ceturtajā reizē uzstājies daudz pārliecinošāk nekā otrajā vai trešajā reizē.

Pievienošanās nākotnei ir svarīgs solis, lai nostiprinātu savu pārliecību un gatavību dažādām situācijām.

Vizualizācijas spēks

Ir pierādīts, ka, izmantojot šo metodi, jaunas iemaņas var iegūt trīs reizes ātrāk. Turklāt vizualizācijas metode ir ļoti efektīva situācijās, kas skar mūsu pašsajūtu un veselību, piemēram, atveseļošanās pēc operācijas vai kādas nopietnas slimības. Tas, ko tu dari: tu vispirms uz ekrāna ieraugi, kā kāds ļoti veiksmīgi un ātri atveseļojas, viņam viss sadzīst, viņš kļūst mierīgs, uzlabojas pašsajūta, viss ir kārtībā, tad uz ekrāna ieraugi sevi no malas, kā tu veiksmīgi izveseļojies, un tad ieej šajā lomā un izdzīvo uz ekrāna redzēto.

Protams, tas viss notiek paātrināti – daudz ātrāk nekā dzīvē. Turklāt ir svarīgi, ka tu arī sajūti šo fizisko atveseļošanos, labsajūtu un izjūti savu un apkārtējo prieku par taviem panākumiem.

Tas ir izskaidrojums daudzajiem cilvēku brīnumainajiem izveseļošanās gadījumiem šķietami bezcerīgās situācijās. Kritiskais jautājums: vai cilvēks ir spējīgs šādā grūtā situācijā ieraudzīt sevi veselu un tam patiesi noticēt? Jā, to var ikkatrs no mums, arī tu! Ieraudzīt pozitīvo rezultātu un pieņemt to par savas tuvākās nākotnes īstenību.

Vizualizēt var arī kompleksāku situāciju, kuras izdzīvošana uz ekrāna var prasīt vairāk laika, piemēram, projekts. Tu vari vizualizēt, kā tu risini un tiec galā ar projektu, tā detaļām un īstenošanas posmiem, kā tas veiksmīgi noslēdzas utt. Kas ir interesanti – šajā vizualizēšanas procesā var ieraudzīt jaunas idejas un risinājumus, kā kaut ko paveikt labāk un gūt lielāku pārliecību par savām darbībām. Tu vari izdzīvot veiksmīgu procesa norisi un tad, kad sāksies īstenošana, tu tai būsi gatavs un pārliecināts pat tad, ja arī dzīvē nenotiks tā, kā biji iztēlojies/-usies.

Ja neesi izmantojis/-usi šo metodi, tad ieteikums ir izmēģināt to, vispirms sākot ar kādu vienkāršāku situāciju. Un atceries: ja kāds kaut ko spēj labi paveikt, tad noteikti tikpat labi to spēj paveikt arī tu!

www.reiki.lv 
www.biznesam.lv 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv