www.e-mistika.lv Šodien vārda dienu svin:
Liesma, Elita, Alita
 
JAUNUMI
N-Latvija
Budisms
Kabala
Veselība
Rožkrustieši
Antroposofija
Brīvmūrniecība

Kristietība
Par mums
Arhīvs
* Bibliotēka
Domu nolasītājs
E-Mistērija
Lasītava
Takas un CeļiniekiTautas balss ciemos pie brīvmūrniekiem [LNT]12.11.2009

Lasīt visu...  komentēt


Jelgavas muzejā notiks lekcija par brīvmūrniecību Latvijā un Jelgavā.19.01.2006
Sestdien, 21.janvārī, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā Akadēmijas ielā 10 plkst.12 latviešu valodā un plkst.14 krievu valodā lektors Andris Ruģēns lasīs lekciju "Brīvmūrniecība Latvijā un Jelgavā". Lekcija notiks tāda paša nosaukuma izstādes gaitā, kas muzejā apskatāma vēl līdz 29. janvārim.

Lasīt visu...  8 komentāri


Andris Ruģēns: «Vai svarīgs ceļš, lai aizietu uz templi?»29.11.2005

Andris Ruģēns ir brīvmūrnieks, Latvijas Lielložas lielmeistara vietnieks un viens no izstādes "Brīvmūrniecība Latvijā vakar un šodien" inspirētājiem.
- Cilvēku muļķība ir neizmērojama. Brīvmūrniecībā nekādu noslēpumu nav, tos rada profāni, kas nesaprot, par ko ir runa. Noslēpumus savā laikā radīja boļševiki un nacionālsociālisti, kuriem bija ārkārtīgi izdevīgi atrast kādu ienaidnieku.

Lasīt visu...  49 komentāri


Simboli un rituāli!14.09.2005

Simbols ir objekts ar augstāko nozīmi. Ne katram priekšmetam piemīt Šī augstākā nozīme. Mēģināsim izskaidrot ar piemēru, ko var saprast ar simbolu, lai gan izpratne ir tikai viena daļa no simbola iedarbības. Trīsstūra formu var uzzīmēt kā ģeometrisku figūru. Trīsstūris no koka vai plastikas var būt zīmēšanas rīks vai instruments. Pagatavots no skārda un izlikts ielas malā, trīsstūris kļūst par brīdinājuma zīmi automašīnu šoferiem. Klasiska portāla zelminis kā arhitektonisks elements ari var būt trīsstūrveida. Tā pati trīsstūra forma kristīgās baznīcas telpā norāda uz trīsvienīgo Dievu, un trīsstūris ir simbols — objekts ar augstāko nozīmi.

Lasīt visu...  9 komentāri


"Brīvmūrniecības rašanās, ideoloģija un struktūra" 07.04.2005
  Sestdien 9. aprīlī plkst. 11:30 Kuģniecības un vēstures muzejā krievu valodā lekcija
"Brīvmūrniecības rašanās, ideoloģija un struktūra"

Svētdien 17 aprīlī plkst. 11:30 Kuģniecības un vēstures muzejā latviešu valodā lekcija
"Brīvmūrniecības rašanās, ideoloģija un struktūra"

Lekciju lasa Latvijas Lielložas Lielmeistara vietnieks Andris Ruģēns

Lasīt visu...  5 komentāri


Dr. hist. Prof. Gvido Straube (Latvija). Brīvmūrniecība un dzimtbūšanas atcelšana Latvijā. 04.04.2005

Forum Masonicum Balticum
2005.gada 5.marts 9.00

„Recht muss doch Recht bleiben” – tā savā 1818.gada jūnijā Vidzemes landtāga atklāšanas sprediķī pravietoja toreizējais Vidzemes evaņģēliski luteriskās baznīcas garīgais galva ģenerālsuperintendents Karls Gotlībs Zontāgs no Sv.Pētera baznīcas kanceles Rīgā, uzsverot, ka zemniekam solītā brīvība nekādā gadījumā nav uzskatāma par dāvanu – tā ir viņa dabiskās tiesības.

Lasīt visu...  komentēt


Aleksandrs Gīze 04.03.2005

  Fragments no Aleksandra Gīze grāmatas "Brīvmūrnieki".

 Pēc Grand Orient toreiz vēl spēkā esošās kārtības uz­ņemšanā viņam tika jautāts, vai viņš tic Dieva eksisten­cei. Litrē atbildēja (tas bija 1875. gadā):

Lasīt visu...  42 komentāri


Brīvmūrniecība šeit un šodien03.03.2005
Nikolauss Sverclers, Vīne

Uzruna grāmatas „Brīvmūrnieki" atvēršanas svinību sakarā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, 2005. gada 3. martā

Lasīt visu...  10 komentāri


Konference „Brīvmūrniecība mainīgajā Eiropā” 2005.gada 05.marts 25.02.2005

Latvijas Brīvmūrnieku Lielloža2005. gadā no 4. - 6. martam Rīgā, pirmo reizi Latvijas vēsturē notiks brīvmūrnieku kultūras nedēļa. Pasākumu organizē Latvijas Brīvmūrnieku Lielloža, kura atzīmēs savas pastāvēšanas otro gadskārtu.

http://masonicum.lv/

Lasīt visu...  14 komentāri


Kas ir cilvēks, kas esam mēs un par ko mums jācenšas kļūt?15.12.2004
Daudzi dažādi notikumi manā dzīvē ir likuši mani atkal un atkal domāt, par to kas ir Dzīve, kas ir Cilvēks, kas ir Mīlestība, kas ir Labestība, nejaušības, kļūdas, Nāve un Piedošana. Šīs rindas ir mana izpratne par šiem jautājumiem vairāk vai mazāk pievēršoties katram no šiem tematiem. Tā ir tikai mazākā daļa no visa par ko domāju un kā domāju. Lasiet un pieņemiet to vai nē, bet tāds ir mans šī brīža Gara stāvoklis. Pasauli nepārveidosi, bet tomēr censties padarīt to labāku, ir katra ziņā!

Lasīt visu...  27 komentāri


Brīvmūrnieku kultūras nedēļa08.12.2004
Latvijas Lielloža 2005. gadā no 4. - 6. martam Rīgā, pirmo reizi Latvijas vēsturē notiks brīvmūrnieku kultūras nedēļa. Pasākumu organizē Latvijas Brīvmūrnieku Lielloža, kura atzīmēs savas pastāvēšanas otro gadskārtu.

Lasīt visu...  11 komentāri


Brīvmūrnieku ložas neatkarīgajā Latvijā6.12.2004

Latvijas Lielloža Lai gan brīvmūrniecība bija nospēlējusi ļoti svarīgu lomu latviešu zemnieku atbrīvošanā no dzimtbūšanas, izglītības veicināšanā un pirmās latviešu atmodas kustības sagatavošanā, tomēr latvieši nav bijuši tieši saistīti ar brīvmūrniecību līdz pat 20.gs. sākumam. Valdošās ideoloģijas Eiropā šajā laikā bija valstiskais nacionālisms no vienas puses un komunisms no otras puses, kas neradīja brīvmūrniecībai labvēlīgu gaisotni arī neatkarību ieguvušajā Latvijā.

Lasīt visu...  8 komentāri


Brīvmūrniecība Lietuvā 18.gs. beigās un 19.gs sākumā10.11.2004
Visu Brīvmūrniecības vēsturi apvij noslēpumi un mistika, neziņa un romantisms. Lietuvas Masonu ložu ietekme uz politisko, sociālo un kultūras dzīvi Lietuvā 18.gadsimta beigās un 19.gadsimta sākumā nav nekāds izņēmums. Neatzīstot Lietuvas Brīvmūrniecības ietekmi, nav iespējams pilnībā izprast un izskaidrot Viļņas Universitātes studentu un profesoru Philomates kustību. Neņemot vērā brīvmūrniekus, arī izpratne par 19.gadsimta filantropiju un labdarību paliek fragmentēta.

Lasīt visu...  2 komentāri


Brīvmūrnieki – tempļa cēlāji savā sirdī2.11.2004
Brīvmūrnieki jeb masonu ložas Latvijā joprojām eksistē, lai gan dalībnieku skaits lēnām pieaug. Taču mīts par to negatīvo darbību ir tikpat populārs kā pirmās neatkarības laikā, ko iespējams izskaidrot ar bailēm no nezināmā – brīvmūrnieku noslēpuma. Mazliet vairkāk izprast brīvmūrniecību palīdzēja viens no kustības pārstāvjiem – Māris Slokenbergs.

Lasīt visu...  15 komentāri


Brīvmūrnieku simboli Rīgas Arhitektūrā - papildināts29.09.2004
Brīvmūrnieki jeb masoni ir senākā vīriešu apvienība pasaulē, kuras simboliku galvenokārt veido alķīmiķu un mūrnieku amatrīku zīmes. Tās simbolizē personisku un garīgu izaugsmi. Simboli tiek izmantoti mācības procesā, izskaidrojot brīvmūrniecības principus un mācību. Simbolu nozīme un tajos ietvertā doma tiek turēta noslēpumā.

Lasīt visu...  5 komentāri


Brīvmūrniecības galvenās idejas18.10.2004
Kad hermētisma filosofijas pārstāvji runā par zeltu un sudrabu, vai viņi domā par parasto zeltu un sudrabu?
Nē, tādēļ, ka parastais zelts un sudrabs nav dzīvi, turpretī, filosofu zelts un sudrabs ir pilns ar dzīvību.
Kāds ir brīvmūrnieku meklējumu mērķis?
Uzzināt, kā pilnveidot cilvēkā to, ko daba nav viņā pilnveidojusi.
Kāds ir filosofisko pētījumu mērķis?
Uzzināt, kā pilnveidot to, ko daba nav pilnveidojusi minerālos un palielināt Filosofijas akmeņa spēku.
Vai tas ir akmens, kurš simbolizē brīvmūrniecības pirmo pakāpi?
Jā, tas ir akmens, kuru brīvmūrnieki vēlas apstrādāt!

Lasīt visu...  9 komentāri 

Kopējot ievietoto informāciju, lūgums pievienot linku uz www.e-mistika.lv