12 pazīmes (krievu val.)

/sejasgrāmata/

20.09.2012

Komentāri:

 ggg  12:28:16 07.10.2012

Tās pazīmes varbūt arī šādas un arī vēl citas būtiskas ir, ja domājam par mūsu pašu iekšējām kvalitātēm.

Bet tajā pašā laikā tiek teikts, ka nav nekādu kritēriju, lai parasts cilvēks varētu atpazīt apgaismoto. Daudzi, kuri vēlāk tika atzīti par patiesi apgaismotiem, dzīves laikā ir tikuši uzskatīti pat par sliktiem cilvēkiem. Ir visos laikos bijuši apgaismoti cilvēki, kas kādu iemeslu dēļ ir savu līdzcilvēku priekšā izlikušies par dīvaiņiem vai pat par garīgi ne īsti veseliem (krievu pareizticībā ir pat jēdziens - svjatije juroģivije). Citiem pārmests tādā vai citādā veidā netikumisks dzīves veids utt.

Piemērus mēs varam atrast pat Latvijas garīgās dzīves vēsturē. Latvijas un Igaunijas pirmo budistu Kārli Tenisonu sava laika latviešu sabiedrība neuztvēra īsti nopietni, savās izpausmēs viņš mēdza būt mazliet dīvains, brīžam agresīvs utt. Tajā pašā laikā vairāki augsti lamas bija viņu atzinuši par gandrīz apgaismotu būtni. Viņu uzskatīja pat par Mahakalas inkarnāciju. Kad Tenisons nomira Rangūnā, hoteļa personāls bija bijis izbrīnīts, ka ilgstoši neparādījās parastās nāves pazīmes, kas jebkurā gadījumā ir liecība vismaz ievērojamiem meditatīviem sasniegumiem, ja arī ne apgaismībai.

Latvijas krievu jogs un pašmācības fiziologs un bioķīmiķis Karavajevs, kura izstrādātie veselības nostiprināšanas balzāmi ir šobrīd tik populāri Krievijā, arī bija ļoti eksotiska personība. Viņa uzvedība ne vienmēr atbilda sabiedrībā pieņemtajām normām. Tomēr mūža beigās ar savu aiziešanu pie pilnas apziņas utt. viņš parādīja, ka viņam ir reāli garīgi sasniegumi.

Daudzi Indijas vai Tibetas lielie sidhi vai Ķīnas daosi, kuri vēlāk pat tika iekļauti daosu panteonā bija pazīstami ar tādā vai citādā veidā neordināru uzvedību. 6.Dalai-lama, kas tibetiešiem esot atstājis daudz mīlas dzejas, dzīves laikā tika uzskatīts par lovelasu, viņam pārmeta neapvaldītu uzvedību, bet tajā pašā laikā viņš realitātē bija bijis liels tantras un dzogčena adepts, viens no lielākajiem zināmajiem mistiķiem Tibetas vēsturē.

Indijas kareivīgo radžputu kņazs Guga Čohans ilgu laiku dzīvoja kā izstumtais, savu radu vajāts, viņam arī bija interesantas mīlestības attiecības, bet tajā pašā laikā kā Gorakšnatha skolnieks viņš bija daudz sasniedzis sidhs, kuru tagad kā tādu pielūdz visā Ziemeļindijā utt.