Apsēstība ar ķermeni

Jautātājs: Maharadž, tu sēdi manā priekšā, un es sēžu pie tavām kājām.
Kāda starp mums pamatā ir atšķirība?
Maharadž: Pamatā nav atšķirības.
J: Tomēr ir jābūt kādai reālai atšķirībai, es nāku pie tevis, tu nenāc pie
manis.
M: Jo tu iedomājies atšķirības, tu staigā turpu šurpu “pārāku” cilvēku
meklējumos.
J: Tu arī esi pārāka persona. Tu saki, ka tu zini reālo, bet es nē.
M: Vai kādreiz esmu tev teicis, ka tu nezini, un tāpēc es esmu pārāks? Lai
tie, kuri izgudroja tādas atšķirības, pierāda tās. Es nesaku, ka zinu kaut ko,
ko tu nezini. Īstenībā es zinu daudz mazāk, nekā zini tu.
J: Tavi vārdi ir gudri, tava uzvedība cēla, tava svētība visu-spēcīga.
M: Es par to neko nezinu un starp tevi un mani starpību neredzu. Mana
dzīve ir notikumu ķēde, tieši tā pat kā tavējā. Tikai es neesmu pieķēries un
redzu notiekošo izrādi kā notiekošu izrādi, kamēr tu turies pie lietām un
virzies tām līdz.
J: Kas padarīja tevi tik bezkaislīgu?
M: Nekas konkrēts. Tā notika, ka es uzticējos savam Guru. Viņš man
pateica, ka es neesmu nekas cits bez sevis paša, un es ticēju viņam.
Uzticoties viņam, es attiecīgi uzvedos un pārstāju rūpēties par to, kas
neesmu es, ne arī ir mans.

Continue reading “Apsēstība ar ķermeni”

Dr. Peter McCullough FULL INTERVIEW

FULL INTERVIEW: Dr. Peter McCullough discusses the dangers of the novel COVID vaccine and it’s roll out. This is a product that had minimal testing but is being pushed on the masses. Must we all get the shot for things to “go back to normal”? Are you going to get the shot?

*Fleccas is not giving any medical advice here 😉

Dr. Peter McCullough has been the world’s most prominent and vocal advocate for early outpatient treatment of SARS-CoV-2 (COVID-19) Infection in order to prevent hospitalization and death. On May 19, 2021, he was interviewed regarding his efforts as a treating physician and researcher. From his unique vantage point, he has observed and documented a PROFOUNDLY DISTURBING POLICY RESPONSE to the pandemic — a policy response that may prove to be the greatest malpractice and malfeasance in the history of medicine and public health.

Dr. McCullough is an internist, cardiologist, epidemiologist, and Professor of Medicine at Texas A & M College of Medicine, Dallas, TX USA. Since the outset of the pandemic, Dr. McCullough has been a leader in the medical response to the COVID-19 disaster and has published “Pathophysiological Basis and Rationale for Early Outpatient Treatment of SARS-CoV-2 (COVID-19) Infection” the first synthesis of sequenced multidrug treatment of ambulatory patients infected with SARS-CoV-2 in the American Journal of Medicine and subsequently updated in Reviews in Cardiovascular Medicine. He has 40 peer-reviewed publications on the infection and has commented extensively on the medical response to the COVID-19 crisis in TheHill and on FOX NEWS Channel. On November 19, 2020, Dr. McCullough testified in the US Senate Committee on Homeland Security and Governmental Affairs and throughout 2021 in the Texas Senate Committee on Health and Human Services, Colorado General Assembly, and New Hampshire Senate concerning many aspects of the pandemic response.
Peter A. McCullough, MD, MPH, FACP, FACC, FAHA, FCRSA, FCCP, FNKF, FNLA

Professor of Medicine, Texas A & M College of Medicine
Board Certified Internist and Cardiologist
President Cardiorenal Society of America
Editor-in-Chief, Reviews in Cardiovascular Medicine
Editor-in-Chief, Cardiorenal Medicine
Senior Associate Editor, American Journal of Cardiology
For more information about Dr. McCullough, please visit: heartplace.com/dr-peter-a-mcculloughPeter A. McCullough, MD, MPH, FACP, FACC, FAHA, FCRSA, FCCP, FNKF, FNLA
Professor of Medicine, Texas A & M College of Medicine
Board Certified Internist and Cardiologist
President Cardiorenal Society of America
Editor-in-Chief, Reviews in Cardiovascular Medicine
Editor-in-Chief, Cardiorenal Medicine
Senior Associate Editor, American Journal of Cardiology
For more information about Dr. McCullough, please visit: heartplace.com/dr-peter-a-mccullough

Dzīve iesākas absurdi

Pati dzīve iesākas absurdi – cilvēks piedzimst it kā brīvs, taču piedzimšanas fakts nav viņa brīva izvēle. Tāpat ir ar nāvi: cilvēks zina tikai to, ka jāmirst, taču viņam nav ne mazākās jēgas, kā tas notiks. Ja jau dzīve iesākas un beidzas ar absurdu, kā tad var cerēt, ka pasaule nebūs absurda, arī mūžu dzīvojot?
***
Ir atlikusi tikai viena diena, kas sākas no jauna – to mums iedod saullēktā un atņem saulrietā.
***
Dzīve sākas izmisuma otrā pusē./Žans Pols Sartrs/

RV

Nekur nevajag steigties

1. Nekur nevajag steigties. Bet vajag būt tur, kur tev ir labi. Ja jūti, ka esi kaut kur – ne tur, celies un ej tur, kur sauc tava iekšējā balss. Atceries, ka, lai atrastu, nav obligāti kaut kur iet. Tā ir ļoti smalka robeža, atslēga pilnīgai pastāvīgai klātbūšanai.

2. Necenties kontrolēt cilvēkus un notikumus. Neplāno, negaidi, nekāro, atslābini tvērienu. Proti ieturēt pauzi, kuras laikā nekas nenotiek. Ļauj cilvēkiem nākt pie tevis un notikumiem vienkārši notikt. Tie ar tevi notiek ne tāpat vien.

3. Dod sev brīvību būt sev pašam, un citiem – būt viņiem pašiem. Atceries, katram ir savs ceļš un savas mācību stundas. Ja jūsu ceļi satiekas – lieliski, ja tie šķiras, arī labi, tāpēc, ka tas viss vienmēr ir uz labu.

4. Necenties iegūt visu un uzreiz. Pat tad, kad šķiet, ka nekā nav – vienmēr ir kaut kas, bet to, kā nepietiek, tev pasniegs brāļa, māsas, drauga vai nejauša garāmgājēja roka. Esi mērens it visā.

5. Sagaidi visus un visu ar smaidu un mīlestību. Bet nekad neatvadies, tāpēc, ka nekad nekas nav beigas. Saki: “Pateicos, uz tikšanos”.

6. Esi atvērts cilvēkiem, kosmosam, Dievam – sauc to, kā vēlies. Tici – viss tavā dzīvē sakārtojas vislabākajā tev veidā. Pat tad, kad šķiet, ka sliktāk vairs nevar būt, ir labi… jo tu nekad nezini, kur atradīsi un kur pazaudēsi.

7. Lai uzvilktu tīru kreklu, jānovelk netīrais.

/Šri Šri Ravi Šankar/

Continue reading “Nekur nevajag steigties”

neviens no mums no šejienes dzīvs neizkļūs

Ričardam Gīram netrūkst pielūdzēju. Viņu mīl dažādos pasaules nostūros, un viņam nav vajadzīga lieka reklāma. Bet nesenais viņa ieraksts Facebook sociālajā tīklā izsauca veselu emociju vētru. Viņa vēstījumu pārpublicēja simtiem tūkstoši cilvēku, daudzi no kuriem nav pat Ričarda pielūdzēji.

Mēs piedāvājam šīs brīnišķīgās vēstules tulkojumu. Tajā katram vārdam ir patiesa un dziļa nozīme.

“Viena mana drauga mamma vienmēr ir pieturējies pie veselīga dzīvesveida. Viņa deva priekšroku tikai veselīgai pārtika, nelietoja alkoholu, nesmēķēja, veica fiziskas aktivitātes un baidījās parādīties saulē bez aizsargkrēma. Viņa regulāri konsultējās ar dietologiem un fizioterapeitiem, nesavtīgi sekojot viņu norādēm. Var teikt, ka viņa bija nedaudz jukusi ar savu veselību.

1

Continue reading “neviens no mums no šejienes dzīvs neizkļūs”

Ģenētiķis Brūss Liptons: domu spēks maina cilvēka ģenētisko kodu

Amerikāņu ģenētiķis Brūss Liptons apgalvo, ka ar ticības un domu spēka palīdzību cilvēks ir spējīgs atbrīvoties no jebkuras slimības. Nekādas mistikas šajā procesā nav. Liptona pētījumi ir pierādījuši, ka tieši koncentrētas psihiskās enerģijas pielietošana ir spējīga izmainīt organisma ģenētisko kodu.
Daudzu gadu garumā Brūss Liptons ir specializējies gēnu inženierijas jomā, veiksmīgi aizstāvējis doktora disertāciju, kļuvis par autoru virknei pētījumu, kā rezultātā viņš ir kļuvis plaši atpazīstams akadēmiskajās aprindās.
Pēc viņa paša vārdiem, visu šo laiku, tāpat kā daudzi citi ģenētiķi un bioķīmiķi Liptons ir ticējis, ka cilvēks ir kaut kas līdzīgs bio-robotam, kura dzīve ir atkarīga no konkrētas programmas, ierakstītas viņa gēnos. Raugoties no šāda skatpunkta, gēni nosaka praktiski visas ārējā izskata iezīmes, spējas un temperamentu, noslieci uz slimībām un galu galā arī dzīves ilgumu. Neviens nav spējīgs izmainīt savu ģenētisko kodu, kas nozīmē, ka mums ir jāsamierinās ar to, ko devusi daba.

Continue reading “Ģenētiķis Brūss Liptons: domu spēks maina cilvēka ģenētisko kodu”

Cukurs

Šī inde, ko ikdienā lieto gandrīz ikviens cilvēks, bojā ne tikai kaulus, bet arī izraisa vēzi un bojā arī citas tava ķermeņa daļas. Lasi par tā kaitīgumu vairāk šajā rakstā.
Statistika pierāda, ka amerikāņi dzer vairāk saldināto dzērienu kā jebkad agrāk. Tie ir 25% no visiem dzērieniem, kas iegādāti ASV. 2000. gadā tika pārdoti vairāk nekā 15 miljardi galonu – apmēram viena 355ml bundžiņa dienā katram vīrietim, sievietei un bērnam.
Lūk daži iemesli, kas jūs atturēs no dzēriena bundžiņas atvēršanas:

Continue reading “Cukurs”

Par dzīves jēgu

1. Kas ir dzīves jēga?

Visbūtiskākā cilvēka pamatatziņa(svarīgākais dzīves jautājums), kasnosaka cilvēka uzskatusmērķus unrīcību.

Daudzi cilvēki nezina atbildi uz savu svarīgāko dzīves jautājumu, nesaprot tā būtiskumu un vispār neaizdomājas par dzīves jēgu, kas rada viņu dzīvē pārpratumus un padara viņus par ļaunu cilvēku manipulāciju upuriem.

Dzīves jēga ir atbilde uz jautājumu, kādēļ vispār cilvēks dzīvo, kam viņš šajā dzīvē ir noderīgs un ko viņš šajā dzīvē grib sasniegt un izdarīt.

Atbildot uz dzīves jēgas jautājumiem maziski, cilvēks pats sevi noniecina un devalvē. Piemēram, uzskatot par dzīves jēgu pelnīt daudz naudas, cilvēks sevi padara par pērkamu dvēseli, naudas vergu un nostājas uz ceļa, pa kuru ejot viņš kļūs par ļaunu, zemisku cilvēku.https://dzivibasskola.wordpress.com/

Continue reading “Par dzīves jēgu”

Johny Welch poēma. Gabriēls Garsija Markess. Pirmsnāves vēstule.

Ja vienā mirklī Dievs aizmirstu, ka es esmu tikai tipiska marionete un uzdāvinātu man gabaliņu dzīves,   tad es droši vien nerunātu visu, ko domāju, bet gan noteikti domātu, ko runāju.
Es nevērtētu lietas pēc tā, cik tās maksā, bet gan pēc tā, cik tās vērtas.
Es gulētu mazāk, vairāk sapņotu, saprotot, ka katru minūti, kad mēs aizveram acis, mēs zaudējam 60 sekundes gaismas.
Es ietu, kamēr visi pārējie stāvētu, negulētu, kamēr citi guļ, es klausītos, kad citi runā…
Un kā es baudītu brīnišķīgo šokolādes saldējuma garšu!
Ja Dievs mani apdāvinātu ar vēl vienu gabaliņu dzīves – es ģērbtos pieticīgāk, gulētu saulē, ļaujot saules stariem skart ne tikai manu ķermeni, bet arī dvēseli.
Dievs, ja man būtu sirds, es uzrakstītu visu savu naidu uz ledus un gaidītu, gaidītu, kad parādās saule.

Continue reading “Johny Welch poēma. Gabriēls Garsija Markess. Pirmsnāves vēstule.”

Intas Blūmas grāmatas Latvietes karma. Sievišķā enerģija

Intas Blūmas grāmata „Latvietes karma. Sievišķā enerģija tuvplānā” sāk savu Sirds 
22.janvārī, plkst. 18:00 Rīgā, Jāņa Rozes grāmatnīcā, t/c SPICE notiks Intas Blūmas 
grāmatas „Latvietes karma. Sievišķā enerģija tuvplānā” atvēršanas svētki!
Šī ir pirmā Intas Blūmas izdotā grāmata, kurā viņa ir apkopojusi savu personīgo un 
daudzu citu Latvijas sieviešu pieredzi, izejot transformācijas ceļu, dziedinot sevi, 
atgūstot savu sievišķības spēku, atverot savi sirdi un sākot dzīvot savu patieso dzīvi. 
Visi grāmatā skartie jautājumi tiek apskatīti no garīgās psiholoģijas jeb Dvēseles 
uzdevumu un mērķu viedokļa, kas ļauj ieraudzīt pasauli no taureņa, nevis kāpura
redzējuma.

Continue reading “Intas Blūmas grāmatas Latvietes karma. Sievišķā enerģija”

Seminārs un retrīts

25. – 27. jūlijs

KRIJA JOGAS IEVADĪJUMA SEMINĀRS

AR JOGĀČARJU UŠI ŠMIDTKI

25. jūlijs plkst. 19:00 – Ievadlekcija Kr. Barona muzejā, Rīgā (Kr.Barona iela 3/5, 4.stāvs)

Ieeja brīva

26. – 27. jūlijs plkst. 9:00 – Ievadījuma seminārs – Iniciācija 1.krijā un apmācība bērnudārzā “Priedītes”, Rīgā (Valentīna iela 10a)

Ieeja par ziedojumiem.

Minimālais ziedojums divu dienu apmācībai – 80€, ko nosaka nepieciešamība segt izmaksas.

Sīkāka informācija pa tel. 29161674

Continue reading “Seminārs un retrīts”

Aktavio Lioss – CEĻŠ UZ MĪLESTĪBU

15. – 16. gadsimta izjūtu alķīmiķa Paracelsa darbu turpinājums ir ieguldīts Aktavio Lioss™ mūzikas skaņdarbos un video darbos. Viņš rada darbus, kas ietekmē, pārveido un sakārto cilvēka ēterisko ķermeni un dvēseles struktūras. Tā ir mūsdienu un nākotnes izjūtu alķīmija. Aktavio Lioss™ mūzika un video – kas apkopoti LAWIO virzībā. Continue reading “Aktavio Lioss – CEĻŠ UZ MĪLESTĪBU”

Dievs ir – par to nav šaubu!

Dievs ir – par to nav šaubu! Tikai neviena reliģija uz to neved. Īstena ticība būtu iepriecināt Dievu, darot citiem labu, nevis lūgšanās, lai piedod un iedod. Kā cilvēki vispār var teikt, ka tic Dievam, ja pārsvarā rīkojas tieši pretēji tam, kas rakstīts Bībelē! Ražo ieročus, lai nogalinātu citus cilvēkus, posta zemi ar ķīmiju. Puse cilvēku cieš badu, bet otra puse met miskastēs milzīgus pārtikas krājumus. Tā ir acīm redzama ačgārnība, un izskatās, ka nevis Dievs cilvēkus radījis pēc sava ģīmja un līdzības, bet cilvēki mēģina Dievu piemērot savam ģīmim, lai justos ērti. Varbūt es reliģiju gluži vienkārši nesaprotu? Kāpēc jāpielūdz elki? Kaut vai, piemēram, Jēzus, kurš piesists krustā? Tas ir tāpat, kā glabāt kāda miruša tuvinieka fotogrāfiju no slepkavības vietas. Un vēl kaklā pakārt cirvi, ar ko slepkavība izdarīta. No tā, ko Jēzus mācīja, cilvēki nav iegaumējuši itin neko. Dievs ir visapkārt, un tam nav nekāda sakara ar uzpūstiem dievnamiem un mācītājiem, kuri braukā smalkās mašīnās un maz interesējas par tautu. Continue reading “Dievs ir – par to nav šaubu!”

Miršanas māksla

Kad cilvēks zina pirmsnāves stadijas, viņam pazūd bailes, un viņš pats tās spēj noteikt un sagatavoties nāvei. Koncentrēties uz Dieva svētajiem vārdiem. Katrs cilvēks ir piesaistījies šai dzīvei. Prāts pasviež miršanas brīdī visādas idejas un rodas dedzīga vēlēšanās dzīvot, un šī vēlēšanās ir nākamā ķermeņa iemesls (žēl sunīti, piedzimsi par suni, žēl dārzu, piedzimsi par koku utt.). Nāves brīdī cilvēks sāk ticēt Dievam. Cilvēks redz gaismu, ko izstaro Paramātma (Dieva ekspansija, kas atrodas sirdī). Kad dvēsele virzās pa centrālo kanālu (nadija), liekas, ka tā virzās pa tuneli, kura galā ir gaisma. Continue reading “Miršanas māksla”

Sevis Izpratne

Tad kāds vīrietis teica: Stāsti mums par Sevis Izpratni.
Un viņš atbildēja, sacīdams:
Jūsu sirds klusumā izprot dienu un nakšu noslēpumus. 
Bet jūsu ausis alkst dzirdēt jūsu sirds izpratni. 
Jūs gribat izprast vārdos to, ko vienmēr esat zinājuši domās. 
Jūs gribat pieskarties ar pirkstiem savu sapņu kailajai miesai. 
Un būtu labi, ja tas izdotos. 
Jūsu slēptajam avotam ir jāceļas augšup un burbuļojot jātek uz jūru; 
Un jūsu bezgalīgo dzīļu bagātība taps atklāta jūsu acīm. 
Bet necentieties nosvērt uz svariem savas neapjaustos dārgumus; 
Un nepūlieties izmērīt savas izpratnes dziļumus ar mietu un atsvaru. 
Jo jūsu būtne ir neaptverama un neizmērojama jūra. 
Nesakiet vis: „”Esmu atradis vienīgo patiesību,” – bet gan drīzāk: „Esmu atradis kādu patiesību.” 
Nesakiet vis: „Es esmu atradis dvēseles īsto ceļu.” Drīzāk sakiet: „Esmu sastapis dvēseli, kas iet pa manu ceļu.” 
Jo dvēsele staigā pa dažādiem ceļiem. 
Dvēsele nedz iet taisnā virzienā, nedz arī aug taisna kā niedre. 
Dvēsele atklāj sevi kā zieds, kas raisa neskaitāmas ziedlapiņas. Continue reading “Sevis Izpratne”

Mīliet visu, jo viss tūlīt pāries!

Par dzīves un nāves noslēpumiem spriežam kopā ar Pēteri Kļavu – bērnu ārstu reanimatologu, filozofu un zinātnieku.

Katrs no mums kaut reizi ir aizdomājies par esības lielāko mīklu: vai mūsu dzīve beidzas līdz ar fiziskā ķermeņa nāvi. Un, vai tā ir taisnība, ka dvēsele ir nemirstīga? Vai eksistē ”cita saule”? Pēteris Kļava meklē un atrod atbildes uz šiem jautājumiem.

Katras savas dežūras laikā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas reanimācijas nodaļā Pēteris Kļava saglabā dzīvību tiem bērniem, kurus var noturēt šajā pasaulē, un pavada viņsaulē tos, kam vairs nav iespējams palīdzēt. No vienas puses, viņš ir mazliet Dievs, bet no otras – bezpalīdzīgs vērotājs. Strādājot tādu darbu, ārsti kļūst vai nu par ciniķiem, vai vienaldzīgajiem, vai arī filozofiem. Citādi nav iespējams katru dienu mēģināt atbildēt uz jautājumu ”Vai es izdarīju visu, lai šis bērns dzīvotu?” un ”Kāpēc cilvēkiem tik daudz jācieš?” Pēteris Kļava ir izvēlējies filozofijas ceļu. Kopš 1985. gada viņš nopietni pievērsies dzīves un nāves jautājumu pētīšanai un labprāt dalās ar mums savās zināšanās.

Continue reading “Mīliet visu, jo viss tūlīt pāries!”

Lepnība – vājuma pazīme.

Viena no lepnības pazīmēm ir domāt, ka mēs esam labāki par citiem. Lepns cilvēks nekādi nevar pieņemt domu, ka citi cilvēki ir tikpat vērtīgi kā viņš. Visi cilvēki pēc būtības ir vienādi. Mēs visi sastāvam no vienādiem atomiem , mums visiem ir dvēseles, tikai katrs atšķiras ar savu unikalitāti, individualitāti. Tikko kārodas doma, ka mēs esam augstāki par citiem , uzreiz parādās satraukums, man taču tagad vajag to pierādīt pārējiem, ka esmu vērtīgāks , svarīgāks. Tad mēs „uzliekam masku”, sākam no sevis kaut ko tēlot. Rodas dusmas , nepatika pret tiem cilvēkiem , kas mūsu pārākumu , dižumu neatdzīst. Parādās aizvainojums , agresija, sāpes pret cilvēkiem, kas mūs neredz augstākus par sevi esam. Sods par lepnību ir – iekāre. Kas tad ir iekāre? Parasti cilvēki ar iekāri domā – seksuālo iekāri. Bet iekārei ir daudz un dažādas izpausmes.

Continue reading “Lepnība – vājuma pazīme.”

2013.gads- seno latgaļu vārda deviņsimtgade.

Ir cilvēki, ar kuriem ir patīkami tikties atkal un atkal, jo zini, ka, ja cilvēks ir ko solījis, tad arī izpildīs. Solīja rotu meistars Daumants Kalniņš, ka būs radošās darbnīcas Ruckas muižas telpās – un ir! Teica, ka rīkos senās Latgales jubilejas pasākumus – un viss notiek! Pirmais solis jau ir veikts- sagaidot jubilejas gadu, Kultūrvēsturiskās vides saglabāšanas biedrība  izdevusi viņa grāmatu „The Latgalian Treasures” (Latgaļu dārgumi), pagaidām gan angļu valodā, bet grāmatu paredzēts izdot arī latviešu un krievu valodā. Par seno latgaļu mantojuma nozīmību jau vairākkārt stāstīts rotkaļa grāmatās.

Continue reading “2013.gads- seno latgaļu vārda deviņsimtgade.”

Alkohols – sabiedrības nogalināšanas tehnoloģija

Cilvēka organismā nav neviena orgāna, neviena auda, nevienas tā sastāvdaļas, uz kuru neiedarbotos alkohola iznīcinošā ietekme. Alkohols ir galvenais smadzeņu asinsizplūdumu iemesls. Alkohola ietekmē sirds muskuļi aptaukojas un kļūst vārgi.

Pirmkārt, alkohols ietekmē smadzenes. Daudzi šīs ietekmes (reibuma  stāvokļa) dēļ, arī lieto alkoholu. Kad alkohols nokļūst asinīs, tas noņem tauku slāni no sarkano asinsķermenīšu (eritrocītu) virsmas un viņi tek nevis atsevišķi, bet salipuši kopā. Līdz ko šādi ķekaros salipuši eritrocīti sasniedz noteiktus galvas smadzeņu asinsvadus, eritrocītu ķekars nosprosto asinsvadu un asinis netek tālāk kā rezultātā attiecīgās galvas smadzeņu šūnas pēc kāda laika atmirst no skābekļa trūkuma. Reibuma stāvokli iedzēris cilvēks izjūt tad, kad sākas atsevišķu galvas smadzeņu šūnu atmiršana. Smadzeņu šūnu iznīcināšana ir neizbēgama, lietojot alkoholu pat nelielās devās. Ir zinātniski pierādīts, ka pat mazas alkohola devas samazina prāta spējas.

Alkohols, ko vīrietis izdzer 3 mēnešus pirms bērna ieņemšanas, atstāj stipri negatīvu iespaidu uz jaunā bērna fizisko un jo īpaši psihisko veselību. Tomēr, ja vīrietis ir pārstājis lietot alkoholu, tad trīs mēnešu laikā notiek pilnīga spermotozīdu nomaiņa.

Continue reading “Alkohols – sabiedrības nogalināšanas tehnoloģija”

Meditācija – kā sasniegt rāmu dvēseles stāvokli. Sogjal Rinpoče

Meditācija – tās nav ātrdarbīgas visu izārstējošas zāles, kas atrisinās visas jūsu problēmas, arī ne īpašs līdzeklis pret galvassāpēm, bezmiegu vai tml. Tas ir pakāpeniskas izaugsmes un atspirgšanas process, kas ar laiku nostiprina pārliecību, ka ir iespējams tikt galā ar ikvienu dzīves situāciju. 

Kad lasām grāmatas par meditāciju vai bieži, kad meditāciju demonstrē dažādas grupas, tiek uzsvērta meditācijas tehniskā puse. Rietumos cilvēkiem vispār ir raksturīga tendence pirmkārt interesēties par meditācijas “tehnoloģiju”. Taču daudz svarīgāka meditācijas puse ir ne tehnika, bet dzīves veids, meditācijas gars, kuru vēl citādi sauc par “uzstādījumu”, un tas ir saistīts ne tik daudz ar fizisko ķermeni kā ar mūsu noskaņu un iekšējo attieksmi.

Bez tam ir svarīgi saprast, ka uzsākot meditācijas praksi cilvēks nonāk pilnīgi citā realitātes dimensijā. Parasti mēs smagi cīnāmies, lai kaut ko sasniegtu, bet meditācijā viss ir tieši otrādi. Tas ir pilnīgi pretēji tam, kā mēs parasti darbojamies, jo šeit nav vietas godkārīgiem centieniem, ne pieņemšanai, ne atraidīšanai, ne cerībām, ne bailēm. Meditācija – tas ir vienkāršas būšanasjautājums, izkušanas līdzīgi tam kā sviesta pika izkūst saulē. Tajā nav nekā kopīga ar mūsu “zināšanu” par šo priekšmetu vai pilnīgu “zināšanu” trūkumu. Patiesībā lai cik daudz mēs arī nenodarbotos ar meditāciju, tai nevajadzētu zaudēt svaigumu, jaunumu itin kā tas viss atkal notiktu pirmo reizi.

Continue reading “Meditācija – kā sasniegt rāmu dvēseles stāvokli. Sogjal Rinpoče”

Meditācija izpārdošanā.

Pēdējā laikā arvien pieprasītāka kļūst meditācija. Izdevniecības izdod kaudzēm grāmatu par meditāciju un iedzīvotāji tās tūlīt izpērk. Gudri vīri piedāvā dažādus lekciju ciklus un priekšlasījumus par meditāciju, kurus cilvēki aktīvi apmeklē un ar lielu interesi tver katru dzirdēto vārdu. Pēdējos gados kā sēnes pēc lietus ir uzradušies dažādi meditācijas klubi, skolas, virzieni. Izrādās, ka meditācija var būt kristīga, ezotēriska, astroloģiska, gastronomiska, kosmiska, austrumu un rietumu tradīcijās balstīta.
Kas tad ir meditācija un kāpēc tā ir tik pieprasīta? Ja ieskatāmies svešvārdu vārdnīcā, tad uzzinām, ka vārds meditācija ir cēlies no latīņu vārda meditatio , kas nozīmē dziļas pārdomas, koncentrēšanos sevī. Pati meditācija gan ir vēl senāka par latīņu valodu un sanskritā to apzīmē [bhavana – kopt]bet tibetiešu valodā [gom – iepazīties]. Continue reading “Meditācija izpārdošanā.”

Minimālās piepūles likums

Dabas gudrība izpaužas viegli un bez piepūles… tā ir bezrūpīga, harmoniska un mīlestības piepildīta. 
Ļaujoties harmonijai, priekam un mīlestībai, mēs bez jebkādas piepūles varam gūt panākumus un veiksmi.

Minimālas piepūles likums… vai nepretošanās princips. Zāle nepūlas augt, tā vienkārši aug. Zeme nepūlas griezties ap savu asi. Tās būtība ir galvu reibinošā ātrumā griezties ap savu asi un brāzties cauri Visumam. Bērnu būtība ir dzīvot svētlaimē. Un cilvēku būtība ir viegli un bez piepūles piepildīt savus sapņus.

Senajā Indijas filozofijā vēdismā šo principu pazīst kā enerģijas ekonomijas principu jeb “dari mazāk, paveic vairāk”. Pietiek ar neskaidru domu, kura atrod savu izpausmi, neprasot no tevis ne mazāko piepūli. Tas, ko mēs parasti saucam par brīnumu, patiesībā nav nekas cits kā minimālās piepūles likuma izpausme.

Grāmatā “Sapņošanas māksla” Dons Huans saka Karlosam Kastaņedam: “…mēs izšķiežam lielāko daļu savas enerģijas, lai nosargātu savu svarīgumu…

Continue reading “Minimālās piepūles likums”

Spēka dziesmu grāmatas atvēršanas svētki

Grāmatas  “Spēka dziesmas” atvēršanas svētki 16. novembrī teātra namā “Jūras vārti”. Sākums plkst 18:00  

Programmā:
tautasdziesmu kodu lobīšana
dziedāšana koklētāja Anša Jansona pavadībā kopā ar Kristīni Kārkli-Puriņu, Airu Rūrāni, Katrīnu Binderi, grupu “Dārdi” – Aismu Graumani un Rihardu Valteru
plašāka informācija jurasvarti.lv 

Continue reading “Spēka dziesmu grāmatas atvēršanas svētki”

Advaita, Advaita Vēdanta vai neduālisms

Advaita, Advaita Vēdanta vai neduālisms – tā dēvē Vēdantas filozofijas atzaru, kas apgalvo, ka pastāv tikai viens Avots, viss notiek tajā un nav nekā, izņemot to. Avotu sauc par Brāhmanu, Ātmanu, Apziņu, Potencialitāti, Klusumu, Dievu, Sirdi utt. Dzenbudismā un Dzogčenā to varētu saukt par Tukšumu, Daoismā – par Dao. Izpausmju daudzveidība mulsina un liek domāt, ka esam savrupi un nodalīti no Dieva. Tas ir ciešanu pirmcēlonis. Pievēršot uzmanību Avotam un pārstājot identificēties ar prātu un ķermeni, cilvēks atklāj neierobežotu dimensiju, kas atrodas aiz laika, formu, izpausmju un mērvienību robežām, kas ir VIŅŠ PATS. Līdz ar to, tiek apjausts, ka pati koncepcija, kuras ietvaros cilvēks dzīvo dzīvi, ir novērsies no garīgā ceļa, no jauna sāk piekopt to, praktizēt un tad kaut ko sasniedz, ir maldīga, jo nav nekā, izņemot Avotu. Šķietamais meklētājs pazūd un paliek tikai Avots. Personībai ar to nav nekāda sakara. 

Continue reading “Advaita, Advaita Vēdanta vai neduālisms”

Samierināšanās un pieņemšana

Ja paraugāmies tuvāk uz jau pieminētajām „lietām” un „nelietām”, mēs ikdienas dzīvē varam saskatīt daudz interesantu aspektu, pie kuriem ir vērts nedaudz pakavēties.

Viens no šādiem aspektiem ir divi cilvēka emocionāli stāvokļi. Sauksim tos tā, lai gan patiesībā emocionāls (lasi – saistīts ar emocijām) ir tikai viens no turpmāk apskatītajiem stāvokļiem, tomēr ērtības labad paliksim pie šī apzīmējuma attiecībā uz abiem. Runa būs par samierināšanos un pieņemšanu. 

Continue reading “Samierināšanās un pieņemšana”

Ieraugi sevi sevī!

Katrs, kuram ir izdevies, kaut uz mirkli atbrīvoties no prāta gūsta, zina, cik patīkami tas ir. Kāds lidojums un brīvība pārņem. 

Kāds vienmēr teiks, ka viņš nav spējīgs meditēt, ka tas nav viņam. Vienmēr ir jautājums, kā apstādināt domas un neko nedomāt? Bet svarīgāk ir, kur atrodas mūsu apziņa.

Meditācija ir lielisks veids, kā apturēt prāta skrējienu un ieklausīties sevī. Meditācija ir gan lūgšana, gan piedošana, gan pateicība. Katra lieta, ko mēs darām koncentrējoties tikai uz to, atrodoties šeit un tagad, ir meditācija. Pat tik ierastas ikdienišķas lietas, kā zobu tīrīšana, grīdas mazgāšana var būt kā meditācija, ja vien tajā brīdi ar savu apziņu atrodies šajā procesā. Mūsu spēkos ir izveidot meditāciju kā dzīvesveidu, katru mirkli atrodoties saskaņā ar sevi, nepazaudējot to brīnišķo saikni ar savu sirsniņu.

Continue reading “Ieraugi sevi sevī!”

Mūsu pasaule ir virtuāla. Varbūtība 20%

Ļoti populāra hipotēze ir, ka visi mēs dzīvojam nevis reālā pasaulē, bet gan datorsimulācijā. Kāda ir varbūtība, ka tas tā ir? Oksfordas universitātes profesors Niks Bostroms mēģināja atbildēt uz šo jautājumu un nonāca pie negaidīta secinājuma: ir 20% iespējamība, ka mēs dzīvojam nevis reālā bet modelējamā Visumā.
Ir plaši atzīts, ka prāta darbība ir smadzeņu darbības rezultāts – neirobiologi to jau sen ir apstiprinājuši, un šo aksiomu apšauba retais. Tādējādi, šķiet, ka precīza kopija no mūsu neironos notiekošajiem procesiem būs tāds pats prāts un izpratne, kā dzīvam cilvēkam. Cilvēce ir pat guvusi nelielus panākumus šajā jomā: mēs varam radīt mākslīgo tīkleni, sinapses, algoritmus, kas kopē atsevišķas smadzeņu funkcijas, u.c. Tas ļauj domāt, ka potenciāli, prātu un apziņu var “palaist no cietā diska”, ta ir – pārnest cilvēku virtuālajā pasaulē. Protams, pie pašreizējā līmeņa tehnoloģijām mēs to nevaram izdarīt, bet tas ir teorētiski iespējams nākotnē. Turklāt, mēs varam modelēt neskaitāmas virtuālas pasaules.

Continue reading “Mūsu pasaule ir virtuāla. Varbūtība 20%”

Intervija

Žurnāls IntervijaCilvēki
nereti tiek dalīti – veiksmīgajos un neveiksmīgajos, parastajos un
izredzētajos. Bet kur ir šī robeža un kas to nosaka? Veiksme, tāpat kā laime,
ir slidens jēdziens.
Vienam veiksme ir karjera un daudz
naudas, bet citam dzīves piepildījums slēpjas ģimenē. Turklāt – vienā dzīves
brīdī tu vari būt veiksmīgs, bet jau nākamajā nē. Cilvēki ir dažādi un tajā pašā laikā vienādi,
jo mēs visi esam tikai cilvēki!

Par
dažādu cilvēku dzīvēm un laimes meklējumiem Latvijā kopš 28.februāra stāstīs
jauns, līdz šim vel nebijis žurnāls „Intervija”.
Žurnālā varēsiet
izbaudīt interesantas un patiesas intervijas gan ar sabiedrībā populāriem, gan
mazāk zināmiem cilvēkiem, kas ar savu dzīvi iedvesmo, aizrauj vai vienkārši
liek paraudzīties uz pasauli citādi. Žurnāla intervijas ir balstītas uz
patiesām un nezūdošām vērtībām, kas pastāv jau ilgus gadus un ir īsta
gandarījuma pilnas dzīves pamatā.

Continue reading “Intervija”

Pāris ūberdomas no esvnkesmu

Tev no sākuma ir jābūt tam, kas tu neesi, lai tu varētu iepazīt un kļūt tas, kas tu esi.

Jebkuru attiecību mērķis – izlemt, kādu sevis daļu tu gribētu „izpaust”, nevis kādu cita cilvēka daļu tu gribētu saņemt gūstā un noturēt.

Dzīves ironija ir tur, ka, līdz ko tev vairs nerūp labklājība un veiksme dzīvē, ceļš tam visam ir atvērts un tas pie tevis atnāk pats.

Dvēseles darbs ir tajā, lai laiku pa laikam piespiestu tevi pārdomāt (burtiski – pār-domāt) un atkal atcerēties, kas tu esi, lai pēc tam izvēlētos, kas tu gribi būt pašlaik.

Patiesajā lietu kārtībā cilvēks nedara kaut ko, lai būtu laimīgs, – cilvēks jau ir laimīgs un tāpēc dara kaut ko.

Ko tu iedomājies, to tu arī radi. Ko tu radi, to tu pārdzīvo. Ko tu pārdzīvo, par to tu domā.

Mīli, mīli, mīli to, ko tu gribi, – tāpēc ka mīlestība pret visu pievelk to pie tevis

Continue reading “Pāris ūberdomas no esvnkesmu”

Masakatsu Agatsu!

Kāds parasts mūks pētot cilvēkus un to uzvedību, nonāca pie atziņas, ka tas, kā un ko un mēs runājam, apspriežam, iespaido mūsu domas, bet mūsu domas savukārt ietekmē mūsu emocijas un turpmāko uzvedību. Izrādās mēs visi ļoti bieži gaužamies par kaut ko, kritizējam sevi, citus, situācijas, notikumus, un “klačojamies”, baumojam, un aprunājam. Neticiet? Pārbaudiet!

Mūks piedāvāja visiem,kas vēlas izmainīt savu dzīvi uz labo pusi, apsiet ap roku parastu rokassprādzīti sapītu no kokvilnas diegiem (mums labi pazīstamā draudzības saitīte :) ) un turpmāko 21 dienu nodzīvot bez gaušanās, kritikas, aprunāšanas un neapmierinātības.
Ja šo dienu laikā cilvēks aizmirst un kādā brīdī, runā vai domā par un ap negatīvajām lietām, tā teikt, ļaujas negatīvismam, viņam vajadzēja pārsiet rokassprādzīti no vienas rokas uz otru un sākt skaitīt dienas no jauna.  Saprotams turpināt tikmēr kamēr spēs nodzīvot 21 dienu nenosienot rokassprādzīti. Šāds eksperiments izrādījies pārsteidzoši efektīvs!

Continue reading “Masakatsu Agatsu!”

Kas ‘mēs’ esam – mēs visi?

Katrs no mums, kā fenomens, ir tikai parādība to apziņā, kuri mūs uztver, un tādējādi tas, kas mēs šķietami esam, ir fenomens – pagaidu, ierobežoti un maņu uztverami; turpretī tas, kas mēs esam, kas mēs vienmēr esam bijuši, un kas mēs vienmēr būsim, bez vārda un formas, ir numenons – bez-laika, bez-telpas, neuztverama būšana. Continue reading “Kas ‘mēs’ esam – mēs visi?”

Mahakalas Mandala

No 10. līdz 18.martam 2012. notiks retas Mahakalas smilšu mandalas veidošana. Veidot mandalu Rīgā ierodas tibetiešu Lama Nima.

Pasākumu kalendārs:
10.martā pl.17.00. – ievadlekcija (ar tulkojumu no tibetiešu valodas uz krievu).
17.martā pl.15.00. – kopīga meditācija ar Lamu Nimu.
18.martā pl.12.00. – Mandalas izjaukšana.
Katru dienu no pl.10 līdz pl.19. – Mandalas veidošana.

Mahakala ir Mācības Sargs, kā arī Aizstāvis tiem, kas praktizē garīgās izaugsmes ceļā. Biežāk viņš tiek attēlots tumši zilā vai melnā krāsā ( sanskritā Maha- lielais, dižais un Kāla nozīmē gan melnu, gan tumši zilu krāsu) un viņam ir draudošs izskats. Mahakala pieder pie Apgaismotām Būtnēm un nav pasaulīgs Mācības Sargs. Viņš izpaužas dusmīgā formā, lai saturētu kaitējošo enerģiju no būtnēm, kas var radīt daudz nepatikšanas cilvēkiem.
Mahakala ir Avalokitešvaras (Līdzjūtības Bodisatvas) dusmīgais aspekts ar varenu aizstāvošu enerģiju, kuru viņš dāvā praktizējošiem, pastiprinot viņu garīgo potenciālu, kas noved pie ātrām realizācijām.

Continue reading “Mahakalas Mandala”

Kas izbrīna Dalailamu


Kad Dalai Lamam jautāja, kas viņu visvairāk pārteidz runājot par cilvēci, viņš atbildēja: Cilvēks. Jo viņš ziedo savu veselību, lai nopelnītu naudu, tad viņš atdod šo naudu, lai atgūtu veselību. Un tad arī tik daudz satraucas par nākotni, ka neizbauda tagadni; rezultātā viņš nedzīvo ne tagadnē ne nākotnē; viņš dzīvo it kā nekad negrasītos mirt, un tad nomirst nekad tā lāga nedzīvojis.  

/Piekūns/

Continue reading “Kas izbrīna Dalailamu”

Ājurvēdas pamatkurss

Ķermeņa, gara, dvēseles vienotība – laimes formula pilnvērtīgai dzīvei.
6 garšas un to ietekme uz fizisko un psihisko veselību
Ieskats ājurvēdas slimību cēloņu izprašanā un to sekmīgā novēršanā.
Pamatkonstitūcijas noteikšana sev un citiem – veselības programmas sastādīšana
Agni (gremošanas uguns) un tās uzlabošana ar garšvielām un ājurvēdiskām zālēm
Uzturs un tā ietekme uz veselību. Produktu īpašības un to izmantošana lai dziedinātu slimības.
Psihiskā un fiziskā imunitāte; tās sabalansēšanas veidi.
Diagnosticē savu problēmu: Ieskats ājurvēdas diagnostikā: mēle, pulss uc.
Ieskats ājurvēdas farmakoloģijā, zāļu gatavošana un pielietošana Continue reading “Ājurvēdas pamatkurss”

Tikšanās ar Daini Ozoliņu, Sarmīti Krišmani un Ģirtu Ančevski

Pasākumu ciklā „Gaismas virzienā”
19. janvārī plkst.18.30
 
Tikšanās ar Daini Ozoliņu, Sarmīti Krišmani un Ģirtu Ančevski
 
Sarunas par netveramo
 
 Ģirta Ančevska grāmatas „Ceļā sastaptās līdzības” Atvēršana
 Pasākums notiks Saldus tūrisma informācijas centrā Continue reading “Tikšanās ar Daini Ozoliņu, Sarmīti Krišmani un Ģirtu Ančevski”

Muammāra Kadafi „Zaļā grāmata” izdota latviešu valodā

Kopš 2012.gada janvāra Latvijas lielākajās grāmatnīcās ir pieejama filozofa
un Lībijas tautas līdera Muammāra Kadafi „Zaļā grāmata”. Lai arī tā
sarakstīta tālajos 1970-tajos gados, lielākā daļa tajā skarto tēmu ir aktuālas
un vismaz pārdomu vērtas arī mūsdienās.

Kadafi idejas izvērtējamas, ņemot vērā Latvijas pieredzi, mūsu kultūras
savdabību un daudzus citus apstākļus. Lasītāju tās var rosināt uz pārdomām,
kā varētu uzlabot stāvokli mūsu valstī.

Doma latviešu valodā izdot „Zaļo grāmatu” radās pēc NATO spēku atbalstītā
iebrukuma Lībijā un ziņām par Muammāra Kadafi nogalināšanu. Viens no
izdevējiem laikā no 1996. Līdz 2009.gadam Lībijā pabija 8 reizes un savām
acīm redzēja Kadafi vadībā un tā ideju iespaidā sasniegto.

Continue reading “Muammāra Kadafi „Zaļā grāmata” izdota latviešu valodā”

Kas patiesībā ir cigaretēs? Šokējoši

Ja domājat, ka tīras tabakas lapas, tikai sagrieztas, ir cigarešu saturā, tad ļoti maldāties. Nekā tamlīdzīga.Cigaretes ražo ļoti talantīgi cilvēki.

Šajā filmā Krievijas cigarešu fabriku darbinieki stāsta par to, ko patiesībā liek cigaretēs. Tas ir šokējoši. Ja nopērkat cigaretes, kuru patiesā cena ir tuvu nullei, jūs pretī saņemat papīrā ietītu papīru, nedaudz tabakas, tabakas atkritumus, kuri piesūcināti ar apmēram 400 ķīmiskām vielām, no kurām 30 ir īpaši kaitīgas.

Continue reading “Kas patiesībā ir cigaretēs? Šokējoši”

Vai mēs dzīvojam matriksā? Jā, mēs sapņojam matriksā!

  Daudziem cilvēkiem matrikss apziņai nav tikai pazīstamā brāļu Vaškovsku filma “Matrikss”, bet arī pārliecība. Viens no šādiem cilvēkiem ir rakstnieks Deivids Aiks (David Icke). Aiks izveidojis savu mājas lapu ; izdevis grāmatas: „Tales from the Time Loop” (Stāsti no Laika Cilpas), „The Global Conspiracy” (Globālā sazvērestība), „Children of the Matrix” (Matriksa bērni),„Infinite Love is the Only Truth, Everything Else ir Illusion” (Bezgalīgā Mīlestība ir Vienīgā Patiesība, pārējais ir ilūzija), u.c.
Deivids Aiks un “Mēness matrikss“.Viens no viņa darbiem ir raksts internetā „Reālais matrikss” (The Real Matrix). Par šo matriksu, kurā mēs, cilvēki, dzīvojam, ir arīvideovaicājumi Aikam. Turpmāk aplūkosim tieši šo Aika teoriju par “Reālo matriksu”. Continue reading “Vai mēs dzīvojam matriksā? Jā, mēs sapņojam matriksā!”

Postmodernā pasaule un šamanisms: ceļš uz brīvību

Vārds šamanis Rietumu pasaules etnoloģiskajā vārdnīcā ir ienācis no Sibīrijas (konkrētāk – evenku valodas) ar krievu valodas starpniecību; etnoloģiskie pētījumi tā izcelsmi saista ar sanskrita vārdu sramana. Antropoloģiskajā literatūrā vārdam šamanis tiek piedāvāti visdažādākie tulkojumi – zinošais; cilvēks, kas strādā ar uguni, dedzinātājs, cilvēks, kas redz tumsā; cilvēks, kas redz ar aizvērtām acīm, bet sramana tiek tulkots kā budistu mūks, askēts, dziļi reliģioza persona u. c. Protams, katrā vietējā kultūrā ir savs specifisks vietējais vārds šamaņa apzīmēšanai, piemēram, taltos ungāriem, ojon vai udujan jakutiem (sahiem), bo mongoļiem, noiadi vai moita sāmiem u. c. (tiesa, par terminu izmantošanas, kā arī to par tulkojuma korektumu autors, nebūdams minēto valodu speciālists, neņemas spriest). Continue reading “Postmodernā pasaule un šamanisms: ceļš uz brīvību”

Cilvēka degradācijas stadijas

Cilvēks ir tik spēcīgs, cik stipri ir viņa principi, griba un vēlme sasniegt savus ideālus.

Lai cilvēks attīstītos un būtu spējīgs uz radošu un produktīvu darbību, viņā ir jākvēlo kādas idejas gaismiņai. Tā ir iekšējā uguns, iekšējais dzinējs, kas virza cilvēku, sargā un māca to, un ļauj sasniegt iecerēto.

Cilvēka degradācija vienmēr sākas ar iekšējās uguns apdzišanu, ar idejas, kas cilvēku ir vadījusi, nodošanu, atmešanu vai noliegšanu (tas notiek sākumā domās un pēc tam bezdarbībā, vārdos un darbībā). Pamatdomu, pamatideju, misijas, jeb metafizikas līmenis ir smalks un daudziem netverams, jo no notikuma līdz acīmredzamām sekām ir pārāk gara un ilga notikumu attīstības ķēde. Šo procesu vēl var nosaukt par sevis nodošanu, kā sekas ir sevis pazaudēšana, kas bieži vien ir nāvējoši. Metafizika ir pats augstākais ideju līmenis, kas ir kas vairāk kā vienkāršas domas (idejas). Ja cilvēks nonāk pretrunā ar kādu parastu ideju (piemēram, kādu pieņemtu ideoloģisku domu), bet nenonāk pretrunā ar savu metafizisko ideju, daži simptomi var būt līdzīgi kā aprakstīts, bet tie būs īslaicīgi un ne tik spēcīgi, jo metafiziskais līmenis kalpo kā atbalsta punkts, kas sargā cilvēku un palīdz tam atgriezties līdzsvara stāvoklī, aizstājot no personības struktūras izsistās idejas ar citām.

Continue reading “Cilvēka degradācijas stadijas”

Cik maņu ir cilvēkam?

Vismaz deviņas.
Piecas visiem zināmās maņas – redzi, dzirdi, garšu, ožu un tausti – pirmo reizi aprakstīja Aristotelis, kurš, par spīti savai ģenialitātei, nereti pieļāva kļūdas. (Piemēram, viņš mācīja, ka mēs domājam ar sirdi, bites rodas no bojātas buļļu gaļas un mušām ir tikai četras kājas.)
Pieņemts uzskatīt, ka cilvēkam piemīt vēl četras maņas:
Continue reading “Cik maņu ir cilvēkam?”

Debesu Atlantīda. Faetons.

Es jautāju Nilam Boram, vai pieļaujami uzskatīt, ka planēta Faetons ir sašķēlusies no sprādziena, kas iedarbojies uz to no visām pusēm, kas varētu būt noticis, teiksim, ja būtu uzsprāguši visi planētas okeāni un, ja to būtu izsaucis spēcīgs kodoltermisks lādiņš Faetona iemītnieku kodolkara rezultātā? Planētas atliekas taču palika riņķveida orbītā, nevis kustas pa eliptiskām trajektorijām, kā no sprādziena tās iekšpusē vai pēc sadursmes ar citu kosmisko ķermeni.

Nils Bors sadrūma, taču, uztvēris to nopietni, sacīja: – Es neizslēdzu tādu iespēju. Taču, ja arī tas tā nebūtu, tik un tā kodolieroči ir jāaizliedz

Continue reading “Debesu Atlantīda. Faetons.”

Mans trešais stāsts – par Nāvi.

Kad man bija 17, es izlasīju kādu citātu, kuram bija tamlīdzīgs teksts – „Ja Jūs dzīvojiet katru dienu tā, it kā tā būtu pēdējā, tad kādu dienu Jums būs taisnība.” Šis citāts atstāja uz mani ļoti lielu iespaidu un kopš tā brīža, jau veselus 33 gadus, es katru dienu skatos spogulī un vaicāju sev: „Ja šī diena būtu pēdējā manā dzīvē, vai es gribētu darīt to, ko es taisos šodien darīt?”. Līdzko sekoja atbilde „Nē” vairākas dienas pēc kārtas, es sapratu, ka kaut kas ir jāmaina.
Domas par to, ka es drīz nomiršu – vissvarīgākais instruments, kurš palīdz man pieņemt sarežģītus lēmumus manā dzīvē. Tāpēc, ka viss pārējais – citu viedokļi, lepnums, bailes no izgāšanās – visas šīs lietas nobāl nāves priekšā, un paliek tikai tas, kas tik tiešām ir svarīgi. Domas par nāvi – labākais veids kā izvairīties no domām par to, ka Jums ir ko zaudēt. Jūs jau esat kails. Jums vairs nav iemeslu nesekot savai sirds balsij.

Continue reading “Mans trešais stāsts – par Nāvi.”

Sun Dzi „Kara māksla”

Kopš 26.septembra Valters & Rapa, Jāņa Rozes un Latvijas Grāmatas grāmatnīcās ir pieejama slavenā ķīniešu karavadoņa un stratēģa Sun Dzi klasiskais darbs „Kara māksla” Ivara P. tulkojuma interpretācijā no krievu un angļu valodām.

Traktātā īsu pamācību veidā Sun Dzi ir definējis kara vešanas pamatprincipus, kas savu aktualitāti nav zaudējuši arī mūsdienās un joprojām tiek plaši izmantoti gan politikā, gan biznesā, gan arī sadzīvē.
„Karš ir maldināšanas māksla. Maldini, un Tu uzvarēsi.”, saka Sun Dzi. „Tas, kurš pārzina kara mākslu, pakļauj svešas armijas bez kaujām, ieņem svešus nocietinājumus bez uzbrukumiem un iekaro svešas valstis bez ilgstošiem kariem.” Šie un citi principi ir vadošo politiķu, biznesmeņu un ierēdņu ābece un, zinot to, vai gan ir vērts brīnīties par vadošo aprindu melošanu, liekuļošanu, maldināšanu un arvien lielāku uzticības krīzi pārvaldes institūcijām.

Continue reading “Sun Dzi „Kara māksla””

Atskābinoša uztura eksperiments

Izrādās, iemesls tam, ka reizēm pat no rīta nejūtamies kā svaigi gurķīši – drīzāk gan kā skābēti! – nereti ir gluži vai uz delnas: tik tiešām esam saskābuši! Kā tas saprotams? Un vai to var novērst? Trīs nedēļas mainu uztura un dzīves režīmu un skatāmies – kas mainās.

Skaidrību palīdz viest sporta ārste homeopāte Maruta Noveičuka. Ar viņu vienojamies arī par praktisku eksperimentu.

Ekspermenta uzdevums – trīs nedēļas ievērot atskābinošu uztura un dzīves režīmu.

Continue reading “Atskābinoša uztura eksperiments”

Sevis mānīšana…

Mēs sakām: “Paldies, ka Tu esi “, kad nespējam pateikt: “Es Tevi mīlu.”
Mēs sakām: “Šeit ir auksti”, kad vēlamies kāda pieskārienus.
Mēs sakām: “Man no Tevis neko nevajag”, kad nevaram iegūt ko vēlamies.
Mēs sakām: “Es nepacēlu klausuli, tāpēc, ka biju aizņemts/ a”, kad kauns atzīties, ka zvanītāja balss vairs nesagādā prieku.
Mēs sakām: “Es nevienam neesmu vajadzīgs/a”, kad patiesībā neesam vajadzīgi vienam vienīgajam cilvēkam.
Mēs sakām: “Tu esi ļoti labs draugs”, bet aizmirstam piebilst: “Tev nekļūt kaut kam vairāk”.
Mēs sakām: “Tas nav svarīgākais”, kad zinām, mums nav citas izvēles, kā samierināties… Continue reading “Sevis mānīšana…”

Maldu ceļi

“Bet jūs, mirstīgie, kuri izraudzīti apgaismot sev līdzīgos, apdomājiet, kā jūs varat tiem palīdzēt viņu gara tumsībā un aizspriedumos. Jūs viņiem spējat dot tikai tik daudz, cik paši esat pelnījuši tiesības smelties no avota, kurš rada un glabā sevī šo palīdzību. Cilvēks ir tā iestidzis doktrīnu un dogmu neskaitāmajās ilūzijās, pārāk attālinājies no sava primārā patiesības avota, ka tagad jums jāatgriežas pie to pašu patiesību iemantošanas prieka, lai parādītu cilvēkam viņa maldīšanos. Continue reading “Maldu ceļi”

Samaksa taisnīga būs

Nepārdod sevi ne šodien, ne rīt
Nepārdod sevi, lai cik grūti iet
Nepārdod sevi par niecīgu algu
Nepārdod sevi par milzīgu naudu
Nepārdod vecākus, nepārdod bērnus
Nepārdod radus, nepārdod draugus
Nepārdod to, kas nepieder Tev
Nepārdod, lai gūtu tik sev
Nepārdod visdārgāko
Nepārdod vistuvāko
Pārdosi – samaksa taisnīga būs
Ne zeltā, bet mokās būs jāvada mūžs Continue reading “Samaksa taisnīga būs”

Kas patiesībā notiek ar smadzenēm, ja uz tām netiek veikta ārēja iedarbība?

Šis stāsts aizsākās 1954. gadā, kad doktors Džons Lilijs (Dr. John Lilly) nolēma eksperimentālā ceļā pārbaudīt, kas patiesībā notiek ar smadzenēm, ja uz tām netiek veikta ārēja iedarbība. Ja pa vestibulārā aparāta, dzirdes, video, taustes, utt. kanāliem vairs nepienāk informācija, ko tad dara smadzenes? Daudzi tajos laikos kaut kādu iemesla dēļ domāja, ka sekos sagruvums, un cilvēks vienkārši sajuks prātā, jo eksistencei tam tik tiešām nepieciešama ārējās informācijas plūsma. Starp citu, mūsdienās vēl ir teorētiķi, kuri aizvien tā uzskata, neskatoties uz to, ka pēdējo 50 gadu laikā eksperimentālā ceļā ir pierādīts pretējais.

floutings.lv

Continue reading “Kas patiesībā notiek ar smadzenēm, ja uz tām netiek veikta ārēja iedarbība?”

CEĻOJUMS LAIKĀ UN TELPĀ

Ziedus
RAdošais PIEDĀVĀ-

SEMINĀRS:

REGRESĪVĀ TERAPIJA (Reinkarnāciju Joga) – DVĒSELES ATVESEĻOŠANAS SISTĒMA VAI SITUĀCIJU
HARMONIZĀCIJA TAGADNĒ, PAGĀTNĒ UN NĀKOTNĒ

6. AUGUSTĀ (sestdiena) 2011 gadā

Seminārs Jums būs noderīgs, ja:

• Jūs pirmo reizi uzzinājāt par iespēju ceļot savās

Iepriekšējās un turpmākās reinkarnācijās un vēlaties iegūt savu pirmo šada
ceļojuma pieredzi;

• Jūs jau lasījāt Maikla Ņūtona, Kerola Boumana, Silvijas
Braunas un iespējams kādas citas  grāmatas par Dvēseļu Ceļojumiem un
Dvēseles dzīvi smalkajos plānos un gribat vairāk uzzināt par teorētiskajiem un
praktiskajiem regresīvās (jeb reinkarnāciju) terapijas aspektiem;

• Jums jau ir bijusi sava personīgā Iepriekšējo Dzīvju
pieredze un Jūs vēlaties uzlabot savas iemaņas, kā arī vēlaties harmonizēt
situācijas kuras esat izveidojuši dažādās reinkarnācijās;

• Jūs vēlaties parunāties ar saviem Skolotājiem, Pavadoņiem
Sargeņģeliem, paši bez citu starpniecības t.i. saņemt informāciju no pirmavota;

• Jūs vēlaties brīnišķīgi pavadīt laiku domubiedru pulkā un padalīties ar personīgo
pieredzi, kā arī pavadīt piesātinātu dienu Jautrā gaisotnē.

Semināru vadīs: Normunds Gržibovskis

Semināra maksa simboliska – tikai 5 lati.

Continue reading “CEĻOJUMS LAIKĀ UN TELPĀ”

Kristietība kā sapnis: Jēzus Kristus brīnumstāsts no Ziemassvētkiem līdz Lieldienām

Kristietības mācības pamatā ir Jēzus nevainīgā ieņemšana, Kristus dzimšana Ziemassvētkos, Dieva labās vēsts sludināšana par piedošanu, Jēzus Kristus brīnumi, ierašanās Jeruzalemē ebrejuPashā svētkos, savas krucifikācijas un Jūdas nodevības paredzēšana un Jēzus Kristus augšāmcelšanās Lieldienās. 
Kritiķi apgalvo: Šis stāsts nes sevī daudzas mitoloģisku sapņu pazīmes.
Continue reading “Kristietība kā sapnis: Jēzus Kristus brīnumstāsts no Ziemassvētkiem līdz Lieldienām”

Gaismas Likums. Aramiešu mistērijas.

1. Ja kāds vēlas saprast Jēzu no Nācaretes (Iesvētīto) un Mariju Magdalēnu (Eksaltēto), kā arī visu to, ko viņi ir mēģinājuši un joprojām mēģina mums pateikt, tam ir jāpiepūlas saprast to daudzslāņu psiholoģiju, kas ir būtiska daļa valodai, kurā viņi runāja. Esmu pārliecināts, ka ja to nedara, iespēja saprast kaut ko no tām brīnišķīgajām lietām, ko Jēzus mums ir piedāvājis Jaunajā Derībā un kas ir pateikts agnostiķu un apokrifu tekstos, ir gauži niecīga.

Continue reading “Gaismas Likums. Aramiešu mistērijas.”

Kas piedzima pēc šķīstās ieņemšanas?

Marija.

Tas pārsteidz nesagatavotus daudzus, kuri nav katoļi. Šķīstā ieņemšana attiecas uz Jaunavas Marijas, nevis Jēzus dzimšanu.

To bieši jauc ar nevainīgās ieņemšanas doktorīnu, saskaņā ar kuru Marija ieņēma Jēzu caur Svēto Garu.

Savukārt šķīstās ieņemšanas doktorīna nozīmē, ka Marija tika ieņemta parastā ceļā, bet ieņemšanas brīdī bija pasargāta no iedzimtā grēka.

Continue reading “Kas piedzima pēc šķīstās ieņemšanas?”

Introvertās mākslas festivālam AD LUCEM – 10. gadi!

Šovasar Latvijā jau desmito gadu notiks Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM, kas savus cienītājus un ikvienu interesentu aicina uz unikāliem koncertiem un radošajām darbnīcām Rīgā un Vecgulbenes muižā no 5. līdz 10. jūlijam.

AD LUCEM Festivāls ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa – miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM ir unikāls Latvijas un starptautiskā mērogā, sadarbībā ar izciliem māksliniekiem tas piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgākā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, uzdot jautājumu par būtiskāko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Continue reading “Introvertās mākslas festivālam AD LUCEM – 10. gadi!”

Boriss Grebenščikovs. „Apsolītā diena”

Обещанный День

Apsolītā diena

 

Сегодня самый замечательный день
О нем написано в тысяче книг
Слева небеса, справа пустота
А я иду по проволоке между них

Спетое вчера осталось вчера
В белой тишине белые поля
Нечего желать, и некем больше быть
Здравствуй, это я.

Господи, я Твой, я ничей другой;
Кроме Тебя, здесь никого нет.
Пусть они берут все, что хотят
А я хочу к Тебе – туда, где Свет

Šodien ir pati jaukākā diena
Tas zināms no grāmatu tūkstošiem
Pa labi debesjums, pa kreisi tuksnesis
Es eju pa virvi starp abiem tiem

Vakardien dziedātais palika vakar
Baltā klusumā balti lauki vien
Neko nevēlēties un neparko nebūt
Tas esmu šeit es, labdien

Kungs, esmu Tavs, citiem nepiederošs
Izņemot Tevi, šeit nav neviena
Lai viņi ņem visu, ko vēlas
Es vēlos pie Tevis, kur Gaismas diena

Continue reading “Boriss Grebenščikovs. „Apsolītā diena””

Tantriskās dzīves gudrības

• Ja izdodas satikt savu tantrisko sievieti vai tantrisko vīrieti, šī tikšanās var ilgt mūžīgi.
• Nomākts cilvēks vienmēr pārāk interesējas par seksu, viņš ir apmāts ar to.
• Tantriskā seksa laikā gars un miesa attīstās kā viens nedalāms veselums, parastā seksā gars un miesa zaudē spēku un degradējas.
• Tantriskais sekss- tā ir Dieva dāvana. Tā ir dievišķa iespēja baudīt un svinēt svētkus.
• Visa dzīvība pastāv, pateicoties seksam, visa dzīvība rodas no tā.
• Tantriskais sekss ir kā meditāciju, kas atbrīvo un atslābina visdziļākos un nepieejamākos mūsu psihes centrus.
• Orgasms tas ir tad, kad organisms vibrē, kā enerģētiska plūsma.
• Kad partneri saplūst viens ar otru un kļūst viens, iespējams īsts orgasms.
• Īsts tantriskais orgasms vienmēr būs garīgs.
Continue reading “Tantriskās dzīves gudrības”

Kas ir vīri Indijā dīvainos tērpos, kuri sastopami Indijas ceļos?

Kad dosies svētceļojumā uz Indiju, lai satiktos ar senču pirmdzimteni, skatīt Himalaju virsotnes, šķīstīties Gangas ūdeņos būs iespēja redzēt vīrus, kuri ir tērpušies īpatnējās drānās, uz sejas dīvaini krāsojumi, rokā neliels metāla spainītis. Šie vientuļnieki, kuri iegrimuši meditācijā, mantru skaitīšanā dodas no vienas svētvietas uz nākamo ar kājām, bieži pat paiet vairākas dienas vai pat mēneši līdz sasniedz nākamo vietu kur tikties ar sevi un Dieviem. Ja esat patiesi garīgs un dvēselē tīrs, ne tikai redzēsiet šos ļaudis, bet Jūsu ceļi uz mirkli krustosies, tikai viens acu skats vai pateikts vārds no Sadhu par Jums un Jūsu dzīvi, tas Jūsu dzīvi satricinās līdz pašiem tās pamatiem un izmainīs uz labāku, mierīgāku un skaistāku. Kas tad īsti ir šie mistiskie vīri, kurus nereti izdodas satikt Indijas ceļos?

Continue reading “Kas ir vīri Indijā dīvainos tērpos, kuri sastopami Indijas ceļos?”

Dzert vai nedzert – lūk, kur jautājums…

Rietumos, kur attiecībā uz veselības kopšanu visi ir mazliet jukuši, parādījusies jauna mode – ūdens dzeršana. Dienā noteikti jāizdzerot vismaz divi litri ūdens, un tad cilvēks būšot vesels kā rutks. Gan Eiropā, gan Amerikā skaita katru izdzerto ūdens malku – gluži tāpat kā vēl nesen skaitīja kalorijas. Mums tas liekas dīvaini. Tomēr – varbūt no ūdens dzeršanas ir arī savs labums?

Continue reading “Dzert vai nedzert – lūk, kur jautājums…”

Jēzus kaps Indijas ziemeļos – viena no vēstures lielākajām mistērijām

Jēzus kaps Indijas ziemeļos – viena no vēstures lielākajām mistērijāmŠis būs pielikums manam ceļojumu rakstam “Mazā Tibeta un Kašmira – Mistiskās Šangrilas meklējumos”. 

Rakstā es pieminēju manis apmeklēto Rozabalas kapu Šrinagarā, Kašmirā. Daudzi tic, ka šajā kapā ir apglabāts Jēzus Kristus. Pēc raksta saņēmu daudzus jautājumus no draugiem un paziņām. Izskaidrojot faktus, ko esmu papētījis, daudzus ieintriģēju, un mani iedrošināja padalīties ar šo iespējami sensacionālo atklājumu arī ar citiem. Ticēt vai neticēt, tāpat kā kurai reliģijai piederēt ir katra paša izvēle un tiesības, es tikai mēģināšu atklāt to, ar ko esmu sastapies. Kādam tās varbūt liksies muļķības, jo ir cilvēki, kas nepieņem nekojaunu un savādāku, bet varbūt kādu tas pamatīgi aizraus un dos iedvesmu pašiem papētīt šo teoriju tuvāk, jo internetā informācijas ir ļoti daudz. Arī man pašam, nonākot Kašmirā pie Jēzus kapa, sākumā raisījās smaids, bet vēlāk, sākot pētīt tuvāk, mani šis sensacionālais atklājums ierāva patiesības meklēšanas atkarībā.

Continue reading “Jēzus kaps Indijas ziemeļos – viena no vēstures lielākajām mistērijām”

Ko maiju vecajs saka par 2012. gadu

Carlos Barrios
Marts 5, 2011
         Carlos Barrios ir maiju vecajs un Ajq’ij (ceremoniju priesteris un garīgais vadītājs) no Ērgļu Klana. Carlos ir veicis pētījumu par dažādiem Maiju kalendāriem, kuri ir pieejami apritē. Lai paplašinātu savas zināšanas, Carlos kopā ar savu brāli  Gerardo mācījās pie dažādiem skolotājiem un runāja ar gandrīz 600 Maiju vecajiem.
            Carlos ātri atklāja, ka pastāv vairākas pretrunīgas Maiju hieroglifu, petroglifu,  ‘Chilam Balam’ Svēto Grāmatu un dažādu citu seno tekstu interpretācijas. Carlosam ir ko teikt tiem, kas joprojām piedalās maldu sēšanā cilvēku prātos.
Continue reading “Ko maiju vecajs saka par 2012. gadu”

Latvijas himna un ūdens kristāli

Masaru Emoto ir nofotogrāfējis ūdens kristālus fonā skanot mūsu valsts himnai… iespaidīgi!
Šīs 2 minūtes skatoties var sūtīt Gaismu, Tīrību un Mīlestību Latvijai 

/Jānis/

16.04.2011

Komentāri:

 guga 12:33:58 07.05.2011
62.85.19.217

Masaru Emoto 'eksperimentiem' ar ūdeni kā zināms nav atkārtojamības. Vienīgā patiesība visā šajā ir tā, ka ūdenī mēdz būt dažāda līmeņa mikrokristāliskas struktūras, un pagaidām tas arī viss.

Līdz ar to visu šo materiālu pagaidām nav iespējams uzskatīt par neko citu kā spekulācijām ar cilvēku prātiem.

Acīmredzot pilnīgi analogu skaistu kristālu fotogrāfijas viņš varētu iegūt arī no ūdens, pie kura tiek skaitīti krievu lamu vārdi, tāpat kā neglītas struktūras dažādās sabrukšanas stadijās pie Latvijas himnas.

Un tādā veidā varētu arī pierādīt, ka nav nekā skaistāka par krievu lamu vārdiem.

Visa šāda pseidozinātne nodara nelabojumu ļaunumu nenobriedušiem cilvēku prātiem un ārkārtīgi diskreditē visu, kas saistīts ar garīgumu patiesi meklējošu un izglītotu jauniešu acīs. Tas ir ceļš kā sagraut garīgumu, nevis to celt.

In the day-to-day work of his group, the creativity of the photographers rather than the rigor of the experiment is an explicit policy of Emoto.[9] Emoto freely acknowledges that he is not a scientist,[10][dead link] and that photographers are instructed to select the most pleasing photographs.[11]

In 2003, James Randi publicly offered Emoto one million dollars if his results can be reproduced in a double-blind study.[12]

In 2005, Kristopher Setchfield from the Natural Science Department at Vermont published a paper[13] that analyzed deeper motives regarding Emoto's study. In his paper, Kristopher writes,

Unfortunately for his credibility with the scientific community, Dr. Emoto sells products based on his claims. For example, the products page of Emoto's Hado website is currently offering 'geometrically perfect' 'Indigo water' that is 'highly charged hexagonally structured concentrate,' and supposedly creates 'structured water' that is 'more easily assimilated at the cellular level' for $35 for an eight-ounce bottle. Without providing scientific research references for the allegedly amazing qualities of his Indigo Water, Emoto's commercial venture calls to mind ethical concerns regarding his intent and motivation—questions that would not be present if any scientist had published research supporting his claims.

...

A better-controlled 'triple-blind' follow-up study published in the Journal of Scientific Exploration did not yield positive results. More than 1,900 of Mr. Emoto's followers focused gratitude on water bottles in a vault over a period of three days. The water was then frozen and compared to two different sets of controls in a very elaborate protocol. The crystals, both 'treated' and not, on average, were not considered to be particularly beautiful (scoring 1.7 on a scale of 0 to 6, where 6 was very beautiful). The treated crystals were also rated slightly less beautiful than a set of controls. An objective comparison of contrast did not reveal any significant differences among the samples.

Nosacītība

Mūs uztrauc dzīve, politika, ekonomiskais stāvoklis, šausmas,
nežēlība un bēdas, kas pastāv pasaulē un arī mūsos pašos, un tā
rezultātā mēs apzināmies, cik stipras ir nosacītības važas, kas mūs aiztur.
Ko gan mums darīt? Vai samierināties ar šo trauksmi un dzīvot ar to, kā
dara vairākums no mums, pierast pie tās kā pierod pie sāpēm krustos?
Vai arī paaugstināt to? Continue reading “Nosacītība”

PĀRPERSONISKO PĀRDZĪVOJUMU SIMBOLI

Runājot par pārpersonisko pieredzi un pārpersoniskajiem pārdzīvojumiem, mēs saskaramies ar nopietnām grūtībām – ar mūsu valodas nepiemērotību, kas patiesībā ir saistīta ar tās sākotnējo orientāciju. Vārdi, kuri kalpo, lai apzīmētu iekšējas psihiskas vai garīgas norises, sākotnēji bija izveidoti jūtu uztveres izpausmes un ārējās pasaules norišu apzīmēšanai. Šie vārdi ir tikai simboli vai metaforas, līdzības. Piemēram, vārda „gars” sakne daudzās valodās ir saistīta ar jēdzieniem, kuri apzīmē elpošanu. Šāda veida valodnieciskas grūtības ir pārvaramas, ja mēs ņemam vērā mūsu lietoto jēdzienu un vārdu simbolisko raksturu.

Continue reading “PĀRPERSONISKO PĀRDZĪVOJUMU SIMBOLI”

Dzīves Vilciens

Vai Tu kādreiz esi braucis ar vilcienu?
Braucot ar vilcienu sastapsimies ar dažādām situācijām visā brauciena garumā.
Mūsu dzīve var tikt pielīdzināta šādam braucienam, kas var būt garāks vai īsāks.
Vispirms jau tādēļ, ka tajā kaut kur uzkāpjam (iekāpjam) vai nokāpjam (izkāpjam), rodas dažādi negadījumi, patīkami pārsteigumi vilcienam atbraucot, arī reizēm bēdas, kad vilciens dodas projām.
Kad piedzimstam, iekāpjam dzīves vilcienā un satiekamies ar mums patīkamiem cilvēkiem, un vēlamies, lai tie vienmēr būtu kopā ar mums: tie ir mūsu vecāki. Continue reading “Dzīves Vilciens”

Seminārs Eņģeļu medicīna

„Eņģelis” ir „Dieva vēstnesis”.
Kad cilvēks raida savas lūgsnas Radītājam,
Eņģeļi ir kā vidutāji starp Radītāju un Radību.
/D. Virtjū, grāmata „Eņģeļu medicīna”/

PRAKTISKI SEMINĀRI:
Eņģeļu tehnika vēlmju materializēšanai“, 2011.gada 25.martā
Eņģeļu medicīna” – Pirmā pakāpe, 2011.gada 26.martā
Eņģeļu medicīna” – Ceturtā pakāpe, 2011.gada 27.martā

Continue reading “Seminārs Eņģeļu medicīna”

Apzinātība, Pacietība, Mīlestība un Iecietība

Tas viss ir iespējams, manuprāt, tikai, ja patiesi Mīli sevi.

Tad arī vari nosirds vēlēt laimi tam, kas Tevi mēgina sāpināt. Mēgina.. jo – kā gan mani var sāpināt vai aizvainot, ja es to nevēlos? Lai mani aizvainotu, vajag, lai es pati piekristu tam. Bet, kā saka mana mama, – laimīgs cilvēks nekad pāri otram nedarīs. Tas nozīmē, ka tas, kas mēgina darīt man pāri, nav visai laimīgs. Kā gan es varu nevēlēt viņam laimi? 🙂

Continue reading “Apzinātība, Pacietība, Mīlestība un Iecietība”

Dzīvības zieds un sakrālā ģeometrija.

„Dzīvības zieds” – tā ir viena no galvenajām dzīvības ģeometriskajām formām. Tas ir senākais un svarīgākais sakrālās ģeometrijas simbols. Šī simbola vārdā arī seminārs „Dzīvības zieds” guvis savu nosaukumu. Dzīvības zieda raksts veido tīklu no deviņpadsmit savstarpēji vienotām sfērām.

Ģeometrija – tā ir zinātne, ar ko mēs visi saskārāmies jau skolā. Taču tad, kad ģeometrijas mācība tiek lietota, lai parādītu seno patiesību par to, ka visa dzīvība izriet no viena avota – saprātīgā spēka, ko dēvē par Dievu – šo mācību jau saucam par sakrālo ģeometriju. Šīs dievišķās ģeometrijas vienkāršo patiesību izpratne veicina apziņas evolūciju un sirds atvēršanos, un tas ir nākamais solis cilvēka evolūcijas procesā.
Continue reading “Dzīvības zieds un sakrālā ģeometrija.”

TANTRA

Mans draugs atvēra savas sievas kumodes lādīti un izņēma paciņu, kura bija ietīta zīdpapīrā un pārsieta ar sārtu lenti. Tā nebija neparasta paciņa, tā bija paciņa ar skaistu zīda veļu. “To es viņai nopirku, kad mēs pirmo reizi bijām Ņujorkā. Tas bija 8 vai 9 gadus atpakaļ. Viņa nekad to nav uzvilkusi. Viņa glabāja to īpašam gadījumam. Es domāju, ka tagad ir pienācis šis īpašais gadījums.”

Viņš piegāja pie gultas un nolika veļu, kur stāvēja pārējās lietas, kas bija paņemtas no apbedīšanas biroja. Viņa sieva nomira.

Tad Viņš pagriezās uz manu pusi un teica:

«neko netaupi īpašam gadījumam; katra diena, kuru Tu nodzīvo ir īpašs gadījums».

Continue reading “TANTRA”

Antigravitācija un smadzeņu viļņu teorija.

Floutings kā atbalstošs un stimulējošs līdzeklis spēcīgi iedarbojas vienlaicīgi uz vairākiem līmeņiem – fizisko, emocionālo, intelektuālo un garīgo. Bet rodas pamatots jautājums, kā gan tik pasīva procedūra kā floutings, spēj izraisīt tik aktīvu labvēlīgu iedarbību? Šis jautājums ir nodarbinājis zinātniekus visā pasaulē jau no floutinga izgudrošanas brīža. Pētījumi floutinga laboratorijās joprojām turpinās, un pa šo laiku uzkrātie zinātniskie sasniegumi ir apkopoti vairākās atšķirīgās, taču savstarpēji saistītās teorijās, kuras izskaidro nenoliedzami apbrīnojamos floutinga ietekmes mehānismus.

Continue reading “Antigravitācija un smadzeņu viļņu teorija.”

Eņģeļu medicīna

  „Eņģelis” ir „Dieva vēstnesis”.
  Kad cilvēks raida savas lūgsnas Radītājam,
 Eņģeļi ir kā vidutāji starp Radītāju un Radību.
  /D. Virtjū, grāmata „Eņģeļu medicīna”/

PRAKTISKI SEMINĀRI:  
Eņģeļu tehnika vēlmju materializēšanai“, 2011.gada 25.martā
Eņģeļu medicīna” – Pirmā pakāpe, 2011.gada 26.martā
Eņģeļu medicīna” – Ceturtā pakāpe, 2011.gada 27.martā

Continue reading “Eņģeļu medicīna”

Par patiesību „tur, ārā”

1.       Sintēzes nogrieznis un zelta punkts

E. Siliņš savā grāmatā „Lielo patiesību meklējumi” izsaka, manuprāt, ģeniālu tēzi – „liela patiesība ir tāda patiesība, kuras pretstats arī ir liela patiesība”.

                Pirmajā mirklī var šķist, ka kaut kas šeit nerīmējas kopā. Kā nu ne – jēdziens „patiess”  zināmā mērā asociējas ar jēdzienu „pareizs”. Pretstats pareizajam ir nepareizais. Vai tad ir iespējams, ka starp pareizo un nepareizo liekama vienlīdzības zīme?

                „Nē, nē! Tās ir muļķības!” iesaucas mūsu domājošais prāts, kurš operē tikai „melns – balts” kategorijās un nespēj aptvert apkārtējās pasaules daudzšķautņainību.

Continue reading “Par patiesību „tur, ārā””

Ko un kā mācās Amerikas elitārajās privātskolās

Amerikā un citās valstīs darbojas neliels skaits slēgtu skolu, kas domātas tieši nākamās elites sagatavošanai. Amerikā tās ir apmēram 300 privātas internātskolas, kuras katru gadu pabeidz tikai apmēram viens tūkstotis t.s. elites bērnu. Džons Teilors Gatto ilgstoši pētījis arī tās un apkopojis 14 principus, kas kopīgi šīm elitārajām iestādēm.

Continue reading “Ko un kā mācās Amerikas elitārajās privātskolās”

Miegs

Mēs nezinām, vai mēs atrodamies miegā vai nē. Vispār cilvēks tiek uzskatīts par guļošu, ja viņš jūt tikai mūsu pasauli, jo pat tikai mūsu pasaulē mēs visu uztveram līdzībās: gaisma-tumsa, salds-rūgts — tie visi ir salīdzinājumi, pretstati, divu dažādu sajūtu starpības. Un to robežās mēs arī sajūtam. Mēs nevaram sajust vienu bez otra. Līdz tam brīdim, kamēr mēs nesūtam citu pasauli, izņemot mūsējo, mēs patiesībā nevaram uzzināt, vai mēs eksistējam reāli, vai mēs patiešām atrodamies kaut kādā miega stāvoklī, kā tādi mēnesērdzīgie, un nav īsti skaidrs, vai mēs dzīvojam vai guļam. Tikai ja mēs pamodīsimies, tad sapratīsim, ka esam gulējuši. Šim nolūkam mums jānonāk citā pasaules sajūtas līmenī, citā dimensijā un tās abas salīdzinot, saprast, ka katra no tām ir nepilnīga. Tieši pretstatot, salīdzinot vienu ar otru, mēs atradīsim savu patieso eksistenci.

Continue reading “Miegs”

Visiem labas gribas cilvēkiem

Mums visiem šodien ir redzams, ka cilvēce nebūt nav sasniegusi labklājību un ka to plosa dažāda veida pretdarbības. Bez finansu, ekonomiskās un sociālās krīzes, ar kuru tai nākas saskarties vairāku gadu garumā, cilvēce atrodas strīdu, karu un konfliktu varā. Daudzas no šīm problēmām notiek cilvēka dabas nopietnas nepilnības dēļ un šī nepilnība ir – neiecietība. Tas liek domāt, ka, ja cilvēku lielākais vairākums izrādītu iecietību savos spriedumos un rīcībā, pasaule varētu sasniegt augstāku labklājības līmeni un tā būtu miera pilnāka. Uz to būtu jātiecas katram cilvēkam.

Continue reading “Visiem labas gribas cilvēkiem”

Aicinām uz labiem darbiem 2011. gadā!

Latvijas slimnīcās ir bērni, kuriem ir ļoti nepieciešama palīdzība, lai spētu izveseļoties:
http://www.eurika.lv/flash/eurika/aicinampalidzet.html

Kopīgā darbā mēs varam palīdzēt daudziem bērniem, kuri, ik dienu, nonāk slimnīcās visā Latvijā. Aicinām arī Jūs, iesaistīties “Eurika” rīkotajā labdarības akcijā, un kopīgiem spēkiem palīdzēt ikvienam grūtībās nonākušajam! Continue reading “Aicinām uz labiem darbiem 2011. gadā!”

Magu Pasaules Pamatprincipi

Viss ir energija. Mūsu dzīves gaitā energija pārvēršas pieredzē. Bērnam energijas ir daudz ne tikai tāpēc, ka dzīve viņu vēl nav nogurdinājusi. Dzīve nevienu nenogurdina. Bērnam ir interesanti. Viņā ir milzīgs pieredzes vakums, ko pagaidām aizpilda tīra energija. Olimpisko čempionu var nolikt istabā no kuras viņam ir iespēja vērot spēlējošos bērnu un atkārtot visas viņa kustības. Pēc divām stundām čempions būs aizelsies, bet bērns turpinās spēlēties. No kurienes viņš ņem energiju? Ne tikai muskuļu masā, arī citos energētiskajos parametros (aura, individuālais psi-lauks) čempionam ir pārsvars. Bērns ņem energiju no pasaules. Pasaule, kuru mēs redzam un uztveram ir mūsu energo akumulators. Ja mēs ieejam tajā ar interesi, viņa atver mums savus energijas rezervuārus. Bērnam pasaule, kurā viņš ienācis ir viens liels brīnums. Viņš atrodas šeit un tagad, tātad tiešā saskarsmē ar pasauli. Viņš gūst energiju no visa, kas atrodas viņa uzmanības robežās.

Continue reading “Magu Pasaules Pamatprincipi”

Zināšanai un Smaidam – Vai esat sasnieguši to līmeni?

Ja jūs varat sākt dienu bez kofeīna,

Ja jūs vienmēr spējat būt dzīvespriecīgs un nepievēršat uzmanību
sāpēm vai savārgumam,

Ja jūs spējat nežēloties un neapgrūtiniet citus ar savām problēmām,

Ja jūs varat katru dienu ēst vienu un to pašu ēdienu un esat par to pateicīgs,

Ja jūs spējat saprast iemīļoto cilvēku arī tad, ja viņam neatliek laika jums,

Continue reading “Zināšanai un Smaidam – Vai esat sasnieguši to līmeni?”

Pievērs uzmanību

Pievērs uzmanību savām domām,
              jo tās kļūst par vārdiem,
pievērs uzmanību saviem vārdiem,
              jo tie kļūst par rīcību,
pievērs uzmanību savai rīcībai,
              jo tā kļūst par ieradumu,
pievērs uzmanību saviem ieradumiem,
              jo tie kļūst par tavu raksturu,
pievērs uzmanību savam raksturam,
             jo tas kļūst par tavu likteni.
                                        /Talmuds/
Continue reading “Pievērs uzmanību”

Paraksties pret ģenētiski modificētu organismu izplatīšanu!

Pievieno savu parakstu “Stop the Crop” petīcijai pret
Eiropas Komisijas aktivitātēm ģenētiski modificētu organismu
nekontrolētai izplatīšanai. Ir īstais brīdis rīkoties un
informēt savu valdību, ka mēs negribam ĢMO savā pārtikā un
laukos. Tuvākajos mēnešos Eiropas Komisija centīsies apstiprināt
atļaujas virknei ĢM kultūraugu un lauksaimniecības ķīmijas
industrija jau gatavojas uzvaras gājienam mūsu lauksaimniecības
zemēs jau nākošgad. Tādēļ ir pienācis laiks rīkoties! Pašreiz
atbalstu ir iespējams sniegt divu pilsonisko iniciatīvu ietvaros

http://www.gmo-free-regions.org/stop-the-crop to national governments
https://secure.avaaz.org/en/eu_health_and_biodiversity/ to the
European Commission Continue reading “Paraksties pret ģenētiski modificētu organismu izplatīšanu!”

Mīlestības fenomens…

…Vai esat to pamanījuši dzīvē? Tikko kāds pilnībā, bez ierunām Jūs pieņem, jūs sākat mainīties. Viņa pieņemšana dod Jums drosmi. Vai Jūs esat pamanījis, ka tad, kad Jūs mīl tādu, kād Jūs esat, kaut kas pamazām sāk mainīties? Pati apziņa, ka Jūs mīl tādu, kāds esat – bez jebkādām gaidām – pamodina Jūsu dvēseli, padara Jūs kā veselumu, pašpārliecinātu, piepilda ar uzticēšanos. Tas liek sajust, ka Jūs ESAT, ka jūs varat būt, ka Jums nav jāattaisno kāda gaidas, ka Jūsu patieso būtību atzīst un ciena. Continue reading “Mīlestības fenomens…”

Pēteris Kļava – Lekcija – Joga Vasishtha ievads

oskars 17:41:06 06.03.2011
195.122.4.17

ir kaut kur iespējams šo grāmatu lejuplādēt (mp3) angliski?

 Girts 09:50:12 26.10.2010
87.110.188.219

Nogrieznis (taisne) ir notikuma sievišķais aspekts. Tā ir iespēja visam notikt. Tā ir bezgalīga izkliede...

Punkts ir vīrišķais aspekts. Tā ir notikšanas dzirksts. Tā ir koncentrācija.

Lai kaut kas notiktu, jāsatiekas abiem.

 Girts 09:44:28 26.10.2010
87.110.188.219

Kā jau Guga teica (Siliņš to ir noformulējis tēzē par lielajām patiesībām un to preststatiem, kas arī ir lielas patiesības) - lielie pretmeti arī ir patiesi.

'Pats' un 'Skolotājs' var atlikt uz nogriežņa galapunktiem, taču patiesība nebūs kaut kur pa vidu (nu, vienā variantā no bezgalības būs gan!), jo viss šis nogrieznis manifestējas vienlaicīgi (tēze, antitēze un sintēze!!!). Jebkurš punkts uz tā pieder pie Patiesības.

No tā var secināt, ka viennozīmīgi apgalvojumi vispār neeksistē. Taču - jaukais paradokss! - tas attiecas arī uz šo pašu apgalvojumu. Arī tam ir patiess pretmets - atkarībā no situācijas, iesaistītajiem cilvēkiem, utt vienmēr būs viens punkts, kurš konkrētos apstākļos ir 'vispareizākais' (piemērotākais).

Tas ko mēs dzīvē nemitīgi darām - dažnedažādās situācijās meklējam šos punktus. Kur tie ir? Parasti ārpus mūsu prāta izveidotajiem priekšstatiem iedomātajiem 'pareizs - nepareizs' rāmjiem. He, he, he, patiesība ir 'tur, ārā!' Jo Esamība, aicinot augt, mūs nemitīgi provocē, liekot apziņas rāmjiem paplašināties.

'Nekas nesaki nekad' ir tieši par to pašu. Iedomājoties 'nekad', mēs sevi ievietojam vienā punktā. Un tajā brīdī Esamība sāk smieties. Un sabīda situācijas, lai mūs no šī punkta dabūtu laukā.

Tas viss ir fantastiski skaisti. Tas viss ir pelnījis atzinību un pateicību. Eze - jā! Tavs teksts ir super!

 Diana 22:20:45 25.10.2010
77.38.205.133

Paldies par šo materiālu gan Pēterim, gan ievietotājam!

 Vega 14:21:21 25.10.2010
159.148.204.51

Labi pateici - ar prieku un pateicību...

Ne katras saņemtās mācības un saprašanas sākumā ir vieglas- līdz savu kļūdu un maldu, vai tikai nesaprašanas dziļākai pieņemšanai un izpratnei ir īsāks vai garāks posms ejams, bet skaists ir brīdis, kad vari uz notikušo, piedzīvoto un saprasto paskatīties ar prieku un pateicību...

 Eze 09:39:43 23.10.2010
217.199.114.64

Skatupunkta jautājums, kas neizmaina rezultātu :)))

Es elpoju. Pati. Iemācījos kopš dzimšanas. Laižu caur sevi pasauli un no tā sevi būvēju. Apzināti vai NEAPZINĀTI paņemot no pasaules to, kas nonāk saskarē ar mani.

Es elpoju. Caur mani elpo Dievs. Tā viņš man to iemācīja. Viss, ko es satieku pasaulē, ir Viņa saruna ar mani man PIEMĒROTĀ VEIDĀ.

Rudace, es pati esmu bez viedokļa (kas viņu zina, kā ir), bet ezotērikā taču runā par par nemateriālajām informācijas (un kaut kā cita) APMAIŅAS formām, piem., auras līmenī taču arī notiek kaut kādas substanes mijiedarbība, runā par 100.tā mērkaķa fenomenu - kad tu izpratni saņem blāc badāc. Kāpēc gan skolotājs nevarētu tajā man varbūt VĒL NEAPZINĀTAJĀ smalkajā laukā kaut ko nojaukt vai iestādīt. Ezoterikā daudzi pieņem teoriju par slimību ieperināšanos, sākot no smalkā lauka. Iespējams, ka tas ko guga saka 'jābūt gatavam, kad skolotājs dod', ir tas, ko Tu domā ar 'pats sapratu'. Ej nu sazini, kas tur tajā brīdī notika, kad Tev pielēca. Dievišķs apskaidrības brīdis vai normāla situācija, kad manis pašas uzsildītais rūgušpiens saiet kunkuļos. Skaidrs ir tikai tas, ka manā izaugsmes procesā visas kaujas norisinās tur - manī un caur maniem t.s. ķermeņiem iet pasaules substances - barība, gaiss, siltums, emocijas, domformas.. un kaut kas neizskaidrojams, kāpēc man tieši tagad kaut kas no tā piešķiļas, savienojas, rodas.. ir vienkārši prieks un pateicība, ka pasaule ir tik jauka.

Visa 'skolotāju' un 'pats' teorijas atslēga, manuprāt, ir šis prieks un pateicības sajūta. :)

 guga, Rudacei, P.S. 04:01:24 23.10.2010
62.85.19.217

Un lai palīdzētu notikt kādai pārveidei kādā citā cilvēkā, Skolotāji reizēm pieņem arī pavisam neparastas rīcības formas un stratēģijas, kā par to arī pirms kāda brīža stāstīja Vu. Jo ne vienmēr sapratnei var palīdzēt vārdi un teksti - šis fakts attiecas pat uz parastu mācīšanu skolā vai uz pašam savu bērnu audzināšanu, vēl jo vairāk tas attiecas uz gara pasaules faktu izpratni.

Kad Tu runā par to, ka cilvēks sevi pārveidot var tikai pats, kā Tu domā, vai Tu paliksi vienaldzīga, ja Tavs bērns kaut ko darīs visai nepareizi? Tu taču droši vien mēģināsi kaut kā iedarboties uz savu bērnu, lai viņš mainītos. Morāles lasīšana parasti ir slikta stratēģija, un, protams, ne vienmēr arī var izdoties arī savam bērnam palīdzēt pārveidot savus sliktos iedzimtos ieradumus, tomēr tas nenozīmē, ka nevajag censties un ka tas pavisam nav iespējams :), ka tikai viņa paša centieniem ir nozīme.

Ja Tu domāsi tā un pavisam neliksies zinis par sava bērna audzināšanu, rezultāti varētu būt visai bēdīgi ;).

Tieši tāpat arī jautājumā par garīgo Skolotāju un vispār mūsu līdzcilvēku lomu mūsu garīgajā izaugsmē.

Tajā mums visiem lai veicas! :)

 guga, Rudacei 03:47:25 23.10.2010
62.85.19.217

Jā, protams. Cilvēkam savi netikumi ir jāuzvar pašam, savas uzvaras ir jāizcīna pašam. Un tajā pašā laikā kā ar visiem lielajiem apgalvojumiem ir spēkā tieši pretējs apgalvojums - ka cilvēks neko nevar sasniegt bez skolotājiem, bez citiem mūsu līdzcilvēkiem, kas vienīgie mums var parādīt uzskatāmi, kas tad ir tas, kas mums ir jāsasniedz.

Un sakot, ka praksē tā notiek, es nedomāju tikai kādas literāras liecības (kā stāstus par Tilopu un Naropu vai par Marpu un Milarepu, vai par Gorakšnathu un Bhartrihari, vai par Huņžeņu un 6.patriarhu, vai par Itakudzju un Onami, vai par Rūmī un Šamsu, vai par Asīzas Francisku un brāļiem Bernardu un Silvestru utt.), bet arī konkrētu mūsu laikabiedru liecības, ar kuriem esam tikušies, vai kurus mums ir tas gods bijis dzirdēt dzīvajā runā, kā arī savu personīgo necilo pieredzi, kas gan neattiecas uz tik augstām lietām tomēr attiecas uz to, kā ir iegūtas kādas pieredzes un jauns skatījums uz kādām lietām un jautājumiem.

Piemēram Namkai Norbu Rimpočes (kurš pirms kāda nemaz ne tik ilga laika kā šķiet apmeklēja arī Latviju) stāsts par to kā viņš ieguva pirmo pieredzi tīrajā Rigpa apziņas stāvoklī, kad kopā ar savu Skolotāju bija kalnos un Skolotājs pievērsa viņa uzmanību vienkāršiem apkārtējās vides uztveres faktiem vakara rāmajā klusumā stāstot par to, ka garīgajā pieredzē pašā par sevi jau nav nekā īpaša un kā tas tajā pašā mirklī pilnībā izmainīja Namkai Norbu Rimpočes izpratni.

Mēs esam sociālas būtnes - savu pieredzi mēs iegūstam no citiem cilvēkiem un pateicoties citiem cilvēkiem. Mūsu pirmie skolotāji ir mūsu vecāki - kā zināms bērns, kurš pavisam maziņš zaudē cilvēku sabiedrību un nonāk pie dzīvniekiem arī paliek pēc būtības par dzīvnieku. Vēlāk tādu bērnu vairs praktiski nevar iemācīt dzīvot kā cilvēku. Šim faktam ir neskaitāmas liecības.

Un tieši tāpat arī lai tuvotos pilnīgākai esamībai mums ir vajadzīgas cilvēciskas šīs pilnīgākās esamības liecības - tieši tur ir jēga evanģēliskajai formulai par to, ka lai cilvēks varētu kļūt par Dievu, Dievs piedzima par cilvēku kā arī indiešu avatārības teorijai.

Kā konkrēti tas notiek - ne jau bez cilvēka paša tiecības un centieniem. Bet šī tiecība un centieni var būt arī ne acīmredzami. Kad Nārada pārveidoja laupītāju Ratnakāru par svēto dziesminieku Valmiki, šī potence asiņainajā laupītājā nebija acīmredzama, bet pārveidošanās notika.

 Rudace 09:01:45 20.10.2010
213.175.125.22

labprāt uzzinātu, kā tu to redzi, :))

jo mana pārliecība, ka cilvēks uzvarēt sevi (netikumus, ieradumus, šķēršļus) var tikai saviem spēkiem. Ne velti ezotērikā tiek uzskatīts, ka vislielākais cīnītājs ir tas, kas uzvarējis nevis 100 000 karavīru, bet gan sevi.

Neviens Skolotājs cilvēka vietā to neizdarīs, ja vien tas neattiecas uz fizisko plānu.

Tātad? :)

 guga, Rudacei 23:17:19 19.10.2010
62.85.19.217

Varbūt, ka teorijā nevar, bet praksē tā notiek. Un daudzreiz, un dažādos līmeņos. Laikam jau tāpēc, lai apliecinātu, ka cilvēks tomēr ir sociāla būtne, ka mēs viens otram tomēr esam vajadzīgi.

Protams, cilvēkam pašam ir jābūt nonākušam līdz tam, ka viņam tas ir patiešām vajadzīgs :).

 Rudace 14:51:08 19.10.2010
213.175.125.22

'kad viņš ierauga savā līdzcilvēkā to barjeru, kas viņam traucē un izdara kādu darbību, lai to nojauktu. '

es gan teiktu, ka neviens no malas šīs barjeras nojaukt nevar, jo tas būtu brīvās izvēles tiesību ierobežojums. Ar saviem drakoniem jācīnās un tos jāuzvar ikvienam pašam. Uz barjerām (trūkumiem, nepilnībām) var tikai norādīt, bet jānojauc cilvēkam pašam.

 guga 08:02:56 14.10.2010
62.85.19.217

Cilvēkam ar pietiekami izsmalcinātu intelektu nav jau grūti saprast, ka 'galds var nebūt galds, bet Budda' vai, ka nav pastāvīga un nemainīga 'es' utml. advaitistu vai čaņ meistaru konceptuālos 'brīnumus'. Vēl vairāk, skatoties uz šādām domām no prātošanas pozīcijām tie var šķist pat tautoloģiski vienkārši secinājumi (kā budisma četras cēlās patiesības, piemēram - zināmā nozīmē tie ir katram acīmredzami dzīves fakti - nu viss paiet - 'gone with the wind', nu un tad). Problēma ir tā, ka savā dzīvē mēs tik un tā uzvedamies tā it kā viss būtu mūžīgs un nemainīgs. Problēma ir, ka mēs nesaprotam šīs lietas būtiski, ar visu savu būtni, lai katrā dzīves momentā šos esamības acīmredzamos faktus apzinātos. Un to nav iespējams izmainīt citādi kā ar tādu vai citādu praksi. To savukārt ir jāizvēlas atbilstoši cilvēka tipam - vai viņš ir vairāk emocionāls, praktisks vai zinātnisks utml. Un visi šie dzen kliedzieni un sitieni tāpat kā vienkārši pareizie vārdi attiecīgajā brīdī un vēl viss kas cits, ko vien var darīt skolotājs - tie visi var būt iedarbīgi tikai tad, kad cilvēks ar daudzu gadu pūliņiem jau ir sevi tik tālu sagatavojis, ka tas var nostrādāt. Pārmainīt sevi cilvēks var tikai pats, bet tad reizēm, lai visam iepriekšveiktajam darbam būtu jēga ir vajadzīgs kāds specifisks impulss no malas. Tā var būt arī vienkārši dzīves situācija bez personīga skolotāja klātbūtnes, bet tā var būt arī konkrēta cilvēka, kas jau pats ir gājis pa līdzīgu ceļu, sniegtā palīdzība, kad viņš ierauga savā līdzcilvēkā to barjeru, kas viņam traucē un izdara kādu darbību, lai to nojauktu.

 Rudace 10:42:29 13.10.2010
213.175.125.22

Kur Pēteri Kļavu var satikt?

 Rudace 10:26:39 13.10.2010
213.175.125.22

vislabākā Agni Jogas lapa internetā:

http://agni-yoga.eu/

 guga 10:19:33 10.10.2010
62.85.19.217

Problēma jau ir tā, ka 'duālisma lamatās' nevar neiekrist, kamēr mēs dzīvojam pasaulē. Un kāpēc gan lai tās būtu lamatas - duālisms ir pavisam normāla lietu uztvere. Tā lietas pastāv. Esmu 'Es' un ir 'Pasaule' ārpus manis. Starp šīm divām lietām nav barjeras, tās ir vienotas. Un šīs divas lietas nav nemainīgas - tās mainās katrā dotajā momentā. Bet to esamība ir neapstrīdams uztveres fakts. Un starp šīm divām lietām esksitē nepārtraukta attiecību spēle. Protams, 'Es' ir pasaules daļa, bet šis 'Es' tajā pašā laikā ir arī atdalīts no pasaules un pat pretnostatīts tai mūsu normālajā ikdienas uztverē. Un tas ir normāli un tam tā būs būt :))).

Mēs varam uzveidot kādas grib intelektuālas koncepcijas un izsmalcināt savu intelektu cik vien gribam tālu, tas neglābs no tā, ka ar intelektu nav iespējams saprast ne šo 'Pasauli', ne sevi, kas abi ir nebeidzams brīnums.

Un tāpēc, lai neiekristu šajās intelekta lamatās un pareizo filozofiju un pareizo pieeju lamatās, kas nu varētu būt tās vienīgi pareizās (kā Čaņ, piemēram, Tavā uztverē) un tajā pašā laikā tā kā praktiskajai darbībai tomēr koncepcijas ir vajadzīgas, indieši izdomāja sešu filozofisko doktrīnu ideju. Sešas koncepcijas (jeb pareizāk sešas daršanas, seši skatījumi), kas sniedz praktiski visus iespējamos pamattipus (iespējamās nianses atbilstoši savām vajadzībām cilvēks pats piedomās klāt) kā cilvēks var domāt par sevi un pasauli. Un ikvienu no tām sasaistīja ar praksi tai atbilstošā veidā. Līdz ar to tika nodrošināts glābšanas ceļš praktiski ikvienam cilvēkam neatkarīgi no viņa tipa. Tā ir indiešu vēdiskās tradīcijas domas ģenialitāte. Tur ir gan ateisms, gan teisms, gan monisms, gan duālisms - un katra sistēma ir sasaistīta ar atbilstošu praksi. Šī pieeja joprojām dod augļus Indijā, kaut šodienas komercializācijas un totālās seksualizācijas apstākļos deģenerācija skar visu - gan monismu, gan duālismu, gan Čaņ ar savu Tukšumu, gan Dvaitu ar savu Bhakti.

Lai veicas!

 Wu 15:32:25 08.10.2010
159.148.55.162

> Wu, kāpēc lamatās?

Duālisma lamatās iekritusi apziņa neapzinās, ka tā neredz pasauli, bet gan tikai savus modeļus par pasauli. Duālisma lamatās iekritusi apziņa (profāns) redz un domā, ka 'galds' ir galds, ka 'apziņa' ir apziņa, ka 'es' ir es, 'ātmans' ir ātmans. T.i. tā vienmēr redz un domā, ka jebkas ir kaut kas vienmēŗ viens, nevis viens un kaut kas pilnīgi tam pretējs vienlaicīgi. :)))

Mēģinājums nodot kaut vai vislabāko un pilnīgāko filozofisko sistēmu, izmantojot vārdus kā informācijas nesēju, kaut vai advaitu, kaut vai dzen/čaņ - šis mēģinājums nodot vārdos vienmēr atduras pret saņēmēja spēju pareizi tos uztvert. Un ja saņēmēja saprašanas mehānisms ir greizs (tāds tas ir 99.99% sabiedrībā izaugušiem cilvēkiem, turklāt katram tas ir individuāli greizs), ja viņš katru ikvienu izdzirdētu vārdu jau saprot pa savam (nevis tādā nozīmē kā to saprata izrunātājs), un kopā tos saliek vēl 8x nepareizāk, tad ko gan var cerēt nodot viņam ar vārdiem...? Tas ir tikpat neiespējami, kā cerēt, ka cilvēks ar ar vienu zaļu aci un otru oranžu aci ieraudzīs zilu gaismu, kuru tu viņam spīdini acīs un skaidro, ka tā ir balta gaisma. :))))

Pieņemsim, ka skolotājs liek skolniekam atkārtot 100 reizes dienā 'galds ir apziņa' un skolnieks to mehāniski atkārto, bet viņš ne ar 'galds', ne ar 'apziņa' nesaprot vis to, ko skolotājs, bet gan kaut kādu savu fufeli, kas ir rezultāts viņa individuāli maldīgo uztveres mehānismu pārstrādātajam jēdzienam 'galds' un līdzšinējai paša pieredzei par to kas ir 'apziņa'. Tāpēc šīs darbības rezultātā, lai arī viņš, iespējams, var saņemt kādu jaunu informāciju, viņš neatbrīvojas no saviem maldīgajiem uztveres mehānismiem. Gluži otrādi - viņš stieg savos maldos vēl dziļāk. Un nostiprinās tajos.

Indiešu skolas ar to bieži grēko - tās uzskata, ka vārds ir instruments, ar kuru var nodot informāciju bez zudumiem. Indiešu skolas bieži mēģina izveidot skaistas filozofiskās sistēmas par to, 'kā viss ir'. Un cilvēkiem tas patīk. Skolotāju - 'susaņinu' armijas lasa stundām ilgas lekcijas sērijas cilvēku pilnās zālēs, kurās nodod šos atkritumus daudziem jo daudziem. Bet kur viņi šos klausītājus ieved....?

Čaņ tradīcijā to saprot. Vismaz dažos laika periodos dažās vietās pasaulē to ir sapratuši. Tāpēc tur mācība tiek nodota 'ne-zīmju' veidā, nevis izmantojot vārdus (rakstītas zīmes) kā nesēju, bet gan kā viņi paši to dēvē 'no sirds uz sirdi'. T.i., ar pavisam citām metodēm, taj skaitā ar vārdiem. Bet neizmanto tos kā informācijas nesēju. Ja arī kaut kur čaņ tradīcijā figurē teksti, tad nekā citādi, kā tikai individuālu sarunu pieraksti starp skolotāju un skolnieku, kurus kāds cits ir noklausījies un pierakstījis. Sākot no Budas, 'kuram' visi teksti ir tikai šādi. Skolotājs izmanto vārdus nevis kā ideālu informācijas nesēju, kurš noraida informāciju ar 0% zudumiem, bet ne vairāk kā 'dakstiņus', ar kuriem 'tikšķina' pa skolnieka galvu, lai izraisītu šī konkrētā skolnieka kustību pareizā (apskaidrības) virzienā. Tātad, - virzienā ārpus apskaidrības. :)))))))

Citi, rupjāki čaņ/dzen skolotāji tam izmantoja kliedzienus (Ļiņdzi - viens no izcilākajiem čaņ skolotājiem) vai nūjas sitienus, vai jebko citu, nav jau svarīgi ko, galvenais ka tik skolniekam tiek dots impulss apskaidrības virzienā. Visu frontei, visu uzvarai! Pārējais nav svarīgi. :)))))

Īstenībā ne tikai čaņ, bet ikvienas tradīcijas labākie skolotāji tā vai citādi tuvojas šai sapratnei.

 Eze 09:35:30 08.10.2010
217.199.114.64

Jā, un kā ir latviešiem?

 Eze 09:25:43 08.10.2010
217.199.114.64

Wu, kāpēc lamatās?

Uz vēdām balstīta gan dvaita, gan advaita un abas skaitās normālas pilnvērtīgas vēdiskās filosofijas sistēmas, vai nav tā?

Es to gribēju Pēterim uzdot, bet viņš te nerunā :)

 Wu 23:30:46 07.10.2010
78.84.134.25

Paldies.

 Wu 23:23:44 07.10.2010
78.84.134.25

Laba lekcija, jebkurā gadījumā.

 Wu 21:34:13 07.10.2010
78.84.134.25

Domāt, ka 'x ir apziņa', 'y ir apziņa', 'z ir apziņa' - tā jau arī ir sevis iedzīšana duālisma lamatās.

Tas nav čaņ.

 Wu 21:13:59 07.10.2010
78.84.134.25

Prātīgi runā.

Bez trenēta intelekta nekas nebūs, tas ir nepieciešamais priekšnosacījums. Ja nav trenēta intelekta, tad var būt tikai fantāzijas. Visas dzīves garumā. :)

 Wu 21:08:22 07.10.2010
78.84.134.25

Bet ja jau esi 'paņēmis un sapratis', tad ko gan vēl gribēt? :-)

 Wu 21:07:09 07.10.2010
78.84.134.25

Nav iespējams 'paņemt un saprast', kamēr neesi jau 'paņēmis un sapratis' :-)))

 Aivis 10:13:29 04.10.2010
83.99.160.167

Pētera lekciju video ierakstus varat atrast ari www.trainyou.lv

 Anita 16:26:54 01.10.2010
159.148.191.2

Paldies Pēterim!

Paldies ievietotājam!

Kā man patīk šādas sarunas!

Ak, kā varētu ar Pēteri parunāties!

Vēl paldies par interneta adresi, noteikti paklausīšos......

Visiem Gaismu! Prieku! Mīlestību!

 mb 14:56:55 01.10.2010
80.255.228.17

http://advayta.org/item/000002/?text_id=180#om_audio_mp3

a p s k a i d r ī b a

iet u z a p s k a i d r ī b u nozīmē…
* mācīties no visiem un visa.
* uzmanīgi klausīties, bez jebkāda cita domāšanas procesa, kas mudž prātā.
* klusējot sēdēt Skolotāja priekšā.
* neapslāpēt savas emocijas!
* māka izturēt sāpes un apvainojumu, pat aci nepamirkšķinot.
* vienmēr rīkoties nevainojami , ik brīdi un saskaņā ar konkrēto situāciju.
* brīvi grozīties citu cilvēku sabiedrībā, nezaudējot pašpārliecinātību un nezaudējot savu unikalitāti! Continue reading “a p s k a i d r ī b a”

Neko šajā pasaulē nevar dabūt tūlīt

Neko šajā pasaulē nevar dabūt tūlīt. Nejēdzīgi iekārtota pasaule. Neiekārtota pasaule.
“Pagaidi,” saka. “Pagaidi, pagaidi!”
Gaidu ilgi un smagi. Gaidu trolejbusa parādīšanos. Gaidu, kamēr kartupeļi izvārīsies.
Gaidu, ka tikšu debesīs. Bet nelaiž, saka: “Pagaidi! Tev vēl mūžs jānodzīvo.”
Pasaule dzīvo vienā gaidīšanā un vienā mudināšanā uz gaidīšanu. Māte gaida bērnu, skuķis gaida mīlestību, nopelniem bagātais gaida ordeni, moceklis gaida atpestīšanu. Pagaidi, pacieties!
Un, kad tu cieties, tad apstājas laiks un kļūst – gaidīšana. Continue reading “Neko šajā pasaulē nevar dabūt tūlīt”

Pasaka par tūkstoš spoguļu templi.

Sen, senos laikos, kādā tālā zemē bija templis ar tūkstoš spoguļiem. Kādu dienu šajā apvidū nejauši iemaldījās kāds suns. Suns ievēroja, ka tempļa durvis ir atvērtas, un piesardzīgi, bailīgi iezagās templī. Suņi, protams, nezina, kas ir spoguļi un ko tie dara, tādēļ tad, kad viņš bija iegājis templī un pavēries apkārt, viņš domāja, ka viņu ir aplenkuši tūkstošiem suņu. Suns sāka rūkt un, skatoties spoguļos,  redzēja, ka arī visi pārējie suņi rūc.Viņš atņirdza zobus, taču tai pašā mirklī arī pārējie suņi atņirdza zobus. Sunim kļuva bail. Kaut ko tādu viņš vēl nekad nebija piedzīvojis. Panikas pārņemts viņš ņēma kājas pār pleciem un izskrēja no tempļa ārā. Šis briesmīgais notikums iespiedās viņam dziļi atmiņā. Turpmāk viņš vienmēr paturēja prātā to, ka citi suņi pret viņu ir noskaņoti naidīgi. Pasaule viņam šķita draudu pilna, viņš izvairījās no citiem suņiem un nodzīvoja rūgtuma pilnu mūžu.

Continue reading “Pasaka par tūkstoš spoguļu templi.”

TARO KĀRŠU NOZĪME

nullFranču 18 gadsimta okultists Eteila, ilgi nodarbojās ar kāršu vēstures pētīšanu, veica lielu darbu 78 simbolu atjaunošanā un skaidrošanā, kurus šodien pazīstam kā Taro kārtis. Tiek uzskatīts, ka Taro (viens no nosaukuma izcelšanās variantiem „Ta- Roš”, „Faraonu ceļš”), sākotnēji bija kā hieroglifiska „Tota grāmata”. Šī grāmata sastāvēja no 78 zelta plāksnēm, uz kurām bija izgrebtas noslēpumainas zīmes. Eteila vēsta, ka tā ir vienīgā grāmata, kura izglābās no halifa Omāra dusmām, halifa, kurš iznīcināja Aleksandrijas bibliotēku. Tā nonāca grieķu un romiešu rokās, bet tad izplatījās tālāk.

Continue reading “TARO KĀRŠU NOZĪME”

Kāpēc cilvēks visu laiku grib, lai viņu mīl?

Kapēc notiek tā: no piedzimšanas līdz nāvei cilvēks visu laiku grib, lai viņu mīl, un, nesaņēmis šo mīlestību, viņš nav tik līdzsvarots un pašpārliecināts kā citi līdzcilvēki?

Krišnamurti: Vai jums šķiet, ka līdzcilvēki ir pašpārliecinātības pilni? Viņi var staigāt dižmanīgi, uzvesties augstprātīgi, bet jūs redzēsiet, ka aiz pašpārliecinātības izrādīšanas vairākumā gadījumu slēpjas tukši, aprobežoti, viduvēji cilvēki. Un kāpēc mēs visi gribam būt mīlēti? Mēs taču gribam, lai mūs mīl vecāki, skolotāji, draugi! Un, ja esat pieauguši, jūs gribat, lai jūs mīl sieva vai vīrs, jūsu bērni  vai jūsu guru. Kāpēc gan pastāv šī nepārtrauktā vēlme tikt mīlētam? Ieklausieties uzmanīgi!

Continue reading “Kāpēc cilvēks visu laiku grib, lai viņu mīl?”

kad es kaut ko lūdzu Dievam

Agrāk, kad es kaut ko lūdzu Dievam, es vienmēr lūdzos kaut kā pazemīgi, tā, it kā būtu vainīga, mazvērtīga, nelīdzvērtīga.. ar visiem no tā izejošiem “lūdzu, piedod”, “lūdzu-lūdzu”, “lūdzu, ja vari, palīdzi”.. utt.
         Tagad es sapratu, ka man nekas nav jādara, lai Dievs Mani Mīlētu. Jo Viņa Mīlestība ir bez nosacījumiem. Man nav jālūdz Viņam par kaut ko piedošanu, jo vienīgais, kas spēj mani nosodīt, esmu Es pati.
Continue reading “kad es kaut ko lūdzu Dievam”

ATBRĪVOŠANA UN DZIEDINĀŠANA. Tēvs Rufuss Pereira

Pirmais avots , caur ko var ienākt ļaunums, esam mēs paši, mūsu personīgie grēki un liela daļa iekšējās dziedināšanas ir garīgā dziedināšana. Tas ir kad es dziedinu savas sarautās attiecības ar Dievu. Ja mēs liekam pārāk lielu akcentu uz fizisko dziedināšanu, tas ir pret to, ko māca Bībele, jo Kungs saka, papriekš dzenieties pēc debesu valstības, tad pārējās lietas jums tiks piemestas. Garīgā dziedināšana notiek tad, kad es atzīstu savu grēku un to izsūdzu. Continue reading “ATBRĪVOŠANA UN DZIEDINĀŠANA. Tēvs Rufuss Pereira”

Боже, прости нас, дары просящих

Боже, прости нас, дары просящих,
Ради идолов себя продавших,
Из-за етово себя не познавших.
Мудрым себя считая –
Лицемерием укривая,
От этово мира закрывались.
Друг с другом не считаясь,
Бсе вокруг отрицая,
От света убегая,
В темноте упиравших.

Dievs, piedod mums, kuri lūdz dāvanas,
Mums, kuri pārdevušies, cenšoties iegūt elkus,
Un tādēļ nav iepazinuši Tevi.
Domājot, ka esam viedi,
Aiz liekulības slēpjoties,
Mēs esam slēguši savas sirdis pasaulei.
Piedod mums, kuri,
Nerēķinoties viens ar otru,
Visu noliedzot,
Bēgot no gaismas,
Ir atdūrušies pret tumsu.

Continue reading “Боже, прости нас, дары просящих”

Ko mēs nezinājām par laulības dzīvi

Droši vien nav sievietes, kura būtu vienaldzīga pret kāzām. Svešām un jo īpaši – savām. Mums katrai ir priekšstats, kādām būtu jābūt sapņu laulībām, cik mīlošam – izredzētajam un cik saskanīgām un harmoniskām – kopīgām vecumdienām. Iespējams mums liekas, ka šādi par laulībām cilvēki domājuši vienmēr. Bet tāds priekšstats ir visai tāls no patiesības. Divu cilvēku savienība, kādu to uztveram šodien, ir vien divus gadsimtus sena, kamēr iepriekš, cik vien pastāvējusi cilvēce, laulībām ar mīlestību, garīgu tuvību un rūpēm par otru, nebija nekāda sakara.

Continue reading “Ko mēs nezinājām par laulības dzīvi”

Mīlestības pieturvietas

Ir pārbaude ar naudu, varu un slavu, un daudzi šo nastu neiztur. Mēģinām noskaidrot, kāda varētu izskatīties pārbaude ar mīlestību un vai spējam lidot, kad iemīlēšanās spārni sen nokrituši. Iedomājies, ka sēdi autobusā, kurš dodas ceļā uz mīlestību. Autobuss piestāj, ir pietura, kāds izkāpj. Tu vēl ne. Kopumā būs trīs pieturas, kurās vari izkāpt. Protams, neviens neizslēdz iespēju, ka tevi var izsēdināt, taču, ja vēl brauc, vari arī nokļūt galapunktā. Ikviena no mums ir sēdējusi šādā “autobusā”, pat tās, kuras nav nonākušas līdz happy end – laimīgai ģimenes dzīvei. Lai šis ceļš uz mīlestību ir atgādinājums, ka laime bieži vien atkarīga no mums pašām un attieksmes pret otru cilvēku. (KONSULTĒ: psihoterapeite Lada Stoligvo.)

1.pietura – Taureņi vēderā jeb tu neatšķir iemīlēšanos no mīlestības

Continue reading “Mīlestības pieturvietas”

I.Ziedonis: ‘Mana lūgšana tev, Miera kodolam.’

Dod mieru manos laukos vispirms, lai izaug labība manos laukos vispirms, lai visi redz, ka mēs ēdam un dzeram to labāko, ko dod miers.

Continue reading “I.Ziedonis: ‘Mana lūgšana tev, Miera kodolam.’”

Apziņa kā spriegums

Viens no cilvēces lieliskākajiem atklājumiem ir elektrība un tās izmantošana dažādām vajadzībām.

            Lai arī elektrība tiek izmantota gadiem ilgi, tomēr uzdrošinos apgalvot, ka šis spēks joprojām ietver zināmu mistikas devu. Vispirms jau tāpēc, ka tas ir „neredzams”, taču spēj darīt lielas lietas. Zināms, ka elektrību izraisa potenciālu starpība. Zināms, ka elektrība tiek definēta kā elektronu plūsma. Zināms, ka elektrību izraisa magnētiskais lauks un otrādi. Taču – ja elektrība ir elektronu plūsma, kā tā plūst pārrāvumu vietās – cauri enerģijas avotam (baterijai, ģeneratoram)? Ja elektrībai ir savi „ierindas biedri” elektroni, vai tādi ir arī magnētismam – „magnetoni”?

Continue reading “Apziņa kā spriegums”

Atklāsmes meditācijas

Ar meditāciju parasti tiek saprasta atkārtota uzmanības fokusēšana uz vizuālu tēlu, vārdu vai tēmu, lai panāktu mierpilnu prāta stāvokli un aplūkotu tēla vai vārda nozīmi. Budisma Atklāsmes meditācijas (angļu val. Insight, pali val. – Vipassana) praksē šai uzmanības fokusēšanai ir vēl arī cits mērķis – daudz pilnīgāk izprast prāta dabu. To var panākt, izmantojot meditācijas objektu kā rimtu atskaites punktu, kas palīdz atklāt prāta virspusējās aktivitātes apslēptās attieksmes.

Continue reading “Atklāsmes meditācijas”

*can not be …. may already Be

Kādā universitatē profesors reiz uzdevis saviem studentiem jautājumu:
  -Visu, kas pastāv, radījis Dievs?
  Kāds no studentiem droši atbildējis:
  -Jā, radījis Dievs.
  Dievs radījis visu?- pārjautājis profesors.
  -Ja, ser,- atbildējis students
  Profesors jautāja tālāk:
  -Ja Dievs ir radījis visu, tatad Dievs ir radījis arī ļaunumu, ja ļaunums pastāv? Tad Dievs ir ļauns?
  Izdzirdot to students apklusa.Profesors bija ļoti apmierināts ar sevi. Viņš lieku reizi studentu priekšā lepojās, parādījis, ka ticība Dievam ir mīts.
  Be te roku pacēla kāds cits students:
  Profesor, vai varu jums uzdot jautājumu? Continue reading “*can not be …. may already Be”

20 dolāri

Kasans Saids Amers stāsta par lektoru, kurš pirms semināra izņēmis no maka divdesmit dolāru banknoti un jautājis:
– Kurš vēlas šos divdesmit dolārus?
Pacēlušās vairākas rokas, bet lektors bildis:
– Pirms tos atdodu, man kaut kas jāizdara.
Viņš nikni samīcījis naudas zīmi un jautājis vēlreiz:
– Kurš tagad vēlas šo naudu?
Atkal pacēlušās rokas.
– Un ja es izdarīšu šādi? Continue reading “20 dolāri”

Čakru spēks

Vēdu kanonos tiek minētas 49 čakras.Septiņas no tām ir pamata čakras, 21 čakra ir otrā apļa čakras un 21 čakra ir trešā apļa čakras. Čakras ir cilvēka biolauka enerģētiskie centri, tās atbild par noteiktām orgānu grupām un cilvēka psihisko stāvokli. Šajos centros – čakrās, notiek enerģijas transformācijas procesi. Čakras neattiecas uz cilvēka fizisko, bet gan ēteriski-astrālo ķermeni. Continue reading “Čakru spēks”

Druīdi

Joprojām notiek diskusijas, par vārda druīds izcelsmi. Tas ir līdzīgs īru vārdam drui, kas nozīmē ozolu meža cilvēki. Tāpat arī meža dievus un koka dievības Grieķijā, sauca par driādēm.
Romiešu karagājienu laikā druīdi izklīda pa visu Galliju un Britāniju. Viņu varu pār cilvēkiem neviens nekad neapstrīdēja, un ir zināmi gadījumi, kad armijas, gatavas mesties viena otrai virsū, nolika ieročus pēc baltā tērpā ģērbta druīda gribas. Nekad neviens svarīgs pasākums nesākās bez šo patriarhu palīdzības vai līdzdalības, kuri bija starpnieki starp Dieviem un cilvēkiem. Druīdu ordenis tika pelnīti cienīts par dziļām Dabas likumu zināšanām. Ģeogrāfijas, fizisko zinātņu, teoloģijas un astroloģijas apgūšana, druīdiem bija vismīļākā nodarbe. Druīdi ļoti labi pārzināja medicīnu, ārstniecības augus. Anglijā un Īrijā tika atrasti tam laikam piederoši rupji darināti ķirurģiskie instrumenti. Senos angļu traktātos, par medicīnu, tika rakstīts, ka katram, kas praktizē medicīnu, ir jābūt dārzam, kurā tiek audzēti praksei nepieciešamie augi. Continue reading “Druīdi”

Maģija

Maģija – tas nav nekas cits,
kā izlīdzināšanās starp Zemi
un Debesīm…
…cilvēks saprot, kāds darbs viņam šeit ir paredzēts:
jāliek Zemei vibrēt
vienā harmonijā ar Debesīm,
lai Debesis nonāktu uz Zemes…
Iesvētīšana – tas ir cilvēka darbs pašam ar sevi, neatlaidīgi sevi sakārtojot, attīrot un iegūstot savaldību. Continue reading “Maģija”

ES ESMU Sanats Kumara

ES ESMU Sanats Kumara, atkal atnācis caur manu sūtni.Priekšā stāvošo notikumu vārdiskie formulējumi vienmēr vāji atspoguļo to, kam jānotiek, un tiem ir ļoti aptuvens un varbūtību saturošs raksturs.Visi notikumi to varbūtējā formā ir ielikti jau radīšanas sākuma momentā. Jūsu pasaulē ir tāds jēdziens kā Zodiaks, Zodiaka zīmes. Cilvēkam, kas pazīst zvaigžņu valodu, visa tagadne un nākotne ir ierakstīta šajā informācijas laukā, kas sastāv no izpaustajām zvaigznēm. Un, ja jūs pilnībā pārzinātu zvaigžņu valodu, tad jūs varētu izlasīt jūsu planētas nākotni, kas pierakstīta šajā visuma universālajā valodā.Bet diezin vai jūsu laikā atradīsies kaut viens laicīgais astrologs, kurš būtu spējīgs saprast šo valodu. Patiesā zināšana, kas ir zvaigžņu valodas atslēga un kas ļauj paredzēt nākotni, ir apslēpta mūsdienu cilvēcei. Tieši tāpat, kā no jums ir noslēptas zināšanas, kas ļauj paredzēt nāvi un zināt savu pagātni un nākotni. Bet pagātni un nākotni nosaka tagadne, katra tagadnes minūte un katra sekunde. Jūsu pasaulē valda laika ierobežojums un telpas ierobežojums. Continue reading “ES ESMU Sanats Kumara”

Saulgrieži

Pirmdien, 21.jūnijā, plkst.14.28 iestāsies astronomiskā vasara.

Astronomiskās vasaras iestāšanās saistīta ar vasaras saulgriežiem, kad saule dienas vidū atrodas visaugstāk un diena ir visgarākā, bet nakts – visīsākā.

Gada garākā diena būs 21.jūnijā, tā ilgs 17 stundas, 52 minūtes un 37 sekundes, savukārt īsākā nakts būs no 21.jūnija uz 22.jūniju, kad nakts ilgs sešas stundas, septiņas minūtes un 37 sekundes.

Sākot ar vasaras saulgriežiem, Saules augstums ar katru dienu pamazām samazināsies, dienas paliks īsākas un naktis – garākas.

Astronomiskais rudens šogad Latvijā iestāsies 23.septembrī plkst.6.09.

Continue reading “Saulgrieži”

Godājamā U Rewatas lekcijas (Dhammatalk)

Jau šovakar Jaunajā Rīgas teātrī sāksies trīs lekciju jeb runu cikls par Budismu un meditāciju. Godājamais skolotājs U Rewata ieradies no Paauk klostera Birmā. Šis klosteris tiek augstu respektēts visās Budisma tradīcijās.

Lekcijas ir bezmaksas, taču laipni tiks pieņemti jūsu ziedojumi, kas tiks ieguldīti nākamā klostera izveidē. http://www.paauk-latvia.org/lv/index.html

Continue reading “Godājamā U Rewatas lekcijas (Dhammatalk)”

Vēzi varot ārstēt ar kaņepju ekstraktu

Reiz Kanādā dzīvoja kāds cilvēks, vārdā Rickey Logan Simpson. 1997. gadā ieguva galvas traumu ar paliekošām sekām, kuras vajadzēja ārstēt ar zālēm. Un zālēm bija nelāgi blakusefekti. Padzirdējis par marihuānas (Cannabis indica, Indijas kaņepe) smēķēšanu ārstnieciskos nolūkos, Rikijs izmēģināja arī šo lietu, katru dienu izsmēķējot pa cigaretei. Galu galā, galvas trauma tika izārstēta, un zāļu blakusefekti arī. Viņa ārsts ieteica marihuānas smēķēšanu pārtraukt, un Rikijs sāka kaņepes audzēt pats, no tām ar vārīšanu iegūstot tetrahidrokanabinolu saturošu eļļu, ko arī lietoja smēķēšanas vietā.

Continue reading “Vēzi varot ārstēt ar kaņepju ekstraktu”

Seminārs – Lidojumā, kājām uz zemes 14.-16.maijs

Kā mazā vai pieaugušā bērnā sākas SEVIS vai Patiesības meklējumi?

 – Kad izej zvaigžņotā naktī bez vēja, pūce kliedz, cilvēciskas būtības guļ, viss izdzerts… sākas tādas skumjas, ka saproti – Tu esi puteklītis zvaigžņu ceļos uz cita, drusciņ lielāka puteklīša, ko sauc Zeme.

Continue reading “Seminārs – Lidojumā, kājām uz zemes 14.-16.maijs”

No 21. – 25.jūlijam Latvijā notiks krija jogas meditācijas pasākumi Paramahamsa Hariharānandas līnijā.

21. un 22.jūlijā meditācijas pārgājiens – retrīts (tiek plānots Gaujas Nacionālā parka teritorijā, nakšņošana teltīs), lai palīdzētu apgūt meditācijas stāvokļa noturēšanu ejot un intensīvi praktizētu (dalībniekiem ir jābūt saņēmušiem ievadījumu krija jogā P.Hariharānandas līnijā). Pārgājienu vada Svami Mangalānanda, vācu krija jogas skolotāja, kas jau vairākas reizes ir vadījusi pasākumus Latvijā.

Continue reading “No 21. – 25.jūlijam Latvijā notiks krija jogas meditācijas pasākumi Paramahamsa Hariharānandas līnijā.”

Motivācija kaut ko mainīt..

 „Ir piektdiena, jūs esat atnācis mājās, ņemat avīzes, ko nepaspējāt izlasīt nedēļas laikā. Ieslēdzat televizoru bez skaņas. Ieliekat disku. Lietojat distances vadības pulti, lai pārslēgtu kanālus, vienlaicīgi mēģinot šķirstīt avīzes lappuses un klausīties mūziku. Avīzē nav nekā jauna, TV programmas atkārtojas, un jūs šo disku jau esat dzirdējis duci reižu. Jūsu sieva ir aizņemta ar bērniem, upurējot savus jaunības gadus bez īstas saprašanas, kāpēc viņa tā dara. Jūs piemeklē kārdinājums: „Lūk, tas droši vien ir dzīves ceļš!” Nē, tas nav dzīves ceļš. Dzīve ir entuziasms. Pamēģiniet atcerēties, kur jūs paslēpāt savu entuziasmu. Ņemiet sievu un bērnus un mēģiniet atrast to atkal, līdz brīdim kad būs par vēlu. Mīlestība nekad un nevienu nav atraidījusi no sava sapņa realizācijas.”

Paulu Koelju. „Maktub”

Continue reading “Motivācija kaut ko mainīt..”

STĪVS DŽOBS UN TRĪS VIŅA STĀSTI

Pārsteidzošā Apple vadītāja – Stīva Džoba runa Stenfordas izlaidumā

„Jūtos ļoti pagodināts, ka šodien varu būt kopā ar Jums šeit, diplomu pasniegšanas ceremonijā, vienā no labākajām pasaules universitātēm. Es neesmu beidzis nevienu augstskolu. Šodien gribu Jums pastāstīt trīs stāstus no savas dzīves. Tas nav nekas grandiozs. Tie ir tikai trīs pavisam vienkārši stāsti”.

Continue reading “STĪVS DŽOBS UN TRĪS VIŅA STĀSTI”

Plūstot pretī gaismai – upju dziesmas

Maijā Latvijā viesosies grupa „Nadi mala”, sniedzot 3 koncertus:

 • Rīgā: 13. maijā plkst. 20.00 RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1 
 • 15. maijā plkst. 19.00 Muzeju nakts 2010 ietvaros Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8 
 • Liepājā 14. maijā plkst. 19.00 Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16.

Koncertos „Plūstot pretī gaismai – upju dziesmas” tiks izpildīta mantriska kompozīcija, kas veidota no maestro un meditācijas skolotāja Šri Činmoja dziesmām un veltīta Indijas upju skaistumam.
Kad mēs dzirdam vai spēlējam dvēselisku mūziku, mēs jūtam iekšēju saviļņojumu visā mūsu būtnē – no galvas līdz pat pēdām. Upe, apziņas upe plūst caur mums, un šī apziņa ir nepārtraukti apskaidrojoša, izgaismojoša. /Šri Činmojs/

Continue reading “Plūstot pretī gaismai – upju dziesmas”

10 dienu Vipassanas meditācijas kurss

No 16.-27.jūlijam Līgatnē notiks pirmais Vipassanas meditācijas kurss tradīcijā kā to pasniedz S.N. Goenka un viņam asistējošie skolotāji.
Vipassanas meditācija ir praktisks ceļš, lai gūtu patiesi mierpilnu prātu un tādējādi vestu laimīgu un lietderīgu dzīvi. Vipassana nozīmē “redzēt lietas tādas, kādas tās ir patiesībā”. Šī tehnika ir prāta attīrīšanas process, veicot sevis novērošanu. Continue reading “10 dienu Vipassanas meditācijas kurss”

07. un 09.05.2010. lekcija Rīgā „Kabalas zinātne un slēptā realitāte”

Starptautiskās Kabalas Akadēmijas (SKA) studenti Latvijā aicina Jūs piedalīties publiskajās lekcijās:

2010. gada 7. maijā no plkst. 16.00 līdz 17.30 – „Kabalas zinātne un slēptā realitāte”

2010. gada 9. maijā no plkst. 16.00 līdz 17.30 – „Grāmata – Zoar”

Lekciju vadīs kabalista, doktora Mihaela Laitmana skolnieki un SKA pasniedzēji: Konstantīns Kaļčenko (Sankt-Pēterburga) un Juda Proskurovs (Izraēla).

Continue reading “07. un 09.05.2010. lekcija Rīgā „Kabalas zinātne un slēptā realitāte””

Vispārīgs skatījums uz septiņiem Stariem

Ievadstāstījums par septiņiem enerģijas Stariem, kas nosaka cilvēku fizisko, emocionālo, mentālo un dvēseles dabu. Mūsdienu eksoteriskā zinātne ir pierādījusi senu un fundamentālu ezoterisku aksiomu: visā izpaustajā Visumā nepastāv nekas cits kā dažādas enerģijas, kas katra vibrē savā frekvencē.

Ezoteriskā zinātne postulē septiņas šādas enerģijas plūsmas jeb Starus, kuru mijiedarbība visās iespējamās frekvencēs rada solārās sistēmas, galaktikas un visumus. Šo septiņu enerģijas Staru kustība spirālveida ciklos ieved visas Būtības esamībā vai izved no tās un iekrāso un piepilda tās ar individuālām īpašībām un atribūtiem. Tas attiecas kā uz smilšu graudiņu, tā arī uz cilvēku vai saules sistēmu. Viss ir Dzīvības izpausme.

Continue reading “Vispārīgs skatījums uz septiņiem Stariem”

Naudas līdzekļu iegūšana

Daļai cilvēku viskārojamākā Kosmisko Spēku dāvana ir nauda, citiem – veselība.

Šeit tiešām pārsteidz tas, ka, dziļāk analizējot cilvēku lūgumus Kosmiskajiem Spēkiem pēc naudas, mēs konstatējam, ka ar to nav domāta skaidra nauda, zelts vai dārglietas, bet kredīts. Starp kredītu un skaidru naudu ir liela atšķirība, kaut gan abos gadījumos kaut ko var nopirkt, pasūtīt vai kaut ko saglabāt. No Kosmisko Spēku viedokļa tā ir liela atšķirība.

Continue reading “Naudas līdzekļu iegūšana”

Iz Kaķa dienasgrāmatas

Pieslapināju zem krēsla. Garlaicīgi.Atcerējos savu trauksmaino jaunību, kā mani pieķēra virtuvē pie kondensētā piena bundžas! Paspēju iebāzt ķepu bundžā līdz pašam elkonim un uz trijām paspruku zem dīvāna. Viņi staigā apkārt dīvānam un bļaustās, bet es tikai smīkņāju un laizu kondensēto pienu no ķepas.

Idille! Ar šo jaunības epizodi es īpaši lepojos.
*Šodien man ir uznācis slinkums. Slapināt slinkums, ēst slinkums – uz visu slinkums. Ielīdu skapī un klusītēm snauduļoju. Tikai Viņi tādi tramīgi – staigā pa istabām un atskatās. Gaida, ko es tādu būšu Viņiem sagatavojis. He!

Continue reading “Iz Kaķa dienasgrāmatas”

Trīsdesmit seši šamaņa „nē”

1. Neskati lietas pēc ārējās formas. Skati pēc būtības.
2. Nesoli to, ko nevari izpildīt. Apsver savas iespējas.
3. Neuzbrūc pirmais. Strīdus atrisini mierīgā ceļā.
4. Neuzvel atbildību citiem. Labo savas kļūdas.
5. Nedari kā citi, ja uzkati viņu rīcību par nepareizu. Esi pats.
6. Nemāci citiem to, ko nesaproti pats. Savaldi savu iedomību.
7. Neņem to, kas tev nav vajadzīgs. Dzīvo pēc vajadzībām. Continue reading “Trīsdesmit seši šamaņa „nē””

Ko tehniskā aspektā no jogas viedokļa nozīmē meditācija?

Latīniski meditatio – pārdomāt, apcerēt; 

Vēda Vjasas komentārs Mahariši Patandžali „Joga Sutras” 3.daļa 1. – 3.:

„Dhārana (koncentrācija) ir apziņas plūsmas vēršana pēc darbības veida uz noteiktu – iekšēju vai ārēju – objektu. Dhiāna (meditācija, apcere) ir vienmērīga apziņas plūsma uz apceramo objektu, ko netraucē citi saturi. Kad Dhiāna (meditācija, apcere) izpaužas vairs tikai kā apceramā objekta formas vērošana, kad tā it kā zaudē pat savu pašas formu, tad saskaņā ar to, ka apziņa pilnībā „izšķīst” apceramā objekta dabā to sauc par Samādhī (Līdzens prāts). Ja šīs trīs augstākās apziņas funkcijas (Dhārana, Dhiāna, Samādhī) apskata kopā, to sauc par Samjamu (kas ir augstāko garīgo vingrinājumu kopums, kas ved pie konkrētiem sasniegumiem).

Continue reading “Ko tehniskā aspektā no jogas viedokļa nozīmē meditācija?”

Uguns ceļš

Katarisms (no grieķu catharos – tīrs) bija valdošā reliģija viduslaikos Pireneju austrumu pusē – visā dienvidrietumu Francijā un daļā Spānijas.

            Lai arī ir vairākas versijas, tomēr nav skaidri zināms, kad un kāpēc šīs reliģijas piekritēji sāka saukties kā katarieši (cathares) vai albeginieši, albiģieši (albigenses). Ir zināms, ka viduslaikos šai kustībai nebija speciāla nosaukuma. Kustības piekritēji paši sevi uzskatīja par īsteniem kristiešiem, jo savas ceremonijas, sakramentus, uzskatus balstīja uz Jauno Derību un, lai gan pētnieki katarismā ir atraduši arī jūdaisma un pat islāma idejas, iespējams, ka tieši katarieši kā pirmatnējie kristieši bija pieņēmuši Kristus mācību tās vispatiesākajā veidā. Viena no leģendām vēsta, ka katarieši savā pārvaldībā bija saņēmuši Svēto Grālu, kas, savukārt, vēlāk izraisīja neviltotu interesi Hitlerā un viņam pietuvinātajos cilvēkos. Tā rezultātā dienvidrietumu Francijā Trešais Reihs veica plašus pētījumus Otto Rāna (Otto Rahn) vadībā.

Continue reading “Uguns ceļš”

Šivananda „Indijas dāvana cilvēcei”

Joga ir Indijas augstākā dāvana pasaulei. Joga nav konfliktā ar zinātni, tā to papildina. Joga ir metodisks veids kā pilnveidoties kontrolējot cilvēka dabas dažādos elementus – gan fiziskos, gan psihiskos.

Joga ir realitātes apzināšanās zinātne. Tā ir darbības mākslas pilnveidošana. Tā ir attieksmes nosvērtība. Un tā ir iekšēja miera iegūšana. Joga ir māksla dzīvot vienotībā ar Dievu.

Joga nav lieta, par ko var izlasīt vai par ko var uzzināt klausoties lekcijas. Joga ir lieta, kas ir jāasimilē un jāiedzīvina praktizējot ikdienas dzīvē. Jogas prakse dara iespējamu cilvēkam apzināties savu vienotību ar visu Pasauli. Tas nozīmē dzīvot saskaņā ar Dievu.

Continue reading “Šivananda „Indijas dāvana cilvēcei””

Arhibīskaps Antonijs “Par Jēzus lūgšanu”

Dvēsele …, kas dzīvo juteklisko dzīvi, dzīvo aizrauta daudzveidīgos iespaidos, ko glabā atmiņa, ko uztver caur redzi, dzirdi, ožu, garšu un tausti. Prāts seko atmiņai līdzīgi vergam tā, ka viss tas iekšējā cilvēkā, kam jābūt prāta vadītam, ietverot piecas ārējās maņas, ņem pārsvaru pār prātu. Ārējās sajūtas vada to, kas nostiprinās atmiņā, un šie iespaidi sagūsta un tur savā varā gan prātu, gan sirdi, lai gan kā prāts tā sirds ir dārgākais cilvēciskās būtnes centrs, kas ir domāts, lai būtu Dieva mājoklis. Kad cilvēks iegrimst ar prātu un sirdi iespaidos, kad sāk vadīties no jutekliskuma, tad viņa dvēsele sāk dzīvot dzīvi, kas ir zemāka par dabisko – kaislību dzīvi. Kad uztveres valda pār prātu, tad prāts, ko tādējādi paverdzina gribēšanas, ir zaudējis brīvību, ko saņēmis kā lielāko dāvanu no Dieva, un tas pilnīgi izjauc iekšējā cilvēka līdzsvaru. … Tādā pilnīgā iekšējā nekārtībā cilvēks nav spējīgs uz skaidru apziņu, uz garīgu gavēni, pat to vēloties viņš nevar kontrolēt ne prātu, ne jūtas. Viss viņā ir nekārtībā no dzīves, kas nav bijusi veltīta skaidrībai un uzmanībai. Continue reading “Arhibīskaps Antonijs “Par Jēzus lūgšanu””

Pasaku māja Undīne

Jūrmalas dome ir izvirzījusi ultimātu jau leģendārajai Pasaku mājai “Undīne”. Pilnībā izvākties apmēram 5 dienu laikā, vai arī pieņemt ārkārtīgi smagus finansiālus nosacījumus nomas līguma pagarināšanai.

“Undīne” ir unikāla vieta, kuras zaudēšana jūtami noplicinātu Latvijas kultūrvidi. Nemaz nerunājot par to, ka tādējādi sava vieta tiks atņemta sirdi un dvēseli tajā ieguldījušiem cilvēkiem. Būtībā visa teritorija, un it īpaši pati māja, ir vesels mākslas darbs, kas sastāv no neskaitāmiem mazākiem radošiem veikumiem, piepildītiem ar pozitīvu enerģiju un labestības auru. Continue reading “Pasaku māja Undīne”

Kā padarīt dienu jautrāku, ja piezvana pārdevējs pa telefonu

1. Ja tev vēlas piedāvāt bankas kredītu, saki, ka nupat esi iesniedzis dokumentus bankrota uzsākšanai un kāda naudas summiņa tieši šobrīd lieliski noderētu. Pajautā: „Cik ilgu laiku es varēšu naudu paturēt? Vai tā man kādreiz būs jāatdod, jeb varēs kā ar pārējiem aizņēmumiem, kurus es ņēmu pirms bankrota?” Continue reading “Kā padarīt dienu jautrāku, ja piezvana pārdevējs pa telefonu”

Sadzīves horoskops

MEŽĀZIS: Jūs esat ledusskapis. Svarīgs un pamatīgs, atslēgas figūra ne tikai virtuvē, bet visā mājā. Jūs, kaut arī esat ledusskapis, sirdi tomēr sildāt. Stingrs un nesatricināms – pēc jūsu izskata ir grūti spriest, kas jūsos slēpjas. Bet tur, jūs jau zināt, dažkārt ir irbītes ar ananāsiem, dažkārt pāris sažuvušu ābolu, bet dažkārt vispār tukšs. Gadījumā ar ledusskapi savu piepildījumu rod Karlsona filozōfiskā doma: “Te nekā nav un te nekad nekā nebūs, ja vien jūs te kaut ko neieliksiet!” Continue reading “Sadzīves horoskops”

Joga ceļošanai laikā

Latviski iznākusi  Freda Alana Volfa neparastā grāmata “Joga ceļošanai laikā”

Mēs visi spējam ceļot laikā, apgalvo fiziķis Freds Alans Volfs.

Balstoties  uz hindu jogas sistēmām, autors  pārliecinoši rāda, kā mēs varam pārvarēt laiku, izmantojot jebkuru garīgu praktizēšanu, piemēram,  meditāciju, kas ļauj pārvarēt mūsu ego. Viņš saprotami un aizraujoši atklāj, kā kvantu fizika balsta šo apgalvojumu. Volfs izskaidro tādas parādības kā melnie caurumi, tārpejas un paralēlie Visumi un iezīmē cilvēka attiecības ar tām.

Continue reading “Joga ceļošanai laikā”

Smilšu maisu māja Vienkoču parkā

http://www.draugiem.lv/vienkocuparks/

26.01.2010

Komentāri:

 Wu 10:30:38 02.02.2010
10.196.4.237

И автобус хороший, и в Индии сидишь

- кондуктор ей не тот!..

:)))

 Bloks 09:43:57 02.02.2010
10.10.10.147

Kas ir visjaukākais šajā lietā - Google nosaka politiku Latvijā - Google atrod minēto dokumentu, savukārt pašas Ekonomikas ministrijas mājaslapas meklētājs to neuzrāda (laikam drošības apsvērumu dēļ)

 Slunkis 23:13:40 01.02.2010
78.84.189.114

62. Būvprojekts un būvatļauja nav nepieciešama:

62.2. mazēkai lauku apvidū, ja tās apjoms un būvvieta saskaņota būvvaldē;

 Slunkis 23:05:30 01.02.2010
78.84.189.114

Vispārīgo būvnoteikumu 16.punkts, reku fileja:

http://www.em.gov.lv/em/images/modules/items/item_file_10514_visp_buvn.doc

Starp citu, (!) pirmais links, ko parāda Google. Kā meklē, tā atrod :)

 Bloks 09:40:31 01.02.2010
10.10.10.147

Patīkami būtu apskatīt normatīvos dokumentus, kuros runāts par 'mazēku' - dikti gribētos palasīt. Pagaidām man vēl nav izdevies nevienu tādu atrast.

 Slunkis 21:17:22 30.01.2010
78.84.189.114

Laukos var iztikt bez papīriem, jāsaskaņo (lasi jānorāda) tikai atrašanās vieta, ja iekļaujas 'mazēkas' 25m2 (ārējais laukums).

Ja ar to nepietiek, šādas ēkas izmaksas papīru kārtošana sadārdzina par 50% vai pat vairāk, neskaitot medus burkas un ekvivalentus, kuras, ņemot vērā netradicionālos būvniecības apstākļus, var gribēties visai daudziem lieliem priekšniekiem. Tātad reāli sadārdzina ap divām reizēm, neskaitot nervu un laika tēriņu.

To nu var saukt gan par likumīgu kārtību no valsts puses, kas rūpēs par pilsoņu drošību vēlas mūs pasargāt no visa, kas nav no gāzbetona un reģipša, gan arī par klaju škiru cīņu pret maznodrošinātiem pašbūvētājiem. Kā no kuras puses skatās...

ps. Gadsimtu un pat mazāk sena 'patvaļīga būvniecība' mūsdienās tiek pārvesta uz muzeju un par nodokļu maksātāju naudu restaurēta un uzturēta.

 Bloks 11:28:03 28.01.2010
10.10.10.147

Ja kungs definē raidījumā to kā ēku kurā atrodas cilvēki, tad uz to attiecas visi būvnosacījumi - jāgarantē gan ekspluatācijas drošība, gan ugunsdrošība (pieņemšanas akts no pažarniekiem) gan viss pārējais.

Citos gadījumos - sods par patvaļīgu būvniecību. Lai priecājas kamēr neviens nav pasūdzējies. (es gan neiešu sūdzēt, jo manā uztverē ideja ir laba.)

 Mataks, Bloks 01:04:22 28.01.2010
62.84.22.254

sabērti smilšu maisi smukā kaudzītē vēl nav būvprojekts :D

 Bloks 11:00:05 27.01.2010
10.10.10.147

Štrunts vien būs - būvvalde atnāks, pateiks, ka nav apstiprināta projekta un liks nojaukt.