Bailes

Bailes ir viens no emociju veidiem, kas palīdz cilvēkam pašneiznīcināties. Bailēm saprāta robežās ir liela nozīme mūsu ikdienas dzīvē. Iedomājieties, kas notiktu, ja pēkšņi visi cilvēki pārstātu baidīties. Tiklīdz cilvēku sāk baidīt bez pamatojuma, tā jau ir izmantošana, kur tiek izmantotas viņa emocijas.

Bailes ir viens no emociju veidiem, kas palīdz cilvēkam pašneiznīcināties. Bailēm saprāta robežās ir liela nozīme mūsu ikdienas dzīvē. Iedomājieties, kas notiktu, ja pēkšņi visi cilvēki pārstātu baidīties. Tiklīdz cilvēku sāk baidīt bez pamatojuma, tā jau ir izmantošana, kur tiek izmantotas viņa emocijas. Ir veikli darboņi un arī reliģiskas organizācijas, kas cilvēku bailes izmanto savu mērķu sasniegšanai, proti – lai cilvēks būtu no viņiem atkarīgs. Piemēram, daudz reliģisko konfesiju biedē cilvēku ar nokļūšanu ellē, ja viņš neievēros dogmas, noteikumus, utt. un tādā veidā manipulē ar cilvēkiem. Pārsvarā reliģiskās kustības to nepamato un neizskaidro, kāpēc cilvēkam būtu „jādeg elles ugunī un pastarajā tiesā drebēs ceļi” utt.. Visam tam pamatā ir cilvēku emociju pārzināšana un to izmantošana.

Kas vispār ir bailes? Tā ir emocija, pārdzīvojums, kas rodas kā atbildes reakcija uz draudiem cilvēka bioloģiskajai vai arī sociālajai labklājībai. Atkarībā no situācijas un cilvēka personības īpatnībām bailes var izpausties ļoti plašā diapazonā — kā nedrošība, bažas, satraukums, izbailes, panika, izmisums, šausmas. Sasniedzot kulmināciju, tā saukto afekta stāvokli, baiļu sajūta uzspiež cilvēkam tā saukto “avārijas uzvedību”, kas izveidojusies bioloģiskās evolūcijas procesā. Faktiski, šajā momentā apziņa atslēdzas un cilvēks darbojas “autopilotā”. Diemžēl šīs darbības bieži ir neracionālas un noved pie bēdīgām sekām.

Lai pareizi un efektīvi darbotos jebkurā ārkārtas situācijā, nepietiek ar teorētisko un praktisko sagatavotību, kas iegūta mācību procesā — tas ir tāpēc, ka paši efektīvākie paņēmieni maz var palīdzēt tam, kas izjūt bailes. Piemērs: jebkurš cilvēks var noiet pa dēli, kas nolikts uz zemes, bet pietiek tikai šo dēli pacelt trīs metru augstumā, kad cilvēks vairs nevarēs pa to noiet tikpat viegli un nepiespiesti kā iepriekš vai arī vienkārši nokritīs no tā. Brīvi kustēties viņam traucēs bailes.

Tas ir normāli, ka cilvēks baidās lekt ar izpletni, no augstuma, ka baidās no ekstrēmām lietām, utt.. Nav normāli, ja cilvēki joprojām baidās un ietekmējas no māņticības, ja baidās no tā, ka kāds uz viņu „ne tā” paskatās, ja baidās no „ļaunas acs” utt., jo tas ir šo cilvēku vājums un pseido – dziednieku un šarlatānu spēks. Uz bailēm ir balstīts šarlatānu bizness.

1.12.2004

Komentāri:

 Nils, autobiografs@inbox.lv 19:08:22 28.08.2006 
es tieši tāpat domāju par tām bailēm, baznīca to visu izmanto, lai gūtu peļņu, un ne to mazāko.
iebaidot cilvēkus, piesienoties tīņu vecuma bērniem un ietekmējot tos, lai stājas kristīgajā ticībā, vai kādā sektā.
pat man piesējās viens mormoņu sludinātājs Vērmaņparkā, un stāstīja, cik viņam tas viss esot palīdzējis, droši vien viņš sāka ar mani runāt, tāpēc, ka man kaklā bija Lietuvēna krusts, pāprasdams un uzskatīdams to par pentagrammu.

 veronikum, @inbox.lv 09:36:35 20.08.2006 
Ir gan normaali ka cilveeki joprojaam baidaas un ietekmeejas.Ja taa nebuutu,cilveeks vairs nebuutu cilveeks,bet robots.bailes-tas ir aizsardziibas mehanisma ar ljoti plasu faktoru un nosaciijumu speektru.

 indigo,  21:00:24 16.01.2005 
Ievietotais raksts izsjkataas peec kaut kaada nozheelojama fragmenta no kaut kaada tik pat nozheelojama lielaaka savaarstiijuma, un pie tam tas ir anoniims. Ko gan tas vareetu liecinaat par shiis maajas lapas veidotaajiem?

 Sri Aurobindo,  13:06:07 06.12.2004 
Kad es dzirdu par taisnīgām dusmām, es brīnos par cilvēka sevis maldināšanas plašumiem.

Dažbrīd rodas doma, ka tikai tām lietām ir tiešām nozīme, kas nekad nav notikušas; jo bez tām lielākā daļa vēsturisko sasniegumu izliekas bāli un nenozīmīgi.

Cilvēkā nav grēka, bet ir liels daudzums slimību, nezināšanas un nepareizas lietošanas.

 UNdīne, cilveeks 09:35:24 06.12.2004 
cilveeks, ei, cilveeks:)PPP bet kursh spiež iet pie tiem, kas njem? Vai Tu man luudzu vari paraadiit kaut vai vienu, kursh ir sasiets un aizvests ar varu pie taam njemoshajam tantinjaam?? Es nesaprotu shito bezjeedzigo ciinju a veejdzirnavaam, kuraas pashi cilveeki ir izveeleejushies griezties, bet piepeshi atradiens viens dons Kihots, kas nu vinjus glaabs, gygygygygygy

 Uckuduks, guru 20:21:20 05.12.2004 
Autori ir pārāk rafinēti un var just ka laiž muļķi te, bet viņu mērķis ir........pārāk piemeklēti materiāli. Vēl Tieslietu ministrijas 'slepenie pētijumi', domājiet un analizējiet!Tad arī autoru mērķis sapratīsiet!

 Cilvēks,  13:09:35 05.12.2004 
no tantiņām tikai viena - Zilā Kalna Marta neņēma naudu, pat nepieskārās tai...
ja tagad paskatās, kas notiek apkārt - dziednieki ar noteiktu tāmi, 7, 10, 15 - 20 Ls par seansu... 'noņem' problēmu, sāpes vienā vietā, aizdzenot uz citu...
protams, Undin, ar bailēm viss pavairojas;)

 UNdīne, Verdikt 11:15:44 03.12.2004 
lasiit proti?

 verdikts,  10:56:57 03.12.2004 
Cilveeks lobee - shamanjus, Undina - tantukus, atradushi par ko striideties!Leeta reklaama...

 UNdīne, cilveeks 09:58:36 03.12.2004 
kaadas bailes? man nepielec no kaa ir jaabaidaas? nu nepiekriitu tam, ka sheit nostraadaa bailes. pastaasti man kaa cilveeks kursh atrodas piemeeram 2000 km attaalumaa no taa, kam vinsh uzliek laastu var nobaidiit to otru? Kaa mazs ziidainiits var nobiities, ja kaads paskataas uz vinju ar ljaunu aci? Es te runaaju par tiem, kas zina, ko dara. bet tavs
Tantiņu' līmenī 99% gadījumu tas viss pastav uz to, ka cilvēkam pasaka: 'ai, jaunais cilvēk, jums ir liela nākotne, bet tikai viena problēma - lāsts...' par nelielu samaksu tas tiek 'noņemts', cilvēks laimīgs... Bet tā ir KRĀPŠANA uz baiļu pamata... sabiedrība dzīvo bailēs, 'stāsti iz dzīves' klīst no mutes mutē barojot un uzturot šarlatānu biznesu.
taas ir pupu mizas, un atkariigas tikai no pasha cilveeka veelmes ietekmeeties. Shajaa gadiijumaa , ja ;laasts patieshaam ir bijis, tad gan tas pavairojas ar baileem. Bet savaadaak, da nav ko apkarot to par ko nav sajeegas.

 SEER, Cilvēks 15:55:16 02.12.2004 
taču neviens no šiem cilvēkiem nevēlas runāt un skaidrot kaut ko... kāpēc? tāpēc, lai negrautu savu biznesu... - naudas tests.... - varas tests... utt.
-----------
Kā gan Jums var paskaidrot lietu kārtibu, ja nav izpratnes par pamatiem.
Tas būtu tas pats kas skaidrot aklam cilvēkam , atsķirību starp gaiši zaļu krāsu un salātzaļu.
Ja nav iespējams to saskatīt, tad arī nebūs uztvere, lai to saprastu.
Un kas tad tas par biznesu, ja neviens dziednieks nav kļuvis par turīgu cilvēku - pat pieņemot dienā līdz 100 cilvēku.
Kam nav šo pacientu - tas arī pieprasa tās astronomiskās summas, un tie būtu tā saucamie šarlatāni, paši cilvēki viņus ar laiku atkož.
Un vēl visu zināšanai! Dziednieks nedrīkst pieprasīt naudu - cik maksā pacients, tik arī ir samaksa viņam, vai tie ir 50 san. vai 100 ls. Kā nu kurš grib izteikt savu pateicību.

 swf, KK 15:39:22 02.12.2004 
Jā, katoļu priestera!

 Cilvēks, Undin 13:10:14 02.12.2004 
aizture par konktreetu teemu? varbūt cilvēks apzinājies savas bailes, kļuvis par to liecinieku un tādējādi atbrīvojies aizspriedumiem un māņticības. Bet vai tu nepiekrīti, ka tieši bailes ir tas, kas padara cilvēku avērtu tādām lietām kā 'nobrīnēšana', 'ļauna acs' vai 'lāsti'? 'Tantiņu' līmenī 99% gadījumu tas viss pastav uz to, ka cilvēkam pasaka: 'ai, jaunais cilvēk, jums ir liela nākotne, bet tikai viena problēma - lāsts...' par nelielu samaksu tas tiek 'noņemts', cilvēks laimīgs... Bet tā ir KRĀPŠANA uz baiļu pamata... sabiedrība dzīvo bailēs, 'stāsti iz dzīves' klīst no mutes mutē barojot un uzturot šarlatānu biznesu. Vai nu šie cilvēki ir šarlatāni 100% vai arī viņiem ir kads kontakts ar garu pasauli un spējas 'redzēt', jau ir cits jautājums... taču neviens no šiem cilvēkiem nevēlas runāt un skaidrot kaut ko... kāpēc? tāpēc, lai negrautu savu biznesu... - naudas tests.... - varas tests... utt.

 UNdīne, cilveekam 11:01:15 02.12.2004 
no malas izklausaas smiekliigi starp citu, visa shaada tipa uzseeshanaas jebshu aizture par konktreetu teemu:)manupraat jaapadomaa kaeec taada rodas.

 Cilvēks, kas pazīst RV,  09:21:13 02.12.2004 
nelaimīgie lāstu licēji, kas sasiesies ar RV, izsaku līdzjūtību viņiem...

 Undīne,  08:53:58 02.12.2004 
visam savs laiks, un viss pienaak.izaicinaajums mests, gaidi augljus.

 KK, swf 23:42:55 01.12.2004 
tās bija Dieva kalpa domas;-)

 swf,  22:50:57 01.12.2004 
Esmu dzirdējis ko teicai Dieva kalps slimam cilvēkam 'Tas Jums ir Dieva sods par tēvu, tēvu grēkiem' Vai tad tas nav lāsts?

 RV, UNdīne 16:40:53 01.12.2004 
Slinko taa pasaule, jo nevar atnaakt tas kaa neeksistee...

 UNdīne,  15:26:32 01.12.2004 
Nav normāl, ja cilvēki joprojām baidās un ietekmējas no māņticības, ja baidās no tā, ka kāds uz viņu „ne tā” paskatās, ja baidās no „ļaunas acs” utt., jo tas ir šo cilvēku vājums un pseido - dziednieku un šarlatānu spēks. Uz bailēm ir balstīts šarlatānu bizness.

ak vai, ak vai:)))) pavisam driiz jau uzzinaasiet ko tas noziimee:)))veel paris reizes jaapasauc, un klat buus. pasaule uz izaicinaajumu atsaucas aatri vien:)