Brīvmūrnieku simboli Rīgas Arhitektūrā – papildināts

Brīvmūrnieki jeb masoni ir senākā vīriešu apvienība pasaulē, kuras simboliku galvenokārt veido alķīmiķu un mūrnieku amatrīku zīmes. Tās simbolizē personisku un garīgu izaugsmi. Simboli tiek izmantoti mācības procesā, izskaidrojot brīvmūrniecības principus un mācību. Simbolu nozīme un tajos ietvertā doma tiek turēta noslēpumā.

Brīvmūrnieki jeb masoni ir senākā vīriešu apvienība pasaulē, kuras simboliku galvenokārt veido alķīmiķu un mūrnieku amatrīku zīmes. Tās simbolizē personisku un garīgu izaugsmi.

Simboli tiek izmantoti mācības procesā, izskaidrojot brīvmūrniecības principus un mācību.Simbolu nozīme un tajos ietvertā doma tiek turēta noslēpumā. Par to skaidrojumiem plašsaziņas līdzekļos brīvmūrniecības pārstāvji atbild ar humoru: «Katrs var domāt, kā viņam tīk, atbilstoši savai attīstības pakāpei izprotot zīmes un to nozīmi.»

Par brīvmūrniecības darbību Latvijā liecina ne tikai Latvijas Universitātes profesora Aivara Strangas pētījumi, bet arī Rīgas arhitektūrā izmantotās zīmes, kuras pamana tikai zinātāji.

Ēkas pārsvarā celtas 19.gs. beigās un 20.gs. sākumā un to autori ir izcili arhitekti kuri apbūvējuši Latviju un Rīgu lielos apjomos.
Greznas savrupmājas vai vareni īres nami, kuri šodien atrodas ielu krustojumos šodien, toreiz iezīmēja centra apbūves kvartālu stūrus un no tiem arī veidojās pilsētas nākotnes struktūra, arhitektūra un apbūves mēroga kvalitāte.

Vecrīgā ēkas veidotas vairāk smalkākas, šaurākas jo tām bija jāiekļaujas kopējā Vecrīgas siluetā.
Simboli uz ēku fasādēm, ēku izvietojums L-burta veidā nepārprotami liecina par arhitektu saistību ar brīvmūrniecību.

Rīgas Lielie Kapi
Barona iela 14
Vāgnera iela 15
Smilšu iela 2
Dzirnavu iela 117
Mednieku iela 7
Raiņa blv. 1
Brīvības iela 52
Brīvības iela 68
Lāčplēša iela 28
Maskavas iela 166
Tērbatas iela 33
Šķūņu iela 12/14

www.jmsorg.lv

29.09.2004

Komentāri:

 tara,   21:21:11 23.04.2006 
Vai tik šīs ēkas nav saistītas ar Hanzas līgu?Daudz jau gan priekš mazās Latvijas, bet tāpēc jau var izskaidrot, kāpēc pie mums ir šī kliķe.Patiesībā īstais, patiesais masonisms, kam ir zināšanas, sen jau nogājis pagrīdē.Visi aristokrāti, valdībām piederošie un populārie cilvēki ir tikai atklātajam masonismam.Un labi, ka īstās zināšanas atkal ir tur, kur tām jābūt.18.gs.kļūda ir labota. Protams, ka noteiktiem leņķiem ēkās ir sava enerģija.Tāpat kā tagad celtajiem lielveikaliem - visiem plakani jumti, lai aizvērtu cilvēkiem uztvert enerģiju, aizvērt augšējās čakras, lai tauta ir infantīla un nespējīga domāt, lai ar to var manipulēt.

 es,   12:11:25 13.12.2004 
nu redz tas triistuuris un lenkjis pat salikti kaa zhiidu zvaigzne ta ka mani apgalvojumi ir nekjuudiigi

viena riktiiga zhiidu bandiitu organizaacija, kas apvienojoties grib pakljaut citus

 es,   12:10:40 13.12.2004 
nu redz tas triistuuris un lenkjis pat salikti kaa zhiidu zvaigzne ta ka mani apgalvojumi ir nekjuudiigi

viena riktiiga zhiidu bandiitu organizaacija

 ivars cīrulis, celtnieks33@inbox.lv  07:13:24 05.12.2004 
Labprāt vēlētos pievienoties šai brālībai, jo man ļoti imponē viņu uzskati(un esmu sen jau vēlējies pievienoties,tikai trūka informācijas).

 info,   09:48:50 30.10.2004 
Kur var vēl iegūt informāciju par mūsu pašmājas masoniem?