Čakru spēks

Vēdu kanonos tiek minētas 49 čakras.Septiņas no tām ir pamata čakras, 21 čakra ir otrā apļa čakras un 21 čakra ir trešā apļa čakras. Čakras ir cilvēka biolauka enerģētiskie centri, tās atbild par noteiktām orgānu grupām un cilvēka psihisko stāvokli. Šajos centros – čakrās, notiek enerģijas transformācijas procesi. Čakras neattiecas uz cilvēka fizisko, bet gan ēteriski-astrālo ķermeni.

Vēdu kanonos tiek minētas 49 čakras.Septiņas no tām ir pamata čakras, 21 čakra ir otrā apļa čakras un 21 čakra ir trešā apļa čakras. Čakras ir cilvēka biolauka enerģētiskie centri, tās atbild par noteiktām orgānu grupām un cilvēka psihisko stāvokli. Šajos centros – čakrās, notiek enerģijas transformācijas procesi. Čakras neattiecas uz cilvēka fizisko, bet gan ēteriski-astrālo ķermeni.

Normālā stāvoklī, čakras ir pusatvērtas. Aizvērta čakra nespēj uztvert kosmisko enerģiju, un tas noved pie enerģijas bloķēšanos tajā. Attiecīgi, orgānu grupā par kuru tā atbild, var rasties pataloģijas. Kā arī bloķējas panākumi tajā dzīves sfērā, par kuru čakra atbild. Ja čakra ir pārāk atvērta, var notikt liels enerģijas zudum. Tas arī var novest pie slimībām un neveiksmēm dzīvē.

Pēc senindiešu mācības, no čakrām iziet simtiem enerģētisko kanālu. Vēdu medicīna uzskaita 350 tūkstošus kanālu. No tiem tikai trīs ir paši galvenie. Pirmais, galvenais kanāls iet gar mugurkaulu, tas savieno kopā visas čakras. Gar to iet divi citi galvenie kanāli: pa labi – ”jaņ”. Caur to cilvēks saņem tiešo saules enerģiju – „Jan”. Pa kreisi iet kanāls – ”iņ”. Caur to mēs saņemam atspoguļoto saules enerģiju „Iņ”.

Septiņas pamata čakras atrodas uz ķermeņa centrālās līnijas.


MuladharaAsteskaula rajonā atrodas pirmā pamata čakra Muladhara, kas ir atbildīga par uroģenitālo sistēmu, taisno zarnu un kustību aparātu. Tieši tajā glabājas neaizvietojamā dzīvības enerģija, kas ir imunitātes pamats. Kamēr cilvēks nav izlietojis visus savus dzīvības enerģijas krājumus, viņam nedraud novecošana, smagas slimības un nāve. Šo enerģiju mēs saņemam apaugļošanās momentā, aktīvi tā tiek izmantota tikai pie augļa attīstības un augšanas. Šīs enerģijas samazināšanās par 2/3 noved pie novecošanas, bet tās izsīkšana pie nāves. Tādēļ, savām vajadzībām organisms izmanto enerģiju ko var iegūt no ārējiem avotiem – gaismas, gaisa, pārtikas. Tikai ekstremālos gadījumos, pie smagām traumām, slimībām, nāves briesmām, liela stresa (darba, dzīvokļa, naudas zaudēšana) tiek izmantota šī enerģija, lai izdzīvotu.

Pirmās pazīmes par čakras sliktu darbību ir lielas, neizskaidrojamas bailes, nomāktība, nepārliecība sevī un nākotnē.Tad parādās taisnās zarnas un kustību aparāta (kāju) slimības.


SvadhistanaOtrā čakra – Svadhistana.Atrodas mazliet zemāk zem nabas.Tā atbild par mazā iegurņa orgāniem un nierēm un ir enerģijas uzkrāšanas centrs, kā arī seksuālais centrs.Caur šo čakru mēs uztveram citu cilvēku emocijas. Tā mums dod jutīgumu (pateicoties tai cilvēks jūt briesmas), atsaucību, gribu. Ja tā ir plati atvērta, tad cilvēks visu ņem tuvu pie sirds, ņem uz sevi citu cilvēku jūtas un problēmas, un tas noved pie vairākām saslimšanām. Lai pastiprinātu tās darbību var nēsāt jostu ar zelta vai vara sprādzi (Bet nekādā gadījumā dzelzs sprādzi, jo dzelzs enerģiju apslāpē).ManipuraDzīvības spēka centrs

Trešā čakra – Manipura.Atrodas saules pinuma rajonā.Tā ir enerģijas uzkrāšanas un sadalīšanas centr, kuru iegūst gremošanas un elpošanas procesā.Manipura koordinē redzi un kustību, kuņģa-zarnu traktas darbību, aknas un žultspūsli, liesu, nervu sistēmu.Šīs čakras enerģija pārrauga visu mūsu kustību aktivitāti, atbild par iekšējiem orgāniem vēdera apvidū un par sociālajām izpausmēm dzīvē.Šis ir dzīvības spēka centrs.

Ja čakra ir pārāk atvērta , tad cilvēks veltīgi tērē savu dzīvības enerģiju, ja aizvērta – tad viņš to nepilnīgi dabūn no Kosmosa. Problēmas ar šo čakru noved pie uztraukumu rašanās , pie žults, zarnu, aknu un žultspūšļa, nervu sistēmas traucējumiem.Talismanu, amuletu nēsāšna uz šīs čakras palīdz harmonizēt tās darbību.AnahataSirds čakra – mīlestības čakra

Ceturtā čakra – Anahata – sirds čakra, saistīta ar sirdsdarbību.Tā kontrolē sirdsdarbību, plaušas, bronhus, mugurkaulu un rokas, nodrošina pozitīvo emociju fonu.Kad šī čakra ir pietiekoši atvērta, tad arī cilvēks ir atvērts pasaulei, cilvēkiem, ir labsirdīgs, sirsnīgs,paties.Cilvēkus ar aizvērtu (bloķētu) ceturto čakru mēs saucam par noslēgtiem.Bieži šādi cilvēki nespēj mīlēt ir cietsirdīgi, vienaldzīgi, dusmīgi.

Tā kā Anahata ir cieši saistīta ar sirds-asinsvadu sistēmu, tās disharmonija noved pie depresijas un kardioloģiskām problēmām.Lai uzlabou Anahatas darbību uz tās nēsā amuletus, medalionus utt. Visi šie priekšmeti paaugstina čakras aktivitāti.VišudhaSaziņas čakra


Piektā čakra – Višudha.Šis ir sintēzes, analīzes un loģikas centrs.Tas atbild par pielāgošanos, cilvēka adaptāciju pie vides, par elpošanas un dzirdes orgāniem, kaklu un ādu.Pie aizvērtas vai pārmērīgi atvērtas čakras rodas emocionāla nestabilitāte, diskomforts kakla rajonā, ”kamols kaklā”, samzainās radošie impulsi,tad sākas saslimšanas kaklā, elpošanas sistēmā un barībasvadā, vairogdziedzerī un epitēlijķermenīšos.Tāpat šī čakra atbild par radošām izpausmēm visās dzīves sfērās.Šo čakru aktivizēt var palīdzēt talismani kaklarotās.Adžna„Trešā Acs”


Sestā čakra – Adžna.Atrodas uz pieres, rajonā starp uzacīm, saucas arī par „Trešo aci”.Ja šī čakra ir pilnībā atvērta, tad cilvēkam piemīt gaišredzības spējas.Tā atbild par galvas orgāniem un epifīzi, nosaka mūsu attīstības harmoniju.Par pazīmēm, ka čakra ir bloķēta norāda intelekta līmeņa samazināšanās, gribas pavājināšanās, galvassāpes, traucējumi centrālajā nervu sistēmā un psihiskas saslimšanas, auss, deguna un kreisās acs saslimšanas. Agrāk „Trešo aci” rotāja ar vienu caurspīdīgu akmeni piekarinātu rotā no mazākiem akmeņiem.Diadēmas un galvas stīpiņas arī tika uzskatītas par čakru stiprinošām lietām.


Sahasrara
Garīgais centrs


Septītā čakra – Sahasrara. Atrodas vainaga rajonā. Tā skaitās „garīgais centrs” un ir kosmiskās enerģijas ieeja cilvēka energolaukā. Šī čakra atbild par cilvēka saikni ar kosmosu. Kļūstot par kādas garīgas vai reliģiskas skolas sekotāju, cilvēks automātiski saņem augstāko spēku aizsardzību un atbalstu, saistītu ar šo skolu, caur septīto čakru. Vēlāk, augstākie spēki no cilvēka prasa konkrētu kalpošanu tiem, un cilvēkam ne tikai jāņem, bet arī jāatdod sava enerģija Kosmosam.Ja viņš neizpilda viņam uzliktos uzdevumus, tad saikne ar augstākiem spēkiem un to atbalstu pavājinās. Cilvēka saikne ar augstākiem spēkiem un kosmiskās enerģijas plūsma organismā nav iespējama bez šīs čakras atvēršanas. Ja tā ir aizvērta, tad cilvēks ir spiests dzīvot uz savas vai citu cilvēku enerģijas rēķina, kas noved pie dažādām saslimšanām un agras novecošanas. Pie septītās čakras bojājuma cieš smadzeņu augšējā daļa, labā acs, samazinās garīgais līmenis un novājinās intuīcija. Lai čakru pastiprinātu, agrāk nēsāja vainagus, lapsu astes, cepures ar asu galu (konusveida), spalvas vai zālītes.


maija.ucoz.lv


30.06.2010

Komentāri: