Cilvēks nedzīvo vienreiz

Daudzas lietas, ar kurām cilvēks antroposofijā saskaras pirmoreiz, var šķist nereālas un diezgan dīvainas. Piemēram, viens no šīs zinātnes postulātiem: pasaule pastāv vairākās dimensijās. Tas nozīmē, ka cilvēks nomirstot nepaliek aprakts zemē, – viņa dzīve turpinās jau citā dimensijā, jeb citiem vārdiem – notiek reinkarnācija.

Daudzas lietas, ar kurām cilvēks antroposofijā saskaras pirmoreiz, var šķist nereālas un diezgan dīvainas. Piemēram, viens no šīs zinātnes postulātiem: pasaule pastāv vairākās dimensijās. Tas nozīmē, ka cilvēks nomirstot nepaliek aprakts zemē, – viņa dzīve turpinās jau citā dimensijā, jeb citiem vārdiem – notiek reinkarnācija.


,,Reizēm tikko sastapti cilvēki šķiet ļoti tuvi, sen pazīstami, turpretī citi atbaida jau pirmajās minūtēs,” – šis ir piemērs, ar kura palīdzību Haslers ilustrē reinkarnācijas pastāvēšanu. Un turpina ar retorisku jautājumu: ,,Kāpēc tas tā?” Izkaidrojums varētu būt saistāms ar mūsu iepriekšējām dzīvēm un augstākajiem spēkiem, kas sniedz informāciju par tām.


Cilvēka personīgā pieredze un sajūtas, ja tajās iedziļinās, var daudz ko pateikt priekšā par iepriekšējām dzīvēm; iespējams, arī par nākamajām. Savukārt reizēm notiek tā – daudzi to noteikti ir piedzīvojuši, pat ja īsti negrib atzīt -, ka mirušie, kas turpina eksitēt citās dimensijās, kaut kādā veidā kontaktējas ar dzīvajiem, sniedzot nepieciešamās zināšanas vai informāciju.”


Bieži cilvēki atsaucas uz intuīciju, kas nākusi talkā svarīgos mirkļos, taču tas pārsvarā notiek neprognozējami un spontāni; šķiet, intuīcija nepakļaujas mūsu gribai, tāpat kā, teiksim, sapņi. Raugoties no antroposofijas viedokļa, izrādās, ka intuīciju iespējams trenēt un attīstīt līdz tādai pakāpei, lai cilvēks varētu nopietni paļauties uz savu intuīciju un tai būtu apzināts, nevis gadījuma raksturs. Atkal tas pats princips: nevis akli ticēt, bet izprast.


Tomēr nevajadzētu iedomāties, ka intuīcijas trenēšana ir durvis uz absolūto patiesību. Pat ja cilvēks attīsta intuīciju līdz pārākajai pakāpei, viņš nevar uzreiz kā pēc gatavas receptes zināt, kas ir vai nav pareizi, jo intuīcija tikai piedāvā izvēlēties kādu no variantiem, ņemot talkā augstāko spēku gudrību. Profesors Haslers gan atgādina: ,,Lai spētu iedziļināties un izprast par mums augstāku pasauļu sniegtās zināšanas, ļoti daudz jāmācās, jātrenējas un jāmeditē.”


Bībelē ir daudz tekstu, kuri tieši vai netieši norāda uz reinkarnācijas doktrīnu, pat Jēzus Kristus tam pieskaras tādā veidā, ka nepaliek vietas šaubām par viņa kompetenci, attiecībā uz šo doktrīnu un viņa ticību tai. Fakts, ka šī doktrīna nav detalizēti izstrādāta un izskaidrota Bībelē, nedod pamatu izdarīt secinājumus, ka tā nav vispār zināma vai, ka tā Jēzum un viņa mācekļiem nebija pieņemama.


Pārdzimšanas doktrīna neieņēma būtisku vietu lielajā gudrībā, ko Jēzus deva pasaulei, bet apustuļi un lielie pravieši savos sprediķos šīs doktrīnas detaļām pievērsa ne vairāk uzmanības, kā daudzām citām vispārpieņemtām zinātnes atziņām un filozofiskām koncepcijām.


Reinkarnācijas doktrīnā nav nekā, kas nebūtu savienojams ar to, ko sludināja Jēzus, vai ar viņa dzīves veidu. Tajā pašā laikā ticība pārdzimšanai nevarēja kaut kādā veidā traucēt jauno mācības atziņu, kuras sludināja Jēzus, pieņemšanu, tāpēc viņam nebija iemesla kritizēt, mainīt vai komentēt reinkarnācijas doktrīnu sava mesijas darba laikā.


antroposofija.lv


 


19.01.2006

Komentāri:

 MAsfAFhg1q, MAsfAFhg1q 09:18:39 15.01.2007 
Hi! Very nice site! Thanks you very much! 5NfixVa0mm03

 juris bogdanovs, guduris@hello.lv 20:37:53 26.10.2006 
Man vēl joprojām nav saprotams, ko tas cilvēkam dod, ka viņš tic vai netic reinkarnācijai? Tāpat jau jādzīvo un jādara ir šajā vienā realitātē.

UN nekad neesmu dzirdējis neko vairāk par paralēlajām pasaulēm un reinkarnācijām, kā vienīgi to, ka to kāds esot pierādījis un tas jau sen esot zināms. Precizēt neviens netaisās. Un izskaidrot, ko cilvēks iegūst, ja uzzin, ka tādas pastāv, arī neviens nevar. Bet, ja nav jēgas, tad kāpēc vispār zināt kaut ko par pinīgi nepraktiskām lietām?

 Anninja,  18:17:43 01.02.2006 
Jaa, par vairaakaam dimensijaam.Atmodu laikos fizikas profesori lasiija lekcijas un pieraadiija, ka eksistee 7 dimensijas.. bet vai taadeelj cilveeks paariet kaadaa citaa dimensijaa peec naaves?Tas ir gruuti pieraadaams!Es domaaju, ka tas nepaliek nekur, bet izirst pa daljinjaam vinja buutiiba un strauji rinjkjo nebuutiibaa!To pati piedziivoju atrodoties kaadaa staavoklii..liidz atnaaca atpakalj sajuuta, ka atrodies vienaa veselumaa..pamazaam.

 Guntis Strautnieks, guntis.str@mail.ru 17:13:07 24.01.2006 
Labaak ir parunaaties portaalaa Tauta.lv chataa par visu ko un tai pat laikaa par neko - aiz gara laika :)
http://www.sahaja-yoga.tauta.lv Vari tur nodibinaat savu klubu - vientulshs nebuusi !

 Karlsons, need h 15:26:26 24.01.2006 
ieej labaak oho un parunajies 'po dušam' ar cilvēkiem... tur dabusi bezmaksas psihoterapiju;-)))

 vēlreiz, Need help 13:58:17 24.01.2006 
padomā pats - vai tu meklē sev cilveeku, ar kuru runāties un kam stāstīt bēdas (taa hroniski jeb pastāvīgi - kā relaksācijas līdzekli) vai arī kā vienreizēju pasākumu, jo gribi tik skaidriiba pats ar sevi - kāpēc tev neiet attiecības
otrajā gadījumā neklātiene neder, psihoterapija internetā nav līdz galam realizējama ne tikai naudas dēļ, bet tur kaut kas nav līdz galam ar atgriezenisko saiti (Apollo V. Rudzītis par ko tādu runāja)

 Guntis Strautnieks, guntis.str@mail.ru 08:31:16 24.01.2006 
Vislielaakaa varbuutiiba - ka Tu sev atbildes atradisi Internetaa....Jo tur tagad apgroozaas interesanti cilveki....Ieskatam varu ielikt dazhas fotografijas - kuras papildinasies lidz 400 gb. Lai Tev veicas !!!
http://foto.inbox.lv/guntis~str

 guga, need help 01:54:41 24.01.2006 
Bet attiecību jautājumu Tev diez vai kāds cits izņemot Tevi pašu palīdzēs atrisināt. Savu īsto un vienīgo tikai pats vien vari sev atrast. Un man liekas, reizēm tā īstā un vienīgā (vienīgais) jāveido pacietīgā darbā.

 Need help ,  00:59:58 24.01.2006 
ne jau naudas man zel, tikai pietrukst tas parliecibas vai kadam dikti maksajot mana dzive iestasties skaidriba, it seviski tadam, kurs runa tikai tad, kad redz, cik maksatspejigs klients tu vinam esi.. tadel parorientejos uz cita limena cilvekiem, tiesam tadiem, kuri stav pari siem naudas jautajumiem..

 Need help ,  00:53:40 24.01.2006 
Nemaz nerunajot par to, ka vispar vins par palidzet :)

 Need help ,  00:52:49 24.01.2006 
Sarakstijos ar vienu psihologu.. visu smalki un siki izklastiju, vins uzdeva paris jautajumus un aicinaja obligati uz konsultaciju.. atbildeju uz visiem jautajumiem, bet par cik, neizradiju ipasi interesi uz konsultacijas pasakumu, ta vins pazuda bez vests.. velak speciali uzraksiju prokovativu vestuli, ka jums interese tikai nauda utt un par parseigumu, tiesi ta vins ari atbildeja - ja man interese un man par to nav kauns! Luk, nauda interese vairak, ka kada problemas.. kur tad bez attiecigas samaksas kadam ko teikt un palidzet..

 mb, guga, need 00:10:32 23.01.2006 
nu jā.... gaišredziba te nebus vietā...

 guga, mb 22:15:52 22.01.2006 
Bet, ja nopietni, labaak lai aiziet pie laba psihologa. Ir tachu tieshi attieciibu speciaalisti:)))...

 guga, mb 22:13:51 22.01.2006 
Lai tachu griezhas pie jebkura komercastrologa. Es nestraadaaju kaa astrologs.

 mb, Need 21:55:42 22.01.2006 
var griezties ari pie astrologa, Guga varetu palidzet

 Need help ,  11:53:32 21.01.2006 
okz.. loti palidzeji..

 es tikai vienu reizīti,  09:25:00 21.01.2006 
'nevar izskirties, ka butu labak.. viena bridi liekas ta, otra ta..
'nedaudz lietpratejs tadas lietas ka attiecibas? :/ ' '

ai, vai tik nav tā, ka tā nemaz nav attiecību lieta :))) katrā ziņā, lai veicas :)

 Need help ,  23:17:02 19.01.2006 
Atvainojos ka gluzi ne pa temu un nevieta, bet jau ilgaku laiku mani briest velme, interese parunat ar kadu gaisredzigu cilveku.. problema tik tada, ka isti nav skaidribas pie ka varetu griezties.. ir dazi jautajumi, uz kuriem kaut ka nespeju rast atbildi, respektivi nevar izskirties, ka butu labak.. viena bridi liekas ta, otra ta.. maybe vienkarsi ir cilveks, kurs gribetu parunaties un ir nedaudz lietpratejs tadas lietas ka attiecibas? :/
bastards@inbox.lv