Dzīvojiet šai mirklī

Kad jūs iedziļināties meditācijā, laiks izzūd. Kad meditācija patiesi uzplauks, nekādu laiku jūs neatradīsiet. Tas notiek pats no sevis – kad pazūd prāts, pazūd arī laiks. Tādēļ mistiķi visos laikos ir teikuši, ka laiks un prāts ir kaut kas tāds, kas līdzinās medaļas divām pusēm. Prāts nevar dzīvot bez laika, bet laiks nevar dzīvot bez prāta. Laiks ir prāta eksistences veids. Tādēļ visi Budas aicinājuši: “Dzīvojiet šobrīd”.

Kad jūs iedziļināties meditācijā, laiks izzūd. Kad meditācija patiesi uzplauks, nekādu laiku jūs neatradīsiet. Tas notiek pats no sevis – kad pazūd prāts, pazūd arī laiks. Tādēļ mistiķi visos laikos ir teikuši, ka laiks un prāts ir kaut kas tāds, kas līdzinās medaļas divām pusēm. Prāts nevar dzīvot bez laika, bet laiks nevar dzīvot bez prāta. Laiks ir prāta eksistences veids. Tādēļ visi Budas aicinājuši: “Dzīvojiet šobrīd”. Dzīvojiet šajā mirklī – tā ir meditācija, būt vienkārši šeit un tagad – tā ir meditācija. Tā ir meditācija – tālumā kūko dzeguze, pārlido lidmašīna un vārnas, un putniņi – un tas viss ir klusu, un prātā nav nekādas kustības. Jūs nedomājat par pagātni un nedomājat par nākotni. Laiks ir apstājies. Pasaule ir apstājusies. Pasaules apstādināšana – lūk, kur ir meditācijas māksla. Bet dzīvot dotajā mirklī – tas ir dzīvot mūžībā. Sajust mirkli – bez idejas, bez prāta, nozīmē sajust nemirstību.


Stop!!!
Sāciet praktizēt vienu ļoti vienkāršu metodi vismaz sešas reizes dienā. Katru reizi tam nepieciešama pusminūte. Tā ir visīsākā meditācija pasaulē! Taču tā ir jāpilda pēkšņi – tur ir tās būtība. Ejot pa ielu jūs pēkšņi atceraties. Apstājieties, apstājieties pilnīgi, nekādu kustību. Esiet klātesoši pus minūti. Lai kāda būtu situācija, apstājieties uz pus minūti un vienkārši esiet liecinieks tam, kas notiek. Pēc tam atsāciet kustību. Sešas reizes dienā. Var darīt vairāk reižu, bet ne mazāk – jūs vairāk atklāsieties. Tas jādara pēkšņi. Ja jūs pēkšņi apstāsities klātesošs, visa enerģija mainīsies. Prāta darbības nepārtrauktība pēkšņi apstājas. Tas notiek tik pēkšņi, ka prāts tai mirklī nepagūst radīt jaunu domu. Tam nepieciešams laiks, bet prāts ir pārāk dumjš. Vienalga kur jūs to atcerēsities – sapurinieties ar visu savu būtību un apstājieties. Ne tikai jūs to apjautīsiet. Drīzumā jūs sajutīsiet, ka citi apzinājušies jūsu enerģiju – ka kaut kas ir noticis; jūsos ienāk kaut kas nezināms.


champi.multiservers.com


17.08.2007

Komentāri:

 Andris 8,   13:53:56 18.08.2007 
Spontānā meditācija visiem notiek uz īsu brīdi ,tikai mēs tam īpaši nepievēršam uzmanību .

 Wu,   22:41:59 17.08.2007 
Nokļūstot visās situācijās, nebūt piesārņotam – to sauc par „ne-domu”. Savās domās atbrīvojieties no [ārējām] pazīmēm; atrodoties lietu vidū, neradiet domas par tām. Ja jūs nedomāsiet par visu lietu daudzumu, tad visas domas tiks atmestas. Un kad [diskursīvā] domāšana pārtrūks, jūs vairs nepārdzimsiet citās vietās.

Sestā Patriarha platformas sutra, 17.sadaļa
http://www.lirika.lv/appl/index.php?page=7&id=612