Izplatītāko slimību psiholoģiskie cēloņi

Bronhiālā astma
Saistīta ar jēdzienu- bailes, šīs slimības problēma saistīta ar dot-ņemt, astmas slimnieki ir ņēmēji, bet nav devēji.
Galvassāpes
Īpašnieks tiek brīdināts, ka domāšana nevirzās pareizā gultnē, ka netiecas pēc īstajiem mērķiem vai nenodarbojas ar īstajām problēmām, pārāk daudz laika tiek veltīts peļamiem mērķiem.

Bronhiālā astma
Saistīta ar jēdzienu- bailes, šīs slimības problēma saistīta ar dot-ņemt, astmas slimnieki ir ņēmēji, bet nav devēji.


Galvassāpes
Īpašnieks tiek brīdināts, ka domāšana nevirzās pareizā gultnē, ka netiecas pēc īstajiem mērķiem vai nenodarbojas ar īstajām problēmām, pārāk daudz laika tiek veltīts peļamiem mērķiem.


Migrēna
Domāšanas vienpusība un seksuālā disharmonija.


Bezmiegs
Bezmiegs– bailes no nakts, bažas neatgriezties zemes virsū, ja miegs ieilgst– bailes no nepieciešamības uzņemties atbildību.


Sirds
Stenokardija– aprobežotība un cietsirdība. Miokards– slēptā agresija, kura tiek apvaldīta. Kritiskā situācijā agresīvās enerģijas sastrēgums izraisa sirds infarktu, infarkts ir aizturētu sirdspukstu vai jūtu summa. Sirds deģerenēšanās, aptaukošanās un paplašināšanās notiek nepieļaujamu dzīves apstākļu dēļ. Sirds paplašināšanos var radīt labs, bet nepilnīgi izmantots iekšējais potenciāls.


Asinsspiediens- hipotonija, hipertonija
Pazemināts asinssp.- cilvēks vispār neskar robežas, necenšas pārvarēt šķēršļus, bet cenšas no tiem izvairīties, tāpēc nesasniedz iespējamās robežas, pietrūkst pastāvība un drosme. Augsts asinssp.- aizturēta agresivitāte, nerisina savas problēmas un konfliktus, pastāvīgi atrodas uz konflikta robežas, neriskēdams likt lietā pieņemto lēmumu.


 ACU SLIMĪBASTuvredzība
Indivīdam ir pārlieku stipri izteikta subjektivitāte, katrā jautājumā jūtas personīgi aizskarts.


Daltonisms
Cilvēks ir akls pret dzīves daudzveidību un košumu, nonivilē visas dzīves un citu cilvēku izpausmes.


Konjunktivīts
Norāda uz nobriedušu iekšēju konfliktu, kuru pats slimnieks negrib saskatīt.


Šķielēšana
Šķielētājs visu saredz vienpusīgi.


Glaukomas
Slimības īstais cēlonis ir spītīga nevēlēšanās redzēt acīm redzamo, apzināti izvēlas un saskata tikai mīļāko fragmentu no visa kopuma, bet tas nozīmē apslēptu neapmierinātību. Fiziskais aklums ir kā pēdējā iekšējā- garīgā- akluma manifestācija, kas izriet no paša apziņas dziļumiem.


Depresija
Cēlonis ir cilvēka vēlēšanās izvairīties no atbildības, kā arī bailes to uzņemties, baiļu dēļ nerealizēta agresivitāte.


 


KAISLĪBAS VAI MĀNIJAS


Ēdelība
Garīgais izsalkums.


Alkoholisms
Visu konfliktu un problēmu ignorēšana.


Smēķēšana
Tukšo sapņu piepildījums, bet necenšas tos īstenot, mēģinājums stimulēt un apmierināt apmaiņas un kontakta sfēras.


Nieres
Cilvēka organismā personificē partnerības problēmu.


Nierakmeņi
Iesprūšana sen pagājušās, pārdzīvotās maznozīmīgās problēmās un dzīves situācijās, kā arī harmonijas problēmu risinājumi partnerībā.


Mākslīgā niere
Mākslīga partnerības spēle.


Vēzis
Es vai kopības problēma.


 


GRŪTNIECĪBA UN TĀS PROBLĒMAS


Šķietamā grūtniecībaDziļš konflikts pašas sievietes apziņā: nepārvarama vēlēšanās tikt pie bērna un neapzinātas bailes uzņemties atbildību par viņu.


Problēmas grūtniecības laikā norāda,
Ka ir vai nu slēpta, vai arī klaja vēlēšanās atbrīvoties no gaidāmā bērna.


Draudošais aborts
Izpaužas mātes naidīgā attieksme un pat daļēji reāls, daļēji abstrakts mēģinājums atbrīvoties no bērna.


Vēlīnais aborts
Ir fiziskās miesas neatlaidīgs mēģinājums atbrīvoties no bērna, mīlestības problēma.


Neauglība
Norāda, ka sieviete neapzināti atgrūž vai arī viņas lielā vēlēšanās nav necik godīga, negodīgs motīvs- vēlēšanās ar partneru palīdzību saglabāt partneri vai sev par labu atrisināt ieilgušu konfliktu. Vīrietim- apslēptas iekšējās bailes no nebrīvuma un atbildības par bērnu, kas var nākt pasaulē.


Gremošanas problēmas
Izteikta saldumu kāre- vajadzība mīlēt un tikt mīlētam. Konservēta barība- konservatīvi uzskati. Zivs asaka- bailes no iebrucējiem. Bailes no kauliņiem- bailes no nenovēršamām problēmām.


Zobi
Slikti un slimi zobi norāda uz to, ka cilvēks ar lielām grūtībām apvalda savu agresivitāti. Zobu izkrišana kā dzīves enerģijas un potences ievērojams zaudējums. Zobu griešana- bezspēcīga agresija. Smaganas- dzīvīguma un agresivitātes, uzticības un pašpārliecinātības pamati. Asiņojušas smaganas- sasniegta viena no galējībām, tā ir vai nu pilnīga ticības zaudēšana sev un cietiem, vai arī izteikta pašpaļāvība, pat bravūra.


Kuņģis
Dusmas tiek norītas, pašpaļāvības trūkums, nepietiekama ticība sev un saviem spēkiem, nejūtas drošs un pasargāts, nevēlas ielaisties konfliktā un, ja arī iesaistās tajā, negrib pakļauties un atrisināt problēmu līdz galam, neapzināti atkāpjas bērnībā, kur konfliktu nav.


Aizkuņģa dziedzeris
Nepilnīgi realizēta paša mīlestība, kurai vēl pievienojas nespēja atvērties cita cilvēka mīlestībai.


Zarnu trakts
Šiem cilvēkiem ir tieksme par daudz analizēt un kritizēt, viņi visos un visur atrod nepilnības. Caureja– baiļu apmāts cilvēks nespēj analizēt situāciju un iespaidus.


Resnā zarna
Cilvēka spēju izvadīt izkārnījumus skaidro kā atdošanas un dāvināšanas aktu. Tievā zarna- apzinātā, analītiskā domāšana, resnā zarna- zemapziņas domāšana. Hroniskais aizcietējums- izteikta nevēlēšanās kaut ko atdot un  ir saistīts ar skopulību, tās ir neapzinātas bailes atklāt savu noslēpumu, vājumu, problēmu vai aizspriedumus, tas ir mēģinājums neko nemainīt sevī. Asins un gļotas- tos zaudē no organisma tas, kurš baidās izveidot savu personību un tādejādi īstenot svarīgus dzīves uzdevumus.


Aknas
Aknu slimības un traucējumi to darbībā vienmēr norāda, ka ir nepilnīga vai vispār nenotiek izzināšana- slimnieks nespēj atšķirt lietderīgo no kaitīgā, kā arī neievēro samērību. Izteikta iedomība un nesavaldība spilgti izpaužas asins nesarecēšanas gadījumos, kad aknas nespēj veikt recināšanu.


Urīnpūslis
Varas un valdīšanas iegūšana. Atbrīvošanās no urīna- atbrīvošanās no psihiskā spiediena, iekaisums- nevēlēšanās atbrīvoties no kaut kā, kas izraisa stipru iedarbību vai spiedienu.


Žultspūslis
Agresivitātes komplekss. Dažādi nogulsnējumi un akmeņi ir cilvēka pārakmeņojusies agresivitāte.


Alerģija
Īpaša reakcija uz kādu matēriju, kura atzīta par naidīgu. Agresija no psihes virzās uz ķermeni un tur savdabīgi izpaužas. Alerģija uz dzīvniekiem un ziedputekšņiem norāda, ka mīlas, seksualitātes un apaugļošanās problēmas tiek saistītas ar bailēm un naidīgumu, tas norāda, ka problēmas netiek ielaistas un ietvertas apziņā.


Āda un ar to saistītās problēmas
Āda visā pilnībā atspoguļo gan mūsu būtību, gan pasaules uzskatu.


Ādas izsitumi
Neizbaudītās dzīves daļas intriģējošā pievilcība, gan bailes no tās. Iekaisusi āda- nerealizētas vēlmes. Bērnu slimības- masalas, skarlatīna, masaliņas- karā gadījumā notiek jauns lēciens attīstības pakāpē. Bērnam kreveles- par maz veltī īstu uzmanību un sirsnību. Bērna ekzēma liecina par bērna mātes beziemesla iekšējo antipātiju pret viņu.


Psoriāze (zvīņēde)
Nekas netiek ielaists sevī un netiek izlaists no sevis, aiz bruņām slēpjas izsmalcināta patmīlība un milzīgas bailes no tā, ka tikai apkārtējie cilvēki to neaizskartu un neapvainotu.


Nieze
Psihiskajā ziņā mūs kaut kas neliek mierā, kaitina, cēlonis ir kāda kaislība- iekšēji dedzina kā uguns, kura tiecas izlauzties uz āru, meklējot plašumus. Kasīšana simbolizē vāji izteiktu meklēšanu, rakņāšanos sevī.


Locītavas
Iesīkstējusī, nekustīgā apziņa pamazām rada arī locītavu nekustīgumu.


Reimatisms
Pārmērīgais fiziskais kustīgums un aktivitāte tiek koriģēta ar nekustīgumu, liecina par savas apziņas sastingumu pakāpi. Noslāņojušies toksīni ir mūsu līdz galam neatrisinātās problēmas un nepārveidotās domas, haotiskie sablīvējumi psihiskajā līmenī.


Nelaimes gadījumi
Cilvēki cenšas nevis atklāt sevī trūkumus, bet meklē tos kaut kur citur, nelaimes gadījumi nav nekas cits kā savu paša problēmu karikatūra, un tā ir trāpīga un sāpīga.


Lūzums
Katrs lūzums norāda, ka ir radusies galēja nepieciešamība izbeigt vienaldzīgo attieksmi pret savu iekšējo attīstību, ka jāpārtrauc līdzšinējais dzīvesveids un ka jātiecas pēc jauna.


Autokatastrofas
Tas, kas ignorē citus un kādu maldina, veicina ķildas un savstarpēju norobežošanos, kā arī aicina uz anarhiju, neglābjami sadursies ar pretestību, uzdrāzīsies virsū kādai barjerai, bet savus ratus no grāvja viņam nāksies izvilkt pašam.


Sadzīves un ražošanas traumas
Tikai tā cilvēks iemācās izjust savu nejēdzīgo domu postīgo ietekmi.


AIDS
AIDS liek visā pilnībā saprast un izjust atbildību kā dzīves normu: saskarsmē ar citiem būt taktiskam un uzmanīgam, tieši šīs dzīves jomas AIDS slimnieks iepriekš bija galīgi ignorējis.


 


/reikinet.lv/


18.11.2007

Komentāri:

 Arfa, Modri 10:00:02 09.12.2007
87.110.164.200

Man patīk šāda izpratne par karmu : Ja esi harmonijā ar sevi un apkārtējo pasauli, tad tava karma ir neitrāla. Un tur jau tas ir, jāsaprot cēloņi, kas līdzsvaru izjauc.

 Modris,  07:27:59 09.12.2007
80.233.142.78

Karmu nevar atlaist, tikai mīkstināt. Lai to saprastu, vajadzētu labāk izprast, kas tad ir karma? Karmu rada izjaukts polāri pretēju enerģiju līdzsvars, kas tām neļauj atgriezties sākotnējā nediferencētā stāvokli, kas būtu iespējams tikai tad, ja tās atkal līdzsvarotu. Kā var 'atlaist karmu', ja tā ir kādam jāizstrādā, t.i., jālīdzsvaro enerģijas, kuru līdzsvars ir ticis izjaukts, un pēc taisnības tas ir jāizdara atbildīgajam par nelīdzsvarotām enerģijām, kuru līdzsvaru tas pats ir izjaucis? Šim karmas izstrādāšanas procesam ir vēl arī audzinoša, izglītojoša funkcija, jo tādējādi attiecīgais cilvēks iemācās uzmanīgi apieties ar enerģijām un izprast tās, - to rašanās cēloņus un sekas.

 Modris,  02:20:03 08.12.2007
80.233.142.78

No karmas nekas nav atcelts. Ja to varētu izdarīt, tad karmai nebūtu jēgas ('Viens likums, viena taisnība visiem' ir kosmisks likums (cilvēki to bieži cenšas neievērot). Karmas valdnieki pat nedzīvo mūsu Saules sistēmā. Cita lieta, ka cilvēces karmā ir daudz vairāk labā nekā ļaunā, kā saka B. Krēmes Meistars.

 Andris8,  14:24:08 07.12.2007
78.84.15.31

Un liela daļa no kolektīvās karmas ir atcelta ,jo tās cēloņi nebija zemiešu radīti ,bet gan iejaukšanās no malas rezultāts .Bet ar katru var notikt tikai tas ,kas viņā pašā jau ir.

 Modris,  13:56:11 07.12.2007
80.233.142.78

Lielākā karmisko cēloņu daļa ir kolektīvas, nevis individuālas dabas. Karma sit pa grupu un tur nu ir tā, kā gadās - kas vājāks, tas vairāk noraujas.

 Līga, Ezei,  13:30:20 07.12.2007
81.198.170.110

:)))

 Eze, Līgai 13:21:47 07.12.2007
80.81.33.4

Jā, laikam kā Vonnegūtam - Tā gadās! :)))

 Līga, Ezei,  13:19:26 07.12.2007
81.198.170.110

[Bet, tā kā es esmu pret teicienu 'nekas nav nejaušs']
Man patīk Tava uzskatu noturība! :))) Vai tiešām visu mūžu? ;)

 Eze, Ģirtam 13:11:50 07.12.2007
80.81.33.4

dejot pa klavieru taustiņiem? :)))))

 Girts Ezei,  13:07:13 07.12.2007
80.232.155.227

Šitas Tev sanācis dikti labi: 'harmonisku organisma lietošanu' :))))))))))))
Iztēle sāk šķetināties uz veidot bildes, ko un cik zem tā var palikt.

 Eze, Ģirtam 12:26:21 07.12.2007
80.81.33.4

Piekrītu, ka ir cēloņi ar t.s. 'psihosomatisko', vienkārši fizioloģisko vai psiholoģisko pamatojumu - nezinu tos definēt, bet brīvākais, ko pieļauju, ir tie, kas musos veido ieradumus darīt kaut ko, kas negatīvi iedarbojas un harmonisku organisma lietošanu.

Bet, tā kā es esmu pret teicienu 'nekas nav nejaušs', tad visas slimības, kas saistās manā izpratnē ar to, ka pēc varbūtības teorijas pienākas ciest arī negadījumus, ieskaitot arī ļoti netaisnīgos (ko izskaidro ar iepriekšējās dzīvēs sastrādāto un ar īpašo šīs dzīves uzdevumu), es saistu ar mehānismu - lai kas dzīvē tev nāktu priekšā, izmanto to, ko tu no tās situācijas vari sev gūt labu.

 Girts,  12:11:16 07.12.2007
80.232.155.227

Manis paša pieredze (sāpīga!) un novērojumi, attiecībā uz lūzumiem ir pilnīgi savādāka.

Lūzums notiek, ja cilvēks nespēj pieņemt esošo varu (t.i. kaut ko, kas atrodas 'virs viņa' - piemēram, vecāki (abi vai viens no tiem), dominējošs dzīves partneris, priekšniecība darbā, utt), bet iekšēji nav gatavs no šīs varas atbrīvoties. Tas ir pārsteidzoši interesanti, kā lūzuma vieta korelē ar to, vai varas realizētājs ir vīrietis vai sieviete, kāds ir varas līmenis, utt.

To, kas teikts tekstā par lūzumiem, drīzāk gribētos attiecināt uz potīšu izmežģījumiem (bet atkal - tie ir tikai mani vērojumi).

Tekstā ir vēl jo daudzas lietas, par ko novērojumi liek domāt savādāk (lūzumi bija tikai ilustrācijai) un kuras citās literatūrās skaidrotas savādāk. Līdz ar to, pievienojos uzskatam, ka raksts ir gauži nenopietns. Vienīgais raksta pluss ir saistības uzsvēršana starp pasaules uztveri un kaitēm fiziskajā ķermenī.

 Eze, Silvijai 11:40:45 07.12.2007
80.81.33.4

Es domāju, ka Modris nav pret ideju vispār, šķiet, viņu nepārliecina izpildījums.

Vismaz mani nepārliecina. Pārāk jau viennozīmīgi un kategoriski izskatās, vismaz pamatojumu gribētos dzirdēt.

Nē, nu pievilkt jau var, teiksim, par lūzumiem - biji neveikls un neuzmanīgs, neesi trenējies būt tieši šeit un tagad arī tagad, kad risini vai kavējies nozīmīgākās lietās (piemēram, jaunrades brīdī), neesi trenējis apziņas koncentrāciju vienlaikus ar 'perifēro redzēšanu' (dzejoju)...

Bet tas jau vienmēr taču ir ar mums, šoreiz nepaveicās, varbūtības teorijā nostrādāja gadījums ar melno lauciņu. Kāpēc būtu jāpārtrauc līdzšinējais un jātiecas pēc jauna? Ja vien nav kaut kas salauzts tā, ka nākas piemēroties. Pilnīgi pietiek, ja lūzuma sadzīšanas laikā pamācīsies koncentrāciju, pavērosi dzīvi no malas, izmantosi visas priekšrocības apgūt kaut ko jaunu, atgūt spēkus, dvēseles mieru un tad turpini stiprāks iet tālāk to pašu ceļu.

Bet, ja uzskatītu šo rakstā minēto īso garīgo recepti (bez izskaidrojuma) par dogmu, tad it kā jau nedomājot tik maini, jo tā, redz, teikts. Tādā ziņā tiešām nenopietni uzrakstīts.

Stils arī ir kā izklaides sfēras horoskopu prognozēm. Tas nav slikti, ja tā arī bija domāts. Var jau būt, kā Kaiva teica - lai cilvēki aizdomātos.

 Kaiva,  11:07:01 07.12.2007
10.16.0.11

Cilvēkiem ne visai patīk par to aizdomāties. Drīzāk vainos karmu vai jebko citu, nekā meklēs cēloni sevī.

 Silvija,  10:39:13 07.12.2007
81.198.255.71

Modri,tu vari priecāties,ka tevi tas nav skāris!!!

 Modris,  16:09:11 25.11.2007
80.233.142.78

Man šķiet, ka viss šis raksts ir diezgan nenopietns, gluži kā avīžu astroloģiskās prognozes.

 Arfa,  16:58:28 18.11.2007
87.110.164.200

Šie skaidrojumi mazliet atšķiras no tiem , ko esmu lasījusi, Heijai, Vīlmai un Siņeļņikovam.
Bet man patīk, ka ēdelība nozīmē garīgo izsalkumu:-)))