Jēzus otrā nākšana.

Iesākumā daži atgādinājumi par hrestomātiskām patiesībām (protams, hrestomātiskām patiesībām caur manu uzskatu prizmu raugoties; kādam tās var likties hrestomātiskas muļķības).

            Katrs no mums nes sevī Dieva Dēlu. Dieva Dēla apzināšanos nosauksim par lielo „ES ESMU” stāvokli – nenodalītu būšanu Esamībā (te gan uzreiz jāsaka, ka par „ES” šādā situācijā var runāt visai nosacīti, taču, ko lai dara, vārdi ietver nosacītības!).

            Iesākumā daži atgādinājumi par hrestomātiskām patiesībām (protams, hrestomātiskām patiesībām caur manu uzskatu prizmu raugoties; kādam tās var likties hrestomātiskas muļķības).


            Katrs no mums nes sevī Dieva Dēlu. Dieva Dēla apzināšanos nosauksim par lielo „ES ESMU” stāvokli – nenodalītu būšanu Esamībā (te gan uzreiz jāsaka, ka par „ES” šādā situācijā var runāt visai nosacīti, taču, ko lai dara, vārdi ietver nosacītības!).


            Katrs no mums nes sevī arī iedomātu stāstu par sevi – mazo „es esmu”, kurā ietilpst tas, kas mūsos ieaudzināts, ko mēs uzskatām par pareizu vai nepareizu, kam esam pieķērušies, ko uzskatām par savu īpašumu, utt, utj. Citiem vārdiem sakot, „es esmu” ir katra cilvēka identifikācija ar kaut ko no formu pasaules.


Piemērs „es esmu” stāstam varētu būt, teiksim, šāds – mani sauc Džonis, esmu anglis, man ir māte, tēvs, divi brāļi, viena māsa, sieva, divi bērni par kuriem esmu lepns, jo abi sekmīgi mācās mūzikas skolā; man ir mašīna, māja; esmu liels menedžeris solīdā kompānijā, manas bankas kontā ir tik un tik mārciņu, es fanoju par „Mančester United”, es esmu „Dūšīgo Lauvu” kluba biedrs. Protams, Džoņa vietā var būt Ģirts, Anna, Pēteris – jebkurš no mums ar sev svarīgo un nozīmīgo.


Visa cilvēka dzīve ir mijiedarbība starp „ES ESMU” un „es esmu”. Vairumos gadījumu „ES ESMU” ir kā sēkla vai nedaudz dīgstošs asns, kas atrodas dziļi zem biezā asfalta, ko sabūvējis mazais „es esmu” ar priekšstatu un pieņēmumu kastītēm. Mazais „es esmu” to dara tāpēc, ka pats vēlas būt liels un svarīgs un ilūzijas ir ļoti pateicīgs izejmateriāls kastīšu sienu būvēšanai.


Cilvēka dzīvju mērķis ir saplūst ar Dieva Dēlu sevī, jeb sasniegt „ES ESMU”. Evolūcijas gaitā agri vai vēlu tas arī notiek, jo process ir neapturams. Taču ceļš nav viegls, jo mazais „es esmu” nelabprāt atdot savas pozīcijas. Parasti „es esmu” no katras savas stāsta daļas šķiras ar pamatīgām ciešanām. Atgriežoties pie piemēra – man, Džonim, ārkārtīgi sāp katrs „Mančester United” zaudējums premjerlīgas spēlē, es ļoti pārdzīvošu, ja man būs jāizstājas no „Dūšīgo Lauvu” kluba (jo tad es pats sev no lauvas likšos pārtapis par, piemēram, šakāli) un, nedod dievs, ja mani samazinās amatā, kā rezultātā no liela menedžera palikšu mazāks. Un es kļūstu agresīvs un nikns, ja mana dižās angļu nācijas futbola izlase zaudē kaut kādiem smurguļiem frančiem. Tad vēl esmu neapmierināts, ja mana kaimiņa Pītera, kas galīgi nav džentelmenis un pat cigārus neprot pīpot, bērni koncertā vijoli nospēlē labāk nekā manējie.


Katrs savā „es esmu” stāstā mēs varam atrast daudz lietu, kuru notikšana vai nenotikšana būtiski ietekmē mūsu emocionālo stāvokli šajā pasaulē. Atzīmēsim, ka mazajam „es esmu” ļoti patīk stabilitāte, prognozējamība un situācijas noteikšana. Ja kaut kas notiek ne tā kā mazais „es esmu” ir iecerējis, viņš jūtas draņķīgi, jo nav situācijas noteicējs. Viņam var pat likties, ka pamati nupat tiek izsisti zem kājām un sekos nogāšanās kaut kur lejā. Parasti nekāda nogāšanās gan neseko, taču tas mazajam „es esmu” nebūt netraucē sacelt emocionālu vētru.


Pavērosim procesus pasaulē un padomāsim, par ko ir teikts Bībelē, kad pieminēta Jēzus otrā atnākšana.


Ir daudz diskutēts, vai pasaule paliek labāka vai sliktāka. Pie tā vairs nepieskarsimies, jo, galu galā, „labs” un „slikts” tik un tā ir relatīvi jēdzieni. Pieskarsimies pie kā cita, par ko gan laikam šaubu nevarētu būt – situācija pasaulē ir kļuvusi tik nestabila un neprognozējama, kā vēl nekad. Nestabilitāte vērojama ekonomikā (kas notiks, ja sagāzīsies šūpojošā ASV ekonomika), attiecībās starp valstīm (ar jauniem kara draudiem), ekoloģijā (viena pati Ķīna pati par sevi ir bumba ar laika degli), sakarā ar globālās sasilšanas draudiem. Jebkuru brīdi var notikt no mazā „es esmu” viedokļa kaut kas pietiekoši nopietns. Sekas? Bībelē tiek zīmētas šausmu ainas, taču to būtība ir – notiks (jau notiek!!!) mazā „es esmu” likvidēšanas process. Savādāk nemaz nevar būt – tieši mazais „es esmu” ir visas cilvēces neprāta pamatā un jauna pasaule var rasties tikai atmetot šo neprātu. Un tad nu – jo garāks būs „es esmu” stāsts un jo stiprāka pieķeršanās tam, jo lielākas ciešanas cilvēku gaida. Padomāsim, kā reizēm sāp, ja jāšķiras kaut no nelielas „es esmu” stāsta daļas, bet te ir runa par visu stāstu. Un, iespējams, ja būsim šajā pārmaiņu laikā tam pārāk pieķērušies, tad tiešām sekos nogāšanās kaut kur lejā. Dieva Dēlam ir jāatnāk un „ES ESMU” ir jāpiedzimst (kas arī simboliski ir Jēzus otrā atnākšana!) un cita ceļa nav. Varbūt tieši tas ir tas, par ko teica Rainis: „Tā augstākā ideja, tā nepazīst cilvēka žēluma”.


Visa rakstiņa pārdomu morāle – tiecieties pēc „ES ESMU”. Tas ir katram, neatkarīgi no ticības kādai reliģijai vai ticības / neticības kam citam. Patiesas pārmaiņas tautā, pasaulē var notikt tikai tad, ja mainīsies pats ikkatrs no pasaules un tautas.         


/Ģirts/


13.03.2008

Komentāri:

 nerrs,  10:48:34 26.03.2008
81.198.24.235

Modrim.
Par to cīnīšanos ,tas ir protams cits koments ,tas nav tas ,kur Tu jūties kā Alexandrs Dižais!:DDD

 nerrs,  10:44:22 26.03.2008
81.198.24.235

Modrim.
Ak nemuldi niekus?:))Tāds komentārs Tev ir !!!Tikai ,kur ?Es citēju no atmiņas ,tāpat ,kā tagad atceros Tevis teikto ,ka jūs CĪNĪSIETIES pret nepatiesību!Bet saprast to var tā ,ka cīnīsies pret to ,kas neatbilst Tavam patiesības etalonam.Vai Tev neliekas ,ka Tu visu laiku tikai cīnies un karo ar kaut ,un par jebko ,lai tikai nodemonstrētu savu patiesības izpratni un pierādītu ,ka citi ir vairāk vai mazāk ēzeļi!:DDD
Tas ,ko Tu sludini ,ikviens var atrast un pats izlasīt ,ja interesē ,Tu arī to esi tikai izlasījis ,ne piedzīvojis .Bet nozīme ir tikai paša piedzīvotajam un paša secinājumiem .Tev pēdējais laiks iepazīt pašam Sevi ,savādāk Tu tikai gudri un daudz runā ,bet bez seguma.
P.S.komentu pameklēšu ...

 Modris, Ģirtam,  16:48:03 21.03.2008
80.233.142.78

Es arī Tevi mīlu, jo Tu esi patiešām svaigs gurķītis, he, he, he...

 Girts Modrim,  15:19:21 21.03.2008
212.93.97.131

(c): 'Par šuneli: runa ir nevis par manu 'lielummāniju', bet gan drīzāk par Tavējo, runa ir par Tavu motivāciju. Tava motivācija ir sava ego aizsardzība un savu trūkumu nepieņemšana. Runa ir par Tavu vēlēšanos atrast manas vājās vietas, un nevis patiesībās noskaidrošanas dēļ, bet gan sevis, sava ego aizsardzības dēļ.'

He, he, he, mana motivācija gan ir mazliet cita. Atzīšos, man patīk šādi parakņāties, lasīt 'starp rindām'. Rakņājos jau arī sevī un attiecībā uz sevi. Te ir gadījums, kad mans ego noteikti piedalās (kā nu bez tā!), taču nedominējošā statusā.

Piemēram, Tavas nesimpātijas pret Činmoju netieši izlīda no vienas rindas Tavos tekstos un bija interesanti paraudzīties, kā tas savilkās kopā ar citām lietām un pēdējā Tavā komentārā izverda kā riktīgs 'puff!'

Vecais, atvaino, un neņem ļaunā un ir OK, ka paliec pie saviem uzskatiem. Bet man bija interesanti. Ja kas, rakstīju to visu, jūtot dziļas simpātijas (varētu jau pat teikt, ka mīlestību) pret Tevi.
:))))))))))

 Eze, Ģirtam 15:01:24 21.03.2008
87.226.50.211

'bez sirds inteliģences tam nav nekādas vērtības' :)))

Man patika Arvīda Ulmes teiktais par līdzsvaru gudrībā un mīlestībā:
ja tu paej vienu solīti gudrībā, tev jāpaiet 3 soļi mīlestībā, lai to līdzsvarotu.

Gudrība bez mīlestības noved pie ļaunuma (tāpat kā mīlestība bez gudrības).

 Modris, Ģirtam,  14:50:25 21.03.2008
80.233.142.78

Lielā mērā viss tas ir bleķis, 'Vatson'!

Katram ir tiesības izvēlēties sev padomdevējus (ja vien izvēlas no tiem, kas atbilst patiesības kritērijiem), - man nav OBLIGĀTI jāmīl Činmojs vai Tolle. Un man nav arī ogligāti jātur mute, ja es, piemēram, Tollē vai H. Rērihā, vai jebkurā citā autorā saskatu kaut kādas nepilnības (pēc manas izpratnes, protams). Galu galā runa ir par patiesību, par idejām, nevis par patiesības paudēju personībām. Tādēļ Tavs secinājums par manis 'patiesības nemīlēšanu' ir suņa sūdi.

Par Tolles nesvaigajām idejām - ja jau daudzi autori ir teikuši to pašu, tad man ir izvēle, un kādēļ man vajadzētu šīs idejas ņemt Tolles 'garnējumā'? Svaigs nozīmē, ka idejas plūst no paša cilvēka, ka tās ir viņa iekšēji pārstrādātas un pieņemtas. Attiecībā uz Andra8 aizstāvētajām idejām - tās ir ne tikai 'svaigas', bet arī NEPATIESAS.

Par šuneli: runa ir nevis par manu 'lielummāniju', bet gan drīzāk par Tavējo, runa ir par Tavu motivāciju. Tava motivācija ir sava ego aizsardzība un savu trūkumu nepieņemšana. Runa ir par Tavu vēlēšanos atrast manas vājās vietas, un nevis patiesībās noskaidrošanas dēļ, bet gan sevis, sava ego aizsardzības dēļ. Tādēļ es teicu, ka Tu līdzinies šunelim, kas taisās iekampt man biksās, un nevis tādēļ, ka es esmu liels, bet tādēļ, ka es esmu svešais un šunelim zobi niez.

'Tas, ko Tu dari šeit - Tu samēro savu zināšanu ziloni ar pārējo zināšanu ziloņiem un dižojies, ka Tavs zilonis šķiet lielāks esam.' - to Tu dari, nevis es! Es cenšos samērot visu šeit teikto ar patiesību, mani nemaz neinteresē, kura zināšanu zilonis ir lielaks vai mazāks, bet gan - kura zināšanas ir vairāk patiesas. Ja es kaut ko nezinu, tad tā arī saku, nevis cenšos izlikties par viszinīti.

Tā, lūk, un Vatsons esi Tu, nevis es!

 Girts Modrim,  08:10:33 21.03.2008
212.93.97.132

Pierādīt?
Eļementarno, Vatson! :)))))))))
Iepriekšējie komentāri jau saturēja pierādījumu - konkrēti, Činmoja gadījumā Tavas idejiskās apmātības filtrs liek Činmojam Tev nepatikt. Tāpat ir ar Ekhartu Tolli. 4. pakāpes Iesvētitais (Činmojs) taču sludina Patiesību vai kaut ko ļoti tuvu tai; 'nemīlot' Činmoju Tu nemīli Patiesību, kaut arī šeit nemītīgi sludini, ka Tavs mērķis ir noskaidrot patiesību. Patiesības neredzēšana - vai tā nav apmātība?

Vēl pāris momenti, kas izpeldēja sarunas laikā.

Tad, kad Tava prāta prožektors tika pagriests minētajā virzienā, tas sāka izmisīgi raustīties (jo nevēlējās tikt turp pagriezts!) un Tu uzrakstīji šito: '...bet daudzas viņa idejas ir jaukas, taču ne pārāk svaigas. ' Vai Tu atceries, ko pats rakstīji Andrim8, kad viņs Tev pārmeta pieķeršanos vecām idejām un neķeršanos klāt jaunām (lasi - svaigām)? Tu sarakstīji veselu pamatotu traktātu, kāpēc pamatpatiesības nenoveco. Un nu Tavs prožektors zemapziņā bija pārbijies tik tālu, ka neatrada labāku attaisnošanos, kā piesaukt Andra8 savulaik akcentēto 'ideju svaigumu', kuru pats apkāvi.

Trešā lieta. Reiz agrāk Tev briesmīgi nepatika, kad pierakstīju Tev lielummāniju. Tad Tu paliki dusmīgs un sāki ar mani dikti karot. Ja Tu pavēro alegorijas (jo zemapziņa attiecīgi darbojas), kādas Tu lieto tagad, nekas jau nav mainījies - Ģirts (vai kāds cits) ir mazs mazītiņš šunelis, kas kvaukšķ uz lielumlielo 'mani'.

Mēs runājām par trīs 'ziloņiem' - studēšanu, kalpošanu, meditāciju. Tie visi kopā (un tikai kopā!) dod attiecīgu starojošu stāvokli un ved pie Patiesības (kuru Tu sakies gribam izzināt). Tas, ko Tu dari šeit - Tu samēro savu zināšanu ziloni ar pārējo zināšanu ziloņiem un dižojies, ka Tavs zilonis šķiet lielāks esam. Taču bez sirds inteliģences tam nav nekādas vērtības (šeit derētu Tavs paša ievietotais Maitrejas teksts par sirdi!), jo tiek palaista garām Patiesība. Palaista garām Činmoja, Tolles vai kāda cita interpretācijā.

 Modris, Ģirtam,  19:10:11 20.03.2008
80.233.142.78

He, he, he... Tu man gribi piešūt apmātību, izvairoties no nepieciešamības to pierādīt. Ak, šuneli, šuneli...:)

 Girts Modrim,  17:55:50 20.03.2008
212.93.97.131

Tāds kā ērms!
Nē, Tavas bikses plucināt negribu. Nu, noplucināšu tās nost, un ko tad?? Pieļauju, ka ir apkārt ir daudz smukākas kājas (un arī augstāk), uz ko skatīties, ja nav bikses virsū :))))))))))))))))))

Runa bija par ko citu, ja kas, ārkārtīgi būtisku. To var pagriezt arī tā - par jau pieminēto studēšanas, kalpošanas un meditācijas līdzsvaru. Šāds līdzsvars izslēdz apmātības iespēju un šāds līdzsvars rada cilvēkā to starojumu, kas liek mainīties (nevis viņus mainīt!) līdzcilvēkiem un līdz ar to pasaulei.

Ja tā nav, ir risks būt apmātam (sev to neredzot; alkoholiķi jau arī parasti neatzīst, neredz, ka ir alkoholiķi. Un arī alkoholisms ir sava veida apmātība) un nesaskatīt dižu izpausmju klātbūtni līdzās. Nespēt adekvāti izvērtēt vēstījumu rakstos un, kas pats galvenais, adekvāti skatīties dzīvē.

Tas arī īsumā viss.
:)))))))))))))))))))))))))

 Modris, Ģirtam,  17:35:29 20.03.2008
80.233.142.78

Tu man tagad izskaties pēc šuneļa, kuru ir pārņēmusi tieksme man paplucināt bikses. Nu, es nezinu, kādēļ man Činmojs nav tuvs, es mēģināju mentāli sev to izskaidrot ar piederību atšķirīgiem ašramiem, bet varbūt, ka ne tādēļ, es to pašlaik nezinu, nevaru atbildēt. Tas nenozīmē, ka es viņu kritizētu, nē, savā laikā 'Viedas Vēstīs' publicēju visai labvēlīgus materiālus par viņu, vienīgi es negribēju pievienoties viņa atbalstītāju pulciņam, kurā bija Solvita un Ieva, ja Tu viņas pazīsti, utt. Tas arī viss.

 Girts Modrim,  17:27:42 20.03.2008
212.93.97.131

Par ideju svaigumu jau mēs runājām - faktiski neko jaunu pateikt nevar; viss ir pateikts, pateikto var tikai pagrozīt dažādos aspektos. Un tieši tas jau laikam ir vērtīgi - netupēt savu atrasto aspektu ietvaros, prast saskatīt patiesību arī ārpus savas kastītes.

Par piederību tam vai citam ašramam - bet kāda ir starpība?? Ja Šrī Činmojs (vai kāds cits) ir 4. pakāpes iesvētītais, kāda vairs daļa gar ašramiem? Vai nav tā, ka Tava sirds nepieder viņam tāpēc, ka viņš nelietoja tādu tezauru, kā lieto Tu? Neklāstīja tos pašus Patiesības aspektus, ko Tu? Patiesība no tā taču necieš! Un ar katru atklāto šķautni tā kļūst vēl uzrunājošāka un cilvēku mainošāka.

Ne velti Tu tagad pieminēji sirds piederēšanu. Tikko Tu teici šito: 'Tie, kas izturas negatīvi pret prāta attīstību, pret zināšanu attīrīšanu, vētīšanu un vairošanu, pretstatā izvirzot sirdi, ir muļķi un kaitnieki. Abas inteliģences ir vajadzīgas, jo viena nepastāv bez otras.'

Viedi vārdi! Taču muļķi un kaitnieki ir arī tie, kas prāta inteliģenci pretnostata (kaut neapzināti) sirds inteliģencei. Abas pretnostatīšanas noved pie apmātības. Vienā gadījumā pie apmātības ar ideju (kad sākam škirot pa ašramiem un 'neredzam' tās lieliskās izpausmes, kas nav saskaņā ar mūsu ašrama tezauru), otrā gadījumā pie garīgas apmātības, kam psihiatrija ir sadevusi daudz un dažādus nosaukumus.

Atvainojos, ka arī šis komentārs ir novirzīts no uzsāktās tēmas (varbūt to vajag sākt jaunā vietā?), tomēr tas skar pamatu pamatus. Bez vienas no inteliģencēm saruna par jebkuru tēmu būs tukša, jo balstīta uz apmātību.

Sarunā par indivīdu un grupu es pievienošos tikai laiku pa laikam, jo esmu izbraukumā un nav iespēju pilnvērtīgi sekot līdzi.

 Modris, Ģirtam,  16:15:33 20.03.2008
80.233.142.78

Par to, ka es esmu tāds pats ēzelis kā visi citi cilvēki, par to es nemaz nešaubos :D, :D, :D...
Par Šrī Činmoju ir tā: es zināju, ka viņš ir augsti attīstīts un nenoliedzami ir pieredzējis samadhi, taču mana sirds pie viņa nestāvēja klāt, un nestāv arī tagad, kad esmu uzzinājis, ka viņš ir 4. pakāpes Iesvētītais. Acīmredzot viņš nepieder pie tā ašrama, pie kura piederu es.
Viņu cienīt - jā, mīlēt - pagrūti. Tā tas ir mani, es ziņu, ka ar citiem ir citādi.
Es vairs neatceros, ko es teicu par Tolli, bet tam noteikti bija sakars ar kaut kādām viņa tēzēm, ne ar viņa personību. Kādēļ Tu to sauc par piekasīšanos? Es nedomāju, ka viņš būtu ļoti augsti attīstīta būtne, bet daudzas viņa idejas ir jaukas, taču ne pārāk svaigas.

Taču tēma, par ko es šeit runāju, ir pavisam cita. Nerrs centās sarunu aizvest sāņus, un Tu tāpat. Esi tik laipns un atgriezies pie tās tēmas, ko es šeit vēlētos pārrunāt - pie indivīda un grupas attiecībām.

 Girts nerram,  11:18:23 20.03.2008
80.232.155.227

Tomēr, ja Tu kādam uzbrauc par teikto, tad vajadzētu būt gatavam šo teikto arī vajadzības gadījumā nocitēt. Citādi ir nekorekti - Tu kādam pārmet, ka viņš ir kamielis, nepievedot norādes par kupriem :))))))))))

Un tad nu lasītājam no malas liekas, ka kupri ar visu kamieļa būšanu faktiski ir radušies Tavā iztēlē, vai - Tu savus kuprus attiecini uz citiem.

Nedomāju, ka tā ir laba pieeja.

 Girts Modrim,  11:11:33 20.03.2008
80.232.155.227

(c): 'Kad kādas grupas egoistiskās intereses saduras ar patiesību, tad reizēm patiesība kapitulē šīs grupas kopējā apziņas laukā.
Te parādās vēl viens aspekts: māceklim, kalpojot savai grupai, ir jāuzmanās, lai šī kalpošana nenorobežotu viņu no patiesības, cilvēces kopuma un Dieva ...'

Šis ir lielisks teksts, liekams aiz auss!

Taču šajā sakarā atļaušos Tev mazliet uzbraukt (jāatkož taču Tev atpakaļ par 'materiālistisko stulbumu', he, he, he, vai ne?).

Man ir aizdomas, ka Tu stipri pārvērtēji savu attieksmi pret Šri Činmoju pēc tam, kad pēc viņa nāves uzzināji iesvētīšanas pakāpi, kas bija visai augsta. Ja tas tā nav, tad atvaino, uzbrauciens ir nevietā. Ja tas tā ir, tad Tu esi tāds pats ēzelis, kā lielākā daļa to, kas katru svētdienu čakli dodas uz baznīcu, lai caur Jēzus ideju gūtu apstiprinājumu (stiprinājumu) savai darbībai. Tā kā abos gadījumos runa ir tikai par ideju (nevis par pašu Jēzu vai par pašu VMH) - starpības nav nekādas un iegūtais rezultāts abos gadījumos var būt (un lielākoties ir!) norobežojošs no patiesības. Ideja veido filtru, kas neļauj tvert patiesības kopainu.

Taču, ja arī šis uzbrauciens ir nevietā, paliek potenciāli otrs. Tu tā atklāti noniecinoši izteicies par Ekharta Tolles tekstiem; būtu interesanti uzzināt Tolles pakāpi. Saprotu gan no Tevis teiktā, kamēr kāds ir dzīvs, pakāpi nesaka. Nu, neko darīt. Bet pakasīties ta' gribējās!

 Modris,  00:39:41 20.03.2008
80.233.142.78

Jā, un tieši tā, tikai plašākos mērogos, īstenojas nestrukturētā vadīšana, par ko runāja Wu. Attieksmes iedvešana, lūk, kas tas ir. Un šī nestrukturētā vadīšana Latvijā ir vērsta pret latviešiem, un tādēļ es varu droši teikt, ka šī nav latviešu valsts, bet gan postpadomisks surogāts, un nevis pirmskara Latvijas valsts turpinājums. 'Zelta zirgā' tāpat Antiņa vietā ar meliem un viltu gribēja stāties kāds melnais, pat lika Antiņam nogriezt pirkstu kopā ar Saulcerītes dāvāto gredzenu, lai varētu to atņemt, tā cenzdamies gūt viltus pierādījumus sevis kā 'glābēja' lomai. Precīzs simbols tam, kas ir noticis Latvijā!

 Modris,  00:04:30 20.03.2008
80.233.142.78

Un tādēļ visi nerra jeb Andra8 uzbrukumi VMH un Tās Mācībām. Kad kādas grupas egoistiskās intereses saduras ar patiesību, tad reizēm patiesība kapitulē šīs grupas kopējā apziņas laukā.
Te parādās vēl viens aspekts: māceklim, kalpojot savai grupai, ir jāuzmanās, lai šī kalpošana nenorobežotu viņu no patiesības, cilvēces kopuma un Dieva (Viņa izpausmes zemākā aspekta, kas atrodas tieši virs cilvēces, jeb VMH).

 Modris,  23:54:39 19.03.2008
80.233.142.78

Nu redziet, tādi kā nerrs arī uzbrūk tiem, kas aizstāv savu grupu mentāli, domā par to un cenšas kalpot ar padomu. Pēc viņa teiktā izriet, ka to darīt ir tautai kaitīgi, nepieņemami, tas ved uz asinizliešanu utt. Tā kā neviens cilvēks nav ārpus kādas grupas, tad uzreiz ir jājautā, kādas grupas intereses šis tipiņš ar tādu nostāju aizstāv? Latviešu jau nu ne, tad kādas? Ņemot vērā literatūru, ko viņš šeit visu laiku iesaka, ir pilnīgi skaidrs, kas tā ir par grupu, un proti, tā ir jūdaistisko ēbreju grupa.

 Modris, nerram,  23:33:06 19.03.2008
80.233.142.78

Tad nemuldi niekus.

 nerrs,  20:53:49 19.03.2008
87.110.53.143

Slavam
Es Tavus komentus nekolekcionēju ,nedz arī atzīmēju ,kur tie atrodas.Ja Tev vajag ,tad arī meklē!

 Modris, nerram,  20:42:35 19.03.2008
80.233.142.78

Lūdzu manis teikto (jeb - kā Tu vēlies - rakstīto) atrodi un korekti citē, vai arī atzīsti sevi par meli.

 nerrs,  20:17:08 19.03.2008
87.110.53.143

Modrim
Ko Tu vispār zini par citiem???Neko ,tikai to ,kas dzimst Tavās pārkarsētajās smadzenēs .Tiec galā pats ar sevi ,un tad Tev nebūs jāmeklē auditorija ,kas Tevi uzklausa.

 nerrs,  20:14:23 19.03.2008
87.110.53.143

Teicis nē,bet rakstījis gan .Un tas bija pašā sākumā ,kad Tu šeit ieradies ,lai visus vestu pie apgaismības.

 Modris, nerram,  20:13:22 19.03.2008
80.233.142.78

Un kas gan vēl var būt lielāks egists par to, kurš nedomā par savu grupu un vēl apvaino tos, kas domā? Tikai kaitēklis...

 Modris, nerrs,  20:10:37 19.03.2008
80.233.142.78

Es neko tādu neesmu teicis.

 nerrs,  20:02:29 19.03.2008
87.110.53.143

Tieši tie ,kuriem dominē prāta inteliģence ,arī sataisa tās cūcības ,kas ir vēl ļoti maigi teikts .Un Tu ,Slava ,esi tieši no šīs sugas !!!Ne pa velti ,tu vienā savā komentārā izteicies ,ka ja tu būtu valdnieks ,tad pieteiktu karu tai valstij ,kurā nedomātu kā Tu domā!Tieši pateicoties tādiem IDIOTIEM ,tiek izlietas asinis.:(((

 Modris,  18:54:01 19.03.2008
80.233.142.78

Tātad, mūsu diskusija (ja tā izraisīsies) varētu sākties ar šo jautājumu:
VAI OTRS CILVĒKS IR TIKAI INDIVĪDS PATS PAR SEVI VAI KĀDAS CITAS GRUPAS - ATŠĶIRĪGAS VAI VIENĀDAS AR MŪSĒJO - IZPAUSME? JA ABĒJĀDI, TAD KĀDAS IR IESPĒJAMĀS UN LABĀKĀS PROPORCIJAS STARP ABIEM ELEMENTIEM VIŅĀ?

 Modris,  18:27:17 19.03.2008
80.233.142.78

Jautājums par attieksmi pret krievvalodīgo grupu Latvijā arī ir filozofu un vēsturnieku, kā arī juristu, psihologu un politiķu jautājums. Kā tas tiek risināts, uz kādu koncepciju bāzes? Vai šīs koncepcijas ir pareizas, humānas un likumīgas? Skaidras kocepcijas vispār nav, ir tikai nevarīga vāvuļošana un iztapšana svešiem, mums naidīgiem viedokļiem, pārsvarā balstītas tikai uz indivīdu -, un nevis grupas tiesībām, bet, kā jau teicu, neviens indivīds nav tikai indivīds, bet vienmēr arī kādas grupas individuāla izpausme.

 Modris,  18:14:48 19.03.2008
80.233.142.78

Pat tādu vienkāršu jautājumu mūsu vēsturnieki un filozofi nespēj atrisināt kā attieksmi pret slavenajiem sarkanajiem latviešu strēlniekiem un viņu likteni saistībā ar PSRS vēsturi. Vai A. Čaks 'Mūžības skartos' būtu uzrakstījis kurlajiem? Vai mums būtu jākaunās par savu 'sarkano' vēsturi? Par laiku, kad latvieši 'ganīja laiku un tautas' (A. Čaka vārdi)? Ko vēsturnieki var atbildēt uz krievu pārmetumu, ka mēs esam uzspieduši viņiem sarkano šausmu režīmu? Bet kad bija patiesas šausmas Krievijā - vai 'latviešu laikā' (kad latvieši patiešām bija sociālisma avangards pasaulē un viens no noteicošajiem, vadošajiem spēkiem PSRS) vai tad, kad latvieši tika iznīcināti Staļina genocīdā pret latviešiem kā latviešiem (etniskajā genocīdā) un šim genocīdam sekojošajā periodā?
Tas pats attiecībā uz latviešu leģionāriem 2. Pasaules kara laikā. Vēl līdz šim brīdim nav izstrādājuši skaidru attieksmi, un tas ļauj svešajiem apkarot mūs (un nevis leģionārus vien, bet visu mūsu tautu), piekarinot 'fašistu' birku (kaut gan nacisti iesākumā mūs bija nolēmuši iznīcināt un pat detaļās izplānojuši to). Ko dara mūsu liekēži vēsturnieki un filozofi? Gādā sev siltas vietiņas un, tās ieņēmuši, saldi dusā šņāc, tēlojot darbošanos (pa sapņiem laikam).

 Modris,  17:52:21 19.03.2008
80.233.142.78

Ja grupas karma ir svarīgāka par individuālo, tad ir patiesi jāpētī šīs grupas vēsture. Latvieši par savu vēsturi patiesībā zina ļoti maz, jo klausās citu grupu vēsturnieku runas un domas par sevi, nevis paši iedziļinās savā vēsturē. Par Livonijas un sekojošo posmu (piemēram, Kurzemes hercogistes vēsturi) faktiski pauž vai nu baltvācu vai krievu koncepcijas.
Piemēram, no Kurzemes hercogistes laikā būvētajām ap 300 baznīcu iekārtām Latvijā ir saglabājušās tikai uz vienas rokas pirkstiem skaitāmas. Taču šajā saglabājušos iekārtu niecīgajā skaitā ir redzamas latviešu senreliģijas ietekmes, tās izgatavoja arī vietējie meistari (kaut arī nereti svešzemju meistaru tehniskajā vadībā). Mēs zinām, ka baznīcu iekārtas tajā laikā bija vērtīgs īpašums, tādēļ zviedru armija daudzas no šīm iekārtām nolaupīja un izveda uz Zviedriju. Kurās zviedru baznīcās tās ir uzstādītas? Vai kāds mūsu vēsturnieks var to pastāstīt?
Senajām baltu tautām bija savas vienības apziņa. Tā izpaudās jau krusta karu laikā, kad gan prūšu, gan zemgaļu armijas atkāpās uz Lietuvu un kopā ar lietuviešiem radīja baltu lielvalsti - Lietuvas dižkunigaikšiju. Lietuvas dižkunigaikšķis sauca sevi arī par Zemgales valdnieku līdz pat Livonijas bojā ejai, - Kurzemes hercogiste pēc Livonijas bojā ejas kļuva par Lietuvas vasaļvalsti. Kurš no mūsu vēsturniekiem ir izpētījis baltu kopvēsturi no baltu viedokļa? Ja neskaita nelielu grupu no pirmskara vēsturniekiem, tad neviens, bet kopš 'neatkarības' atjaunošanas ir jau pagājuši tik daudzi gadi. Es varētu minēt vēl un vēl piemērus, kas parāda, ka mūsu vēsturnieki ir lieli liekēži un faktiski runā mums naidīgu grupu mēlēs. Tātad ne tikai liekēži, bet arī kaitnieki.

 Modris,  17:33:28 19.03.2008
80.233.142.78

Tie, kas izturas negatīvi pret prāta attīstību, pret zināšanu attīrīšanu, vētīšanu un vairošanu, pretstatā izvirzot sirdi, ir muļķi un kaitnieki. Abas inteliģences ir vajadzīgas, jo viena nepastāv bez otras.

 Modris,  17:30:24 19.03.2008
80.233.142.78

Tātad sāksim ar vienu pamatjautājumu: Vai inteliģencei ir jābūt savas grupas (šai gadījumā latviešu tautas) mentālajiem sargiem, karotājiem par tās mentālo veselību, apziņas kopējiem? Un šī kopšana nebūt neattiecas tikai uz kādu indivīdu vai indivīdu summu, bet uz tautu kā vienotu veselumu. Tautas egregors ir kāvs, jeb Debesu Karotājs - ne tik daudz pret citiem kāviem, cik karotājs par spēku un tautas Dvēseles izteicējs.

 nerrs,  17:26:29 19.03.2008
87.110.53.143

Ir divas inteliģences ,sirds un prāta.

 Modris,  17:10:05 19.03.2008
80.233.142.78

Man liekas, ka te iznāks gara diskusija, un ne tikai šajā nodaļā vien. Es jau teicu, ka inteliģents cilvēks savai tautai var kalpot ar analīzi un padomu. Varbūt paraudzīsimies uz to, kā latviešu inteliģence kalpo SAVAI TAUTAI un vai tā vispār ir kalpošana?
Vai tā ir atbildējusi uz pašu būtiskāko jautājumu: vai ir pamatots cilvēces iedalījums rasēs, apakšrasēs un nācijās vai arī tā ir tikai novecojusi attīstības stadija, kas pēc iespējas ātrāk ir jāpārvar?
Tad vēl jautājums: kāda karma cilvēku skar visvairāk - individuālā vai grupas karma?
Ļoti populāra ir attieksme otrā redzēt tikai indivīdu, nesaskatot viņā kādas grupas individuālu izpausmi. Kas ir otrs cilvēks: 'tikai cilvēks' vai kādas grupas pārstāvis?
Kādas pārmaiņas savā uzvedībā ir jāizdara, lai iekļautu tajā tā fakta atziņu, ka otrs NEKAD NAV tikai kāds atsevišķs indivīds, bet gan kādas grupas - savējās vai citādas, vai Tavai grupai naidīgas vai draudzīgas - pārstāvis?
Ko mūsu inteliģence ir izdarījusi, lai atbildētu uz šiem jautājumiem?

 nerrs,  12:59:03 19.03.2008
87.110.53.143

WU
Var paraudzīties no cita skatu punkta,piemēram,ir cilvēki ,kuriem ir iedalītas valsts nozadzēju un citu parazītu lomas ,kuras ar godu jānospēlē ,lai pārējā reņģēdāju masa pamostos un apjēgtu ,kas ar viņiem notiek!!:)))))))))))

 Wu, nerrs 12:42:45 19.03.2008
195.13.138.125

He!

Tajā pašā laikā uz esošo situāciju var paraudzīties arī no savādāka skatu punkta -

Tie, kuri ir pie varas, tie pašlaik turot savu līniju, pagaidām pasargā valsti no pilnīgas sabrukšanas vismaz to mazo laiciņu, kas atlicis, kamēr 'garīgi attīstītie' attīstīsies, izbeigs ēst viens otru un vienosies par sadarbību attīstībai (nevis par sadarbību pret ienaidnieku).
Tāda ir situācija un saprotams, ka tie, kuri ir pie varas, šo savu lomu var arī neapzināties.

Saprotams, ka šī situācija nevar turpināties bezgalīgi ilgi. Tā drīz beigsies. Godmanis jau ir pavecs, citi, kuri kaut ko saprot no situācijas, arī. Tie, kuri jaunāki, kā Štokenbergs, ir pārsvarā plakanīgi un vienkāršoti savā domāšanā, tādēļ viegli manipulējami...

 nerrs,  10:49:42 19.03.2008
87.110.53.143

:))Trešajā gadu tūkstotī vajadzētu tā kā no tramvaja pārcelties uz kādu airbusu!:))))
Bet par Latviju runājot ,tad man liekas,ka prasās pēc jaunas Atmodas !Latvijā ir tik daudz tiešām garīgi atīstītu cilvēku ,bet pie varas ir garīgi plikadīdas.

 Eze, Modrim 09:46:23 19.03.2008
87.226.50.211

Gan jau nāksies padomāt arī par to pamatoto starpību starp ideāli iedomāto latviešu tautu un tās praktiski iespējamo esamību.

 Eze, Modrim 09:42:14 19.03.2008
87.226.50.211

Nu un klusībā es nez kāpēc ceru, ka 'pēc atķeksēšanas' es vismaz priekš sevis neizrādīšos tāda no 'latviešu grupas' noklīdusi avs, kādu Tu mani notēloji ;)

 Eze, Modrim 08:57:19 19.03.2008
87.226.50.211

Kamēr darīju darbiņus, tikmēr domāju par to. Es bieži ironizēju un smejos pati par sevi, ja tā situācija, kādā es ko saku, tā pagriežas - t.i. pret mani.

Bet protams, ka dziļākā motivācija manai piebildei varēja būt tā, ka šajā sarunā Tu vairāk runāji par to, ko nedrīkst un Tava noskaņa bija dusmīga, agresīva, pārmetoša, aizvainota, sāpināta (nu, kokteilis no šī), es savukārt teoretizēju par to, ka vajadzīga labvēlīga vide - ar to domājot pieņemšanu pēc fakta (kāda tad ir tā mūsu tauta savā vairākumā mūsdienās - korektu, netendenciozu konstatāciju, nevis nosodījumu), uzmanības pievēršanu lietām, kas veicina savstarpēju siltumu, labvēlību, mīlestību, 'pozitīvo' patriotismu (tās lietas domāt, darīt, piedzīvot), ierosmi konkrētai paveicamai praksei... utt., nojuka mazliet doma...

Un tā, sekojot vienam no saviem forumu uzvedības likumiem, es pagriezu savas gudrās pamācības pret sevi - nu, tad kā pašai vajadzētu uzvesties? Tāpēc vēlos tādu sarunu.

 Eze, Modrim 07:07:50 19.03.2008
87.226.50.211

Nē, tas nebija mājiens. Tā māca visās gudrās mācībās par pareizu domāšanu. Man ne visai patīk piedomāt, kā ir pareizi. Piemēram, bija diskusija par to, ka baušļi ar 'Tev nebūs' darbojas otrādi...

Tātad tajā ironijā, kad es tā apsaucu šo iemācīto domāšanu, izpaužas drīzāk mans materiālisms (lai gan psiholoģija, un tā šo tehniku pamato, ir materiālās pasaules zinātne) un neprasme to lietu nosaukt (vispirms nosaucub par polittehnoloģiju, tad sāku domāt, kā tad lai nosauc, ja to izmanto arī citās komunikāciju jomās).

 Modris, Ezei,  03:08:30 19.03.2008
80.233.142.78

Es esmu gatavs Tev atbildēt par kalpošanu latviešu tautai - kā tas būtu darāms (Tu pati par to esi domājusi, kā jau rakstīji), bet vispirms es gribētu paskaidrojumu par Tevis minēto smadzeņu skalošanu. Kurš te kādam skalo smadzenes? Es? Kādēļ Tu tā domā?

 Modris, Matakam,  03:04:41 19.03.2008
80.233.142.78

Bez iemesla sist kādam pa degunu var tikai sadists, es tāds neesmu. Ja kāds dabū pa biksēm, tad tam ir iemesls.

 Mataks,  00:23:22 19.03.2008
77.93.31.169

Modri, tu protams, vari ari atļauties dot pa degunu visiem pēc kārtas, ja tā vēlies... tev jau sekas vienaldzīgas.

 Valters, Modrim 22:29:25 18.03.2008
87.110.78.24

Atvainošanos pieņemu, lai arī apvainots nejūtos. :)

 Eze,  18:34:17 18.03.2008
87.226.50.211

Patiesībā tas ir uzaicinājums ne tikai Modrim, bet arī Valteram un visiem, kas vēlas iesaistīties.

 Eze, Modrim 18:27:39 18.03.2008
87.226.50.211

No smadzeņu skalošanas tehnoloģiju viedokļa nevajadzētu sākt ar aizliegumiem un negācijām - jāsāk ar apliecinājumiem un pozitīvu darāmo.

 Eze, Modrim 18:25:33 18.03.2008
87.226.50.211

Labi, par starpnacionālajiem jautājumiem Tu izteici savu viedokli, tagad pastāsti par to, ko gan mūsdienās nozīmē kalpot latviešu tautai - tā praktiski, lai es varu uz savu dzīvi un ikdienu attiecināt (salikt ķeksīšus un nospraust uzdevumus - tajos punktos, kur piekrītu). :))

Kas būtu jādara katram un kas - attiecīgo speciālistu lauciņš...

 Modris, Līgai,  15:39:51 18.03.2008
80.233.142.78

Ja Tev vienalga, tad Tu man esi tikpat vienaldzīga. Kāda man daļa par Tavu vienaldzību?

 Modris, Wu,  15:36:45 18.03.2008
80.233.142.78

Labi. Viss kārtībā, - pagaidām.

 Wu, Modris 15:35:00 18.03.2008
195.13.138.125

> Tu nodemonstrēji pozīciju, kas ļauj par Tevi spriest.

:) Es nodemonstrēju savu pozīciju, Tu nodemonstrēji savu viedokli par savu manas pozīcijas izpratni. :)
Viss ir kārtībā. :)

 Līga, Modrim,  14:32:47 18.03.2008
81.198.170.110

:)))))
Un tomēr man vienalga viss tas, ko Tu saki! :)))
Bez tam es varu naktīs mierīgi gulēt un neuztraukties, jo zinu, ka manu un visu latviešu mieru sargā Modris Slava un kamēr tādi cilvēki- cīnītāji ir, pārējie var slinkot! :)

 Modris, Valteram,  14:30:53 18.03.2008
80.233.142.78

Šodien radio raidījumā 'Krustpunkti' dzirdēju valdības pārstāvju spriešanu par to, kā uzlikt cenzūras ierobežojumus internetam - portāliem un pat individuālajām mājas lapām. Es domāju, ka tie attieksies galvenokārt uz tādiem kā mēs.

 Modris, Valteram,  14:22:24 18.03.2008
80.233.142.78

Es Tev atvainojos, Tu tajā manis kopiespaidā neietilpsti. Piedod, lūdzu!

 Modris, Ezei,  14:20:49 18.03.2008
80.233.142.78

'...tam asnam vajag labvēlīgu vidi' - tieši par to jau es arī esmu norūpējies!

 Modris, Matakam,  14:19:19 18.03.2008
80.233.142.78

Uz Tevi attiecas tas pats, kas uz Līgu.

 Modris, Līgai ,  14:18:40 18.03.2008
80.233.142.78

Tevi velns (ego) dīda, un ārpus ego problemātikas Tu pagaidām vēl daudz neskaties - atoma apziņa.

 Modris, Wu,  14:17:11 18.03.2008
80.233.142.78

Tu nodemonstrēji pozīciju, kas ļauj par Tevi spriest.

 Valters, Eze 11:44:17 18.03.2008
87.110.78.24

Nekur aizbēgt no starpnacionālajām problēmām Tu nevari. Tu esi daļa no šīm problēmām. Arsi savu piemājas lauciņu, kamēr vienu dienu pamodīsies un Latvijā būs divas valsts valodas. Vai tad Tu akla vai, ka neredzi, cik nopietni šajā virzienā strādā Krievija un vietējie 'spēki'. Vai neredzi, kā tiek pamazām, bet neatlaidigi strādāts pie nacionālās pašapziņas nospiešanas, vēstures kropļošanas. Robežlīgums bez attiecīgās deklarācijas bija milziga Krievijas uzvara un Latvijas pazemojums. Man, piemēram, tas šķiet ļoti uzkrītoši, ka daudzviet publisku 'krievu okupācijas' un 'civilokupantu' jeb 'kolonistu' pieminēšanu jau sāk uzskatīt par kaut kādu nepieklājību, rupjību vai pat krimināli sodāmu pārkāpumu (diskriminācija, rasu naids, utml.). Savukārt krievvalodīgie kolonisti lojālāki Latvijas valstij un latviešu tautai nav palikuši.

 Valters, Modrim 11:36:09 18.03.2008
87.110.78.24

Pozicionēšana kategorijās 'es' un 'jūs visi' Tev par labu nenāk.

 Mataks,  09:14:50 18.03.2008
10.225.20.55

hehe, Modris huligānu tramvajā 'liekot pie vietas' tā vicinājās ar dūrēm, ka norāvās visi, kas blakus bija... :D un vēl nesaprot, kas tur slikts, tik labu darbu tač paveicis :P

 Līga,  08:40:31 18.03.2008
81.198.170.110

[citāts:' Zini, šoreiz man ir kauns par tevi, kā arī kauns par citiem kautrīgajiem latviešiem, kas ne tikai atklātībā neuzdrošinās runāt pareizas un taisnīgas lietas, bet vēl kušina citus, bet vēl uzskata sevi par tīriem un nevainojamiem, pat par labākiem.
Pagājušogad mums bija garas runas par situāciju tramvajā, kā 'publika' izturas pret to, kas ir iesaistījies kautiņā ar huligānu. Šeit ir līdzīga situācija. Es šeit nesaskatu nekā laba, kā tikai egoismu, grupas apziņas trūkumu un pārliecīgas rūpes par savu emocionālo komfortu.' ]

Labi, ka mums, latviešiem, ir Modris Slava!

 Wu, Modris 08:16:12 18.03.2008
78.84.138.222

Modri, tā viss ir, bet no kurienes Tu esi sapratis, ka 'Jūs visi gribat kaut ko apiet, kaut kādu evolūcijas stadiju'. No kurienes Tu esi sapratis, ka mana loģika, tas pēc kāda 'algoritma' es rīkojos - ir 'savu etnisko sakņu novērtēšana par zemu, neprasme sadarboties savas grupas ietvaros'? No tiem pāris vārdiem, kurus es te uzrakstīju?

Vai nav drusku par daudz kategoriska pozīcija pie Tava patreizējā zināšanu līmeņa par sarunas priekšmetu (mani, šajā gadījumā) ? :)

 Eze, Modrim 06:08:01 18.03.2008
87.99.92.3

No manas puses saruna ir par to, kas tad tagad ir vajadzīgs laviešu tautai un ko mēs katrs varam darīt. Tev liekas, ka problēma ir starpnacionālajās attiecībās. Man liekas, ka mums neviens tagad neliedz strādāt pie tā, lai Latvijā būtu labāki latvieši - lai mēs prastu ilglaicīgi saimniekot (nesabojāt savu zemi, neizlaupīt resursus, necelt neko tādu, ko pēc tam tik ļoti nevarētu labot), lai mums būtu kopīgi svēti brīži, lai mums būtu apkārt cilvēki, ar kuriem gribas kopā mūžu vadīt un darbs, kurā varam sevi izpaust. Vai tādas lietas nepieder pie grupas apziņas kopšanas?

Kopīgi svēti brīži. Man liekas, ka tā ir atslēga. Lai cilvēks izjustu kaut ko par svētumu, viņā ir jāraisās šīm sajūtām un tam asnam vajag labvēlīgu vidi. Ja viņš neaug, tad nelīdz pātaga (vainas apziņas iepotēšana, uzlikšana par pienākumu, pārmetumi utt.). Vienkārši ir jāirdina un jābaro zeme, jālaista un jāsilda. Vai jāpaļaujas uz dabu.

 Modris, Wu,  04:40:54 18.03.2008
80.233.142.78

Jūs visi gribat kaut ko apiet, kaut kādu evolūcijas stadiju, bet tas nav iespējams. Tā no sākuma jūs gribējāt apiet mentālā ķermeņa un mentālās apziņas attīstīšanas stadiju, tagad jums liekas, ka var apiet grupas apziņas stadiju, uzreiz iekāpjot vispārcilvēciskajā (cilvēces apziņas) stadijā (ar vienu vārdu sakot, būt vairāk vai mazāk kosmopolīti). Bērnišķība! Palūkojieties uz Raini, viņā bija visi komponenti, gan individuālais, gan nacionālais, gan vispārcilvēciskais, un tā tam arī ir jābūt. Nevar būt vispārcilvēciks, vienlaikus nebūdams nacionāls. Un ja tu neesi ar nacionālu apziņu, tu nevari kalpot, jo nav jau kam kalpot, ja nu vienīgi savai ģimenei, kas arī nav slikti, tomēr ģimenes sniegtās kalpošanas un attīstības iespējas ir diezgan nelielas, ja tām nepievienojas viss nacionālais. Un nacionālais ar laiku izrādīsies nepietiekams, jo nevar kalpot nācijai, ja nerisina visas cilvēces problēmas, galu galā nacionālais ir tikai vispārcilvēciskā aspekts vai versija. Visam ir jātiek ielādētam vienā atsevišķā cilvēkā, visām 'programmām' - no individuālā līdz pat Dievam, bez izlaidumiem!

 Modris, Wu,  00:29:23 18.03.2008
80.233.142.78

Problēma ir tāda, ka Tu neapzinies vienu lietu. Izteiciens 'Iepazīsti sevi pašu!' nozīmē: 1) iepazīsti sevi kā indivīdu, 2) iepazīsti sevi kā grupu (šai gadījumā - kā latvieti), 3) iepazīsti sevi kā cilvēci, utt.

 Modris, Wu,  00:16:33 18.03.2008
80.233.142.78

Par tavu atbildi Valteram: 'Jā, ņi mana cuka, ņi mana druva, aaaa-pči...'.

 Valters, Wu 00:12:55 18.03.2008
87.110.78.24

Nemaz neuztraucies! Ar to stīgu būšanu es nedomāju, ka Tu personīgi mani būtu kaut kā aizskāris vai ko tamlīdzīgu. Mana dzimtas un tautas vēsture mani nekādi nevar aizskart, taču tā liek attiecīgās situācijās noteikti paust savu viedokli.

 Modris, Wu,  00:12:10 18.03.2008
80.233.142.78

Smuki jau Tev sanāk, bet tomēr, tomēr... Nu, par Senegālu Tu jau neko nevari pateikt, jo Tu droši vien par to nekā daudz nezini. Par Krieviju Tu zini daudz, labi zini šo valodu, un pat reizēm jūties gluži vai kā krievs, vai ne? Un pat reizēm aizmirsti, kas patiesībā esi, vai ne (ja vien esi, es jau nezinu)?
Es tik precīzi negribētu pat formulēt to, ko jūtu... te ir iesaistīta intuīcija un enerģijas...Es vienkārši jūtu, ka daudzi latvieši padodas krievu propagandas spiedienam, ka tā iespiežas viņos, pat pašiem neapzinoties, ka viņiem liekas pretlikumīgi un neatļauti aizstāvēt savu grupu - latviešus, ka viņiem pašiem sāk likties, ka nacionālā piederība ir kaut kas apkaunojošs, nemoderns, ka ir stilīgi savu grupu nozākāt, nonicināt, ka ir labi un ētiski uzsvērt savu brīvību no jebkādiem pienākumiem (pasarg Dies`! Es taču esmu tik brīvs...). Jā, pat neapzinoties - kā Tu neapzināti norādīji, no kā ir jāmācas. Šeit parādās kāds ieradums vēl no padomju laikiem, kas nav pārvarēts. Šeit parādās savu etnisko sakņu novērtēšana par zemu, neprasme sadarboties savas grupas ietvaros. Vai Tev neliekas, ka savu garīgo briedumu katrs parāda ar labiem darbiem savas tautas labā, un tad, ja šis labais izplatās un noder arī citām tautām, tad cilvēks ir arī cilvēces labdaris? Ir jākalpo savai tautai (un līdz ar to jāierobežo sava brīvība) un jāpalīdz tai risināt tās problēmas, kas tai ir aktuālas, un kas gan var būt vēl aktuālāks kā starpnacionālo attiecību problēmas šeit, Latvijā. Šeit ir divas naidīgas grupas, kaut arī šis naids snauž kā vulkāns, un reiz tas noteikti izvirdīs. Problēma, kas cilvēkus karsē no iekšienes, ir jāiznes ārā dienas gaismā un jīztirzā prāta gaismā pilnīgi atklāti, vai Tev tā neliekas? Tā var novērst iespējamo izvirdumu, kas noteikti nodarīs lielu postu, ja notiks. Vienkārši ir jākalpo ar to, kas inteliģentam cilvēkam ir iespējams: ar analīzi un padomu.

 Eze, Modrim 23:54:47 17.03.2008
87.99.92.3

Ja Tu ar kušināšanu domāji manu komentāru par savaldību, tad nemaz nebūtu bijis slikti, ja Tu būtu savaldījis savu fantāziju un mēli pirms rakstīji savu retorisko jautājumu 16:55:54 17.03.2008 :)))

Es biju tieši domājusi Tavu neadekvāto reakciju uz manu demonstratīvo, bet mierīgo paziņojumu :)))

Man rīt agri jāceļas, nu gan ar labu nakti!

 Wu, Valters 23:45:10 17.03.2008
78.84.138.222

Valter, viss ir kārtībā. Tava pozīcija ir skaidra. :)
Atvaino, ka aizskāru. Tas nebija mans mērķis, bet es nepareizi izvēlējos tev sakāmo.

 Modris,  23:44:01 17.03.2008
80.233.142.78

Piedod, Tu atbildēji, es vēl neesmu izlasījis...

 Modris, Wu,  23:43:05 17.03.2008
80.233.142.78

Nu, es Tev uzdevu konkrētu jautājumu, ko Tu neatbildi?

 Wu, Modris 23:40:00 17.03.2008
78.84.138.222

> Vai tu piekrīti, ka latviešiem ir jākultivē grupas apziņa - piederības apziņa
> savai tautai - un ka šī piederība uzliek noteiktus pienākumus

Cilvēkiem ir jāsadarbojas. Var vienkāršoti teikt tā, ka Zeme ir skola, kurā mēs mācāmies sadarboties.
Sadarboties pēc valodas un ģeogrāfiskās vietas pazīmēm (kas ir vienas no galvenajām pazīmēm tam, ko sauc par tautu) ir dabīgi. Tā ir pirmā klasīte. Kura nāk pēc sagatavošanās klasītes, kurā katrs attīstījās individuāli līdz stadijai, kad jau var sākt mācīties sadarboties ar sev līdzīgiem.
Bet sadarbība starp cilvēku kopumiem (taj skaitā, starp dažādās tautās esošiem kopumiem) - ir nākošās klases.

Tam, ka man būtu kaut kas jākultivē vai arī kaut kādi citi pienākumi pret kaut ko, es nepiekrītu. Ir dota pilnīga brīvība. Tādā nozīmē, ka nav man nolikts nekāds fiksēts mērķis, kas man būtu jāsasniedz dzīves laikā. Es varu nolaisties zemāk par dzīvnieku un pavadīt tā daudzas dzīves, pēc tam es varu uzcelties līdz cilvēka potenciāla, cik man atļauts, pilnai izmantošanai - augšējai robežai, un pēc tam atkal otrādi - 'nogrimt' - viss ir manas brīvas gribas ziņā.

Bet rezultātā neskatoties uz to visu, iznāk kaut kā tik brīnumaini, ka pie visas savas brīvības un iespējām, ka es šobrīd kopības sajūtu ar latviešiem jūtu un kultivēju. Tā nav nekur izzudusi. To es sev skaidroju tā - kaut kāda iemesla dēļ es taču esmu tieši šeit piedzimis, lai arī varbūt vēl neapzinots un apzināšos to kaut kad vēlāk? Ne jau tāpēc šeit esmu piedzimis, lai aizbrauktu dzīvot uz Pekinu :)


> piemēram, nejūsmot par savas tautas ienaidnieku nekādā veidā?

Runājot par tautām.

Pirmkārt, nav tāda 'tautas ienaidnieka'. Ir tie, no kuriem es varu kaut ko noderīgu iemācīties un ir tie, no kuriem un kuru vēstures es nevaru neko noderīgu iemācīties. Pirmie mani interesē, bet otrie - nē. Tāpēc, piemēram, Krievija mani interesē, bet piemēram, Senegāla - neinteresē.
Tā ir mana pozīcija un es par to atbildēšu. Ar savu turpmāko dzīvju/nāvju trajektoriju :)))

Otrkārt, nav šeit tāda - 'jūsmot' par kaut ko. Tu esi kļūdaini uztvēris manu atvērtību un gatavību uzņemt jaunu informāciju no, kā 'jūsmu'.

 Modris, Eze,  23:39:07 17.03.2008
80.233.142.78

Zini, šoreiz man ir kauns par tevi, kā arī kauns par citiem kautrīgajiem latviešiem, kas ne tikai atklātībā neuzdrošinās runāt pareizas un taisnīgas lietas, bet vēl kušina citus, bet vēl uzskata sevi par tīriem un nevainojamiem, pat par labākiem.
Pagājušogad mums bija garas runas par situāciju tramvajā, kā 'publika' izturas pret to, kas ir iesaistījies kautiņā ar huligānu. Šeit ir līdzīga situācija. Es šeit nesaskatu nekā laba, kā tikai egoismu, grupas apziņas trūkumu un pārliecīgas rūpes par savu emocionālo komfortu.

 Eze, Modrim 23:12:39 17.03.2008
87.99.92.3

To, kas man bija dots, esmu devusi savam dēlam.
Tas, ka es neatzīstu pienākumu, vēl nenozīmē, ka es neatzīstu brīvas sirds sajūtas. Protams, ka es neesmu pati labākā tautiete, bet arī ne pati sliktākā.

 Eze, Modrim 22:55:08 17.03.2008
87.99.92.3

Suns rej no bailēm.. un suns, kas rej, nekož... :)))

Gan jau ka notiek visādi, mani tikai uzjautrina katra reize, kad kāds sāk runāt par otra neapzinātajām sajūtām ar briesmīgu apzinātību :)))

 Eze, Modrim 22:50:25 17.03.2008
87.99.92.3

Es ar to arī iesāku savu sarunu - ka es uzticos wu noskaņai un nesaskatu tajā draudus latviešiem. Mēs ar viņu satikāmies arī Piltiņkalnā Līgovakarā un nejutāmies tur sveši.

Man patika arī veļu vakarēšanas noskaņas Okupācijas muzejā pirms gada.

Bet sarunas par pagājušā gadsimta vēstures politisko platformu mani neinteresē, tās ir uzkurinātas, tam laikam vēl ir jānoguļas.

 Modris, Ezei,  22:46:19 17.03.2008
80.233.142.78

Saruna bija par neapzinātām latviešu bailēm no krieviem un ebrejiem.

 Modris, Ezei,  22:45:25 17.03.2008
80.233.142.78

Saruna bija par uzdrošināšanos objektīvi un patiesi novērtēt Krieviju un krievus.

 Modris, Ezei,  22:43:53 17.03.2008
80.233.142.78

Kā vienmēr: cilvēkam ir brīva griba un piespiest viņu uz kaut ko, pat labu un pareizu, nav iespējams. Var neizjust pateicību par ķermeņa sagādāšanu, audzināšanu, iemācīto valodu, nodrošināto izglītību, attīstības iespējām utt. Var teikt: kas man par daļu, es nevienam neko neesmu parādā. Es tur neko nevaru iebilst. Tā patiešām ir brīvprātības lieta. Ja negrib neko darīt savas tautas labā, piespiest cilvēku nevar, tomēr viņa liktenis ir cieši saistīts ar viņa grupu, vai nu viņš to apzinās vai ne, un pienāks brīdis, kad grupas karma uzgāzīsies viņam uz galvas.

 Eze, Modrim 22:40:27 17.03.2008
87.99.92.3

Uz grupas locekļiem taču tāpat darbojas gan centrtieces, gan centrbēdzes spēki. Varbūt es stāvu pie ārmalas un skatos uz centru, kamēr Tu - no pašas serdes skaties uz āru. Nu un kas? Kas tur slikts?

 Eze, Modrim 22:34:54 17.03.2008
87.99.92.3

Ja man grupā ir pienākums un nevis vēlēšanās darīt kaut ko grupas labā, tad piederība grupai ir vardarbīga.

 Eze, Modrim 22:33:40 17.03.2008
87.99.92.3

Vai būt godīgam nenozīmē nebūt pretrunā?

 Eze, Modrim 22:32:56 17.03.2008
87.99.92.3

Un kurš iztiesās - kas kaitē un kas nekaitē?

 Modris, Ezei,  22:31:54 17.03.2008
80.233.142.78

...bet ne pretrunā 'savai tīrākajai iekšējai izjūtai'!

 Modris, Ezei,  22:30:42 17.03.2008
80.233.142.78

Un es Tev tikpat kategoriski saku, ka piederība grupai uzliek par pienākumu 1) šai grupai nekādā veidā nekaitēt, 2) darīt visu iespējamo šīs grupas labā.

 Eze, Modrim 22:26:38 17.03.2008
87.99.92.3

(c) 'šī piederība uzliek noteiktus pienākumus, piemēram, nejūsmot par savas tautas ienaidnieku nekādā veidā?'

Nezinu kā Wu, bet es kategoriski nepiekrītu, ka no piederības vispār ir pienākumi. Vienīgais pienākums ir būt godīgam pret savu tīrāko iekšējo sajūtu :)

 Modris, Ezei,  22:17:47 17.03.2008
80.233.142.78

Un tagad tie mūdži, kas ķērc un svilpj leģionāru gājiena laikā... tie taču ir vai nu paši piedalījušies šajās un vēlākajās slepkavībās Latvija, vai arī ir to pēcteči. Un viņi vēl uzdrošinās ķērkt par latviešu fašistiem??? Runāt par cilvēktiesībām un savām tiesībām dzīvot, kur vien viņiem ienāk prātā? Tie taču ir visīstākie krievu šovinisti, kas izslepkavoja cittautiešus Krievijā, kas vēl aizvien pat simboliski nav tiesāti par viņu noziegumiem. Un ko gan šie apdzērušies mūdži svin 9. maijā Latvijā? Uzvaru pār Vāciju, vai uzvaru par neatkarīgo Latviju? Galu galā taču tieši viņi mūsu valsti iznīcināja un mūsu tautu uz pusgadsimtu ar sabiedroto atļauju turēja verdzībā un pastāvīgā stresā un apdraudētībā.

 Modris, Ezei,  22:08:50 17.03.2008
80.233.142.78

Es tikko kā izlasīju rakstu par Staļina veikto genocīdu pret latviešiem PSRS pirms kara. Ja no 'Visu Latvijai' mājas lapas uzspiež linku 'Padomju genocīds', tad var izlasīt rakstus par šo jautājumu. Kaut ko riebīgāku par šīm izdarībām tieši pret latviešiem kā pret latviešiem es pat nevaru iedomāties. PSRS ir dzīvojuši apmēram 250 000 latviešu, vairākumā vēl no laika pirms 1. Pasaules kara. Šajā genocīdā ap 70 000 tika nobendēti tieši, kā uz nāves konveijera, veselām ģimenēm, pat grūtas sievietes un bērni. Butirkos pie Maskavas ir bijis vesels nāves poligons. Pārējie, kam izdevās kaut kā izdzīvot vergu nometnēs, bija ar sagandētu veselību, izpostītu karjeru, izjauktām ģimenēm, aizliegtu nacionālās identitātes uzturēšanu. 250 000!!! Tas nav nekāds sīkums.

 Modris, Ezei,  21:59:25 17.03.2008
80.233.142.78

Tā, ko Tu sauc par politiku, nav nekāda politika, bet melnais tirgus ap netīru sili.

 Modris, Wu,  21:58:07 17.03.2008
80.233.142.78

Vai tu piekrīti, ka latviešiem ir jākultivē grupas apziņa - piederības apziņa savai tautai - un ka šī piederība uzliek noteiktus pienākumus, piemēram, nejūsmot par savas tautas ienaidnieku nekādā veidā?

 Wu, Modris 21:46:21 17.03.2008
78.84.138.222

Es kad rakstu, rakstu tieši. Un nerakstu to, ko nerakstu.

Uzdod lūdzu konkrētu jautājumu, ja ir kas tāds, ko Tu patiešām vēlies noskaidrot. Visnkārši strīdēties es negribu.

 Eze, Modrim 21:45:34 17.03.2008
87.99.92.3

Man vienkārši ir pieriebusies politika un masu psihoze.

 Valters, Wu 21:45:05 17.03.2008
87.110.78.24

Slikti zini vēsturi to arī nozīmē, ka slikti zini. Konkretizējot, šķiet, Tu neesi iepazinies ar Latvijas kultūras un ekonomikas stāvokli 20. gs. 30.-to gadu II pusē un ar sekojošo krievu okupācijas posmu. Un iepazinies nozīmē lasīt ne tikai vispārinošus aprakstus, bet arī vēstures avotus, tai skaitā sava laika periodiku un laikabiedru atstātās ziņas, tiešos vērojumus - dienasgrāmatas, vēstules, arī atmiņas. Šāda veida Latvijas vēstures materiāli par 20. gadsimtu ir pārpārēm. Sākot ar vēsturnieku komisijas rakstiem un beidzot ar labā prozā uzrakstītām atmiņām (A. Rancāne. Man bija sešpadsmit. G. Birkmanis. Vasara, kurā salūza likteņi. - piemēram).
Un to, ka šādus materiālus Tu neesi lasījis pierāda Tevis teiktais:
>>Viss sliktais, kas šeit notiek nav vis pašu slinkuma, stulbuma un citu jauku pašu īpašību rezultāts, bet gan LPSR mantojums.
>>
Neko par LPSR mantojumu Tu lāgā nezini (vai zināt negribi), bet gribi izlikties ļoti objektīvs un, lai kaut kā pierādītu savu objektivitāti, ieslīgsti demagoģijā par 'divām patiesībām'. Īstenībā patiesību (jeb šeit pareizāk būtu lietot vārdu - taisnība) ir daudz vairāk par divām: mums sava, krieviem sava, angļiem un amerikāņiem sava (par IIPK runājot). Jautājums - kurā no grupām Tu pats sevi lokalizē? No tā arī izrietēs vai krievi Latviju okupēja, īstenoja šeit genocīdu, rusifikāciju un vispārēju mankurtizāciju kā rezultātā esam, tur, kur esam jebšu PSRS spēki ienāca Latvijā, lai aizsargātos no buržuāziskās Ulmaņa valdības provakācijām pret padomju valsti, IIPK atbrīvoja Latviju un kopā ar Latvijas sabiedrības labāko daļu (sliktākā daļa aizbega līdzi fašistiem vai pelnīti tika izsūtīta uz attālākiem padomju savienības apgabaliem) uzcēla Latvijas pilsētas, rūpniecību, infrastruktūru, ieviesa bezmaksas medicinu un izglītību, ļāva attīstīties latviešu kultūrai - nu pasaki, kurš okupants tā rikojas? (viedoklis, ko nereti esmu dzirdējis Krievijas plašsaziņas līdzekļos)
Jeb varbūt Tu domā, ka tā krievu lielā masa ir kļuvusi mums draudzīga un pie pirmās iespējas atkal ar savu zābaku nekāps mums uz galvas? Kamēr viņi neasimilējas, tikmēr ir un paliks mums draudošs, nelabvēlīgs spēks.

Toties Tavi spriedelējumi par vēsturniekiem ir, atvaino, diletantiski. Sekojot Tavai analoģijai neviens policijas izmeklētājs nevarētu būt sava aroda profesionālis, vispirms neizdarot visus iespējamos noziegumus.
Tavu diletantismu pierāda kaut vai apgalvojums par mūsdienu Latvijas vēsturniekiem, kuri atsaucoties uz Atēnas grāmatām par 20. gs. tirāniem. Varbūt norādi, kurš vēsturnieks, kurā darbā, uz kuru Atēnas grāmatu atsaucas un tad īsi raksturo, kāpēc šī atsauce ir nederīga.

Starp citu, ja gribi zināt, kas ir vēsturnieks, aizej uz LU (ja citādi nesanāk) un noskaidro.

P.S. Piedod, ka tik skarbi, bet Tu aizskāri virkni personīgu stīgu. Manos senčos ir daudzi krietni savas zemes kopēji, kurus nobendēja, aiztrieca svešumā un aplaupīja krievu okupanti. Viņu mājās pēc tam iemitināja to pašu neesošo LPSR mantojumu...

P.S.2. Pavlova suns pirms kļūst par to, kas viņš ir, burkānu vai pātagu saņem nevis vienu, bet daudzas reizes. Un ja nu es - latvietis - esmu tas suns un krievs tas Pavlovs un šis nāk un sit man 10. gs., 11. gs. 12. gs., 13. gs., 14. gs......2o. gs., tad kāda velna pēc, lai es viņu ieraugot sāktu luncināt asti nevis rūkt un gatavoties kost? Tad jau jādomā viņš man izsitis pēdējo saprāta palieku.

 Eze, Modrim 21:43:20 17.03.2008
87.99.92.3

Ar zobena vicināšanu es domāju tēmēšanu uz ārpusi, kad vairumam no 'grupas' būtu jādomā par iekšējām lietām un jāstrādā (Wu un Ģirta ieteiktie ceļi).

Vārdu sakot - taurētājs paliek nomodā, bet vaidelaiši un pārējie dziļā meditācijā :)))

Brr, nebūtu labi kurināt kareivīgumu cilvēkos, kas nav gana gudri. Mums būtu jādomā, kā savu vidi veidot - kā atbalstīt to cilvēku izglītošanos un ekonomisko varēšanu, kas kopj zemi un audzina bērnus.

 Modris, Wu,  21:11:07 17.03.2008
80.233.142.78

Tu tikai saki, ka es neesmu sapratis pareizi. Nu tad pastāsti, ko Tu īsti domā, bet Tu saki - nekā nebija, neteikšu vis... Bet kādēļ ne? Dūša taču Tev ir?

 Wu, Modris 21:08:08 17.03.2008
78.84.138.222

Ha, ha! Kad satiekas divi vīrieši.... tad tā jau ir goda lieta..... :))))

Mēs te, šitā turpinot, paši pie mazākās izdevības viens otru apkausim tā, ka krieviem nekas nebūs jādara. :)))))


Atļauj, es uz Taviem 'jautājumiem-komentāriem' neatbildēšu. :)

Piebildīšu tikai to, ka nav tā, ka es neņemu vērā latviešus kā grupu. Visu, ko es saku, Tu saproti kaut kā deformēti un beigās izrādās, ka es esmu kaut ko pateicis tādu, ko es nemaz neesmu teicis. :)

 Modris, Ezei,  20:55:51 17.03.2008
80.233.142.78

Tev pat mani savaldīgie izteicieni šķiet 'ķecerīgi' un draudīgi (kam tie ir draudīgi?). Es nekādu zobenu nevicinu, es tikai pieprasu, lai mani sarunu biedri atzīst acīmredzamas lietas - to, ka Krievija ir Latvijas ienaidnieks un nav pārstājusi tāda būt, un ka krievu klātbūtne Latvijā nav vēlama un nav arī likumīga. Ka šī klātbūtne bija cēlonis latviešu tautas degradācija padomju okupācijas laikā, ka Latvijas pašreizējai valdībai nav drosmes vai motivācijas stāvokli labot, utt. Kas te ar Jums ir? Ja Jūs šīs lietas nevarat atzīt, tad Jūs esat veco baiļu pārpilni un domājat tikai par sevi vien, un neko neesat no ezoterikas iemācījušies.

 Eze, Modrim 19:29:36 17.03.2008
87.99.92.3

Un vispirms jau savaldību :)))

 Eze, Modrim 19:25:06 17.03.2008
87.99.92.3

Ar savu komentāru es tikai gribēju pateikt, ka nav vēl zvanīts, ka tieši Tu esi tas, kas šobrīd pauž 'latviešu grupas' interesēm labvēlīgu noskaņu. Protams, sabiedrībā ir vajadzīgas gan ekstrēmas gan mērenas grupas un vairākums noteikti ieņems savu pozīciju kritiskā brīdī.

Nedomāju, ka tagad ir kritisks brīdis, kurā jāvicina zobeni. Tagad ir laiks mierīgi art 'latviešu grupas' iekšējo lauku - uzlabot savu cilvēcisko kvalitāti, pieņemties tikumā, gudrībā utt.

 Modris, Wu,  17:45:07 17.03.2008
80.233.142.78

Un vēl es Tev gribu teikt, ka mēs - t. i., latviešu tauta - vēl neesam pilnībā izrāvušies no Krievijas ķetnām. Šī Latvija nav atjaunotā Latvijas valsts, bet gan postpadomisks jaunradīts valstisks veidojums, ko izveidoja bijušie latviešu kolaboracionisti kopā ar Krievijas varas kalpiem, un viņi visi pa lielākai daļai vēl ir Krievijas iespaidā un kontrolē (kaut ar kompromitējošu dosjē palīdzību). Nav nemaz izslēgts, ka lielais Latvijas valsts parāds ir radies ar nolūku vājināt šo valsti un finansēt postpadomiskās varas struktūras un to pārstāvjus pašus. Bet jāmaksā būs mums visiem!

 Modris, Wu,  17:26:49 17.03.2008
80.233.142.78

Latvieši ir cilvēces grupa jeb daļa. Tā, zini, ir tāda tauta, kas dzīvo Baltijas jūras austrumu krastā; pie Daugavas grīvas ir tās galvaspilsēta Rīga, kurā šī tauta ir pārstāvēta ar 43% latviešu.

 Modris, Wu,  17:23:27 17.03.2008
80.233.142.78

Latvija nav lielvalsts un paralēli tulkošanai mums ir jāapgūst svešvalodas, tai skaitā krievu, bet vēl labāk - angļu valodu (diemžēl, man pašam jau ir par vēlu mācīties). Tomēr ir jātulko maksimāli daudz, cik vien iespējams daudz, un arī daudz mērķtiecīgāk nekā līdz šim.
Kādēļ Tu saki, ka mums NO KRIEVIJAS ir kaut kas jāmācās. Par atbrīvošanos no ārējiem valsts parādiem mums labākais paraugs ir K. Ulmaņa valdība, nevis Krievija, kas deldē savus parādus nevis ar ekonomikas strauju attīstību, bet gan ar resursu (jēlmateriālu, izejvielu) pārdošanu. Tāpat par citām lietām. Visas tās mums jau bija pirmspadomju laikā. Taču Tavā galvā ir pārņemšanas ideja (no kādiem citiem, gudrākiem, un Krievija jau nenoliedzami ir gudrāka, he, he, he... kas gan Tev to ir iepotējis?), nevis radīšanas ideja un nevis sekošana savam vēsturiskajam ceļam un labajiem piemēriem no mūsu pašu vēstures. Redzi, pret to krievmīlēšanu es iebilstu, pret Krievijas kā mūsu tautas ienaidnieces jau vairākos gadsimtos neatzīšanu - lūk, pret to es iebilstu. Un kas gan ir lielāka uzkāpšana uz tā paša grābekļa, ja ne simpātiju paušana ienaidniekam?

 Wu, Modris 17:08:54 17.03.2008
80.90.9.50

> Un šī grupas apziņa prasa, Wu - tas attiecas uz tieši Tevi -, lai Tu savos
> spriedumos par Krieviju iesaistītu arī latviešu kā grupas viedokli, nevis tikai
> savu 'objektīvo', personīgo, pāri grupām stāvošo viedokli. Tāds viedoklis
> var būt vai nu Dievam, vai arī egoistiskam, individuālistiskam tipam, kas ir
> pazaudējis saikni ar savu grupu.

:))))) Te ir kaut kas pavisam garām.

Kas tā tāda par latviešu grupu?

 Wu, Modris 17:06:19 17.03.2008
80.90.9.50

> Atceries, Wu, runa bija par Krieviju, kuru Tu slavēji, ka tajā dzimstot kaut
> kas ļoti labs.

Ne gluži tā es teicu. Šajā sarunā es teicu šādi (23:17:30 16.03.2008):
>> Krievija ir valsts, no kuras mēs varam mācīties visvairāk. Dažādās
>> jomās. Tā ir valsts ar joprojām ļoti lielu zināšanu potenciālu.

Uz ko Tu atbildēji (01:21:26 17.03.2008):
> Nu, palīdzi man ieraudzīt arī kaut ko labu, es tikai priecāšos.


Jebkurai dzīvu cilvēku grupai, ja patiešām skatamies uz cilvēkiem, nevis uz idealizētu stereotipu par cilvēku grupu (bet stereotips vienmēr ir vērotāja galvā, ilūzija, kurai nav nekāda sakara ar vērojamo parādību, bet gan ar vairāk ar vērotāju, ar viņa īpašībām), tātad, ja patiešām skatamies uz cilvēkiem, tad jebkurai grupai var ieraudzīt bezgalīgi daudz labās puses un bezgalīgi daudz trūkumus (atkarībā - ko Tu vēlies ieraudzīt). Gan no labajām pusēm, gan no trūkumiem var mācīties. No pirmajām var mācīties - ko darīt, no otrajiem - ko nedarīt.


Pieminēšu tikai pāris no katra veida (atiecībā uz PSRS periodu):


Ko mums vajadzētu mācīties:

1. Pasaules fizikas, ķīmijas, matemātikas sarakstītā mantojuma tulkošana valsts valodā (PSRS to izdarīja 30-40 gados, bet rezultātā - 50-60 gados saņēma šī darba augļus - pirmā valsts, kura sāka apgūt kosmosu. utt.) Kāpēc Ņūtons un Eilers nav iztulkoti latviski līdz šim?

2. Bezmaksas izglītība visiem, kuri to vēlas un ir spējīgi, neatkarīgi no sociālā izcelsmes slāņa.Grābekļi, uz kuriem nevajag kāpt otrreiz:

1. Nedrīkst stādīt ideju augstāk pat cilvēku, bet jāiet ir citu ceļu. Ja ideju stāda virs cilvēka, tad lai arī cik ideja būtu cildena, tas ir labi bruģēts ceļš uz koncentrācijas nometnēm.
Kas arī tika uzskatāmi nodemonstrēts.No šodienas Krievijas mums vajadzētu iemācīties neaudzēt valsts ārējo parādu. Krievijai tas ar katru gadu tas dilst un šobrīd ir 8% no iekšzemes kopprodukta. 2010 gadā - tiek plānots 2,5%
Latvijas ārējais parāds šobrīd ir 134% no iekšzemes kopprodukta. (jeb 17 miljardi LVL). Mēs uzvedamies tā kā bezatbildīgs lauku puisis, kuram banka ir iedevusi Ego karti.

Vēl no šodienas Krievijas mums vajag mācīties - neprivatizēt (neizpārdot) infrastruktūras uzņēmumus.

 Modris, Ezei,  16:55:54 17.03.2008
80.233.142.78

Tu gribi teikt, ka neesi latviete, ka neizjūti saistību ar šo mūsu tautu, ka nepiederi latviešu grupai, ka esi lojāla krieviem, kuri pastāv uz savām tiesībām līdzās mums noteikt kārtību Latvijā, runāt savā valodā sabiedrībā, iestāties par Latviju kā vēsturisku Krievijas sastāvdaļu, mudināt latviešu izstāties no ES, nīsties ar ASV, attaisnot Staļina rīcību un jūsmot par PSRS uzvaru un mūsu 'atbrīvošanu', iedzert kopā ar viņiem šņabi tējas glāzēs un pēc tam tikai paostīt maizīti (ak, kas par varonību, spēt TĀ dzert!)? Tā?

 Modris, Ezei,  16:48:24 17.03.2008
80.233.142.78

Kādā grupā Tu esi? Es tā lāgā nesapratu?

 Eze, Wu 16:07:57 17.03.2008
87.226.50.211

Esmu Tavā 'grupā' jautājumā par attiecībām ar krievu sabiedrību.

Esmu pārliecināta, ka Tavs viedoklis nenoved pie latviešu kā grupas iznīkšanas.

Atceros savu tekstu kādā forumā:

Reiz gudru vīru sarunās noklausījos un par savu pieņēmu principu, ko sevišķi atceros balsojot. Sabiedrībā ir noteikts cilvēku skaits, kas domā tāpat kā es kādā jautājumā. Un, ja es nevaru izlemt, tad arī viņi nē. Un, ja es esmu izdarījusi izvēli, tad arī viņi kā komētas aste sekos. Un tad tā būs nevis tikai mana balss, bet visas komētas balss :)))

 Modris, Wu,  15:35:46 17.03.2008
80.233.142.78

'Latvieši pirms gada...' - kļūdas lab., bija jābūt 'Latvieši pirms kara...'.

 Modris, Wu,  15:34:04 17.03.2008
80.233.142.78

Reizēm cilvēks pats ir vainīgs savās nelaimēs (un kāda sabiedrība tāpat), reizēm tur lielāka vaina ir videi (kolektīvā karma, tā sakot), kādam citam cilvēkam vai sabiedrībai. Tu mani nostādīji tādā lomā, it kā es aizstāvētu citu vainu, bet Tu absolutizē pašu vainu. Un patiesība - kā vienmēr - būs kaut kur pa vidam. Latvieši pirms gada bija godīga un kārtīga, labi disciplinēta, dinamiskas attīstības procesā esoša tauta, padomju iebrukums šo attīstību pārtrauca un sagandēja, tauta pēc kara, apspiestības un terora apstākļos, stipri degradējās. Tas ir fakts, un tur vainīga ir Krievija un no Krievijas nākušie padomju kolonisti. Tie ienesa nihilismu, pārmēra žūpošanu, lielu kriminalitāti, izlaidību un slinkumu, netīrību, kas pirms tam latviešos nebija. No otras puses, pirmskara latvieši kā grupa bija arī ļoti pašapmierināti un norobežoti no pārējās pasaules, valdīja 'sava kaktiņa, sava stūrīša' sindroms, diezgan liela mietpilsonība un seklība. Okupācija un karš parādīja, ka mēs nevaram un nedrīkstam saktīties tikai uz sevi kā Narciss ūdens spogulī, neiesaistoties pasaules procesos. Latviešiem ir jāiemācās skatīties uz sevi ne tikai kā uz atseviķu vienību, bet gan kā uz cilvēces sastāvdaļu, kuri pasaules notikumus attiecina arī uz sevi. Latviešiem ir jāmainās, no atsevišķa atoma apziņas stadijas pārejot uz grupas apziņas stadiju. Tā ir karmiska prasība mums, jo krievu klātbūtne Latvijā to pieprasa - vai nu mainieties, attīstot grupas apziņu, vai mirstiet! Un šī grupas apziņa prasa, Wu - tas attiecas uz tieši Tevi -, lai Tu savos spriedumos par Krieviju iesaistītu arī latviešu kā grupas viedokli, nevis tikai savu 'objektīvo', personīgo, pāri grupām stāvošo viedokli. Tāds viedoklis var būt vai nu Dievam, vai arī egoistiskam, individuālistiskam tipam, kas ir pazaudējis saikni ar savu grupu.
Atceries, Wu, runa bija par Krieviju, kuru Tu slavēji, ka tajā dzimstot kaut kas ļoti labs. Kādēļ Tu neatbildi uz manu lūgumu to labo parādīt?

 Modris, Ģirtam,  15:16:15 17.03.2008
80.233.142.78

Meistari, protams, mūsu vietā neko nedarīs, bet es jau to arī neesmu apgalvojis. Runa bija par kaut ko citu - par kvalitatīvu padomu, kas - īstā brīdī dots - var būt izšķirošs. 'Neatraidi palīdzošo roku!' - tā ir viena no Agni Jogas tēzēm, un tā ir ļoti būtiska tēze.

 Wu, Ģirts 13:05:04 17.03.2008
159.148.213.136

> Te parādās lamatas. Ja mēs iztēlojamies, kā šie trīs ziloņi Ceļu notur uz
> savām mugurām taisnu un pa to var droši soļot, kau viena ziloņa būšana
> mazākam par pārējiem diviem padarīs ceļu šķību. Iespējams pat tik
> škību, ka pa to paiet vispār nevarēs - būs jāiekrampējas ar rokām, lai
> nenošļūktu lejā. Tā iesprūšana attīstībā arī notiek.

Jā. Ne velti Budda Šakjamuni runā par cildeno astoņposmu ceļu: pareiza domāšana, pareiza rīcība, pareiza runa un vēl 5 'pareizi'.

Šie astoņi 'posmi' ir jāpraktizē nevis viens pēc otra, bet tie jāpraktizē vienlaicīgi - kā lidmašīnas propellera spārni praktizē vienlaicīgi, lai propellers vilktu uz priekšu.

Un 'zelta vidusceļš' nav vis centrs uz vietas ieklemmētam un stāvošam, ierūsējušam 'propelleram', bet gan 'zelta vidusceļš' ir trajektorija, pa kuru šis 'propellers' virzās, kad tas griežas un 'velk' uz priekšu. Stāvoša 'propellera' centrs ir - 'ne šis, ne tas' ('не рыба, не мясо') :)

Tāpēc - rīcība. Īsta rīcība.

 Wu, Valters 09:17:39 17.03.2008
78.84.155.246

> Varbūt es maldos, bet izskatās, ka vai nu Tu
> 1) neesi ēdis padomju maizīti;
> 2) slikti zini vēsturi;
> 3) kāda iemesla pēc skaties uz Krieviju rožainām brillēm (kā rērihieši, piemēram).

Ne viens, ne otrs, ne trešais. Valter, nevajag domāt, ka mani vada Pavlova suņa līmeņa nosacījuma refleksi, jo nav tā :)) Iedeva man tas cilvēks maizīti - rozā brilles man izstrādājās, caur kurām es tagad raudzīšos uz šo cilvēku visu atlikušo mūžu. Iespēra man reiz cilvēks - tagad es uz viņu raudzīšos caur zilām brillēm, visu atlikušo mūžu. Paglaudīja - raudzīšos uz viņu caur dzeltenām brillēm, visu atlikušo mūžu....
Tādā veidā reaģē dzīvnieks, nevis cilvēks. :) Caur imprintiem (skat. par imprintēšanu - http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5)

Tā suns reaģē. Vienreiz nobaidēsi viņu jaunībā - tā viss, līdz pat savai suņa nāvei viņš Tevi satiekot ries un būs nedraudzīgs. Ar cilvēka imprintiem (kas ir sava veida programmiņa, automātiskas reakcijas) tā nav. Cilvēkam ir iespēja apzināties savus imprintus un tad tie pārstāj palaisties nekontrolēti.


Es tagad īpaši Tev pateikšu par 2.punktu. :)

> 2) slikti zini vēsturi;

Jebkuru jaunu un nepazīstamu parādību, kura attiecas uz zināšanu jomu, ar kuru neesi pazīstams iepriekš, un ja šī parādība ir sarežģītāka par '2x2=4', to var uztvert vismaz divos pretējos veidos. Jebkura Patiesība diviem dažādiem iesācējiem izskatīsies kā divas dažādas 'patiesības'.
Jo nekompetencei ir 72000000 dažādu seju. Atšķirībā no Patiesības, kura ir viena, bet ar 72000000 sejām :))))))

Tas attiecas uz jebkuru praktisko zināšanu jomu, sākot no peldētprasmes, beidzot ar radioelektroniku un citām fizikas apakšnozarēm, beidzot ar valsts tautsaimniecības vadīšanu, karošanu, kokapstrādi, reaktīvo dzinēju izgatavošanu un tā tālāk.

Tāpēc man, kamēr es neesmu meistars kādā jomā un vēl nespēju atšķirt pats, bet esmu vēl iesācējs, metodoloģiski pareizi man ir nepieķerties pie nevienas no 'patiesībām', kuras man vēstī tādi paši iesācēji kā es.

Kāpēc 'iesācēji'?

Kas ir vēsturnieks?

Paņemsim konkrētu jomu - stratēģija (tādā nozīmē, kā - prasme uzvarēt kaujā, ņemot vērā visu visu - kā izvietot armiju, ko darīt ko nedarīt, ko vispirms, ko pēc tam, un tā tālāk). Vai tad vēsturnieks, kurš nav savā mūžā pamēģinājis vadīt pat 15 cilvēkus firmā, var zināšanu jomā 'stratēģija' spriest tikpat kompetenti kā Hitlers, kura praktiskā pieredze šajā jomā ir 20 gadu?

Paņemsim jebkuru citu jomu... tas pats. Izņemot tos retos gadījumus, kad vēsturniekam patiešām pašam ir praktiskās zināšanas tajā jomā, par kuru viņš runā/raksta.


Tagad, ja paskatās uz tiem, kurus mūsdienu Latvijas vēsturnieki uzskata par 'autoritātēm' vēsturē un uz kuriem atsaucas. Nu paņemsim kaut vai grāmatu sēriju, kas tiek izdota 'Atēnā', par Staļinu, Ļeņinu, Mao, Hruščovu, citiem. Kāda šo grāmatu autoriem pašiem ir praktiska pieredze šajās jomās, par kurām tie runā?

Ko nozīmē 'slikti zini vēsturi' ? :)

 Girts,  07:55:48 17.03.2008
80.232.155.227

'ta kļūst par zinju ...' jābūt - 'tā kļūst par zivju ...'.
Par kļūdām atvainojos, jo rakstīju ātri, vēloties paspēt uzrakstīt pirms citām darīšanām.

 Girts,  07:52:06 17.03.2008
80.232.155.227

Uzrakstīju to tāpēc, ka 'matērijas apgarošana' (man ļoti patīk šis Modra lietotais teiciens, jo precīzi un kodolīgi apraksta butību tam, ko mēs te uz Zemes darām) ir nopietns darbs, veicams starp neskaitāmām izvēlēm un kārdinājumiem (kurus tāpatēm ar' nemaz i nevar apspiest - tad atkal ir ziepes!)

Šis darbs ir jādara katram un ikvienam. Un tāpēc esmu skeptisks attiecībā, ka kāds Meistars (visu cieņu viņiem par darbu!) kaut ko izdarīs ļaužu vietā. Ja tā tas varētu notikt, tad evolūcijas process nemaz nebūtu vajadzīgs - ļaužiem tiktu iestatīti attiecīgie draivi un šamie tik garīgotos un jau būtu nogarīgojušies. Un tad mēs šeit nemaz nerunātos.

 Girts,  07:40:11 17.03.2008
80.232.155.227

Un ar vēlmi mācīties vien ir par maz!

Modris reiz definēja trīs 'ziloņus', uz kuriem balstās garīgās attīstības ceļš - studēšana, kalpošana un meditācija. Par to var padomāt mazliet vairāk, jo tā tas ir un tas ir ellīgi svarīgi! Pie kam, šie visi trīs elementi veido tik perfekti noslēgtu, savastarpēji papildinošu loku, ka vēloties par tiem ko pateikt vairāk, pat nezinu, ar kuru sākt - tik vienoti tie ir!

Paņemsim kalpošanu. Kalpošana ir dalīšanās. Kalpošana ir sēšana. Kalpošana ir došana. Taču nosacījums - tam butu jānotiek pie 'pilna kausa' (par to mēs runājām agrāk) stāvokļa; pretējā gadījumā, kalpošana noved pie iztukšošanās; ta kļūst par zinju dalīšanu bez makšķeres klātbūtnes, nemaz nerunajot par makšķeru dalīšanu.

Kausa piepildīšanai lielisks palīgs ir meditācija. Meditācija palīdz iepazīt beznosacījumus. Meditācija pasķir biezo asfaltu un ļauj Saules gaismai piekļūt ES ESMU Dīgstam, stiprinot to. Meditācija ļauj iziet no Zināmā un satikties ar Nezināmo.

Studēšana ir prāta asināšana. Studēšana ir mentālā ķermeņa celšana, kas padara efektīvāku meditāciju, jo ļauj pievadīt Dīgstam vairāk Saules. Prāta asināšana parvērš jauniegūto Nezināmo par Zināmo un ļauj tiekties pēc jauna Nezināmā.

Jauniegūtais Zināmais ļauj arvien labāk kalpot. Kausa piepildījums ļauj kalpošanu pārvērst no došanas par atdošanos. Un tā cikls turpinās arvien pilnīgojot atdošanos!

Parasti atļaujos vairāk pievērsties tieši meditatīvajam momentam, aicinot likt nost prātu. Jau senāk atzinos, ka tas pilnīgu pārvērta manu dzīvi gan iekšēji, gan ārēji; bez tam, studēt un kalpot liekas kaut kas ikdienišķs un 'normāls' - mūsu prāts to saprot. Tas ko prāts parasti nevēlas saprast: 'kāda mārrutka pēc mani - dižo prātu - ir jānoliek malā?!'

Te parādās lamatas. Ja mēs iztēlojamies, kā šie trīs ziloņi Ceļu notur uz savām mugurām taisnu un pa to var droši soļot, kau viena ziloņa būšana mazākam par pārējiem diviem padarīs ceļu šķību. Iespējams pat tik škību, ka pa to paiet vispār nevarēs - būs jāiekrampējas ar rokām, lai nenošļūktu lejā. Tā iesprūšana attīstībā arī notiek.

 Girts,  07:15:24 17.03.2008
80.232.155.227

Laikam man jāpārvērtē domas par savu optimismu, jo skatos, ka jūs mani sitat pušu :))))))))))))
Par mācīšanās iespējām un visu citu - protams, tas tagad ir pieejams tik plaši kā nekad, taču ir viens pavisam neliels papildus nosacījums - ļaužiem ir jāgrib to darīt! Ļaužiem ir jāgrib mainīties!

Tikai katra paša mainīšanās var izmainīt tautas likteni, pasaules likteni - jo tauta, pasaule sastāv no šādu katra / ikviena summas. Manuprāt, ir absurdi domāt, ka atnāks kāds no malas un tad nu visus ņems un izmainīs. Tā tas nevar notikt kaut vai brīvās gribas principa ievērošanas dēļ. Jā, šī brīvā griba ir brīva visai nosacīti, tomēr krustcelēs starp virzīšanos un garīgo vai materiālo brīvā griba tiek respektēta jo ļoti - galu galā, tas ir atslēgas jautājums!

 Wu, Valters 02:14:05 17.03.2008
78.84.155.246

Jā, tas ir labs novēlējums, kuram es pilnībā piekrītu. Neklanīties gan vieniem aizkordona, gan otriem aizkordona onkuļiem. Un sasniegt pašiem tādu stāvokli (zināšanas, cilvēku potenciāla realizāciju), lai varētu patiešām neklanīties. Izaudzēt savu kanti :)

 Valters, Wu 02:03:12 17.03.2008
87.110.78.24

Varbūt es maldos, bet izskatās, ka vai nu Tu
1) neesi ēdis padomju maizīti;
2) slikti zini vēsturi;
3) kāda iemesla pēc skaties uz Krieviju rožainām brillēm (kā rērihieši, piemēram).

Lai nu kā būtu, Tavas tiesības ir palikt pie sava viedokļa un manējās - paust savējo. Un tas būtu - mums no Krievijas (šodienas Krievijas) ir tikai viena lieta, ko mācīties - turēt savu kanti un neklanīties aizkordona onkuļiem.

 Wu, Modris 01:44:38 17.03.2008
78.84.155.246

Cik gan Tev viss vienkārši saklasificēts :) Viss sliktais, kas šeit notiek nav vis pašu slinkuma, stulbuma un citu jauku pašu īpašību rezultāts, bet gan LPSR mantojums.

Tā ir ērta pozīcija ar savām priekšrocībām - ir ārējais ienaidnieks, uz kuru var novelt vainu, pašam tādā veidā it kā attaisnojoties, attīroties. Citu un savās acīs. Pārāk vilinoši, lai to neizmantotu :)

 Modris, Wu,  01:24:42 17.03.2008
80.233.142.78

Vai Tu neredzi, ka blēdības un zagšana Latvijā ir 'brīnišķīgais' LPSR laiku mantojums? Līdzīgas lietas bija vērojamas arī pirmskara laiku Latvijā - kā cariskās Krievijas mantojums, tomēr Ulmaņa laikos šis lietas pārvarēja un latvietis atkal kļuva visumā godīgs cilvēks. Es ceru, ka arī šoreiz mēs tiksim tam pāri, lai gan tagad tas būs vēl grūtāk.

 Modris, Wu,  01:21:26 17.03.2008
80.233.142.78

Nu, palīdzi man ieraudzīt arī kaut ko labu, es tikai priecāšos.

 Wu, Modris 01:13:53 17.03.2008
78.84.155.246

Attiecībā pret Tevi es neko negribu. Pats esi pieaudzis cilvēks, kurš spēj atfiltrēt sev derīgo no nederīgā :)

Lai iemācītos blēdības un zagšanu, man domāt, ka nav jābrauc tik tālu kā Krievija :)))

Ja 'blēdības un zagšana' ir vienīgais, ko Tu redzi... nu labi. Nav jau arī nekas traks :) Es redzu kaut kādas citas lietas.

 Valters,  00:57:25 17.03.2008
87.110.78.24

Piekrītu Modrim par ekspluatāciju. Muldēšana par vienlīdzīgu ienākuma sadali nāk no tiem, kas grib nodarboties ar lielmēroga laupīšanu. Ienākumi ir jādala nevis vienlīdzīgi, bet taisnīgi, tā, kā tas notiek tajos kapitālisma midzeņos, uz kurieni bēg trūkumā un bezcerīgā 'no rokas mutē' izdzīvošanas ritenī iedzītie Latvijas pilsoņi.

 Modris, Wu,  00:53:35 17.03.2008
80.233.142.78

Tas, ka padomju laikā veikalos varēja dabūt tikai cūku ausis un astes, bet vidū esošais aizgāja uz lielajām Krievijas pilsētām, tā gan bija ekspluatācija. Vai Tu zini tādu anekdoti, patiesībā patiesu notikumu. 1940. gadā padomju armija, ienākusi Rīgā, izdalīja it kā vietējiem trūkumcietējiem (kādu patiesībā jau nebija) maizi no tankiem. Tās dienas vakarā klauns Rīgas cirkā iznāca publikas priekšā ar maizes kukuli un klaigāja: 'Ar, maizīte, maizīte, sen neesmu Tevi redzējis, ak, maizīte, maizīte...!' Ienāk arēnā otrs klauns un saka pirmajam: 'Kas tad Tev, traks palicis vai, maizi neesi redzējis?' Pirmais atbild: 'Ak, maizīte, agrāk tu biji pārklāta ar sviestu un šķiņķi, bet tagad es tevi beidzot ieraugu, ak, maizīte, maizīte...'. Lūk, tā ir ekspluatācija, kad no Latvijas uz PSRS plūda ešeloni ar nolaupītajiem lauksaimniecības produktiem un graudiem, bet Rīgas ielās padomju armija aplaimoja kaut kādus mistiskus trūkumcietējus ar maizīti - 'ak, maizīte, maizīte...'. Nu ko Tu gribi, lai es no Krievijas mācos? Blēdības un zagšanu?

 Modris, Wu,  00:32:32 17.03.2008
80.233.142.78

Ar to ekspluatāciju ir savāda lieta. Es lasīju viena cara laika latviešu rūpnieka pārdomas par šo jautājumu. Pēc viņa teiktā iznāca, ka cilvēks, kas kādā vietā atver uzņēmumu, patiesībā ir šīs vietas labdaris, jo bez šī uzņēmuma sniegtajām iespējām šīs vietas iedzīvotāji bija dzīvojuši briesmīgā nabadzībā, lai arī varēja daudz laika pavadīt slinkojot un dzerot. Manuprāt, ekspluatācija ir pārstrādināšana, vienlaikus neapmaksājot strādniekiem viņu vienkāršai, tomēr normālai dzīvei nepieciešamos izdevumus. Ka viņi nesaņem vienādu daļu ar īpašnieku, tas ir normāli, citādi uzņēmums nevarētu attīstīties.

 Modris, Wu,  00:24:14 17.03.2008
80.233.142.78

Es gan no Krievijas daudz nemācos, bet ar krievu valodas starpniecību gan. Tas ir tāpat kā Pīterī ar diviem muzejiem: tur ir Ermitāža ar pasaules mākslas dārgumiem (zagtiem arī no mūsu Kurzemītes -dievzemītes Pētera I laikā), un tad tur ir arī krievu mākslas muzejs ar drūmiem un krāsām netīriem darbiem, kas kopumā atstāj ne visai labu iespaidu. Tas pats ar krievu literatūru un filozofiju, kā arī ar tās šodienas pekstiņiem.

 Wu, Modris, Ģirts 23:27:50 16.03.2008
78.84.155.246

> 3. jaut.: Jā verdzība tik milzīgos apmēros kā Romas impērijā vairs
> neatkārtojās (vismaz baltajā rasē).

Piekrītu Modrim tādā nozīmē, ka mūsdienu verdzība ir maigākās formās, nekā bija agrāk. Nepiekrītu citā nozīmē, jo verdzības apmērs nav samazinājies. Tāpat maza cilvēku grupa kontrolē visu pārējo pasauli, kā veinmēr.

Tam, ka mūsdienās 'verdzība tik milzīgos apmēros kā Romas impērijā vairs neatkārtojās' pamatā ir sekojoši faktori:

1) ir radītas tehnoloģijas, kas spēj darīt pavisam mehānisku darbu - ekskavatori, elektroenerģija u.c.;

2) ka rupji ekspluatēti tiek cilvēki t.s. 'trešās pasaules' valstīs, un līdz mums informācija nonāk izfiltrēta, mēs nemaz neuzzinam objektīvu situācijas bildīti;

3) ir izdomāts veids cilvēku ekspluatācijai maigākā formā (bezstruktūras vadība - skat: lekciju http://www.e-mistika.lv/index.php?txt=675)

 Wu, Modris, Ģirts 23:17:30 16.03.2008
78.84.155.246

> 2. jaut.: Nu, kaut kas jau pamazām mainās arī Krievijā.

No Krievijas mums ir jāņem (jāmācās) viss labais, ko mēs varam un spējam no viņiem paņemt, un nav jāņem (nav jāmācās) sliktais. Ja kaut ko nespējam iemācīties, tad mums pašiem ir vispirms jāpaaugstina spēja mācīties, un tad jāiemācās.
Tieši tāpat ar citām pasaules daļām, neatkarīgi no 'valstu tīkliņa', kas uz tām šobrīd ir 'uzklātas'.
Tieši tas pats attiecas uz šībrīža Latvijas valsti.

Krievija ir valsts, no kuras mēs varam mācīties visvairāk. Dažādās jomās. Tā ir valsts ar joprojām ļoti lielu zināšanu potenciālu.

 Modris, Wu,  23:13:05 16.03.2008
80.233.142.78

Pilnīgi pareizi, Wu!

 Wu, Modris, Ģirts 23:06:11 16.03.2008
78.84.155.246

> Uz 1. jaut.: jā, ticu, it īpaši Meistaru atklātajā klātbūtnē.

Piekrītu.

Savukārt 'Meistaru atklāto klātbūtni', kā to sauc Modris, padara iespējamu internets un citas informācijas tehnoloģijas. Pirms tam tas nebija agrāk iespējams, bet pēdējos 5-10 gadus - ir.

Mēs dzīvojam informācijas laikmetā, kura galvenā atšķirība no iepriekšējā laika ir tā, ka cilvēku kopības (communities, сообщества) var veidoties arī pēc interešu principa, nevis tikai pēc ģeogrāfiskā principa, kā tas bija agrāk. Ja kaut kur jel pasaules malā ir cilvēks, kurš zin kaut ko tādu, ko es nezinu un vēlos iemācīties, es viņu varu atrast 'Google', sakontaktēt un saņemt no viņa mācībām nepieciešamo informāciju. Jāmācās, protams, man ir pašam.

Tā ir ar jebkuru zināšanu jomu. Tas attiecas arī uz t.s. nostāšanos uz Ceļa, ar apskaidrošanos, kas ir arī tikai viena no daudzajām zināšanu jomām. Ja vien pasaulē kaut kur ir cilvēki, kuri man var palīdzēt šajā jautājumā, es viņus varu atrast.
Pirms interneta - varbūtība, ka es varu dzīves laikā atrast pareizo cilvēku un no viņa iemācīties to, ko man vajag - bija 10000000 reižu mazāka.

Bet tagad - ja, pieņemsim, mani interesē vargānu izgatavošana kaut vai kosmosa kuģu reaktīvo dzinēju vai radiovadāmo robotu izgatavošana... ja kāds uz pasaules to ir darījis, tad internetā to 99% gadījumu var atrast.

Tāpēc, mēs šodien atrodamies grandiozā 'pārkausēšanas' katlā, kurā notiek silšanas process. Un jau sāk parādīties pa burbulim...

 Modris, Wu,  23:02:36 16.03.2008
80.233.142.78

Ko Tu ar to gribēji teikt?

 Wu, Mo 22:44:05 16.03.2008
78.84.155.246

> Uz 1. jaut.: jā, ticu, it īpaši Meistaru atklātajā klātbūtnē.

 Modris, Ģirtam,  21:54:51 16.03.2008
80.233.142.78

'Vai Tu pats uzskati / tici, ka esošā uz Zemes atrodošā ļaužu masa spēj kļūt tik saprātīga, lai risinātu problēmas uzticēšanās veidā? Arī Krievija? Tu saskati tādas tendences? Vai pēc Jēzus ierašanās un misijas izpildes uz Zemes atrodošā cilvēces daļa kļuva saprātīgāka?'
Uz 1. jaut.: jā, ticu, it īpaši Meistaru atklātajā klātbūtnē.
2. jaut.: Nu, kaut kas jau pamazām mainās arī Krievijā. Gorbačovs pareizi saka, - ja Krievija būtu lietojusi spēku, mūsu - pat tik apgrauztā neatkarība - nebūtu varējusi īstenoties. Cerams, ka ar laiku Krievija mainīsies tiktāl, ka palīdzēs mūsu tautai svešos un naidīgos krievvalodīgos aizvākt no šejienes.
3. jaut.: Jā verdzība tik milzīgos apmēros kā Romas impērijā vairs neatkārtojās (vismaz baltajā rasē). Vispār jau attīstība ir lēns process, vismaz no individuālā, iemiesotā cilvēka viedokļa. Lai kaut kas tiešām mainītos pašos pamatos, kaut vai caur vienu inkarāciju ir jāizlaiž 60 miljardi dvēseļu, tas nevar notikt īsā laikā.

 Girts Modrim,  21:03:28 16.03.2008
212.93.97.132

Rīt no rīta uzrakstīšu vēl pāris garākas pārdomas un tad atkal uz laiku pievēršos. Dikti daudz viskautkas jau ir sarunāts; citām lietām arī jākoncentrējas.

 Girts Modrim,  21:01:10 16.03.2008
212.93.97.132

(c): 'Draudziņ,tagad nav runas par Rasu nomaiņu vai kaut ko tikpat grandiozu, ir runa tikai par laikmetu nomaiņu. Arī iedzīvotāju skaita samazināšanās pēc pārejas perioda nenozīmē kaut kādu masveida izkaušanu ...'

Laikmetu nomaiņa no Kali jugas uz Satja jugu ir pietiekoši grandiozs process! Un skaita samazināšanās no 6,6 mljd uz 3 mljd arī pietiekoši iespaidīgi. Ir vairāki iemesli, kāpēc šī samazināšanās var notikt, pie kam, visai drīz:
1) Dabas kataklizmas, ko var izsaukt:
a) ledāju kušana un ar to saistītie plūdi
b) cunami, zemestrīces, vētras
2) Slimības:
a) jau esošās sērgas (HIV, nagu-ragu, narkoatkarība, uc)
b) jaunas, kas var rasties dēļ pārtikas produktu modifikācijas + barojot mājlopus ar modificētiem pārtikas produktiem
c) psihosomatisko slimību uzliesmojums, kas neglābjami var rasties 'es esmu' stāsta zaudēšanas procesā.
3) Energo resursu - pārtikas krīze. Kā zināms, pārtikas ražošanai nepieciešams daudz uz naftas produktiem balstītu energo resursu. Lai pārorientētos uz jaunatklātiem enerģijas nesējiem (un tādi neapšaubāmi būs vai pat jau ir!) ir nepieciešams laiks - milzīgais daudzums esošo tehnikas vienību nevar tikt momentāni aizstāts ar ko citu, lai cik vienkāršs tas būtu, pie kam, lai pabarotu lielpilsētas (liela cilvēku koncentrācija nelielā teritorijā, kuri paši pārtiku reāli negādā) pārrāvumi partikas piegādē nav pieļaujami.

Šajā pārmaiņu laikā tieši lielpilsētas ir visievainojamākās visu triju minēto faktoru iespaidā.

Vispār jau es pēc dabas esmu neglābjams optimists, taču, manuprāt, bilde veidojas tāda, kāda veidojas! Protams, tas ir OK, jo borta kā tāda, aiz kura palikt, jau galu galā nav :))))))))))) Ar to 'čau' domāju tikai fizisko ķermeni, kas tāds vairāk vai mazāk pavalkāts ancuks vien ir :)))))

Vai Tu pats uzskati / tici, ka esošā uz Zemes atrodošā ļaužu masa spēj kļūt tik saprātīga, lai risinātu problēmas uzticēšanās veidā? Arī Krievija? Tu saskati tādas tendences? Vai pēc Jēzus ierašanās un misijas izpildes uz Zemes atrodošā cilvēces daļa kļuva saprātīgāka? Common, Modri, mosties!!! Tā tas nenotiek, jo - augstāk par pēcpusi nevar uzlēkt. Un neviens Meistars nav tiesīgs katra cilvēka vietā apgarot attiecīgo matēriju. Ja tas tā nebūtu, viss būtu pilnīgi savādāk. Un mēs ar Tevi te noteikti nerunātos :)))))))))

Visa cilvēce atrodas nemitīgā attīstībā, kas pakļauta diženiem cikliem. Es nerunāju par Rasu nomaiņu - tas ir kaut kas vēl pilnīgi cits.

 Girts Modrim,  20:27:09 16.03.2008
212.93.97.132

(c): 'Es arī agrāk domāju, ka attīstība notiek tikai fiziskajā pasaulē, taču tagad, izlasot M. Ņutona grāmatu un arī nedaudz pārdomājot, es vairs neesmu par to pārliecināts. Uz zemes ir pārbaudījumu un cīņas vieta par matērijas apdvēseļošanu, piedaloties vispārējā Dieva (Saules Logosa)Plānā. Tomēr pēc nāves notiek ļoti rūpīga iepriekšējās un arī citu savu dzīvju ierakstu studēšana, dažādu rīcības variāciju izspēlēšana, lai mēģinātu noteikt, kas būtu noticis, ja lēmumi noteiktās situācijās būtu citādi.'

Jā, tā ir! Tas jau ir cits attīstības aspekts - izdarīto un sastrādāto darbu / nedarbu analīze pēc nāves. Protams, arī šis attīstības aspekts pieder pie kopējās attīstības, taču matērijas apgarošanas process tik un tā notiek tikai fiziskaja pasaulē. Un tas arī ir galvenais process.

 Modris, Ģirtam,  19:59:22 16.03.2008
80.233.142.78

Par cilvēci es uzskatu visu 60 miljardu cilvēcisko dvēseļu (vai monāžu) kopumu kā vienotu veselumu.

 Modris, Ģirtam,  19:57:04 16.03.2008
80.233.142.78

Es arī agrāk domāju, ka attīstība notiek tikai fiziskajā pasaulē, taču tagad, izlasot M. Ņutona grāmatu un arī nedaudz pārdomājot, es vairs neesmu par to pārliecināts. Uz zemes ir pārbaudījumu un cīņas vieta par matērijas apdvēseļošanu, piedaloties vispārējā Dieva (Saules Logosa)Plānā. Tomēr pēc nāves notiek ļoti rūpīga iepriekšējās un arī citu savu dzīvju ierakstu studēšana, dažādu rīcības variāciju izspēlēšana, lai mēģinātu noteikt, kas būtu noticis, ja lēmumi noteiktās situācijās būtu citādi. Pie tam tiek izveidots nākošās dzīves plāns. Arī tas taču pieder pie attīstības! Līdz ar to es tagad domāju, ka attīstība notiek arī smalkajās pasaulēs.

 Modris, Ģirtam,  19:49:02 16.03.2008
80.233.142.78

Vēl citādi sakot: Satja Juga nozīmē atgriešanos pie pamatā esošās patiesības, ko panāk spēcīga garīga impulsa iznākumā, kas nāk no VMH. Šis impulss ir periodisks - katra laikmeta beigās un sākumā, ar vienu vārdu sakot, pārejas periodā, kā tas ir labi izteikts Bhagavatgītā. Pārējā laikā cilvēce pamazām gremo šo impulsu un nedaudz pārmainās, bet pats impulss nošmulējas un aptumst, noveco un sairst kā viss Dabas pasaulē, kurā valda nāve. Katra lieta, kas piedzimst, tūlīt sāk miršanas procesu.

 Modris, Ģirtam,  19:38:58 16.03.2008
80.233.142.78

'Satja jugā iekļūst (paliek inkarnētas uz Zemes) tikai augsti attīstītās dvēseles.'
Draudziņ,tagad nav runas par Rasu nomaiņu vai kaut ko tikpat grandiozu, ir runa tikai par laikmetu nomaiņu. Arī iedzīvotāju skaita samazināšanās pēc pārejas perioda nenozīmē kaut kādu masveida izkaušanu, vienīgi saprātīgākas pieejas ieviešanu vairošanās procesā. Tu taču zini, ka objektīvi lielais bērnu skaits ir vismazāk nodrošinātajām cilvēces daļām un, tiklīdz viņi nokļūst drošos apstākļos, kuros viņu vecumdienas ir garantēti nodrošinātas, viņu bērnu skaits samazinās. Tagad viņi laiž pasaulē daudz bērnu cerībā, ka kādam no viņiem izdosies izdzīvot un parūpēties par viņiem vecumdienās (un bērni viņiem tiešām mirst kā mušas). Tādēļ Maitrejas pirmā prasība ir dalīšanās, lai ikviens cilvēks pasaulē neciestu badu un būtu drošs par savu nākotni. Tas vairos mieru pasaulē, jo vairos uzticēšanos starp tautām. Atslēgas vārds mieram ir uzticēšanās.
Laikmetu nomaiņa nozīmē arī vadības maiņu, jo pasaulē ieplūst citas enerģijas, bet aiz šīm enerģijām ir augstas garīgas Būtnes. Priekšplānā tagad izvirzās 7. Stara ašrams. Tieši tas, iespējams, tagad sūta augsti attīstītus cilvēkus, lai viņi būtu starpnieki šīm jaunajām enerģijām un palīdzētu cilvēcei tās asimilēt un izmainīt savas institūcijas un domu gaitu, atbilstoši šīm enerģijām, ar vienu vārdu sakot, pagriezt smago stūres ratu.
Tomēr blakus laikmetu nomaiņai šoreiz notiek arī kāds neparasts process - VMH eksternalizācija, pirmo reizi pēc 100 000 gadu pārtraukuma. Tas gan ir kaut kas īpašs! Un tas ir saistīts ne tikai ar cilvēces vajadzībām pēc palīdzības (pat tikai nejauši saistīts, kā blakus process), bet ar pašas VMH 'eksāmenu kārtošanu', jo tai ir jāpierāda sava spēja darboties kā vienotai grupai visos Dabas plānos. Līdz šim mēs Meistarus vienmēr sastapām tikai dvēseļu pasaulē, kur Viņi bija mūsu Skolotāji, bet tagad Viņi būs (jau ir, bet darbojas aiz kulisēm) arī uz zemes.

 nerrs,  16:53:44 16.03.2008
87.110.53.126

Ģirtam
Neiet runa par strīdēšanos ,bet par Evolūciju.Evolūciju ,nevis attīstību .Un tur nav tikai teorija ,bet gan arīdzan prakse ,kā evolucionēt ,neatkarīgi no jebkādām Jugām!:))Bet katrs pats jau pats izvēlas ko lasīt un darīt.
Kausa pildījums ir pasaules pasaulēs ar visām inkarnācijām .Tāpat ir zināms ,ka viss notiek vienlaicīgi te un tagad !Tad nu ir par ko padomāt ,vai ne?:))))
Bet apziņas kvalitāti var uzlabot arī nelasot Kalagiju vai ko citu ,tas arī skaidrs .:)

 Girts nerram,  16:14:47 16.03.2008
212.93.97.132

Kausa pildījums tas pats apziņas stāvoklis vien ir.

Kas attiecas uz Kalagiju, Baltajiem, Melnajiem - tās visas ir tikai rakstītas teorijas, idejas. Neredzu jēgu par tām strīdēties - tas ir tas pats, kas strīdēties par kaimiņa ledusskapja saturu, ja pats neesi to redzējis. Un no tādas strīdēšanās paēdušāks arī nebūsi, jo ledusskapis joprojām ir 'tur, ārā' :))))))))

 nerrs,  12:13:11 16.03.2008
87.110.53.126

Evolūcija ir lēciens ,tas tiesa .Tikai ir viena lieta ,iemiesots cilvēks ir tikai viens fragments visā iemiesojumu ķēdē .Te nu bez zināšanām par Kausu neiztikt .Kā notiek Evolūcija un ,kas ir Kauss ,un kurš piederīgs pie Melnajiem un ,kurš pie Gaišajiem ,tas viss ir Kalagijā smalki jo smalki aprakstīts.Nesaprotu ,kāpēc jāizdomā pa jaunu ritenis ,kurš iespējams nebūs spējīgs ripot.

 Girts Modrim,  11:56:49 16.03.2008
212.93.97.132

(c) ''Lēcienu' izdara cilvēce kopumā, nevis atsevišķi indivīdi, bet tas ļoti stimulē arī katru indivīdu.'

Rezumējot abus iepriekšējos komentārus, saistībā ar šo Tevis teikto: tas ir patiess šādā aspektā: uz Zemes palikušī cilvēce izdara kolosālu lēcienu, jo ir atsijājušies tie, kas nav nopelnījuši 'caurlaidi'. Taču šos nenopelnījušos pieredzētais ļoti stimulē strādāt tālāk pie attīstības nākošājā inkarnācijas iespējā.

Tas ir nepatiess, ja iet runa ir par visiem 6.6. miljrd ar domu, ka tie VISI varētu palikt uz Zemes. Esam jau runājuši, ka augstāk par pēcpusi uzlēkt nevar.

 Girts Modrim,  11:45:21 16.03.2008
212.93.97.132

Par vienas 'kvalitātes' grupas ietekmi uz citām - arī tas, manuprāt, ir ļoti vienkārši.

Satja jugā iekļūst (paliek inkarnētas uz Zemes) tikai augsti attīstītās dvēseles. Tām pakāpeniski pludinās klāt mazāk attīstītas. Šajā procesā mazāk attīstītās arī iegūst augsti attīstīto starojumu un attīstās ļoti strauji (taču iemiesošanās šādā laikā arī ir jānopelna!). Mazāk attīstīto pieplūdums turpinās un tā notiek jugu nomaiņa - pieaug inkarnēto cilvēku skaits, bet samazinās šīs cilvēces (uz Zemes inkarnētās!) kvalitāte. Un pakāpeniski mainās attīstības dzinējspēks. Ja sākumā tā bija attīstīto dvēseļu starojuma ietekme, tad pakāpeniski arvien vairāk to nomaina mazāk attīstīto 'neprāts' (kura kulminācija ir Kali jugā) - mijiedarbojoties 'neprātiem' arī šķiļas kolosāla attīstības uguns (un tāpēc reizēm nevar noteikt, kas ir 'labs' un kas ir 'slikts' - Tu pats par to šeit esi daudz lieliski runājis)!

 Girts Modrim,  11:34:53 16.03.2008
212.93.97.132

Laikam mēs tiešām runājam par dažādām lietām.

Tu pats atzīmēji, ka uz Zemes paliks ap 2.5 - 3 mljd iedzīvotāju. Tagad ir, ja nemaldos, 6.6 mljd. Tātad, samazināsies vairak par pusi. Tas arī ir šis 'čau'. Protams, runa ir tikai par fiziskajiem ķermeņiem, pārējais paliek un nekur nepazūd 'ārpus borta'. Un eksāmena nenokārtošana dod papildus stimulu būt 'uzcītīgam' vēlāk pie nākošās izdevības, jo tā tas ir, ka attīstība notiek TIKAI fiziskajā ķermenī; taču tam nav nekāda sakara ar materiālismu.

Vēl jautājums - ko Tu uzskati par cilvēci? Vai tikai inkarnējušās dvēseles vai gan inkarnējušās, gan tās, kas nav inkarnējušās? Arī tas maina sarunas būtību - tie ir papildus aspekti, kas jāņem vērā, taču abos gadījumos cilvēce nav kaut kas homogēni nemainīgs 'kastītē' iesprostots noteikts skaits monāžu. Nāk klāt monādes no dzīvnieku pasaules, iet prom monādes uz 'enģeļu' pasauli - tas ir nebeidzams process ar mainīgiem izejas nosacījumiem un dod nebeidzami mainīgu 'abu cilvēču' kvalitāti! Un nepašaubāmi tas viss attīstās, jo savādāk nemaz nevar būt.

 Modris, Ģirtam,  04:46:42 16.03.2008
80.233.142.78

Jā, un vēl: Juhtesvarī aplūkoja jugas viena precesijas jeb zvaigžņu gada ietvaros, tas ir, apmēram 27 000 gadu lielajā ciklā, bet tās var aplūkot kā viena laikmeta (1/12 daļas no zvaigžņu gada) -, tā arī lielāku ciklu par zvaižņu gadu ietvaros.

Un vēl par Tava 'čau' teoriju - es tur saskatu zināmu materiālistisku stulbumu, kas bija tik raksturīgs Hitleram un Staļinam: sak - ir cilvēks, ir problēma, nav cilvēks, nav problēmas. Viņiem abiem likās, ka kādu fiziski iznīcinot (respektīvi, iznīcinot kāda fizisko ķermeni), problēma ir atrisināta. Tomēr cilvēks jau nav fiziska, bet gan apziņas vienība, un šo apziņas vienību jeb dvēseli iznīcināt nevar, to var tikai pārveidot jeb transformēt, līdz ar to nevienu problemu nevar atrisināt ar miesas iznīcināšanu, var tikai paildzināt tās atrisināšanu. Dabā vispār nav nekāda 'čau', ir tikai apziņas evolūcija.

 Modris, Ģirtam,  03:22:35 16.03.2008
80.233.142.78

'Lēcienu' izdara cilvēce kopumā, nevis atsevišķi indivīdi, bet tas ļoti stimulē arī katru indivīdu. Tomēr - es atkārtoju - neviens nepaliek ārpus borta! Tas, ka 6. Stara dvēseles iziet no inkarnācijas, nozīmē tikai to, ka katrā laikmetā ir inkarnēti tikai 4 Stari, un viens no tiem ir dominējošais (tā izriet no B. Krēmes teiktā, kas balstās uz AAB un sava Meistara teikto). Līdz ar to ir vajadzīgas korekcijas Makša Hendeļa teiktajā, kas saka, ka katra dvēsele katrā laikmetā iziet 2 inkarnācijas - vienu sievišķo un vienu vīrišķo. Tik mehāniski tās lietas nenotiek. Iedalījums jugās attiecas uz jebkuru ciklu, kas pakļaujas ritma likumam. Lai varētu kompetenti spriest par cikliem, ir jābūt Iesvētītajam, jo šīs ziņas ir ezoteriskas, respektīvi - slēptas.

 Girts Modrim,  16:48:31 15.03.2008
212.93.97.131

(c): 'Mani savulaik interesēja jautājums, kā tas nākas, ka pēc Kālī jugas var nākt Satja juga, t. i., no viszemākās uzreiz lēciens uz visaugstāko?'

Man tas liekas ļoti vienkārši (par to zināmā mērā arī bija šis raksts un par to arī ir smilšu pulksteņa sašaurinājuma alegorija) - tie, kas ir nokārtojuši eksāmenu (dabūjuši caurlaidi atbilstoša apziņas stāvokļa veidā) - bet tādu ir relatīvi nedaudz pret kopējo Kali jugas laužu masu - iekļūst Satja jugā. Tātad, Satja jugā iekļūst tikai cilvēki ar zināmu apziņas stāvokļa kvalitāti. Un tā tas lēciens cilvēces 'kvalitātē' arī notiek, jo tie, kas 'nevelk' līdzi, paliek šaipus sašaurinājuma.

Cilvēks nevar veikt šādu lēcienu, ja tam nav gatavs; cilvēkam (un līdz ar to, cilvēcei konkrētā laika posmā) jāattīstas pakāpeniski - acīmredzot, to ir domājis Juktešvarī. Un tas nav pretrunā ar iepriekš teikto, ja paraugās no cita aspekta puses.

Tie, kas eksāmenu nenokārto, gaida jaunus sev atbilstošus inkarnācijas apstākļus.

2000 gadu noteikti nav viss kopējais jugu cikls - tam jābūt stipri ilgākam.

Velns, varbūt mēs par dažādām lietām runājam??

 Modris,  16:32:46 15.03.2008
80.233.142.78

Starp citu: Krievijai ir 6. Stara personība un 7. Stara dvēsele (arī Tibetai dvēsele ir uz 7. Stara), bet Latvijai (kā man liekas, tas nav Meistaru apstiprināts fakts) ir 1. Stara dvēsele un 4. Stara personība. Interesantas lietās no tā izriet! Iepriekšējā laikmetā Krievijas personība tika spēcīgi stimulēta, bet tagad šī stimulācija beidzas, kas varētu būt iemesls tās tiešās politiskās ietekmes minimalizēšanai, toties tās garīgā ietekme stipri palielināsies, jo stimulēta tiks tās dvēsele. Ar Latviju var būt pavisam citādi, jo tagad inkarnācijā atkal ienāk arī 4. Stars, kas stimulēs Latvijas personību, bet 1. Stara dvēsele ir pretpols 7. Staram, kas abi kopā veido vienību. Jā, ļoti interesanti...

 Modris, Ģirtam, Wu,  15:46:29 15.03.2008
80.233.142.78

Staru saistība ar apziņas attīstības līmeni ir visai sarežģīts jautājums. Taču, ja es saku, ka tagad 6. Stara dvēseles nomaina ar 7. Stara dvēselēm, tas nenozīmē, ka šīs 7. Stara dvēseles ir augstākas savā apziņas attīstībā nekā 6. Stara dvēseles, bet tikai citādas, tās izpauž citādu kvalitāti. Šī kvalitāte var izpausies zemā līmenī, un tad izpaudīsies attiecīgā Stara netikumi, vai arī augstā līmenī, un tad tie būs šī Stara tikumi. Jūs zināt, ka visa cilvēce ir iedalīta 7 pamatašramos (teiksim, -skolās) pēc dvēseles Stara, jo tas ir nemainīgs ļoti ilgā ciklā, iespējams, visas cilvēka attīstības stadijas garumā, jo sasniedzot 4. Iesvētīšanu, dvēsele atkāpjas monādē, un tad laikam dvēseles Staram vairs nav nozīmes. Mainoties laikmetiem, priekšplānā izvirzās viens no šiem ašramiem.
Par Kālī jugu - mēs jau runājām par to, ka šis ir visai neskaidrs jautājums pat indiešiem, to var labi saskatīt Šrī Juhtesvarī grāmatā 'Svētā zinātne'. Mani savulaik interesēja jautājums, kā tas nākas, ka pēc Kālī jugas var nākt Satja juga, t. i., no viszemākās uzreiz lēciens uz visaugstāko? Un nevis pakāpeniska pāreja uz augšu (kā to tēlo Juhtesvarī)? Man ir sava versija par šo jautājumu, un es to atradu Mahariši Maheša Jogi koncepcijā par neizbēgamo reliģiju degradāciju: iesākumā katrā reliģijā ir 100% Vieda, tas ir, 100% patiesība, ko atnes VMH Sūtnis, taču pēc tam sākās degradācijas process, kura laikā šis patiesības procents pamazām tuvojas nullei, kas rada nepieciešamību pēc jauna impulsa no VMH puses. Kad parādās jauns Sūtnis, tas atkal atnes 100% Viedu jeb patiesību. Šeit šis lēciens no Kālī jugas (kad Vieda samazinās gandrīz līdz nullei) uz Satja jugu (kad Viedas līmenis pēkšņi paceļas līdz 100%) ir skaidri redzams, bet tad šis iedalījums jugās ir attiecināms uz kādu noteiktu nelielu ciklu - vienu laikmetu, kas ilgst nedaudz vairāk par 2000 gadu.

 Modris, nerram,  15:26:08 15.03.2008
80.233.142.78

Atbilst gan Stari čakrām, tas tiesa. Taču vai Tu zini, kāda ir šī atbilstība, respektīvi - kurš Stars atbilst kurai čakrai?

 nerrs,  12:07:36 15.03.2008
87.110.53.189

Atļaušos piebilst.Cilvēkā Stari atbilst čakrām .

 Wu, Modris 12:03:12 15.03.2008
78.84.98.153

Par vektoru 'tīrība-netīrība', paskaidrojums

'Tīrāks' es šeit domāju tādā nozīmē - mazāk bailīgs, mazāk savtīgs, mazāk alkatīgs, mazāk godkārīgs, grūtāk nositams no sava mērķa, mazāk stulbs,.. nu un tā tālāk pa visām īpašībām.

Vai arī - 'tīrāks' var definēt caur pozitīvajām īpašībām: tīrāks = drosmīgāks, nesavtīgāks, devīgs, spējīgs pieturēties pie mērķa, līdzcietīgs, gudrs,... nu un tā tālāk pa visām labajām īpašībām.

 Wu, Modris 11:52:04 15.03.2008
78.84.98.153

Pamanīju, ka Ģirts atbild.

> (c): 'caurlaide uz Ūdensvīra laikmetu ir noteiktu Staru esība enerģētiskajā
> aprīkojumā, nevis apziņas attīstības līmenis'.

Bet staru esībai/neesībai cēlonis ir apziņas attīstības līmenis. Jeb citiem vārdiem - apziņas tīrība. Jeb - jo mazāki izkropļojumi notiek, Plūsmai ejot cauri apziņai, jo tīrākā veidā 'dievišķais starojums' jeb Dao plūsma iet caur cilvēku - jo spēcīgāks un tīrāks ir tas, kas iznāk no cilvēka pasaulē - 'cilvēka starojums'. Tikai tas nav nekāds cilvēka starojums, bet starojums caur cilvēku -> pasaulē. Un jo cilvēks tīrāks - jo šis starojums ir vairāk līdzīgs tā Avotam... nu un tā tālāk. :)

 Girts Modrim,  11:15:35 15.03.2008
212.93.97.132

(c): 'caurlaide uz Ūdensvīra laikmetu ir noteiktu Staru esība enerģētiskajā aprīkojumā, nevis apziņas attīstības līmenis'.

Vai cilvēka apziņas stāvoklis nav tas, kas nosaka konkrētu Staru esību vai neesību?

 Girts Modrim,  11:11:23 15.03.2008
212.93.97.132

(c): 'Un atkal es saskatu neprecizitāti. To 'es esmu' stāstu varētu uztvert arī kā personības vēsturi daudzos iemiesojumos, un te nu ir jāsaka, ka ir pilnīgi otrādi ...'

Arī šeit Tev ir tainība - jā, tā ir.
Taču vārdos ietverts vēstījums NEKAD nebūs pilnīgs, jo vienmēr ir aspekti, kas būs pretrunā ar atspoguļoto aspektu vai vismaz ārpus apskatāmā aspekta - prāts var kā prožektors izgaismot konkrētu vienu telpas daļu, vārdi kā prāta produkts var to aprakstīt. Spēcīgāks prožektors var izgaismot plašāku telpas daļu, var lietot vairāk vārdus un izveidot garāku aprakstu, taču tik un tā būs kaut kas (daudz!) palicis aiz borta. Grieztie ziedi ir un paliek grieztie ziedi, lai cik lielā un krāšņā buķetē tie būtu saveidoti. :)))))))))

Komunikācija var notikt tad, ja iesaistītās puses saprot par kuru konkrēto aspektu notiek saruna.

 Girts Modrim,  10:35:25 15.03.2008
212.93.97.132

(c): 'ja nav pietiekami daudz pieredzes uzkrājumu, tad no šī stāsta vaļā tikt nevar, tātad nevar tikt cauri sašaurinājumam.'

Jā, tā ir!

Taču es neesmu pārliecināts, ka sašaurinājums attiecas tikai uz evalūcijas stadijām. Manuprāt, tas var attiekties arī uz laikmetu pāreju starp Kali jugu un Satja jugu. Ja nu šī pāreja arī ir kopējās esošās inkarnējušas cilvēces evolūcijas mērs? Galu galā, viens cikls ir beidzies, sākas jauns.

 Modris, Ģirtam,  05:06:46 15.03.2008
80.233.142.78

Starp citu, - Tu taču zini, ka cits apzīmējums Stariem ir planētas, kas šos Starus simbolizē?

 Modris, Ģirtam,  05:03:10 15.03.2008
80.233.142.78

Mēs par to jau runājām - ego vispirms ir jāuzaudzina liels, stiprs un spējīgs, bet pēc tam jāpakļauj to kalpojumam visu labā, tad tas transformēsies, tomēr saglabājot visas iepriekšējā posmā attīstītās spējas. Bez šīm spējām tas nebūtu noderīgs nevienam, bet šīs spējas iesākumā tiek attīstītas ar egoistisku motivāciju, jo garīgas (dvēseliskas) motivācijas vēl nav.

 Modris, Ģirtam,  04:56:04 15.03.2008
80.233.142.78

Un atkal es saskatu neprecizitāti. To 'es esmu' stāstu varētu uztvert arī kā personības vēsturi daudzos iemiesojumos, un te nu ir jāsaka, ka ir pilnīgi otrādi - ja nav pietiekami daudz pieredzes uzkrājumu, tad no šī stāsta vaļā tikt nevar, tātad nevar tikt cauri sašaurinājumam. Viens no kontakta ar dvēseli izveidošanās priekšnoteikumiem ir kauzālā ķermeņa 'smagums' (jeb pūra lādes pilnums latviešu Dainās).

 Modris, Ģirtam,  04:50:27 15.03.2008
80.233.142.78

Abstrakti - attiecībā uz evolūcijas stadijām - tā tas ir, bet ne saistībā ar noteiktu pāreju no viena laikmeta citā.

 Eze, Girtam 00:15:54 15.03.2008
87.99.92.3

(Atvainojos, ka man nav latviesu burtu - paarkartosana datoraa)

Jaa, un taa liidziiba bija par galigo bezgaliibu un bezgaliigo bezgaliibu - tajos pulkstenja konusos vijas uz augshu laika spiraale - laika aplis kljusst arvien mazaaks (saspiestaaks), jo mees tuvojamies iezhmaugai. Peec tam atkal laika loki kluus bezgala lielaaki... kameer pulksteni apgrieziis :)))

 Girts Modrim,  22:19:38 14.03.2008
212.93.97.132

Nu ja, nu ja, par iedzīvotājiem!
Tāpēc tā 'caurlaide' pārejas laikam tika piesaukta.

Šodien dzirdēju ārkārtīgi interesantu alegoriju.
Iedomājies smilšu pulksteni. Apakšā un augšā paplašinājumi, vidus šaurs. Alegorija - cilvēce no materiālā (apakšējā) paplašinājuma ceļas uz augšējo (garīgo) paplašinājumu. Bet jāizspraucās cauri šaurajai vietai. Ja 'es esmu' stāsts ir pārāk garš (ego liels!) - cauri netiek!

 Modris, Ģirtam,  16:33:32 14.03.2008
80.233.142.78

Es pat nenojautu, ka Tu runā par iedzīvotāju skaita samazināšanos uz zemes, he, he, he... Nu, kad pārejas laiks būs beidzies, iedzīvotāju skaits uz zemes noteikti samazināsies, par to nekādu šaubu nav. To skaits būs kādi 2,5 miljardi, varbūt līdz 3 miljardiem, ne vairāk.

 Girts Modrim,  15:33:03 14.03.2008
212.93.97.132

Par pārējo - to 'čau' - pieredze, protams, arī nevelk, bet tur darbojas ekstrapolācijas, par ko jau teicu - tās var saturēt kļūdas, bet ir zināms pamats uzskatīt, ka iedzīvotāju skaits uz zemes varētu samazināties.

Bet, protams, - dzīvosim, redzēsim!

 Modris, Ģirtam,  15:05:25 14.03.2008
80.233.142.78

Un par visu pārējo Tevis teikto Tava pieredze velk? Es domāju to 'čau' ideju. :)

 Girts Modrim,  14:51:01 14.03.2008
212.93.97.131

Šito es nevaru nokomentēt.
Līdz tam mana pieredze nevelk ar visām ekstrapolācijām.
:))))))))))))))

 Modris, Ģirtam,  14:46:03 14.03.2008
80.233.142.78

Par Tevis minētajām 'caurlaidēm': caurlaide uz Ūdensvīra laikmetu ir noteiktu Staru esība enerģētiskajā aprīkojumā, nevis apziņas attīstības līmenis. Planētā ar pakāpeniski pieaugošu spēku tagad ieplūst 7. Stara enerģija, nomainot 6. Staru. 6. Stara dvēseles, kas dominēja Zivju laikmetā, tagad aiziet 'atpūsties' un to vietā nāk dvēseles uz 7. Stara. Arī pārmaiņas vidē - klimatā, augu un dzīvnieku valstī notiek līdzīgu iemeslu dēļ, jo valdošā Stara nomaiņa ietekmē visas planetārās valstības.
Īsti par atpalikušo nošķiršanu no progresējušajiem varēs runāt tikai pēc ļoti ilga laika, varbūt pat pēc miljoniem gadu, tagad par to runāt vispār nav jēgas. Cilvēce evolucionē kā vienots veselums, un tiem, kas izraujas priekšā, ir jāpalīdz pārējiem, faktiski jāpalēnina savas attīstības gaita. Pie tam, līdzīgi kā sportā, līderi aizvien mainās. Galu galā neviens nevar teikt, ka savu augsto stāvokli ir sasniedzis, vienīgi pateicoties sev pašam. Grupai, kurai viņš pieder, ir tikpat liela loma viņa panākumos.

 Līga, Ģirtam,  09:59:01 14.03.2008
81.198.170.110

Par to es nemaz nešaubos! :)))

 Girts Līgai,  09:50:10 14.03.2008
80.232.155.227

Vispār jau, es neskaloju :))))))
Ja kas, mēs daudz smejamies.

 Līga, Ģirtam,  08:53:59 14.03.2008
81.198.170.110

:))) Labi, ka man vadītāja tā 'neskalo' smadzenes, kā Tu saviem darbiniekiem:))) Ja tā padomā, man laikam ir otrādi, ka jāuzmanās, lai es citiem 'neskaloju' smadzenes :)))

 Girts Līgai,  08:18:42 14.03.2008
80.232.155.227

Gribēju mani pieķert melos, ja? :))))))
Īstenībā patiešām aizmirsu.
Tā ir tēze, ko es saviem darbiniekiem regulāri atkārtoju. Interesanti, ka vairāki lēnām velk uz manu dullumu.

 Līga, Ģirtam,  07:53:08 14.03.2008
81.198.170.110

Nevis aizmirsi, bet vēl izsecināji! :)))
Un, ja tā padomā, var atrast daudz pastāvīgu lietu, piemēram, tumsa un gaisma utt.

 Girts Modrim,  21:18:13 13.03.2008
212.93.97.132

Man liekas, ka tas 'čau' tomēr varētu būt diezgan liels. Iespējams, tas varētu būt saistīts ar jugu nomaiņu. Citādā ziņā - jā, Tev taisnība, ka viena grupa var kalpot par katalizatoru un vilkt līdzi pārējos, taču tad ir jābūt kaut kādām skaitliski samērojamām proporcijām. Savukārt, Kali jugas nogalē šī proporcija ir tāda, kāda tā ir - visi nupat nesekmīgie ir metušies pakaļ iespējai kārtot eksāmenus :)))))))

Par mūžzaļajiem ozoliem, nu nez... Dabā tomēr ir zināmi ritmi. Zinu, ka tautieši Amerikā bija mēģinājuši ieaudzēt Latvijas bērzus, bet nekas nesanāca - maigo ziemu dēļ tie nenovilka vairāk par pāris gadiem (he, he, he - ar 'tie' domāti bērzi, tautiešiem, kā zināms, sekmējās labāk:)))) ).

Protams, lēnu pārmaiņu gadījumā augu un dzīvnieku valsts spēj pielāgoties, taču tas, kas notiek tagad, neietilpst lēnu pārmaiņu kategorijā.

Tajā pašā laikā - viss jau var būt, jo Esamības enerģiju kvalitātes maiņa var mainīt Esamībā esošo (he, he - 'būtošo') organismu kvalitātes. Ozols, atšķirībā no mūsdienu cilvēku vairākuma, ir vienmēr Esamībā 'būtošs'. Un tad jau var notikt visādi brīnumi. Taču, ja mēs runājam par šādām Esamības enerģiju izmaiņām, cilvēku gadījumā ļoti aktuāls ir jautājums par jau minēto 'caurlaidi'. :))))))))))

 Modris, Ģirtam,  20:14:29 13.03.2008
80.233.142.78

Starp citu, es lasīju, ka kādreiz Baltijā (pirms kādiem 6-8 tūkstošiem gadu) ir bijis tik silts, ka ozoli bijuši mūžzaļi, tas ir, tie ziemā nav zaudējuši lapas. Starp citu, ar katru laikmetu nomaiņu mainās arī visa apkārtējā vide - klimats, augu un dzīvnieku valsts, utt.

 Modris, Ģirtam,  20:11:46 13.03.2008
80.233.142.78

Jā, par nepastāvības pastāvīgumu - tie ir zelta vārdi, īsta patiesība!
Par to Tavu 'čau' es gan neesmu tik pārliecināts. Kad kāda grupa sasniedz augstāku stāvokli evolūcijā, tas gan nenozīmē, ka visiem pārējiem ir 'čau'. Tas nozīmē tikai to, ka šī grupa ir attīstības priekšgalā un izstaro savu ietekmi uz pārējiem, tā atvieglojot un paātrinot to attīstību, tas arī viss, un nekāds 'čau'.

 Girts Līgai,  19:36:54 13.03.2008
212.93.97.131

Jā, pavisam aizmirsu!
Ir vēl viena lieta uz pasaules, kas ir stabila un pastāvīga. Tā ir nepastāvība!
:))))))))))))))

 Girts Modrim,  19:34:31 13.03.2008
212.93.97.131

(c): ''Nu un tad', he, he, he... Kam tad ir domāta attīstība, ja ne pašiem cilvēkiem, ja ne viņu dēļ?'

Protams, ka pašiem cilvēkiem, pašu cilvēku dēļ!
Taču, ja caurlaide pārejai cauri pārmaiņām ir noteikts apziņas stāvoklis un tas netiek sasniegts, tad - čau! - līdz nākošai inkarnācijai attiecīgā vietā un laikā ar atbilstošām attīstības iespējām.

Cik liela uz šīs caurlaides būs 'personības fotogrāfija' un, attiecīgi, kādi būs uz personībām balstītie kopveidojumi vēlāk - par to gan neņemos spriest (tas attiecībā uz egregoriem un brukšanu). :)))))))))

 Modris, Wu,  19:08:33 13.03.2008
80.233.142.78

'Visi egregori šķīst un drūp.' Tā nu gan nav, Wu! Egregors ir kādas grupas personība, nu, piemēram, latviešu tautas egregors jeb kāvs. Tas ir kļuvis mazāk stabils, kā jau jebkurās pārmaiņās, taču to nevar uzskatīt par 'šķīšanu un drupšanu', jo tas tikai piemērojas kopējai pastāvēšanai ar citu grupu kāviem vienā lielākā kopībā. Ar vienu vārdu sakot, pārmaiņas jau vēl nav sabrukums.

 Modris, Ģirtam,  18:56:42 13.03.2008
80.233.142.78

'Nu un tad', he, he, he... Kam tad ir domāta attīstība, ja ne pašiem cilvēkiem, ja ne viņu dēļ?

 Modris, Ģirtam,  18:54:42 13.03.2008
80.233.142.78

Globālā sasilšana, kā liekas, tomēr palielina lauksaimniecībā izmantojamās platības - ja skatāmies globāli. Tas, ka man patīk siltās ziemas - he, he, he, tas ir personīgas izjūtas jautājums.
Es vienkārši lasīju SI par to, ka planetārie garīgie spēki ir pievirzījuši Zemi tuvāk Saulei, un tieši ar manis minēto nolūku (man ir grūti interpretēt šo faktu: vai domāta ir gluži fiziska pievirzīšana tuvāk vai kaut kāda ezoteriska, bet katrā gadījumā Zeme tagad saņem vairāk siltuma no Saules nekā agrāk, un arī tas ir Zemes sasilšanas iemesls).

 Girts Modrim,  18:33:57 13.03.2008
212.93.97.132

Attiecībā uz Tavu pirmajiem diviem komentāriem - jā, Tevis sniegtie formulējumi ir precīzāki un tā tas patiešām ir. Tiesa, šo rakstot man nebija mērķis iedziļināties detaļās, bet pateikt to, ko Wu 15:39 uzķēra.

Tavu trešo komentāru man grūti komentēt :))))))
Tas, ko šad tad uzrakstu, ir balstīts vai nu manis paša tiešā pieredzē vai šīs pieredzes ekstrapolācijā kaut kādā samērojamā apgabalā (kurš, protams, nosakās visai subjektīvi). Ekstrapolācija var būt kļūdaina. Tomēr kaut kāds pieredzes moments tur ir klātesošs.

Attiecībā uz Hierarhijas zinībām par attīstības procesiem (acīmredzot, Tu savus secinājumus izdari no turienes?) - man nav šādas pieredzes, jo neesmu Hierarhijā. Līdz ar to nevaru ne piekrist, ne apgāzt domu par ģimeni, tautu, ANO. Es to nezinu.

Globālā sasilšana kā līdzeklis papildus pārtikas iegūšanai - man tas liekas nepareizi. Ja runā par mūsu platuma grādiem - ziemu un sniega neesamība nekādi nepalielina ražas, tieši otrādi. Varbūt ir platuma grādi, kur tas dod efektu? Nu, neizskatās. Vai vari nosaukt, kur? Drīzāk globālā sasilšana draud ar ledāju kušanu polos un attiecīgajiem plūdu draudiem. Par to arī bija stāsts.

Jā, es apjaušu, cik daudz cilvēku nav sasnieguši stāvokli, par kuru Tu runā! Nu, un? 'Tā augstākā ideja, tā nepazīst cilvēka žēluma!'

 Modris, Ģirtam,  18:31:33 13.03.2008
80.233.142.78

Taču par nepieķeršanos, kas ir Tava raksta īstais saturs - viss ir labi un pareizi. Kas ir pieķerušies, tiem visas pārmaiņas ir šausmas un ciešanas, bet tam, kas nav pieķēries, - nu vienkārši 'ekstāze', jo kas gan uzjautrina vairāk kā pārmaiņas un šo pārmaiņu ķerto emocionālās reakcijas?

 Modris, Ģirtam,  18:04:05 13.03.2008
80.233.142.78

Jā, es tev gribu iebilst vēl vairāk.
1. 'situācija pasaulē ir kļuvusi tik nestabila un neprognozējama, kā vēl nekad.' Nav tiesa, Maitreja nākotni prognozē gluži labi. Nestabila? Jā, bet kad gan tā ir bijusi stabila? Pārmaiņas notiek un notiks, ar to jau dzīvība atšķiras no sastinguma un stagnācijas. Zemes sasilšana? Jā, personīgi man tā patīk gluži labi, tās garās ziemas bija neciešamas. Viens no sasilšanas iemesliem ir cilvēku rīcība, bet ir arī vēl kāds cits cēlonis, un tā nodoms bija paplašināt cilvēku iespējas iegūt nepieciešamo pārtiku pieaugušā iedzīvotāju skaita dēļ, lai nevienam nebūtu jācieš no bada (ja vien cilvēki šos jaunpienākušos resursus taisnīgi sadalītu).
2. 'notiks (jau notiek!!!) mazā „es esmu” likvidēšanas process'. Mazais 'es esmu' taču ir personība, vai ne? Tu apjaut, cik daudz cilvēku vēl nav sasnieguši šo stāvokli? Mēs jau runājām par atšķirību starp personību (jeb 'es esmu') un ego, ka tie nav gluži viens un tas pats. Uzbrukums ego dominēšanai ir sācies, tas tiesa (un jau labi sen), bet personība ir jāsaglabā, tāpat kā daudz kas cits, piemēram, ģimene, tauta, ANO utt.

 Modris, Ģirtam,  17:36:11 13.03.2008
80.233.142.78

Jā, un visam Tevis teiktajam ir tikai relatīvs sakars ar Kristus otro atnākšanu. Kas piedzimst sirdī (Es esmu Tas), nav Jēzus, bet gan Kristus princips, bet gan dvēseles sevis apzināšanās.

 Modris, Ģirtam,  17:33:10 13.03.2008
80.233.142.78

Man - kā vienmēr - gribas precizēt Tevis teikto (sīkumos, protams):
1. Es esmu = personība (~ego).
2. Es esmu Tas = dvēsele (Ego).
3. Es esmu Tas, Kas es esmu = gars (monāde).

'Cilvēka dzīvju mērķis ir saplūst ar Dieva Dēlu sevī' -
to es izteiktu citādi, jo kas tad saplūst ar to Dieva Dēlu? APZIŅA ir tā, kas apzinās pati sevi, no fiziskās, astralās un mentālās apziņas paceļoties līdz sevij pašai un tad atgriežoties savā avotā, kas ir Dieva Dēls, jo tā ir Gaisma, kas atgriežas savā avotā - Tumsā. Tās ir Saules Meitas (apziņas jeb dvēseles, jeb Gaismas) precības ar Dieva Dēlu (monādi jeb garu, jeb to Tumsu, kas ir Gaismas avots).

 Wu, Mataks 17:32:30 13.03.2008
80.90.9.50

Tas arī :))))) Šādā nozīmē arī :)))

Bet es biju domājis citā nozīmē 'neviens neizies dzīvs no dzimšanu-miršanu cikla-teātra...'. Bet tajā pašā laikā - tikai kļūstot dzīvam, var no šī teātra tikt laukā. Tikai tā vairs nav tā dzīve, kuru vairums uzskata par dzīvi, bet cita :))))))

 Mataks,  17:09:38 13.03.2008
212.70.169.4

>Neviens dzīvs no teātra ārā neizies :))))))

nu ja, > Prognozējams ir tas, ka fiziskais ķermenis reiz mirs :)))))))))

 Wu, Ģirts 15:39:36 13.03.2008
80.90.9.50

> (jau notiek!!!) mazā „es esmu” likvidēšanas process

Jā, jau notiek pilnā sparā un paātrinās. Pie tam, tas notiek tādā veidā, kā visaptverošās frekvences paātrinās un nekas 'ciets' pasaulē vairs nevar palikt, atlikušās saliņas drūp arvien ātrāk. Visi egregori šķīst un drūp. Un tiem, kuri balstās tikai kādos egregoros, bet nevis pret ko pamatīgāku - tiem būs (jau ir) lielākas vai mazākas neērtības, līdz tie adaptēsies jaunajā vidē. Neērtības - visplašākajā diapazonā - no nelielām (tiem, kuri paši cenšas mācīties un pilnveidoties, skriet 'pa priekšu vilnim'), līdz pašām lielākajām nepatikšanām, tfpu tfpu tfpu.

Process līdzinās ledus kušanai.

Vai arī - katlā ar vārošu ūdeni nav aukstas vietas.

Neviens dzīvs no teātra ārā neizies :))))))

 Līga, Ģirtam,  14:19:35 13.03.2008
81.198.170.110

Ak, tad tomēr atradi arī ko prognozējamu! :)))
Par to ļaušanos neprognozējamībai gan piekrītu, man arī tā patīk dzīvot, vēl tikko ar vienu cilvēku e-pastā par to runājām.

 Girts Līgai,  13:57:03 13.03.2008
80.232.155.227

Ir, ir!
Prognozējams ir tas, ka fiziskais ķermenis reiz mirs :)))))))))

Bet, ja nopietni, vēl pirms gadiem padsmit, nerunājot vēl par senāku pagātni, kopējie ārējie faktori pasaulē tomēr bija stabilāki. Vismaz varēja prognozēt, ka ja Latvijā ir ziema, tad būs sniegs.

Taču tur jau ir tas kaifs - ļauties nenoteiktībai un neprognozējamībai, ļauties šim nenosakāmajam formu plūdumam, apzinoties, ka tev nekas šai pasaulē nepieder un ka viss nāk un iet. Šī ļaušanās ir ekstāziska. Un, otrādi, cik lielas ciešanas sagādā pretošanās šai plūsmai, cīņa ar to - paraugies apkārt, kā cieš tie, kas to nav sapratuši.

 Līga,  13:05:14 13.03.2008
81.198.170.110

Vai vispār ir kas stabils un prognozējams? Gan agrāk, gan tagad?