Kā reizēm iziet pie lāstu noņēmējiem

Lāsta vārds parastam mirstīgajam, kam nav īsti sajēgas par to, kas ir dziedniecība un ezotērika, uzdzen drebuli. Un virkne personu, kuras sakās nodarbojamies ar dziedināšanu, to visai veiksmīgi izmanto, lai iedzīvotos. Ir gadījumi, kad «lāsta spēku» paretam izmantojušas personas, kas iesaistījušās organizētajā dziedniecībā, pat sertifikātu saņēmušas: braukā viena tāda savā nodabā pa miestiem un mazpilsētām un vāc ražu no lētticīgajiem.

Zemgus Zaharāna zīmējumsLāsta vārds parastam mirstīgajam, kam nav īsti sajēgas par to, kas ir dziedniecība un ezotērika, uzdzen drebuli. Un virkne personu, kuras sakās nodarbojamies ar dziedināšanu, to visai veiksmīgi izmanto, lai iedzīvotos. Ir gadījumi, kad «lāsta spēku» paretam izmantojušas personas, kas iesaistījušās organizētajā dziedniecībā, pat sertifikātu saņēmušas: braukā viena tāda savā nodabā pa miestiem un mazpilsētām un vāc ražu no lētticīgajiem. Visbiežāk tas ir pieclatnieks «par vienu lāstu», un tādu klientam parasti mēdz būt vismaz trīs, reizēm četri pieci, un vēl pa pārītim viņam tuvām personām. Tādā veidā kāda «viesdziedniece» no Rīgas savulaik Tukumā (un ne tikai tur) iemanījās nopelnīt 70 – 80 latus no cilvēka…

Pamatvilcienos starp zinātni un parazinātni (īstu, bet ne tādu, ko uzdod par īstu) nav pretrunu: agrāk vai vēlāk tiek atrasti kopēji saskares punkti. Tā ir arī lāstu gadījumā – eksistē japāņu ārstu izstrādāta aparatūra, ar kuru var noteikt stāvokli, ko dziedniecībā mēdz dēvēt par lāstu. (Rīgā ar to strādā Skaidrīte Aleksejeva dziedniecības centrā «Akvilona») Taču datordiagnostika rāda, ka tā saucamie lāsti ir ārkārtīgi reta parādība – viens no vairākiem tūkstošiem apsekoto. Ja pēc palīdzības griežas slimi cilvēki, bet veselie netiek pārbaudīti, tad varam rēķināt, ka tajā pašā Tukumā no lāsta varētu ciest viens, augstākais divi cilvēki…

Tomēr daudziem lāsts «ir izdevīgs» – jo, lūk, visās nelaimēs, kas ar mani notiek ir vainīgs kāds cits, nevis es pats… Tā vieglāk dzīvot. Šādiem cilvēkiem, pirms viņi dodas «tikt vaļā no lāstiem», ieteiktu izlasīt, kā šovasar izgāja kādam lētticīgam rīdziniekam.

***

Vienā no Rīgas priekšpilsētām dzīvo apsviedīga sieva, vārdā ne īsti Faņa, ne Maņa – jo reizēm vārdu ir ērtāk nomainīt paša drošības labad. Viņa sakās atbrīvojam cilvēkus no sliktām enerģijām, no miesas, dvēseles un gara kaitēm, no dažādiem enerģētiskiem kaitējumiem, tostarp arī no lāstiem. Nekādas īpašas reklāmas viņai nav, taču sirdzēji sievas durvju rokturi kaut kā atrod.

Tā ieradās arī viens vīrs – sauksim viņu par Andri, kam bija visai slikti ar veselību.

Pirmajā piegājienā tante nekādi nevar saskatīt, kas par vainu – migla visapkārt esot. Ja uzlikšot pieclatu gabalu, varbūt tapšot skaidrāks – tur virsū tāds spēcīgs, skaists koks esot. Ar vienu tomēr par maz – otra vēl vajagot. Nu jau kaut kas tā kā redzamāks kļūstot, lai nežēlojot vēl ozola spēka viņai. Pēc ceturtā pieclatnieka acis top redzīgas – šausmīgs lāsts! Lai no tā vaļā tiktu, vajagot trīs dzīvas vistas pie viņas atnest, tad mēģināšot palīdzēt.

Kur uz pilsētas akmeņiem tādu mantu rausi? Taču vajadzība spiež: ar veselību labāk nepaliek, un pēc kāda laika Andris sadabū ar trīs dzīvas visas. Sievišķis nogulda viņu uz grīdas ar acīm ciet, divas vistas palaiž sapītas kaktā, bet vienu tikām staipa pa rokām, kamēr putns beigts gan (nav jau grūti apgriezt sprandu, ja ir iemaņas šajās lietās). Re, vista esot sliktumu uz sevi uzņēmusi… Labāk būšot, bet gluži viss kārtībā vēl neesot, lai pilnībā tiktu vaļā, jānākot pie viņas ar 300 latiem…

Vīram labāk nepaliek. Viņš domā, domā, līdz sameklē 300 latu un atnāk trešo reizi. Sieva šķietas godīga – uzreiz naudu neņem, bet parāda savus 300 latus: ja Dievs viņas ziedojumu pieņemšot, tad Andrim būšot no naudas jāšķiras, citādi ni un ni. Viņa sāk manipulēt ar naudu un citādiem papīriem, satin tos rullītī, grābstās gar svecēm, kas sadegtas bez jēgas daudz, līdz kaut kādi papīri arī aizdegas. Nu redz, Dievs ziedojumu pieņēmis, lai vīrs tagad atdot 300 latus viņas sadegušās naudiņas vietā un staigājot vesels!

Paiet laiks, bet Andrim nekas ar veselību nemainās. Kā bija slikti, tā ir. Zvana viņš atkal. Atbild, ka nepareizi zvanot, te tāda nedzīvojot. Aiziet uz to māju – tur cita sieviete sāk saukt viņu par zagli un draud ar policiju, ka viņš viņai uzmācoties… Tā nu vīrs bez naudas un bez veselības palicis.

***

Ja pašam tā nav gadījies, viegli pateikt – lētticīgs muļķis. Taču minētā veida darboņi māk otru tā novārdot, ka upuris staigā kā bez sajēgas un mājinieku prātīgos vārdus nemaz nespēj sadzirdēt.

Irisa OŠIŅA, Dziedinātājs.lv

24.11.2004

Komentāri:

 Dions, . 18:57:25 28.12.2006 
Ehhh, neviens norm. lāstu noņēmējs neprasa naudu, jo kipa tas kaitē vinja garīgajām spējām, bet ja pieņem tad tikai pēc procedūras, un visp. tads kruts dziednieks jau redz vai var uzticeeties ar pecapmaksu vai nevar. Visp tagad laikam nav neviena lastu nonemeja visi tikai sarlotani ar veiksmi... >:(

 Juta, personals5@inbox.lv 17:58:18 28.08.2006 
Nevajag jau nemaz tik tālu meklēt kā to tanti Faņu vai Maņu. Bija man sastapšanās ar Akvilona centra 'dziednieci-gaišreģi' Allu Vostrikovu kurai pat ir Dziednieku savienības sertifikāts, nu bet bez sirdsapziņas pārmetumiem pateikšu, ja ir šarlatāne tad nu šī i9r ar Lielo burtu

 Gjeenijs,  22:32:13 07.07.2005 
HMMMM...
vis ir ljoti vnk -----domājat līdz!!!


ps.galvenais nesteidzieties!!!!

 Lv,  18:28:45 20.01.2005 
visi te runaa par laastu nonjemshanu, bet kaads nezin kaa taadu var uzlikt? ja zinat, tad atrakstat---> Coney@banda.lv
ja var izveeleeties, tad, luudzu, visljaunaako kaads vien ir pieejams!!

aa, un tas dzeks nav apsveeris iespeeju aiziet pi ģimenes aarsta? muljkjis

 Ateena,  16:34:22 20.01.2005 
Nu-ko var zināt! Tādām lietām tiešām ticu

 jons, Līga 16:41:10 18.01.2005 
no kaa nonjema, no sveceem? :DDD

 Līga,  23:15:26 30.12.2004 
Jā par lāstiem, vispār ļoti interesants gadījums, pati biju lieciniece, mans tēvs ir diezgan spēcīgs gaišreģis, ar to naudu nepelna, iztikai nosaka āderes, akas vietas, pirts vietas, utt. un šad tad paziņām lai paceltu tonusu 'izlīdzina lauku', tā sēžam kompānija un viens no mūsu ciemiņiem sāk žēloties par sliktu pašsajūtu, no palūdzu tētim lai uzfrišina, tā cilvēku 8 sabiedrībā uz galda dega sveces un pēkšni visas nodzisa mēs smēdamies ka pie mums spokojās, mēģinājām tās aizdegt, neizdevās , arī pie gāzes plītas liesmas - nē, sveces kļuva pilnīgi nedegošas. Izrādās tētis netīšām bija noņēmis lāstu. ( un pilnīgi neprofesionāli )

 freze, MiB,  16:41:37 29.11.2004 
Te nu mēs atgriežamies pie mana pirmā komenta. Noniecinot lāstus un pasniedzot informāciju par tiem, anekdotes līmenī - nezināšana tikai vairojas un līdz ar to arī bailes.
Cik noprotu, tad ievietojot šo muļķigā gadījuma aprakstu bija cerēts sasniegt pavisam citu mērķi.

 MiB, freeze 21:31:16 28.11.2004 
un nezināšana izraisa bailes...

 MiB, freeze 21:30:45 28.11.2004 
bailes izraisa nezināšana, un bailes arī pastiprina jebkuru pret cilvēku vērstu darbību. arī terorisms barojas tieši no bailēm.

 David, laurix@e-no.lv 21:19:11 25.11.2004 
Pirms kāds paziņo, ka tev ir lāsts, pajautā no kā un par ko ! :) Kas īsti ir lāsts? Tas, ka tev neveicas, piemeklē slimības utt.? Tātad, cilvēka dzīve nav atkarīga no viņa paša, bet no kaut kāda lāstu uzlicēja žēlastības? Muļķības :) Katrs mēs pats radām savu realitāti un tie, kas ir par to pārliecināti, nemeklē vainas lāstos - citos. Ja nu tiešām otrs tevi ietekmē, tad tikai tādā mērā, kā to pieļauj augstākie spēki un tikai tādēļ, ka pats ļaujies, ka pats nestāvi uz kājām, pats nedomā, pašam pamati smiltīs rakti.

 freze, MiB,  21:03:59 25.11.2004 
Vai nebūtu precīzāk teikt, ka šīs lietas cilvēkiem izraisa bailes un bailes arī visu to pastiprina?

 freze, MiB,  21:02:03 25.11.2004 
Jā, jā un ejot tālāk pa Jūsu domu gājienu, terorisms arī pastāv tikai tāpēc, ka tas balstās uz bailēm.:)

 MiB, freze 10:22:14 25.11.2004 
diemzel pastav gan, neviens jau nenoliedz....
bet ir tikai viens faktors, uz ka tie balstaaas - <b>BAILES

 freze, www@sos.lv 01:44:30 25.11.2004 
Kāpēc tik tendencioz raksts, šeit var tikai saprast, ka Andris aizgājis pei psihiski slimas tantiņas. Tikai jājautā, vai pašam Andrim ar prātiņi ir viss kārtībā???
Šis raksts nedaudz noniecina lietas būtību :
LĀSTI TOMĒR PASTĀV!!!
To noliegt ir tas pats kā noliegt labā un ļaunā eksistenci uz mūsu pasaulītes.

 Inta,  15:36:01 24.11.2004 
Labs raksts! Vai portāla veidotāji varētu nointervēt Skaidrītes kundzi?

 Feja,  11:55:30 24.11.2004 
Andrīša lāsts-bērnība kritis un galvu sadauzījis! Cerams ka tagad to traumu ir izārstējis. Pateicoties tādiem tantukiem Latvijas tauta ātri vien atžirgtu, katrs izmestu pa ~500$ un paliktu žirgti un ņipri!

 Lohotrons,  11:31:50 24.11.2004 
:D:D:D

 UNdīne,  11:25:47 24.11.2004 
par ko liecina god. ieliceeja centiiba??.....