” … kad skolnieks ir gatavs, ierodas Skolotājs! …”

 Skolnieks un Skolotājs – mūsu Visumā viss ir pakārtots šim mistiskajam pārim. Ne vairāk un ne mazāk! Tas, kurš mācās un Tas, Kurš Māca. Neviena dzīvā būtne nevar no šī likuma izvairīties… Ja kāds saka, ka viņš dzīvo tikai pats sev un visi pārējie viņam neko nenozīmē, ka viņš var bez citiem iztikt, viņš maldās.

 Skolnieks un Skolotājs – mūsu Visumā viss ir pakārtots šim mistiskajam pārim. Ne vairāk un ne mazāk! Tas, kurš mācās un Tas, Kurš Māca. Neviena dzīvā būtne nevar no šī likuma izvairīties… Ja kāds saka, ka viņš dzīvo tikai pats sev un visi pārējie viņam neko nenozīmē, ka viņš var bez citiem iztikt, viņš maldās. Zemes pievilkšanas spēks iedarbojas uz mums, gribam mēs to vai nē un tas iedarbosies uz mums neatkarīgi no tā, cik pārliecinoši mēs centīsimies citiem iegalvot, ka gravitācija neeksistē. Šai dzīvē mēs esam pieraduši mācīties no vecākiem, no citiem cilvēkiem, kurus uzskatām par tā vērtiem, lai pārņemtu viņu pieredzi. Taču pienāk brīdis, kad sirds jūt – vai tiešām mūsu dzīve sastāv tikai no tā, lai mēs piedzimtu, radītu bērnus un mirtu!? Kam gan vajadzīgs šis bezjēdzīgais karuselis? Kad šo jautājumu cilvēks ir uzdevis pats – brīvprātīgi un nepiespiesti, viņa dzīve pēkšņi pārvēršas! Viss ikdienišķais pēkšņi iegūst dziļāku jēgu, krāsas kļūst spilgtākas, garšas – izteiktākas, smaržas – pasakainākas!


    Tas nozīmē, ka mūsos ir kaut kas mainījies – mūsu dzīvē ir ienācis Skolotājs. Skolotājs, ar kuru mēs esam saistīti simtiem dzīvju garumā, kas mums ir garā tuvāks nekā miesīgie vecāki vai radi! Var gadīties, kas mēs savu dzīvi nodzīvosim un ne reizes neizdzirdēsim viņa balsi, taču visu laiku jutīsim Viņa klātbūtni ik situācijā – kad pašā smagākajā brīdī labākais draugs pagriež muguru, kad kāds mūs bez iemesla apvaino… Tas nozīmē, ka mēs esam izauguši no “bērna” vecuma un esam spējīgi uztvert kaut ko vairāk,- ne tikai neapzinātus likteņa triecienus, kas mūs bieži vien nostāda uz pašnāvības robežas. Kolīdz mēs apzināti uzdodam sev jautājumu: “Kāpēc es esmu?”, viss, kas mums ir apkārt, kļūst par savdabīgiem apzinātas apmācības līdzekļiem – gluži, kā kādreiz skaitāmie kociņi, jo tieši pierastajā situācijā mēs varam mācīties un saprast dzīves jēgu vislabāk! Ir muļķīgi braukt uz Tibetu un Himalajiem tikai tāpēc, ka gribam gūt garīgu apskaidrību! Karma mums ir lēmusi dzimt šajā zemē un šajā tautā un mums ir savs pienākums jāveic līdz galam – proti, jāgūst visa iespējamā garīgā pieredze no šī iemiesojuma! Ja būs lemts, dzīve mūs pati aizvedīs kalnos, pretējā gadījumā mūsu rīcība izskatās nevis pēc garīgiem meklējumiem, bet gan pēc bēgšanas no grūtībām! Uzdodiet sev jautājumu: kas man ir labāk – palikt šeit – šajā dzīvē un paveikt ceļu vienā dzīvē, bet ar lielām grūtībām vai arī doties kalnos un šo pašu ceļu veikt vairākās dzīvēs! Skriet uz Tibetu, Nepālu un Indiju meklēt garīgo skolotāju ir kļuvis par modes lietu, taču atcerēsimies vienu – Skolotājam neeksistē ne tautības, ne robežu, ne planētu, ne Visumu! Kad būsim gatavi mēs satiksimies – tāds ir Likums!!! Garīgais skolotājs visu laiku ir mums blakus – kas zin, varbūt, ka tas ir tas sačākstējušais vīrs, kas meklē iztiku atkritumu urnā. Varbūt ar šo uzvedību viņš tikai mūs pārbauda, vai esam gatavi saprast, ka ne jau “tas, ko uzņemam sevī mūs apgāna, bet gan tas, kas nāk no mums ārā”!


http://www.agni-joga.lv/


17.06.2005

Komentāri:

 es,  19:17:04 10.09.2005 
...dziivo dziivee dziivu dziivi,dziivzm dziivee dziiva dziive.....

 Inta, indra@maksinets.lv 13:29:33 26.07.2005 
Vai tad tiešām citi 'Pseudo-skolotāji'to neredz un nezin, ka uzbāžas vēl ar savējo gribu kādam tik par Skolotāju būt arī?
:))?

 Mareks, 8w8@inbox.lv 13:13:33 06.07.2005 
Vel kas:
„Zināšanas zaudē savu vērtību, ja tu tajās nedalies ar citiem.”

 Mareks, 8w8@inbox.lv 13:10:09 06.07.2005 
„Lai uzzinātu ko jaunu dažkārt ir jāizliekas par muļķi, lai par tādu nekļūtu.”
„Zināšanām ir liels spēks, tikai pielietu šo spēku pareizi, citādi tas tevi iznīcinās.”
„Pirms meklē tālumā, pārliecinies vai tas ko tu meklē nav tev blakus.”
„Ticība var veikt brīnumus, ja tik tā nāk no sirds un ja tu tai tici.”
„Dzīve ir kā skola, kas sākas no dzimšanas brīža un kas šai saulē beidzas ar nāvi.”
„Interesanti ir sarunāties ar cilvēku, no kā var mācīties un kuru var pamācīt.”

 Mareks, 8w8@inbox.lv 13:00:01 06.07.2005 
guga, cik tu strauji un pat pārspīlēti runāji sākumā (tavā pirmajā rakstā), tā tavi pēdējie raksti ir daudz pārdomātāki un gudrāki.
'Gudrais nenosoda, bet palīdz viņam saprast viņa kļūdas, izskaidrojot tās.'

 Guntis Strautnieks, guntis.str@mail.ru 12:34:34 23.06.2005 
Chau.
Kajkits balts kakjits balts Melns ar rozaa kjepinjaam Mana milja meitene speeleejas ar taam :)Guntis Ligo Ligo !

 guga, RV, MB 00:53:33 19.06.2005 
Par GS
Lai tachu njemaas. Nu padzeesiet, kad paliek par bliivu:)))... Vinjam shobriid liekas, ka tikai shii maaciiba ir glaabjosha. Pie tam vinjsh domaa, ka ja vinjsh nokavees, tad nu neviens netiks izglaabts. Bet gariigo maaciibu ir simtiem un daudzas uzskata sevi par vieniigajaam patiesajaam vai vispatiesaakajaam, tachu cilveeks nekad nenostaasies uz celja, kam nav saistiibas ar vinju, un nekaada reklaama tur nevar paliidzeet.

 guga, MB 00:38:40 19.06.2005 
Vidusmeera rietumnieks droshie vien tochna vairaak nevar, bet, kad kaadu laiku ir pastraadaats taa pa pusstundai, tad jau var - nav tik traki. Arii 'tiirajaas' Rietumu tradiicijaas - taadaas kaa Rietumu un Austrumu katolicisms ir daudzi muuki un pat pavirziiti laji, kuri speej pavadiit meditaacijaa daudzas stundas dienaa. Taapat shodien jau ir gana daudz Rietumu izcelsmes cilveeku, kuri ir pienjeemushi Austrumu tradiiciju gariigaas prakses un taalu aizgaajushi shajos celjos.
Bez tam jaasaprot, ka meditaacija ir tikai liidzeklis - maaciibu liidzeklis lai saprastu drusku vairaak kaut ko saprastu. Ja praata raamums var tikt sasniegts un notureets nepaartraukti, var teikt, ka cilveeks visu laiku atrodas meditaacijaa - 24 stundas diennaktii, tajaa pashaa laikaa aktiivi darbojoties un veicot savus ikdienas pienaakumus kaa parasti. Tad jau laikam vairs nav nepiecieshami nekaadi speciaali aareeji vingrinaajumi, bet no otras puses maaciibu process jau laikam nekad nebeidzas - literatuuraa ir aprakstiiti neskaitaami un visai sarezhgjiiti mentaali vingrinaajumi, kur tas, ko jogi sauc par samadhi, bet latiinju kristiigaa tradiicija par intelectus - resp. pilniigi raams, integreets un kontroleets praats, ir tikai izejas punkts.

 RV, MB 23:49:22 18.06.2005 
Apjautajies GS personigi un ko paarejie saka....bet shitos linkus(ne pa temu) met laukaa bez zelastibas...

 Girts, Gunti,  15:36:37 18.06.2005 
Kā SJ definē jēdzienu 'apsēstība'?

 MB, RV 15:30:55 18.06.2005 
varbut tomer banojam?

 RV, Gunti 14:44:36 18.06.2005 
Luudzu beidziet te taisit reklaamu!!!!

 Guntis Strautnieks, guntis.str@mail.ru 14:08:54 18.06.2005 
Shri Mataji Nirmala Devi ir spejiga ari caur Internetu Jums iedot Pashrealizaciju. Jums tikai janoskaita lugshana.
http://www.holyspirit.ru

 Guntis Strautnieks, guntis.str@mail.ru 14:04:54 18.06.2005 
Esmu pie tautas ljoti pat tuvu :) Jo eju uz darbu katru dienu no Juglas uz centru ar kaajaam, skaitot lugshanas.

 Guntis Strautnieks, guntis.str@mail.ru 14:02:40 18.06.2005 
Vai blondine nav cienijaamaa Ramona no Holandes ?
Man daudz ko devusi ir Sahadza-Joga kuraa darbojas Svetais Gars - kas ir Milestibas Energija un visu greku Piedoshana, jaunas dzives iesakums.

 Skats no malas jeb blondiines ja, Strautnieka k-gs? 13:41:29 18.06.2005 
Gunti, Jus labaak pastastiet par seviim, ko Jums ir devusi jogas nodarbiibas, par VVF ir skaidrs jo vairak ''rozhkrustojaas un jogojaas' ,jo talaak no tautas un tuvaak vardarbiibai(Iraka)......
Blondiine

 Guntis Strautnieks, guntis.str@mail.ru 10:42:48 18.06.2005 
Sahadza-Joga cilveks pats kljust par Savu Garigo Skolotaju - jo Kundalini energija pec Pashrealizacijas atmodina Guru principu - par kuru atbild Dieviba Shri Adi Guru Dattatreja.
Tas ir Voids, vedera dobums, ko veido tresha chakra rotejot ap otro chakru. Shaja vieta Kundalini energijai pa centralo kanalu ir parravums - to Patiesibas Mekletajiem sendienas bija praktiski neiespejami skersot - tas ir kaa Bibeles tuksnesis, pa kuru tika vadata izraela tauta pec izieshanas no savas verdzibas - simboliski.
Mums nevajag maksat visadiem blezhiem, pirkt dargas gramatas. Kundalini energija atmodina otro chakru - kreiso tas pusi - kuras Dieviba Shri Nirmala Vidja dod piekljuvi Tirajam Zinashanam no Dieva - kuras nav cilveku izkropljotas.
Otra chakra ari atbild par radosho potencialu - pec Pashrealizacijas daudzos cilvekos atmostas dazhadi talanti - Sahadza-Jogaa ir vairaki slaveni muzikji, makslinieki, radoshi cilveki.

 RV, Aivars 08:58:11 18.06.2005 
Man ari ir dazhreiz nacies pabuut vienam kalnos, bet tad ne lidz meditaacijai ir bijis..

 Aivars,  02:25:29 18.06.2005 
Ir gadījies Norvēģijas kapnos pabūt dienu vienam.Sarakstīju 2 dziesmas.Toreiz vairāk biju garīgā pārdzīvojuma rezultātā.Sanāca tā.Un vispār meditācija ir stiepts jēdziens.

 mb,  00:35:44 18.06.2005 
diez vai vidusmera rietumu cilvekam ir maz iespejams nedelju no vietas meditacijaa sligt neizkapjot;-) divreiz diena pa pusstundai varetu but maksimums ko rietumnieks varetu no sevis izspiest... var jau but es pec savas merauklas meeru bet tads nu man priekshtats par to ir....

 guga, RV 00:30:03 18.06.2005 
Es teicu 'autonomos apstaakljos':)))...

 RV, guga 22:32:50 17.06.2005 
Ehhh..:-(((...Kalnos nemaz naf tik slikti, vienkarshi pastaigaat un no malas paskatiities. Atceros Alpus , tur kempingi pie kalnu greedas seedi un 'kjiikjeree' uz vinjiem..kaifs..

 guga,  21:58:40 17.06.2005 
Ko nu tur praatuljot par aizieshanu kalnos. Lai taads meegjinaataajs aiziet kalnos vispirms iziet vienu parastu videejas gruutiibas paargaajienu kalnos autonomos apstaakljos taa uz nedeeljaam trijaam. Lai vispirms cilveekam pielec, ko vispaar noziimee dziivot autonomos apstaakljos neskartaa dabaa:)))...
Bet, ja cilveeks uz to ir fiziski un moraali speejiigs (kas gadaas visnotalj reti), kas vinjam to var liegt un nezin ko veel kritizeet.
Par meditaaciju arii - lai pameegjina vispirms da jebkuraa Eiropas vai Amerikas retriitu centraa (prieksh saakotneejaas pieredzes nav pat svariigi, kas taa ir konkreeti par tradiiciju) nomediteet nedeelju no vietas - un tad lai padomaa, vai to buus speejiigs arii ilgaaku laiku - bet, ja ir, kas cilveekam to var liegt un kas var buut tiesiigs kaut ko tur veel kritizeet:)))...