Katarses nepieciešamība

Katru dienu vienu stundu aizmirstiet pasauli. Lai tā no jums pazūd, bet jūs – no pasaules. Veiciet pagriezienu par 180 grādiem un skatieties sevī. Iesākumā jūs redzēsiet tikai mākoņus. Nedomājiet par tiem – tos ar apspiešanu paši esat radījuši. Jūs gājāt caur dusmām, alkatību, naidu un visa veida melnajiem caurumiem. Jūs tos apspiedāt un tādēļ tie ir tur. Jūsu tā saucamās reliģijas iemācīja to visu apspiest, tādēļ tas viss ir pārvērties par brūcēm.

Katru dienu vienu stundu aizmirstiet pasauli. Lai tā no jums pazūd, bet jūs – no pasaules. Veiciet pagriezienu par 180 grādiem un skatieties sevī. Iesākumā jūs redzēsiet tikai mākoņus. Nedomājiet par tiem – tos ar apspiešanu paši esat radījuši. Jūs gājāt caur dusmām, alkatību, naidu un visa veida melnajiem caurumiem. Jūs tos apspiedāt un tādēļ tie ir tur. Jūsu tā saucamās reliģijas iemācīja to visu apspiest, tādēļ tas viss ir pārvērties par brūcēm. Jūs to paslēpāt. Lūk, kādēļ iesākumā es uzstāju uz katarsi. Kamēr neiziesiet caur varenu katarsi, jums nāksies doties cauri daudziem mākoņiem. Tas var šķist ļoti apnicīgi, un jūs varat būt ļoti nepacietīgi, jūs varat pagriezties atkal pret pasauli. Un jūs teiksiet – tur nekā nav. Nav nekāda lotosa un nav nekāda aromāta, tur ir vienīgi smirdoņa un atkritumi. Jūs to zināt. Caur ko jūs ejat, kad aizverat acis un dodaties dziļāk? Jūs neejat caur tām brīnišķīgajām zemēm, par kurām runā Budas. Jūs ejat cauri ellēm un agonijām, ko esat apspieduši un kas gaida jūs. Sakrājies ir daudzu dzīvju niknums. Tur ir tāds sajaukums, ka gribas palikt ārpus tā visa. Gribas aiziet uz kino, uz klubu, satikties ar cilvēkiem un paklačoties. Gribas būt aizņemtam, līdz piekūsti un tad aizmigt. Tāds ir jūsu dzīves stils. Tādēļ, ieskatoties jūs apjūkat. Budas stāsta, ka tur ir diža svētība, aromāts, jūs ejat pa plaukstošu lotosu ziedlapām un ir aromāts, kas nepāriet. Un ziedlapiņu krāsa ir nemainīga, parādība ir nemainīga. Viņi runā par šo paradīzi, viņi runā par Dieva valstību, kas ir jūsos. Bet, kad ejiet jūs – jūs ejat vienīgi caur elli. Jūs redzat nevis Budas zemes, bet Ādolfa Hitlera koncentrācijas nometnes. Protams, ka jūs sākat domāt, ka tas viss ir nieki un labāk ir palikt ārpusē. Kādēļ šīs brūces kairināt? Tas ir pārāk sāpīgi. Un no brūcēm sākt spiesties strutas un tās ir netīras. Bet katarse palīdzēs. Ja jūs attīrāties, ja ejat caur haotiskām meditācijām, jūs izsviežat visus šos mākoņus un tumsu ārpusē. Tad prāta piepildījums atnāk vieglāk. Lūk, kādēļ iesaku vispirms haotiskās meditācijas, bet pēc tam – klusās; sākumā aktīvās, bet pēc tam – pasīvās. Jūs varat nonākt pie pasīvajām tikai tad, kad viss pretīgais ir atmests. Niknums atmests, alkatība atmesta… kārtu pa kārtai tur viss tiek glabāts. Kad esat to atmetuši, jūs ieiet varat viegli. Nav ko slēpt. Un pēkšņi – Budas zemes spožā gaisma. Un pēkšņi jūs esat pavisam citā pasaulē – Lotosa Likuma pasaulē, Dharmas pasaulē, Dao pasaulē.


champi.multiservers.com


05.05.2006

Komentāri:

 saule,   16:45:05 11.09.2006 
taa jau ir... ieskatoties sevii, negribas nemaz tur kaaju spert., gribas izlikties neko neredzam, negribas kjepaaties ar sevi, gribas mekleet vieglaakos celjus un variantus.. bet taas kluudas kuras ir pielautas, tas negatiivais nekur nepaliek, ja to ignoree un nelaiz aaraa no sevis. ja neattiiraas. parasti cilveeki izveelas 'paraust gruzus zem paklaajina', jo tas ir aatraak. nevis panemt un izmest aaraa, prom.

 Gaišais.,   11:08:32 23.05.2006 
Praktizējiet 'Es kalpoju Augstākajam'.
Visu gaišu!

 Sibilla, sibill@inbox.lv  15:22:21 17.05.2006 
Sahadž Marg sistēmā tos mēslus dēvē par samskarām. Meditācijas laikā jāsēž un jāiedomājas, kā tas viss dūmu strūkliņas veidā iet ārā pa jūsu mugurkaula augšpusi. Dikti patīkami tā sēdēt un domāt, ka ar katru mirkli tu paliec aizvien tīrāks un tīrāks- pēc tam jau sirdī var ielaist Dievu- vismaz kauns nav.

 xx,   21:04:48 07.05.2006 
varena bildite! :o
bet teksts butibaa par zemapzinjas attirishanu.......

 Alternatīvs, variants  17:55:39 05.05.2006 
http://www.noslepums.lv/atdzimsana/isakais_cels.html -- 'Tad ieejiet klusumā un audziet ilgās un mīlestībā uz Mani. Un Es jums saku, ja jūs to darīsiet tikai īsu brīdi, jūs redzēsiet zibeņus un dzirdēsiet pērkonā grāvienus. Tad nebaidieties un nesatraucieties, jo pie ikviena Es nāku vispirms kā Tiesnesis ar vētru, zibeņiem un pērkonu un tikai pēc tam — ar maigu un svētu Tēva dvesmu.'