Latvijā krīzes vēl nav

Nekas neliecina, ka valstī būtu krīze, jo ārkārtas situācijās cilvēki mēdz arī atbilstoši rīkoties, bet pie mums viss notiek ‘pa vecam’ – politiķi neatlaidīgi turpina dzīt valsti postā, rūpējoties par diezin kā interesēm, tikai ne par Latvijas iedzīvotājiem, mediji turpina apdullināt savējos ar apmaksātu drazu, bet nerosina izprast, analizēt, domāt, rīkoties, bet ‘parastie iedzīvotāji’ turpina snaust. Tie, kuri izmantojuši iespējas piesūkties, sūc, kamēr vien var – līdz pēdējam…

Nekas neliecina, ka valstī būtu krīze, jo ārkārtas situācijās cilvēki mēdz arī atbilstoši rīkoties, bet pie mums viss notiek ‘pa vecam’ – politiķi neatlaidīgi turpina dzīt valsti postā, rūpējoties par diezin kā interesēm, tikai ne par Latvijas iedzīvotājiem, mediji turpina apdullināt savējos ar apmaksātu drazu, bet nerosina izprast, analizēt, domāt, rīkoties, bet ‘parastie iedzīvotāji’ turpina snaust. Tie, kuri izmantojuši iespējas piesūkties, sūc, kamēr vien var – līdz pēdējam…


Ja tā turpinām, vecākiem un slimākiem cilvēkiem bezspēcībā nāksies sagaidīs nāves stundu katram savā miteklī, daļa, kas varēs – aizbrauks, pārējie, kā apmāti turpinās kulties līdz spēku izsīkumam.


Nekas neliecina, ka politiķiem būtu plāns, kā atdot parādus, un zināšanas, kā Latviju vest pretī uzplaukumam. Un man neinteresē, vai viņus šantažē, iebiedē, uzpērk vai gluži vienkārši prāts par īsu. Vai politiķi ir darījuši visu iespējamo, lai jautājumu risināšanā iesaistītu sabiedrību? Nekas neliecina, ka mediju darboņi un tie, kam vēl ir pieejami kādi līdzekļi, apzinātos situācijas nopietnību un visiem spēkiem līdzdarbotos mūsu valsts atjaunošanā, atveseļošanā, atgūšanā..


Šobrīd izskatās, ka lielākā sabiedrības daļa patiešām grib sagaidīt krīzi. Daži turpina laizīt pagātnes brūces, daži uzskata, ka visu zina un saprot, daļa gaida, kad kāds pateiks kaut ko priekšā, izdarīs, sakārtos, paveiks brīnumu… Daļa domā, ka tieši viņa problēma ir pati svarīgākā, kamēr kopīgos jautājumus nav kas risina, līdz ar to visi – katrs par sevi un visi kopā laižamies dibenā. Vai tas patiešām ir tas, ko vēlies?


Latviju turpinās iekarot un plosīt zviedri, krievi, vācieši un citi „starptautiskie partneri”, kamēr paši iedzīvotāji nezinās, kādu tad mēs vēlamies redzēt mūsu Latviju. Karš pēc 2. pasaules kara nav mitējies ne dienu – ir mainījusies un uzlabojusies taktika, līdzekļi. Vai nav pienācis laiks atzīt, ka galīgā Latvijas sakāve pēdējo gadu desmitu ilgušajā ideoloģiskajā un ekonomiskajā karā nav tālu, ja patiešām nemostamies? Vai nav pienācis laiks atzīt, ka pēdējie ~18 gadi ne tuvu nav bijuši „brīvības gadi”, bet postoši un sabiedrību dezorientējoši verdzības gadi? Kādu Jūs vēlaties nākotni? Vai vēlaties vergot svešatnē, vai saimniekot savā zemē? Kāds, Jūsuprāt, ir mūsu valsts mērķis?
 
Jūs gaidāt atbildes… Atbildes aicinu meklēt mums visiem kopā.


Vai uzskatāt, ka Latvijas pilsoņu pienākums ir glābt starptautiskos spekulantus – Latvijā darbojošās privātās bankas?


Vai uzskatāt, ka tādas institūcijas kā Starptautiskais Valūtas fonds, Pasaules Banka un Starptautiskā Tirdzniecības organizācija vienlīdz rūpējas gan par savu īpašnieku, gan Latvijas iedzīvotāju interesēm?


Vai uzskatāt, ka šodienas Eiropas Savienība, īpaši pēc Lisabonas līguma mērķtiecīgas un neatlaidīgas virzīšanas, ignorējot iedzīvotāju un tautu viedokli, vēl arvien ir tāda pati valstu savstarpējās sadarbības organizācija, kāda tā bija, kad kļuvām par ES dalībvalsti?


Vai uzskatāt, ka ir pareizi, ka ārzonās reģistrētās firmas izmanto Latvijas resursus, bet nemaksā Latvijai nodokļus?


No kādiem līdzekļiem finansēt partijas? Ko darīt, lai milzīgi finanšu līdzekļi nedotu priekšrocību izmantot masu medijus, lai publiskajā telpā radītu priekšstatu par sevi, kas neatbilst patiesībai un neatspoguļo partiju patiesos mērķus?


Vai uzskatāt, ka pašreizējā vēlēšanas sistēma ir visatbilstošākā tautas vairākuma interesēm? Kā risināt daudzo „kabatas partiju” jautājumu? Kas ir jāmaina?


Kā uzlabot sabiedrības līdzdalības iespējas?


Ko darīt iedzīvotājiem gadījumā, ja valsts pārvalde konsekventi turpina īstenot pretvalstisku un pretsabiedrisku politiku?


Ko darīt, lai iedzīvotāji vēl vairāk vēlētos izprast valstī un pasaulē notiekošo, lai vienaldzīgo skaits mazinātos? Ko darīt, lai publiskajā telpā būtu pieejama vēl vērtīgāka un sabiedrībai noderīgāka informācija?


Ja šī vēsts nonāca līdz Tevīm, un Tev rūp Latvijas, sava un mūsu visu nākotne, sūti priekšlikumus, kā efektīvāk organizēt atbilžu meklēšanu uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, kā apkopot idejas, lai izstrādātu un īstenotu rīcības plānu (saziņas iespējas – www.TautasForums.lv).


Ivo Verners, http://www.tautasforums.lv/


20.08.2009

Komentāri:

 guga,   23:22:21 21.08.2009
62.85.19.217

Kamēr vidējā Latvijas iedzīvotāja domāšana nemainīsies, vienīgā iespēja pārmaiņām ir ārēja pārvalde. Jāatrod kāds 'Zviedrija karalis Gustavs', kurš ir spējīgs normāli sakārtot šo valsti no ārpuses, jo iekšēji nav redzams neviens spēks, kurš to būtu spējīgs izdarīt.

 Krīze  Gustavs,   14:54:31 21.08.2009
213.175.125.22

Runa nav par 'aparātu', tas vienmēr izdzīvos metamorfozēs( uzliks kārtīgus nodokļus par gaisa elpošanu un apkārt skatīšanaos)
Latvijā absolūti neko neražo, pakalpojumu sfēra sarūk, jo nav ,kas maksā par tiem, atalgojumus samazina, visumā ekonomika 'iet iekšā sienā'.

 Gustavs, krīze  10:45:06 21.08.2009
217.24.67.242

ja IJSD 40% darbinieku atlaiž, varbūt beidzot piespiedu kārtā valsts aparāts tiek samazināts nevis tikai kā parasti - restrukturēts? :)

 Krīze,   16:20:47 20.08.2009
213.175.125.22

Ja Latvijā nav krīze, tad kāpēc 43 tūkstoši strādājošie ir zaudējuši darbu