Medicīnas Budas retrīts

No 23. līdz 25. maijam Apšuciemā notiks Medicīnas Budas retrīts, ko vadīs austrāliešu budisma mūks Cienījamais Namgjels. Šajā laikā tiks veikta ļoti spēcīgā, dziedinošā Medicīnas Budas prakse.

Pēc tam katru dienu no 26.maija līdz 30.maijam pl.19:00 Cien. Namgjels mācīs “Pakāpenisko ceļu uz apgaismību” Ganden centrā Miera ielā 11-1, Rīgā.

No 23. līdz 25. maijam Apšuciemā notiks Medicīnas Budas retrīts, ko vadīs austrāliešu budisma mūks Cienījamais Namgjels. Šajā laikā tiks veikta ļoti spēcīgā, dziedinošā Medicīnas Budas prakse.

Pēc tam katru dienu no 26.maija līdz 30.maijam pl.19:00 Cien. Namgjels mācīs “Pakāpenisko ceļu uz apgaismību” Ganden centrā Miera ielā 11-1, Rīgā.


Medicīnas Budas prakse ir ne tikai ļoti spēcīga prakse slimību ārstēšanai, izskaužot slimību iemeslus gan mentālā līmenī, gan fiziski, bet arī spēcīga attīrīšanās prakse, to var izmantot jebkurai problēmai, jebkam.


Sen atpakaļ, septiņi bodhisattvas lūdzās par visu jūtošo būtņu pārejošo un mūžīgo laimi un par to, lai viņu vārdi kļūtu par vēlmju piepildošiem vārdiem, kas var izārstēt visas dzīvo būtņu slimības gan fiziskās, gan garīgās. Viņi deva solījumu, ka viņu lūgšanas piepildīsies šajos tumšajos laikos, kad Šakjamuni Budas mācības ir savā norietā. Kopš viņi sasniedza apgaismību, viens no Budas desmit spēkiem ir lūgšanu spēks – tas nozīmē, kas visas lūgšanas tiek piepildītas. Viņus sauc par Septiņiem Medicīnas Budām, no kuriem galvenais ir Lazurīta Medicīnas Buda, Gaismas Karalis. Tā kā Buda Šakjamuni mācīja par Medicīnas Budu, sekojot tradīcijai, viņš arī tiek uzskatīts par vienu no Medicīnas Budām, un tāpēc kopā ir Astoņi Medicīnas Budas.


Par Cien. Namgjelu kāda mūķene teica: “Lai kur viņš dotos un mācītu, viņš vienmēr tiek lūgts atgriezties vēl. Tā kā viņš pats ir saskarē ar savu labo sirdi, viņš spēj skart cilvēkus līmenī, kas ir daudz dziļāks nekā tikai intelektuāla izpratne.


Tā kā viņš ir veicis daudz individuālos retrītus, viņš ir iepazinis un integrējis mācības savā dzīvesveidā, un tādējādi māca no pieredzes. Ar savu humoru viņš pilnībā atbrīvo cilvēkus, un pat grūti temati šķiet pavisam viegli.


Viņu jo sevišķi mīl par viņa dziļajām rūpēm un interesi par kursa dalībnieku labsajūtu, un viņš pieliek daudz enerģijas un laika, lai palīdzētu kursa dalībniekiem atrast tādu prakses veidu, kas ir viņiem piemērots.”


Ar programmu var iepazīties Ganden centra mājas lapā www.ganden.lv. Sīkāka informācija pa telefoniem: 29453324 (Sandra), 29416579 (Rita).


Ieejas maksa uz Medicīnas Buddhas retrītu ir 45 ls pieaugušajiem, 35 Ls studentiem,
pensionāriem. Tajā maksā ir iekļauta dzīvošana, ēšana Apšuciemā un ziedojums
skolotājam-mūkam.


08.05.2008

Komentāri:

 Modris, Edgaram,  16:12:07 28.05.2008
80.233.142.78

'Vienīgais veids,kurā es atzīstu ideoloģiju, ir kā valdības sastādīts plāns'
Vai Tu pats saproti, ko Tu šeit esi uzrakstījis? Es nesaprotu.

 Modris, Edgaram,  16:10:08 28.05.2008
80.233.142.78

'Individuālā līmenī tu saki, ka cilvēkam nevajag identificēties ar personību.
Valstiskā līmenī tu saki, ka tautai (dvēselei) vajag identificēties ar savu valsti (ķermeni).'

Atkal Tu mani apmelo, Edgar!
Jebkurā līmenī es saku, ka cilvēkam un tautai vispirms ir jāidentificējas ar sevi, ar to apziņas attīstības līmeni, kāds tam vai tai ir, un jāpieņem to. Pēc tam ir jāvirzās uz augšu no tās vietas, kurā tas vai tā atrodas. Ideāls ir nevis sagrauta vai apspiesta personība, lai cerētu, ka tādējādi varēs dominēt dvēsele (un iznākums ir liela liekulība vai neiroze), bet gan attīstīta, dvēselē integrēta personība. Es vēlreiz atkārtoju - NE AR KO NAV JĀIDENTIFICĒJAS, IZŅEMOT TO, KAS IR - AR SEVI PAŠU.

 Edgars,  07:44:47 28.05.2008
77.38.229.193

Vienīgais veids,kurā es atzīstu ideoloģiju, ir kā valdības sastādīts plāns. Tiklīdz viens plāns ir izpildīts, jāņem nākamais.
Taču tas nenozīmē, ka šī te ideoloģija ir jāieborē tautas prātos. Tautai būtu jāraugās uz to kā tikai uz rīcības modeli - neko vairāk.

 Edgars,  19:37:50 27.05.2008
77.38.229.193

Ā un vēl: dubultie standarti par neidentificēšanos ar personību.
Individuālā līmenī tu saki, ka cilvēkam nevajag identificēties ar personību.
Valstiskā līmenī tu saki, ka tautai (dvēselei) vajag identificēties ar savu valsti (ķermeni).

 Edgars,Modrim,  19:35:24 27.05.2008
77.38.229.193

Vispār es nejūtos aizvainots. Patiesībā man ir ļoti jautri. Atkal tu uz mani projicē.

 Modris, Edgaram,  19:08:03 27.05.2008
80.233.142.78

Kas Tev liekas, tas mani neinteresē. Mani interesē, lai Tu zinātu, kas patiesībā ir. Tava iekšējā pozīcija patlaban Tev neļauj iedziļināties tajā, ko es Tev uzrakstīju, jo Tu uz to nereaģē. Tu reaģē ar pastulbiem pārmetumiem un aizvainotību, un ar ego aizsardzības paņēmieniem. Ar vienu vārdu sakot - kā muļķis.

 Edgars,Modrim,  19:01:51 27.05.2008
77.38.229.193

1. Rakstu par vakcīnām es ieteicu Valteram izlasīt tāpēc, ka tajā labi ilustrēts, kā ideoloģija aiztur medicīnas attīstību. Tā kā tava kritika šeit bija nevietā.
2.Par pārējo: vispār nesaprotu ,kā tam mani būtu jāpārliecina?
3.Tu vienkārši centies man uzstiept savu ideoloģisko skatījumu. Un kas attiecas uz Maitrejas mācībām, tad es uzskatu, ka tu vienkārši viņas interpretē tā, lai viņas atbilstu tavai ideoloģijai. Tu ļoti bieži aizmirsti, ka MAitrejas mācības kodols ir ''prāta godīgums, vaļsirdība, nepieķeršabās''. Tu paņem vienu viņa frāzi par to, ka nosacītības virza ''parastos'' cilvēkus un pasludini, ka nosacītības tas ir normāli.
4. Nē, es nejūtos tā, ka varētu mācīt citiem brīvību. Taču man pietiek godīguma atzīt savsa nosacītības, kas ir pirmais solis ceļā uz brīvību.

Vienreiz, Modri, tu teici, ka esi atbrīvojies no pārāk intelektuāla skatījuma uz lietām. Taču, manuprāt, neesi viss.

Pazemībā un godīgumā.Zaļknābis.

 Modris, Edgaram,  18:51:48 26.05.2008
80.233.142.78

Maitreja visvairāk kritizē ideloģiju uzspiešanu, pārmetot to politiķiem. Īstas apziņas brīvības apstākļos ir iespējama kondicionētību attīstība, nepieļaujot kādas pusgatavas ideoloģijas absolūtu dominanti. Tomēr īsta brīvība ir iespējama, tikai iesaistot dvēseli, bet tam ir nepieciešama bezbailība, nāves faktora ignorēšana (tas attiecas uz Tevi kā Jaunavu, Edgar).

 Modris, Edgaram,  18:41:50 26.05.2008
80.233.142.78

'Pareizās zāles ir iziešana no ideoloģiskajiem, idejiskajiem cietumiem - nosacītībām. Pareizās zāles ir brīvība.
Problēma ir tikai tāda, ka cilvēki negrib šo brīvību. Viņi labāk grib cietumu, jo tas ir ērts, tas ir pazīstams, tur viss ir zināms. Un tas ir 'savs'.'

'Pareizās zāles' ir brīvība tiem, kas ir spējīgi šo brīvību īstenot. Vairākums nevis negrib, bet nespēj. Maitreja salīdzināja ideoloģisko kondicionētību ar trepēm, pieslietām jumtam. Ja cilvēks ir uzkāpis kaut kur ap vidu, tad nav jābļauj viņam virsū: 'Kādēļ nekāp uz jumta, tu, muļķi', jo viņš jau kāpj jumta virzienā, bet no turienes, kur viņš atrodas, uz jumta tikt vēl nevar. Te jau arī slēpjas visa problēma! Negatavie cenšas šo brīvību īstenot, vienkārši noliedzot kondicionētības, bet viņiem iznāk tikai nesakarīgi šļupsti, labāk viņus aicināt uzlabot šo kondicionētību, jo tas būtu kā nākošais pakāpiens viņiem, nevis noliegt to. Tu es gatavs brīvībai, Edgar, Tu vari mācīt brīvību citiem? Nu, atbildi: 'Jā', un būs ļoti interesanti, he, he, he... varēs pārbaudīt...

 Modris, Edgaram,  18:11:36 26.05.2008
80.233.142.78

'Palasi rakstu par vakcīnām.'
Palasi salīdzinošos datus par dzīves ilgumu Rietumos un citās pasaules daļās, kur neizmanto nedz vakcīnas, nedz citus rietumu ārtniecības līdzekļus. Kā Tev liekas, kur cilvēki dzīvo ilgāk un mazāk cieš no dažādām slimībām? Es esmu lasījis neskaitāmus rakstus par tā vai kaut kā cita kaitīgumu (un otrādi), kas pēc tam - citos rakstos - tiek pasniegts pilnīgi citādi. Tu taču pats tici vakcīnu kaitīgumam, vai ne? Vai tā nav Tava ticība? Uz šadiem apgalvojumiem vienmēr ir iekšēji sev jāsaka: 'Varbūt tā tas ir, bet varbūt arī nav', galu galā par mūsu drošību ir nomodā VMH jeb Dievs, un es paļaujos uz To (bet palīdzos pats sev, balstoties, piemēram, uz to, ko mana fiziskā ķermeņa elementālis čukst man priekšā he, he, he... viņš ir gudrs zellis. Un - beigu beigās - no nāves nevajag pārāk bīties, nekas slikts jau tā nav, labo visas kaites, he, he, he...).

 Modris, Edgaram,  17:57:39 26.05.2008
80.233.142.78

'...Pirmais solis ir sevis sakārtošana. Ja tu esi iekšēji sakārtots, tad tu necensties sakārtot ārpasauli. Tu rīkojies, izejot no tagadnes - no tā brīža nepieciešamības. Nevis no ideoloģijas. Nevis no ticība vai pārliecības. Un vēl jo vairāk - nevis no vēstures.'
Pļāpāšanā jau Tevi grūti pārspēt. Tu pats te uzdod to, par ko citi it kā runā, un tad pats sev oponē. Gluži kā mukšķēšana pašam ar sevi zem deguna.
Mēs jau arī runājam par kādas sevis daļas sakārtošanu, un pilnībā 'sakārtots' jau nav gandrīz neviens, Tu taču arī vēl ne tuvu neesi, vai ne? Tad ko Tu murkšķi? Mēs jau arī spriežam, izejot no šī brīža nepieciešamības - sociālās ploblēmas Latvijā nu jau ir samilzušas drausmīgā apmērā. Tagadni veido pagātne, tātad pagātne ir jāapskata, lai saprastu tagadni. Idoloģiskajos uzskatos ir trūkumi, citādi rīcība tagadnē būtu pareizāka, vai ne? Bez ideoloģijas sabiedrību uzbūvēt nevar, ir nepieciešams ideoloģisks konsenss, vienota uzskatu sistēma. Ja Tu vienatnē ielien krūmos, lai kļūtu par mūku-vientuļnieku, tad Tev, protams, ideoloģija nav vajadzīga, arī sabiedrība ne, bet ja Tu esi ieklausījies Maitrejas un arī rožkrustiešu vārdos, tad Tu zināsi, ka bēgt no savu pienākumu pildīšanas sabiedrībā, atsacīšanās kalpot (tai skaitā uzlabojot sabiedrības ideoloģiskos uzskatus), var pielīdzināt garīgai degradācijai.
Augstā stilā murkšķēt nesagremotas lietas ir mukšķība (he, he, he, man arī patīk veidot jaunvārdus, tāpat kā Wu...).

 Modris, Edgaram,  17:40:12 26.05.2008
80.233.142.78

'...Ja cilvēks tiecas veidot kādu uzskatu sistēmu, tad viņa domāšana un rīcība būs šīs te sistēmas nosacīta. Nosacītība ved pie tā, ka cilvēks skrien propagandēt kaut kādus savus uzskatus, strīdas ar citiem, cenšas viņiem uzstiept savu pārliecību. ...'

Domāšana - jā, bet rīcība ir atkarīga no tā, cik lielā mērā viņš ir pieķēries prātam. Ar cilvēku jau nepārtraukti runā arī intuīcija, dvēseles balss, tādēļ viņš var pilnīgot savus uzskatus, kā rotaļu prāta attīstībai, bet savā rīcībā balstīties gan uz domāšanu, gan vēl lielakā mērā uz savu intuīciju (kas galu galā palīdz uzlabot arī domāšanu, vai ne?). Bez tam Tu tālākajā ļoti neglīti izsakies par maniem motīviem (nu, Tu jau vari, protams, taisnoties, ka konkrēti nevienu neesi domājis, bet tā vispārīgi, he, he, he...). Tu taču zini likumu, ka, ieguvis patiesas atziņas, tu nevari tikt tālāk, iekams neesi šīs zināšanas nodevis citiem? Zini vei ne? Tad kādēļ tādas ļaunprātīgas klačiņas? Kas te kuram grib kaut ko uztiept? Tās ir diskusijas par patiesību, puisīt! Un te nevienam neko uztiept nevar, jo katrs var piekrist vai nepiekrist pat tad, ja viņam saka ka padomju karogs bija sarkans, bet viņš ietiepīgi atkārto, ka zils.

 Modris, Edgaram,  17:29:40 26.05.2008
80.233.142.78

'...Garīgums, Modri, tas nav kaut kas tāds, ko tu sasniedz. Garīgums ir tava neatņemama īpašība. Tā ir visu cilvēku neatņemama īpašība, jo visiem ir gars. Viņi ir gars - dieva dzirksts! Garīgums ir tagadnē. Apgaismība ir tagadnē. Tikai ilūzijas un apmātības mums neļauj to piedzīvot.'
O, o, kas par toni! He, he, he... Buciņš sajutis savus niezošos radziņus un tā vien lien badīties :D, :D, :D...
Nē, Edgar, garīgums ir īpašības vārds, un šī īpašība nepiemīt ļoti daudziem, tā nav katra cilvēka neatņemama īpašība, jo visiem, diemžēl, vēl nepiemīt nepārvarama tieksme pilnīgoties. Ka viņos ir gars, kas kādreiz būs viņu apzināts - jā, nu par to jau es nešaubos, bet sajaukt potencialitāti ar īstenību ir gluži vai zīdaiņa kļūda, he, he, he...
Tad Tu vēl neatšķir divus tagadnes veidus: 1. tā tagadne, kas ir tas netveramais mirklis starp pagātni un nākotni, tātad ietilpst laika virknē: pagātne-tagadne-nākotne, un 2. Mūžīgais Tagad, kas ietver pagātni un nākotni, kurā kustas laiks, bet kurš ir ĀRPUS LAIKA. Otra kļūda, ne gluži zīdainiska, bet, teiksim, pusaudža kļūda, he, he, he...

 Edgars,  17:06:25 24.05.2008
77.38.229.193

Un personīgi es neuzskatu, ka mums būtu kaut kur jāvirzās. Var būt beidzot ir pienācis laiks apstāties un ļaut dzīvei virzīties caur mums. Varbūt pienācis laiks būt brīviem?

Taču tas nenoliedz atbildības uzņemšanos un problēmu risināšanu. Brīvība nes arī atbildību.

 Edgars, Valteram,  17:04:15 24.05.2008
77.38.229.193

Tevis peltais Napoleons tev piekristu. Principā es arī nevarētu teikt, ka tas, ko tu saki ir aplami. Mēs varam mācīties no savām un citu kļūdām gan sadzīviskā, gan globālā mērogā. Taču tas viss ir jādara ar bezpersoniskuma un nepieķeršanās pieeju.

Par to vai šīs lietas virza uz nākotni, par to es gan tā 100% nevarētu piekrist, jo tik bieži tās ir aizturējušas cilvēces attīstību.

Piemēram, tu man tagad atsauci atmiņā Vanagu, kurš tagad nesen teica, ka ''Kādreiz Eiropa bija kristietības centrs - tā izrāvās visas civilizācijas priekšgalā, no tās uz visām pusēm izstaroja gaisma. Dzinējspēks bija kristīgā ideja, kultūra, civilizācija, taču tagad Eiropa pamazām raisās vaļā no kristīgā mantojuma''. :D:D:D:D:D

Drīzāk jau otrādi. :D

Bet nu labi - tas tā...ilustrācijai, ko ''pasaulskati, mentalitātes, vērtību sistēmas'' dara ar cilvēkiem un cik ļoti tie virza uz nākotni.

Kaut kā jau virza - nenoliegšu - zināmu laiku.

P.S. Ideoloģijas, pasaules skatījumi, mentalitātes, vērtību sistēmas ir liekamas vienā maisā, kas saucas ''-ismi''. Starp tām nav atšķirības. Tās tur cilvēkus cietumā, kas saucas ''nosacītība''. Valters, Edgaram 16:02:31 24.05.2008
84.237.201.17

Varam nerunāt par ideoloģijām, bet par pasaulskatiem, mentalitātēm, vērtību sistēmām, utt. Viss tas sakņojas pagātnē un virza uz nākotni.
Pilnīgas vēstures (visu vēstures jomu) zināšanas dod iespēju (kombinācijā ar virkni citu zināšanu un prasmju) izdarīt pareizu izvēli šodien. Ideālā gadījumā. Dzīvē parasti ideāls nav sastopams. Bet uz to vajag tiekties.

 Edgars,  13:36:51 24.05.2008
77.38.229.193

Atsacīšanās no ideoloģijām ir visātrākais risinājums.

Tā nav atsacīšanās no sabiedrisko problēmu risināsānas.

Tas viens otru neizslēdz. :D

 Edgars, Valteram,  13:34:50 24.05.2008
77.38.229.193

Tur jau tā lieta, ka ''valda'', t.i., paverdzina...

Tas ir jautājums par to:

1. Vai tu piedāvā cilvēkiem brīvību (pilnīgu un totālu);

2. Vai arī tu piedāvā kādu kārtību (sistēmu, ideoloģiju, teoriju).

Tas ir jautājums par to, ko tu uzskati cilvēkiem par noderīgāku.

 Edgars, Valteram,  13:32:01 24.05.2008
77.38.229.193

Pie noteikuma, ka tiek saglabāta nepieķeršanās.

 Valters, Edgaram 12:25:29 24.05.2008
84.237.201.17

Atsacīties no ideoloģijām pasaulē, kurā valda ideoloģijas nebūtu tas prātīgākais...
Atsacīties no sabiedrisku problēmu risināšanas, atkāpjoties personīgās pilnveidošanās lauciņā arī, mauprāt, nav prātīgi. Viens otru neizslēdz.

 Edgars,  12:08:42 24.05.2008
77.38.229.193


Pareizās zāles ir iziešana no ideoloģiskajiem, idejiskajiem cietumiem - nosacītībām. Pareizās zāles ir brīvība.

Problēma tikai tāda, ka cilvēki negrib šo brīvību. Viņi labāk grib cietumu, jo tas r ērts, tas ir pazīstams, tur viss ir zināms. Un tas ir ''savs''.

Tāpēc es arī saku, ka vajag vispirms sevi iekšēji sakārtot. Cenšoties citiem uzspiest ''brīvību'', tu zaudē pats savu brīvību - īsto brīvību, nevis priekšstatus par to.

 Edgars, Valteram,  12:05:30 24.05.2008
77.38.229.193

Tas viss, ko tu par vēsturi saki, tā ir.

Taču, kāds tam sakars ar cilvēku ''ārstēšanu''?

Tu domā, ka ja tu centies graut cilvēku ideoloģijas, tad tu viņus ārstē? Nē! Tieši tas ir simptomu apārstēšana! Pie kam neefektīva. Cik cilvēkus tu savā dzīvē esi pārliecinājis mainīt savu ideoloģiju?

Tu cīnies pret. Bet vajag cīnīties par.

Palasi rakstu par vakcīnām. Tādu pašu ārstēšanas pieeju, kādu ārsti pieņem attiecībā uz fiziskajām slimībām, tu pieņem attiecībā uz cilvēku idejiskajām slimībām.

Cēlonis jau nav tajā, ka cilvēki nezina vēsturi. Cēlonis ir cilvēku ticība. Tai savukārt cēlonis ir cilvēku predisponētība uz kādu noteiktu ticību (pārliecību, ideoloģiju, teoriju). Šīs predisponētības cēlonis ir cilvēku nepareiza identifikācija. Šī nepareizā identifikācija satur cilvēku ego. Šis ego ir cilvēku pašu izvēlēts cietums, būris.

Gribi nosacītību ārstēt ar nosacītību? Gribi cilvēkus no viena būra pārlikt ciā būrī?

 Valters, Edgaram 11:40:05 24.05.2008
84.237.201.17

Tu esi kā ārsts, kas neņem vērā slimnieka slimības cēloņus, neņem vērā citu ārstu pieredzi līdzīgos gadījumos pagātnē (pat noliedz vajadzību to izzināt), bet koncentrējas tikai un vienīgi uz sekām un simptomiem.

Tu, piemēram, nesaproti, ka padomijas mantojums ir Krievijas šodienas impērisma sastāvdaļa. Tādēļ tiem, kas šo Krievijas impērismu sasaista ar sevi (gribot vai negribot ir kļuvuši par šī egregora locekļiem) padomijas mantojuma kritika ir viņu ideoloģiski morālo pamatu un nākotnes perspektīvu graušana.

 Edgars, Modrim,  10:54:23 24.05.2008
77.38.229.193

''Hm, ja jau tiekšanās izveidot aizvien pilnīgākus uzskatus varētu pretendēt uz garīgumu ''...

Nevar pretendēt. Tu jauc cēloni ar sekām. Garīgums rada arvien pareizākus uzskatus. Beigu beigās cilvēks nonāk pie secinājuma, ka neviens uzskats nevar būt pilnīgs - tie visi ir relatīvi.

Ja cilvēks tiecas veidot kādu uzskatu sistēmu, tad viņa domāšana un rīcība būs šīs te sistēmas nosacīta. Nosacītība ved pie tā, ka cilvēks skrien propagandēt kaut kādus savus uzskatus, strīdas ar citiem, cenšas viņiem uzstiept savu pārliecību....Nesens piemērs: krievu jaunieši dedzināja filmas ''Soviet Story'' veidotāja lelli pie LR vēstniecības Maskavā. Viņi teica, ka filma aizvaino viņu vectēvus. What a fuck?! Kāda starpība?! Ne viņi tur bija, ne viņi zin, kā kas bija...Viņu vectēvi jau pūst zem zemes. Un viņi arī reiz pūs. Vai labāk nebūtu līdz tam brīdim nodzīvot savu dzīvi? Nodzīvot realitātē? Tajā, kas ir - tagadnē? Bet ta vietā viņi uztraucas un strīdas par kaut kādām mirušām lietām....


Garīgums, Modri, tas nav kaut kas tāds, ko tu sasniedz. Garīgums ir tava neatņemama īpašība. Tā ir visu cilvēku neatņemama īpašība, jo visiem ir gars. Viņi ir gars - dieva dzirksts! Garīgums ir tagadnē. Apgaismība ir tagadnē. Tikai ilūzijas un apmātības mums neļauj to piedzīvot.

Pirmais solis ir sevis sakārtošana. Ja tu esi iekšēji sakārtots, tad tu necensties sakārtot ārpasauli. Tu rīkojies, izejot no tagadnes - no tā brīža nepieciešamības. Nevis no ideoloģijas. Nevis no ticība vai pārliecības. Un vēl jo vairāk - nevis no vēstures.

Mums ar tevi Modri šī apmātība ir kopēja. Tieši tāpēc es to ļoti labi pamanu.
Līdzīgs pievelk līdzīgu.

 Edgars, Valteram,  10:39:15 24.05.2008
77.38.229.193


''Viņš nesaprot, ka vēsture ir pēc savas būtības sociālā zinātne (kas brīžiem pārtop par potittehnoloģijas instrumentu)''

Tieši to es ļoti labi saprotu. ''kas brīžiem pārtop par potittehnoloģijas instrumentu'' Un tāpēc labākais, ko cilvēks ir nepadoties tamlīdzīgām aģitācijām.

''kas pagātni pētī, nākotni svētī''...papētījis pagātni esmu nonācis pie secinājuma, ka ''kas tagadni pētī, tas nākotni svētī''....Nevis tas, kas bija, BET TAS, KAS IR. Pārējais ir otršķirīgs.

 Edg,Modrim,Valteram,  09:52:58 24.05.2008
77.38.229.193


Nu re kā panācāt kādu savstarpēju piekrišanu ar....:))

 Modris, Edgaram,  02:13:00 24.05.2008
80.233.142.78

Tas par krāniņu garumiem, he, he, he...

 Modris, Edgaram,  02:12:00 24.05.2008
80.233.142.78

Protams, vecajiem ir savi veču defekti, he, he, he...

 Modris, Valteram,  02:05:24 24.05.2008
80.233.142.78

Piekrītu Tev. Vispār jau Edgars ir lāga puisis, taču - kā jau visiem jaunajiem - savi defektiņi jau ir, tādēļ kāds knipis pa pieri jau nemaz par ļaunu nenāks.

 Valters, Modrim 02:01:10 24.05.2008
84.237.201.17

Hmm. Man šķiet, ka Edgars ir labs puisis, kas tomēr neizprot virkni sociālpolītisku un vēsturisku jautājumu būtību. Viņš, piemēram, nesaprot, ka joprojām ir dzīvi ne tikai Franču revolūcijas, bet daudz senāki notikumi. Viņš nesaprot, ka vēsture ir pēc savas būtības sociālā zinātne (kas brīžiem pārtop par potittehnoloģijas instrumentu) ar fokusu šodienā, pat rītdienā, taču tās priekšmets ir pagātnes notikumi, pagātnes prieki, bēdas, ciešanas, idejas, maldi... Prātula, 'kas pagātni pētī, nākotni svētī' ir ar ļoti dziļu un patiesu saturu.

Bet tas, ko man dod saruna ar Tevi (vai jebkādu citu) patiešam ir manis paša rūpests. Edgaram tur nebūtu ko uztraukties.

Konkrēti mūsu sarunas vairumā gadijumu man liek par kaut ko padomāt, liek pameklēt kādu faktu, tātad sniedz iespēju pilnveidot domāšanas rīkus, pieslīpēt izteiksmes formas... pēc tā spriežot kaut kādai attīstībai jau vajadzētu būt... Vismaz tā varētu domāt, vai ne, Edgar!

 Modris, Valteram,  00:58:06 24.05.2008
80.233.142.78

'JO VAI ŠO STRĪDU REZULTĀTĀ, KAUT VIENS NO JUMS ABIEM IR MAINĪJIS SAVAS DOMAS? UN VAI TIE IR KAUT KĀDĀ VEIDĀ BAGĀTINĀJUŠI JŪS GARĪGI?' šo jautājumu Edgars adresē arī Tev. Interesanti, ko Tu atbildēsi? Es teikšu, ka ir interesanti ar Tevi diskutēt, laikam tas tiešām mani bagātina un spiež precīzāk formulēt un skaidrāk ieraudzīt arī pašam savu uzskatu šķautnes. Par garīgu bagātināšanos? Hm, ja jau tiekšanās izveidot aizvien pilnīgākus uzskatus varētu pretendēt uz garīgumu (tieši tā, kā garīgumu kā tieksmi uz maksimālo pilnību jebkurā nozarē definē B. Krēme), tad jau laikam bagātina arī garīgi, vai ne, Valter? Kā Tu domā? Par domu mainīšanu? Ļoti iespējams, ka kaut kādā mērā jau maina gan, bet kas gan par to būtu sakāms Edgaram, jo viņš taču nav nedz Tu, nedz es? Vai viņš mūsu domas zināmu labāk par mums pašiem? Kas Tu esi, Edgar, dievs vai?

 Modris, Edgaram,  00:43:41 24.05.2008
80.233.142.78

'2. kuram nav īpaši liela nozīme' - kam nav liela nozīme? Lielajai Franču revolūcijai un sociālistiskajām revolūcijām, kas vēl nesen satricināja pasauli un lielā mērā noteica (un vēl aizvien noteic) pasaules galvenās problēmas saturu? Tam nav liela nozīme? Kā tad tas iet kopā ar Maitrejas idejām, kuras Tu it kā pieņem?

 Modris, Edgaram,  00:39:46 24.05.2008
80.233.142.78

Tev kāds ir paskaidrojis lojalitātes nozīmi, Edgar! Un vēl: vai Tu domā, ka tam, kas interesē Tevi, ir jābūt interesantam visiem un jebkuram? Ka Tu esi vienīgais un īstenais garīguma pārstāvis? Un kādā veidā es sacenšos ar Tevi? Tu esi tas, kas cenšas sacensties ar mani, pie tam vienmēr apveltot ar kādu īpašību, kura laikam taču piemīt Tev pašam, ja tā labi padomā, vai ne, Edgar?

 Modris, Edgaram,  00:35:40 24.05.2008
80.233.142.78

Jā, par Tevi jau nu pilnīgi noteikti! :D, :D, :D...

 Edgars,  21:28:10 23.05.2008
77.38.229.193

..un pasmietos!

 Edgars,  21:27:55 23.05.2008
77.38.229.193

Atvainojos, ja kādu esmu aizvainojis...Pieņemu, ka jums pietiks bezpersoniskuma, lai uz visu šo paskatītos no malas.

 Edgars, Valteram,  21:26:23 23.05.2008
77.38.229.193


Pagātne ir mirusi.
bet nepārproti....nav jau slikti, ka cilvēki apspriež vēsturi...slikti tikai, ka viņi strīdas par kaut ko, kas būtībā:

1.nav viņu pašu pieredzēts
2. kuram nav īpaši liela nozīme,

JO VAI ŠO STRĪDU REZULTĀTĀ, KAUT VIENS NO JUMS ABIEM IR MAINĪJIS SAVAS DOMAS? UN VAI TIE IR KAUT KĀDĀ VEIDĀ BAGĀTINĀJUŠI JŪS GARĪGI?

Varbūt jau, ka neesmu īstais cilvēks, kurš ir tiesīgs kaut ko teikt, tomēr: kam jūs tik daudz enerģijas izšķiežat uz kaut kādu ideoloģiju un vēsturisku skatījumu aizstāvēšanu?

Jūs taču abi labi saprotat, ka tas ir bezjēdzīgi...Tad priekš kam tas viss? Intelektuāla sacensība? Neesat vēl izauguši no krāniņu mērīšanās vecuma? Nu esat taču! Tad nafig tas viss?

 Valters, Edgaram 21:17:23 23.05.2008
84.237.201.17

Kāpēc Tu domā, ka tas, par ko mēs ar Modri vai es ar kādu citu spriežu ir kaut kas miris. Konkrētajā gadījumā - kas ir miris? Internacionālisms, sociālisms, komūnisms, turīgo un trūcīgo problēmas?

 Edgars, Modrim,  21:08:02 23.05.2008
77.38.229.193

Vispār man radziņi visu laiku bijuši (Jaunava taču).

Tu saki:''Un Tava vēlēšanās konkurēt''....tev laikam liekas, ka man piemīt tāds pats sacensības gars kā tev? ....:)))

 skauts, Modrim,  20:59:33 23.05.2008
87.226.70.165

Kuri tev ir fraņču brīvības cīnītāji?

 skauts, Modrim,  20:56:18 23.05.2008
87.226.70.165

Metafore - Tu RATĀ brauc ar saviem principiem.

 Modris, Skautam,  20:41:54 23.05.2008
80.233.142.78

Paldies par paskaidrojumu! Tu taču nedomā, ka franču brīvības cīnītāji viņus uz to izprovocēja, vai ne?

 Modris, Edgaram,  20:38:49 23.05.2008
80.233.142.78

Tautā saka: 'Aug buciņš, aug radziņi!', he, he, he...

 Modris, Edgaram,  20:36:24 23.05.2008
80.233.142.78

Un Tava vēlēšanās konkurēt - tikpat lielā mērā, zaļknābīt! Mēs nerunājam tikai par vecām lietām, bet par principiem, kā uz tām skatīties, un kādu nostāju vajadzētu kultivēt sevī. Un tā ir atšķirīga, bet svarīga.

 Zaļknābis Edgars, Modrim-vecajam,  20:14:13 23.05.2008
77.38.229.193


Problēma jau nav jūsu vēstures izpratnē. Problēma ir tajā, ka jūs abi aizstāvat kaut kādas savas ideoloģijas, strīdaties par kaut ko, kas jau sen ir pagājis, par kaut ko mirušu...Nu labi vienreiz pateicāt....bet jūs to jau darāt TIIIIIIIIIIIK ILGI........

Pareizi Skauts pateica...

Un nav tāpēc mute jābāž ciet!

Aj, aj, Modri..atkal tavs autoritārisms parādās...

 skauts, Modrim,  20:05:45 23.05.2008
87.226.70.165

'...to jau viņiem nelika darīt, lika tikai piķot...' - maksāt - piķot(žargonā), konkrēti šeit es domāju maksāt nodevas valstij vai kam tur vēl. Tātad viņi tika izprovicēti uz šādu darbību, ar netiešu darbību.

 Modris, Skautam,  19:57:29 23.05.2008
80.233.142.78

'...to jau viņiem nelika darīt, lika tikai piķot...' - es šo te vietu nesaprotu.

 skauts, Modrim,  19:25:55 23.05.2008
87.226.70.165

Tu tak zini, ka es esmu slinķis un tev laikam mani nav lemts saprast tāpat kā visiem normālajiem(pēc Slavas skalas).
Par cik man komentārs liekās, pilnīgi, saprotamses, nesaprotu, kas tur būtu jāpaskaidro.

 Modris, Skautam,  19:20:09 23.05.2008
80.233.142.78

Nu paskaidro taču to teikumu, lai es kā īsts 'nenormālais' arī saprastu Tavu dziļo domu!

 Modris, Skautam,  19:02:37 23.05.2008
80.233.142.78

Veltīgi ceri :D, :D, :D...

 skauts,  18:56:54 23.05.2008
87.226.70.165

Cerams visi normālie cilvēki saprot, ko es uzrakstīju.

 Modris, Skautam,  18:43:09 23.05.2008
80.233.142.78

Neviens normāls cilvēks tāpat vien neņem rokā dakšu un neiet dedzināt cita māju, to jau viņiem nelika darīt, lika tikai piķot...' - neviens normāls cilvēks nevar saprast, ko Tu šeit esi uzrakstījis un domājis. Tev laikam liekas, ka tikai tad, ja cilvēks izsakās kropīgā un nesakarīgā valodā un formulējumā, ka tikai viņš runā no sevis izejot, bet tad, ja izsakās normālā un pārdomātā veidā, tad tas ir citāts. He, he, he...

 skauts, Modrim,  18:28:53 23.05.2008
87.226.70.165

Kātad, beidz... Neviens normāls cilvēks tāpat vien neņem rokā dakšu un neiet dedzināt cita māju, to jau viņiem nelika darīt, lika tikai piķot...

P.S. bieži lasot tavus komentārus man liekas, ka tev pašam savas mutes nav...

 Modris, Skautam, Edgaram,  16:37:19 23.05.2008
80.233.142.78

Turiet mutītes, ja 'nevēlaties' runāt vai domāt par šīm lietām. Acīmredzot, vēl neesat nobrieduši. Neviens zemniekiem ar varu nelika ņemt dakšas un izkaptis un iet uz Parīzi slaktēt grāfus un marķīzus, - viņi paši to darīja, tāpat kā latviešu zemnieki 1905. gadā, kad viņi dedzināja muižas.

 Edgars, Skautam,  14:21:55 23.05.2008
77.38.229.193

Mani komplimenti par komentāru....

 skauts,  20:15:12 22.05.2008
87.226.70.165

Gribat Dievus tēlot?! Norādīt, kas, kuram jādara!? Baigie prātvēderi, vedīs pie apskaidrības tos, kuri nevēlās...
Kāpēc cilvēkiem nav labi: tāpēc, ka verdzībā nekad nav labi...un, ja kādam utainajam savā lauku sādžā ir labi tad gudrajam pilsētniekam nav tiesības ar varu viņu vest pie, krutās, civilizācijas.
Jūs ļoti labi izprotat viens otra viedokli, tad kāda vella pēc strīdaties? Vēl, jo projām nevarat pieņemt dažādību? Cik ilgi?

 Modris, Valteram,  18:45:58 22.05.2008
80.233.142.78

Viņi ir teikuši, ka ir jāiznīcina noteiktas šķiras, nevis cilvēkus, bet ja kāds ir ar šīm šķirām pārāk identificējies, tad arī viņu tīri fiziski, tomēr iznīcināšana būtībā bija domāta kā domu formas iznīcināšana.

 Valters, Modrim 13:51:06 22.05.2008
84.237.201.17

Protams, ja neskaita tos 'labo ideju' aizsācējus, kuri jau no paša sākuma postulē, ka laimības sasniegšanai jāiznīcina krietna daļa no zemeslodes iedzīvotājiem - buržuji, budži, vienu vārdu sakot:visi, kas pretojās 'labajai idejai'.

 Modris, Valteram,  01:13:12 22.05.2008
80.233.142.78

Un runa jau būtībā bija par kaut ko citu: tas, kas uzdrošinās aizsākt cīņu par kādu labu ideju, nekad nevar būt drošs par to, kā šī cīņa izvērtīsies. Tādēļ daudzi nepiedalās citādi kā ar izvairīšanos no piedalīšanās un darba un kritizēšanu no malas. Uz ko es saku, ka darbs ir primāri svarīgs, bet Tu griezies kā vilciņš un minstinies uz vietas, he, he, he...

 Modris, Valteram ,  01:07:45 22.05.2008
80.233.142.78

Tu te mētājies tagad ar ideoloģiskiem stereotipiem un politisku demagoģiju. Es jau teicu, ka ar Staļina diktatūru sākās pavisam cits posms Krievijā, kas, piemēram, latviešiem beidzās ar genocīdu. Es Tev teicu, ka es Ļeņinu un Staļinu negribu bāzt vienā maisā. Man sociālisma sākotnējā ideja liekas simpātiska, un bez komunisma bubuļa PSRS eiropeiskā sociāldemokrātija diez vai būtu ieguvusi tādu svaru. Vispār strādnieku stāvokļa uzlabošanā sociālismam pasaulē bija liela loma.

 Valters, Modrim 00:24:37 22.05.2008
84.237.201.17

Progresa ideja komūnistiskā un kreisi sociālistiskā izpildījumā man patiešām ir nepieņemama. Taču progress ir iespējams arī bez sēdināšanas uz mietiem un mērdēšanas badā. Turklāt progress paša progresa dēļ, vai progress cīņā par tirgu visbiežāk beidzās ar regresu.

 Modris, Ezei,  23:58:40 21.05.2008
80.233.142.78

Tavs citāts no A. Brigaderes darba ir vienkārši burvīgs! Tu tomēr reizēm vari būt pilnīgi superīga...

 Modris, Valteram,  22:29:49 21.05.2008
80.233.142.78

Nu, ja Tev nepatīk progresa ideja, tad Tu laikam gribētu atgriezt laiku atpakaļ un dzīvot, teiksim, senajā Romā vai 18. gs. Francijā, jo, ja sekotu Tavai domai, tad nekas tā arī nemainītos.

 Modris, Eze,  22:26:58 21.05.2008
80.233.142.78

Par karmu - blēņas! Tieši par šādu attieksmi indiešus kritizē Meistari. Šudras necenšas neko izmainīt savā bēdīgajā stāvoklī un bez ierunām pakļaujas tiem, kas viņiem kāpj uz galvas.

 Eze, Modrim 21:01:38 21.05.2008
87.99.92.2

'Esi, kas tu esi' arī nemaz nav tik vienkārši :)))

 Eze, Modrim 20:59:16 21.05.2008
87.99.92.2

Esmu vienas dzīves teorijas piekritēja un nerēķinos ar pēcnāves pasauli. ja tas viss pastāv, tad visām tām lietām jābūt ar reducēto formuli vienas dzīves teorijai.

Piemēram, 'virs zemes nav taisnības' un tas ir jāsaka pilnīgi dabiski ar intonāciju - 'rādās, ka būs lietus'. Tā tas ir un ar to jāsamierinās un jādzīvo tālāk pēc sirdsapziņas. Karmas likuma pielkritēji pasaka - tātad es ar savu iepriekšējo dzīvi to biju pelnījis, nomierinās un dzīvo tālāk, cenšoties dzīvot tā, lai karmas slogu atvieglotu.

 Valters, Modrim 20:58:57 21.05.2008
84.237.201.17

>>Tu gribētu būt franču zemnieks spožo franču monarhiju laikā - mūžīgi izsalcis, noskrandis, utu apsēsts, smirdīgs, neizglītots un bez mēra nostrādināts.>>

Franču zemnieki tomēr tik briesmīgā stāvoklī neatradās, kā Tu viņus tēlo - nebija jau 18. gs. Francija nekāds gulags galu galā. Lasīju darbu, kur sniegtas laikabiedru liecības, kas liecina par pretējo - zemnieki, lai arī apkrauti ar pārmērīgiem nodokļiem, tomēr bija pašpietiekami un nereti pat dzīvespriecīgi. Kā tad Francija varēja būt bagātākā Eiropas valsts, ja turējās uz vergu darbu?
Turklāt, zemnieki nekādu revolūciju netaisīja. Tāpat kā pie mums 1905. gadā, arī Francijas laukos darbojās biedri kūdītāji, kuri veicināja no Parīzes ierosinātos grautiņus un laupīšanas.

 Modris, Ezei,  20:57:56 21.05.2008
80.233.142.78

Katram ir jāmācās sintezēt savus uzskatus, neatstājot pretrunas. Esi, kas Tu esi! Ja Tu esi, kas Tu esi, tad nekādas šaubas par darāmo darbu nevar būt, jo Tu zini, ko Tu gribi izdarīt, un esi pilnīgi pārliecināta par šī darba vērtību.

 Modris, Ezei,  20:52:21 21.05.2008
80.233.142.78

'Pat, ja cilvēces daļēja iznīcināšana atbrīvotu vietu izdzīvojušo laimei.'

Nesaprotu, par ko Tu šeit runā! Tu par reinkarnāciju esi kaut ko dzirdējusi? M...m?

 Eze, Modrim 20:36:58 21.05.2008
87.99.92.2

Nu un tā kā vārdam Darbs mūsu kultūrā tomēr ir labs skanējums (ir gan lasīts 'ļaunie darbi'... bet pārsvarā sliktajām niansēm ir 'nedarbi'), tad citēšu Brigaderes Maiju par darbu:

'Nu ja, ka brālis. Vēl vairāk ka'brālis. Viņš jau tev atdod visu. pats tev ieliekas rokās. Viņš jau tikai gribas būt darāms. Un tad viņš tev ar spēku pielej dzīslas. Ar prieku pielej sirdi. Ar veiksmi locekļus. Ar gudrību prātu. Jo viņš jau gudrāks par gudru. Tik pats sevi padarīt nevar. Viņš ir kā apburts. Atburt sevi nevar. Tas jādara cilvēkam.'

Tas bija no manas bērnības atmiņām. Bet no jaunības atceros Līgas Liepiņas Billi filmā 'Klāvs - Mārtiņa dēls', kā viņa runāja par to, ka starp mums un zemi neviena cita nav.. un par to, kas paliek pāri pēc tāda smaga ikdienas darba - paliek pārvarēts grūtums.

 Eze,  20:25:53 21.05.2008
87.99.92.2

Hi, piemērs citai nedarīšanai - Buiķis Saldū runāja par lomu, ko var nospēlēt vēsturē viens mazais cilvēks un konkrēti - viens policists kas bija pietiekami inerts, lai meklētu rokā to razbainieku, kas, izrādās, slēpās viņa iecirknī pie Razļivas ezera zaru būdā.

 Eze, Modrim 20:20:03 21.05.2008
87.99.92.2

Pat sadzīviski - esmu cietusi no pārliekas centības... un arī cilvēki ap mani no manas pārliekas darītkāres... (protams, slinkuma manī ir vairāk).

Otrs aspekts - reizēm ovčinka videlki ņe stoit - cilvēki pārtērē neatjaunojamos resursus, noslīcina Staburadzi, uzceļ monstrus... darot darbu, kura nepieciešamība vai veids nav labi apsvērts un izvēlēts, vai ir pāragrs, netrāpa mērķī... protams, no visa jau var mācīties.. bet ir taču kāda robeža cenai, kuru var maksāt, lai nebūtu sāpīgi...

Piemērs labai nedarīšanai - ja pareizi saprotu, Latvijā bija saglabāta samērā neskarta vide, salīdzinot ar Eiropas laukiem, jo padomju lauksaimniecība pat ar visu nesaimnieciskumu nebija spējīga tā visu ķimizēt.

 Eze, Modrim 20:10:37 21.05.2008
87.99.92.2

Jā es piekrītu par to nepieķeršanos utt.
Es negribu apgriezt, es vispusīgi apdomāju atbildi uz Tavu jautājumu - vai darbs ir galvenais? - tādā griezumā darīt/nedarīt :)))

 Eze, Modrim 20:06:10 21.05.2008
87.99.92.2

Tas ir ķemeniskās pastāvēšanas gals?

Nē, es jau neieblstu pret to, ka darbs ierosina kustību un nes augļus (arī indīgus). Man tikai negribētos, ka ar šo attaisnotu jebkādu darbību, it īpaši tādu, kas egoistisku motīvu diktēta un sēj postu un nelaimi. Pat, ja cilvēces daļēja iznīcināšana atbrīvotu vietu izdzīvojušo laimei. Es neticu, ka mēs nevaram gūt mācību un pieredzi vieglākā veidā.

 Modris, Ezei,  20:02:44 21.05.2008
80.233.142.78

Stāvoklis, kas ir jānotur darbības laikā, ir nepieķeršanās. Tad arī ieplūst tās enerģijas jeb vibrācijas, ko Tu sauc par Vārdu. Taču tikai caur pieķeršanos un darbu Tu vari nonākt pie nepieķeršanās un darīšanas nedarot (ne Tu esi tas, kas dara, bet TAS caur Tevi). Tu visu laiku gribētu apgriezt kārtību, bet tas nav iespējams, jo secība ir noteikta likumā.

 Modris, Ezei,  19:56:52 21.05.2008
80.233.142.78

Darbs beidz kļūt par galveno tikai Pralaijas stāvoklī.

 Modris, Valteram,  19:53:52 21.05.2008
80.233.142.78

'Ļeņins apgalvoja, ka 90% krievu varot iet bojā, lai tikai atlikušie 10 varētu piedzīvot pasaules revolūciju.' Nevis pasaules revolūciju, bet komunisma uzvaru... nu, nav svarīgi. Tomēr Ļeņins neaicināja kādu nokaut tikai nokaušanas dēļ, vai ne? Taču viņš bija gatavs upurēt 9/10 un pats sevi sava mērķa dēļ. Vai ne? Tu saki, ka tā nedrīkst. Tad viņam vajadzēja izšķirties: atteikties no sava mērķa, jo nevienu nedrīkst nokaut, vai arī cīnīties, rēķinoties ar milzu upuriem. Tu atteiktos, viņš neatteicās... nu un pēcteči varēs gadsimtu ilgi apsvērt, vai šī viņa izšķiršanās bija attaisnojama vai ne. Es jau te rakstīju, ka veselu gadsimtu bija strīdi (un vēl tagad ir) par Lielo Franču revolūciju. Visi nolād asinsizliešanu, bet nenolād demokrātiskās pārmaiņas, jo tās cilvēkiem ir nesušas lielus pozitīvus uzlabojumus dzīvē. Vai bija attaisnojami šie upuri? Ja bez tiem šīs pārmaiņas nebūtu iedomājamas? Tu gribētu būt franču zemnieks spožo franču monarhiju laikā - mūžīgi izsalcis, noskrandis, utu apsēsts, smirdīgs, neizglītots un bez mēra nostrādināts. Gribētu? Vadoņiem nav darīšana ar izglītotu tautu, ar augstiem morāles standartiem, bet gan ar atriebības kāru masu, kas ir pazemota, saniknota, stulba un tomēr spējīga izdarīt vajadzīgās pārmaiņas sabiedrībā, ja paklausīs šim vadonim. Un tās rīcība ir briesmīga, šaubu nav...

 Eze, Wu 19:51:27 21.05.2008
87.99.92.2

Aha, šajā spriedumā (darbā?) izķirošā bija nianse!!!! :)))

 Wu, Eze 19:37:40 21.05.2008
80.90.9.50

> Man liekas, ka materiālisti varētu teikt, ka darbs ir galvenais. Garīgā
> pasaulē atrašanās 'tādā un tādā' stāvoklī ir galvenais, ne?

Jā, tā ir.
Bet vēl ir tāda nianse, ka šim 'tādam un tādam' stāvoklim ir dažādi dziļumi, kas vienam ir 'stāvoklis' 3cm, otram - ir 10m, bet trešajam - 1570km un viņš turpina kustību 'bezdibenī'. Precīzāk teikt ir, nevis 'atrašanās tādā un tādā stāvoklī' ir galvenais, bet gan lauzties. Sevī. Bet nedarot ārējos darbus (vienkārši sēžot bez rīcības), lauzties sevī var tikai līdz kaut kādai robežai un ne dziļāk. Lai varētu tālāk, ir jau jāsāk kaut ko darīt, lai turpinātu kustību.
Var, protams, arī pieņemt pašreizējo stāvokli par galējo iespējamo stāvokli 'garīgajā pasaulē' un tā arī palikt :))

Tāpēc, sākot no kāda noteikta dziļuma darbs pārstāj būt par galveno, bet gan kļūst par līdzekli tālākajai kustībai . :)))))

 Eze,  19:27:45 21.05.2008
87.99.92.2

t.i., ja tu nebūsi Tajā stāvoklī, tad nevarēsi pareizi novērtēt darīšanas nepieciešamību un darbs var nenest augļus.. galvenais ir turēt to stāvokli un tad darīt vai nedarīt.

 Valters, Modrim 19:24:59 21.05.2008
84.237.201.17

Šajā gadījumā Tavas domas saskan tieši ar boļševiku uzskatiem. Viņi deklarēja skaļi jo skaļi, ka lielā darba labad jāliek zem naža visi, kas no tiesas vai tikai iedomās varētu tam traucēt. Ļeņins apgalvoja, ka 90% krievu varot iet bojā, lai tikai atlikušie 10 varētu piedzīvot pasaules revolūciju.

 Eze,  19:18:50 21.05.2008
87.99.92.2

Man liekas, ka materiālisti varētu teikt, ka darbs ir galvenais. Garīgā pasaulē atrašanās 'tādā un tādā' stāvoklī ir galvenais, ne?

 Eze, Wu 19:04:57 21.05.2008
87.99.92.2

Varbūt :))

Bet es domāju par to teicienu principā - vai vienmēr izdarīt darbu ir svarīgāk nekā to nedarīt (nevis no manas pieredzes viedokļa, bet vispār) un vai vienmēr nianses ir pakārtotas - kā tad ar tauriņa spārnu efektu? ;)

Man ir tādas aizdomas, ka darbs nav galvenais... ja vien darbam neiedod tādu definīciju, ka tas ir svārstības, kas cēlušās no Vārda utt. :)))

 Wu, Eze 18:22:10 21.05.2008
89.201.70.164

> Kas to noteiks, ka tieši šis darbs ir jāizdara un ka tas nesīs svētību? Kas
> tevi vērtē pēc izdarītā un niansēm? Kas izlems, ka tās ir tikai nianses?

Pēc darba augļiem pati arī noteiksi.

Ja redzēsi, ka darbs nes svētību - tātad darbs nes svētību. Ja redzēsi, ka darbs nav labs - tātad nav labs. :)))) Ja redzēsi, ka darbs bezjēdzīgs - tātad bezjēdzīgs. :))

Pasaule dod 'atbildi' katram Tavam darbam, katrai rīcībai, pat vismazākajai. Un tieši tāpat - pasaule dod atbildi uz katru Tavu kavēšanos, lai arī kādus attaisnojumus Tu izdomātu, lai attaisnotu savu kavēšanos :))

> Un ja es kļūdīšos? Ja tās nianses būs bijušas būtiskākas par manu darbu?

Tu tagad tirgojies. :))) 'Tirgoties' - domāt 'tu man - es tev' principu.
A kas man par to būs, ja es darīšu šādi? Un kas man par to būs, ja es darīšu tādi? :)))


> Mana pieredzes gūšana var citiem dārgi maksāt - viņi neteiks, ka
> niansēm nav nozīme, viņi var nosodīt darbu, kas neņem vērā nianses.

'Mana pieredzes gūšana var citiem dārgi maksāt' ? Ko tad tik briesmīgu Tu gatavojies darīt? :)))

Nav jau jāsāk ar pasaules sabiedriskās iekārtas pārveidošanu globālā mērogā :) Vismaz pagaidām ne. :))
Sāc ar maziem darbiņiem, uzkrāj pieredzi, pēc tam sāc ar nelieliem darbiem, uzkrāj pieredzi, tad palielini atbildības daudzumu, ņem vēl lielākus darbus. Darot, Tu izmainīsies un pēc kāda laika pati redzēsi, ka redzēsi, ka nedarīšanas attaisnojumi kā 'mana pieredzes gūšana var citiem dārgi maksāt....' ... vienvārdsakot, tie Tev vairs nebūs aktuāli. :)))

 Eze, Modrim 18:00:20 21.05.2008
87.99.92.2

Mana pieredzes gūšana var citiem dārgi maksāt - viņi neteiks, ka niansēm nav nozīme, viņi var nosodīt darbu, kas neņem vērā nianses..

 Modris, Valteram,  17:48:37 21.05.2008
80.233.142.78

Es nevienu necitēju, kaut arī dažos gadījumos manas domas var saskanēt ar kādām boļševiku vai nacistu, vai demokrātu, vai nacionālistu u.c domām. Mani tas ne vismazākajā mērā neuztrauc, jo manai domāšanai ir jābūt suverēnai, tāpat kā Tavējai.

 Modris, Ezei,  17:45:47 21.05.2008
80.233.142.78

Ja Tu kļūdīsies, tad pati arī atbildēsi, bet jebkurā gadījumā iznākumā būs pieredze, tātad ieguldījums attīstībā.

 Valters, Modrim 17:18:13 21.05.2008
84.237.201.17

Tu gandrīz citē boļševikus.

 Eze, Modrim 14:27:33 21.05.2008
87.99.92.3

Un ja es kļūdīšos? Ja tās nianses būs bijušas būtiskākas par manu darbu?

 Modris, Ezei,  13:35:16 21.05.2008
80.233.142.78

Un pēcteči!

 Modris, Ezei,  13:34:38 21.05.2008
80.233.142.78

Tu pati!

 Eze, Modrim 13:22:51 21.05.2008
87.99.92.3

'Darbs ir jāizdara! Un Tevi vērtēs pēc tā, vai tas būs izdarīts vai ne, un nevis pēc Tavas darbības niansēm...'

Kas to noteiks, ka tieši šis darbs ir jāizdara un ka tas nesīs svētību? Kas tevi vērtē pēc izdarītā un niansēm? Kas izlems, ka tās ir tikai nianses?

 Eze, Valteram 13:18:05 21.05.2008
87.99.92.3

Man patīk Tavs pēdējais komentārs. Tā noskaņa ir krasi atšķirīga no tās, kāda Tev bija sarunas sākumā. Labi uzrakstīts arī :)))

 Modris, Valteram,  13:15:45 21.05.2008
80.233.142.78

'...kalpojot vienam cilvēkam nedrīkst ciest citi, kalpojot vienām vērtībām, nedrīkst graut citas.' Tavi vārdi. Un Tavs sapnis vaļējām acīm.
Lai uzbūvētu jaunu māju vecās vietā, šī vecā māja ir jānojauc, vai ne? Ja Tu gribētu ieviest jaunu kārtību pasaulē, ko aizstāv vecās kārtības konservatīvie aizstāvji, tad viņu pretestība Tev būs jāpārvar, tātad viņi cietīs (un Tu pats arī, jo viņi jau rokas klēpī neturēs, bet pretosies, cik vien spēs). Tādas abstraktas un šķietami augsti morālas tēzes jau ir viegli iegaumēt un daudzināt, bet dzīves cīņās ir citi likumi (ja vien Tev ir dūša tajās piedalīties :) ). Darbs ir jāizdara! Un Tevi vērtēs pēc tā, vai tas būs izdarīts vai ne, un nevis pēc Tavas darbības niansēm (jo šajā darbā ir svarīga bilance, nevis tas, ka ne viss būs izdevies ar tīrām rokām, tomēr ir svarīgi, lai kopējā bilance būtu pozitīva, lai labais tomēr būtu pārsvarā). Taču tas, kas atraujas no darba, jo šis un tas prasa 'nepopulārus' lēmumus un rīcību, vispār nav gatavs darbam.

 Modris, Valteram,  13:04:01 21.05.2008
80.233.142.78

Nu jau Tu runā kā Zatlers... mudžini un mudžini, he, he, he... Lietas vajag vienkāršot, kur vien iespējams, nevis sarežģīt.
Sauklis 'Mērķis attaisno līdzekļus' ir iztulkojams arī citādi: liels mērķis attaisno ieguldītos līdzekļus, un nevis attaisno negodīgus paņēmienus. Runa vienmēr ir par mērķa lielumu, kas ļauj censties piesaistīt tam atbilstoši lielus līdzekļus, un pieprasīt tos no tās cilvēku grupas, kuru labā uz šo mērķi tiecas. Ziedojumu veidā vai fiksētas maksas veidā - tās ir detaļas, kas ir otršķirīgas.
Taču Tu jau atkal locīsies, vai ne, Valter? Mazais ego velniņš neļauj piekrist, vai ne?... :D, :D, :D

 Valters, Modrim 01:27:53 21.05.2008
84.237.201.17

Jā, biju pievērsies citām lietām.
Es domāju, kalpošana ir ļoti svarīga un cienījama. Tomēr arī šeit būtu ievērojams tas pats princips, ka kalpojot vienam cilvēkam nedrīkst ciest citi, kalpojot vienām vētībām, nedrīkst graut citas. Garīgas mācības par maksu, piemēram, ir ceļš uz vecāku un bērnu savstarpējām rūpēm par maksu, utml.
Skaidrs, ka var būt augsti attīstītas būtnes, kas spēj saredzēt norišu smalkās nianses un izvērtēt, kad mācības par maksu ir atbalstāmas un kad nav. Es to nevaru, es visos gadījumos vados pēc: 1) loģikas, kas balstās sociāli kulturālās sabiedrības attīstības likumībās, kuru attīstību, tendenču mijiedarbību un secību varam vērot nesenās un senākās vēstures norisēs un 2) iekšējās pārliecības, kuru citiem cilvēkiem nereti grūti pamatot un pierādīt.

 Modris, Valteram,  23:21:57 20.05.2008
80.233.142.78

Nu re, bet Tu tomēr neatbildēji. :)

 Valters, Modrim 17:39:49 20.05.2008
84.237.201.17

Nu re, tagad Tu konkretizēji darba raksturu.

 Modris, Valteram,  16:38:47 20.05.2008
80.233.142.78

Nu, žēl, ka nesaproti. Tas liecina, ka Tu maz domā par kalpošanas darbu, vai arī to nedari, bet tas ir viens no primārajiem cilvēka garīgās attīstības faktoriem.

 Valters, Modrim 16:20:13 20.05.2008
84.237.201.17

Ja Tev mana iepriekšējā atbilde neder, tad es īsti neprotu atbildēt uz Tavu jautājumu, jo to nesaprotu. 'Darbs' ir jēdziens, kuram apakšā var palikt visu ko. Džeks Ķidātājs arī, iespējams, veica savu 'darbu'. Ivans Bargais veica savu 'darbu', Alfrēds Rubiks veica 'darbu', sekta Aum Šinri veica 'darbu'...

Varu tikai atkārtot, ka es neatbalstu ceļu uz mērķi pāri līķiem, vienalga vai tie būtu dzīvu būtņu vai ideju un principu 'līķi'.

 Modris, Valteram,  15:18:26 20.05.2008
80.233.142.78

Tu vēl aizvien neatbildi uz jautājumu, vai darbs ir galvenais? Neizlocies, he, he, he... Jā vai nē?

 Valters, Guga 11:25:45 20.05.2008
84.237.201.17

Piedāvājot, piemēram, meditācijas prakses skolotāja vadībā, neiepinot visu jūtošo būtņu laimi un glābšanu, man nerastos iebildumi.

 Valters, Guga 11:13:14 20.05.2008
84.237.201.17

Es arī domāju, ka summa rādās atbilstoša izdevumiem (īpaši jau ierēķinot ēšanu un gulēšanu iekštelpās). Manas iebildes ir pret to, ka zem teksta:
'Sen atpakaļ, septiņi bodhisattvas lūdzās par visu jūtošo būtņu pārejošo un mūžīgo laimi un par to, lai viņu vārdi kļūtu par vēlmju piepildošiem vārdiem, kas var izārstēt visas dzīvo būtņu slimības gan fiziskās, gan garīgās. Viņi deva solījumu, ka viņu lūgšanas piepildīsies šajos tumšajos laikos, kad Šakjamuni Budas mācības ir savā norietā.' tiek prasīta ieejas maksa. Tā ir manipulācija ar dvēseles tieksmi pēc garīgās gaismas plus spēlēšana uz to cilvēku problēmām, kuri izmisuši cīnās ar kādām fiziskām vainām. Un nav svarīgi vai Ganden to dara ar nolūku vai viņiem 'tā sanācis'.

Jā, Guga, makiavellisms gan šeit netiek pieminēts attiecīgā pasākuma sakarā. Modris prasīja vai darbs vienmēr jādara, neskatoties uz metodēm un es konstatēju, ka viņa jautājums ir salīdzināms ar zināmo apgalvojumu, ka mērķis attaisno līdzekļus. Tu tiešām visu uztver pārāk personīgi.

 Modris, Gugam,  04:42:14 20.05.2008
80.233.142.78

Man šķiet, ka Jūs abi ar Valteru mazliet pārspīlējat: Valters principā protestē pret spekulēšanu un iedzīvošanos, izmantojot cilvēku interesi par garīgām mācībām (Ganden viņam bija tikai iegansts, lai runātu par šo tēmu, kas ir diezgan aktuāla), un Tu taču arī zini, ka daudzkur citur pastāv šāda veida manipulācijas. Tomēr es Tev piekrītu pilnībā, ka maksa par šo minēto pasākumu ir pilnīgi normāla, tā sedz tikai nepieciešamo, un es nesaredzu tur nekādu manipulāciju ar mērķi nopelnīt pēc iespējas vairāk. Valters iekrita otrā grāvī, kaut arī principā prasība pēc nesavtīgas darbības ir pareiza (nekļūstot fanātiķim). Es šeit esmu pa vidam un domāju, ka nav svarīgi vai tie ir ziedojumi vai kāda cita veida maksājumi, ja cilvēkam ir vajadzīga nauda nesavtīgas garīgas izglītošanas darbam, ja viņš sev paņem pieticīgai (bet pietiekamai) eksistencei, jo galvenais ir, lai viņš nav slinks un patiešām no sirds pūlas izdarīt to, ko viņa sirdsapziņa liek.

 guga, Modrim vēl 02:23:19 20.05.2008
62.85.19.217

Cita starpā tā padomājot mantrai 'Om mani, mani Om' nav itin nekāda vaina :))). Ja pārtulko no sanskrita latviski 'OM dārgums, dārgums OM'. Un tulkojot no angļu valodas tikai mazliet fiziskāk :))). Viss atkarīgs no prāta ievirzes. Nārada laupītājam, kurš kļuva par svēto Valmiki arī lika atkārtot visai specifisku mantru, un ar šo mantru laupītājs un slepkava kļuva par Valmiki :)))

 guga, Modrim 02:11:15 20.05.2008
62.85.19.217

Protams, Modri! Mēs arī pat ne tikai drusku vispārinājām, tikai kaut arī man patiešām nav nekādas personīgas saistības ar Ganden, tomēr es to uztveru arī drusku personīgi, jo kā Tu zini, es arī kaut ko organizēju. Bez tam es esmu strādājis mācību centrā un puslīdz orientējos, cik ir jāņem, lai gūtu no šāda pasākuma kaut kādu reālu finansiālu labumu.

Un tāpēc es domāju, ka es varu ar pilnām tiesībām teikt, ka cilvēki prasa pavisam normālu dalības maksu - ir acīmredzams, ka tur nav nekāda iedzīvošanās un neviens tur neko kabatā nebāž, tāpēc diezin vai tak tomēr var uzskatīt par pat attāli korektu pat vispārinot te makiavellismu (tātad neko citu kā 'viltīgu nodevību', ja pārtulko latviski) mēģināt pievienot.

Neviens tak nespiež, lai tas patīk. Lai iet tur, kur viss ir tikai par brīvu, bet tomēr bezpamata apvainojumi ir bezpamata apvainojumi.

 Modris, Gugam,  01:39:49 20.05.2008
80.233.142.78

Nu, Guga, mēs te mēģinājām arī mazliet vispārināt...

 guga, Valteram 01:28:31 20.05.2008
62.85.19.217

Šajā gadījumā nerisinām mēs te nekādus 'Nozieguma un soda' jautājumus. Ir runa tikai par vienu konkrētu konkrētas cilvēku grupas apvainošanu neleģitīmā un negodīgā iedzīvošanās uz citu cilvēku vēlēšanās saņemt garīgu izglītību rēķina. Teiksim atklāti - ar tieši šādu Tevis izteiktu un joprojām uzturētu apgalvojumu visa šī saruna sākās un turpinās.

Tajā pašā laikā, manuprāt, mēs izanalizējām, ka ar šim pasākumam minēto summu neviens tur nekādi nevarēs iedzīvoties, tas ir patiesībā pat acīmredzami. Tad kā Tev liekas, Valter? Kas būtu jādara nemakiavelliskam cilvēkam, ja tiek pierādīts, ka viņa diezgan rupjš uzbrauciens neiztur pat elementāru analīzi?

 Modris, Valteram,  00:04:37 20.05.2008
80.233.142.78

Iepriekšējais bija Tev!

 Modris,  00:03:58 20.05.2008
80.233.142.78

He, he, he... nepārspēlē manis teikto. Es nerunāju par makiavellismu, es runāju par darbu, vai tas ir galvenais? Tu saki, ka nē? Es Tevi pareizi sapratu?

 Valters, Modrim 21:24:33 19.05.2008
84.237.201.17

Tātad Tu jautā vai es esmu makiavellisma atbalstītājs. Atbilde ir lielāko tiesu - nē. Mērķis a priori nevar attaisnot līdzekļus. Noteikti, ka var būt atsevišķi gadījumi, kad tas būtu pieņemami, taču tikai atsevišķi individuāli gadijumi.

 skauts,  18:37:14 19.05.2008
87.226.70.165

Šur tur tīmeklī ieskatījos un konstatēju, ka nodarbības bez maksas ir gana pieejamas arī Latvijā, tai skaitā arī par maksu un pat tādas, kur norādīta minimālā iemaksa un maksimālā.

 skauts,  18:34:22 19.05.2008
87.226.70.165

retreat (no angļu) - patvērums, nošķirtība, vientulība, atkāpties...

 Modris, Ezei,  17:30:02 19.05.2008
80.233.142.78

Mēs šeit runājam par kursiem ar garīgas (sevis paša attīstīšanas) izglītības ievirzi. Ja Tevi interesē darba definīcija, tad padomā pati. Definēšana ir grūts darbs. 'Darbs' ir no vārda 'darīt' - kustēties, rosīties, knosīties visvisādā ziņā; šai gadījumā - organizēt un noturēt retrītu (es gan nezinu, ko šis vārds nozīmē).

 Eze, Modrim 17:22:36 19.05.2008
87.99.92.3

Kā definēsi darbu?

 Modris, Valteram,  16:41:18 19.05.2008
80.233.142.78

Vai Tu piekrīti, ka darbs ir galvenais? Jā vai nē?

 Modris, Valteram,  16:37:10 19.05.2008
80.233.142.78

Ka darbs ir jādara un jāizdara - lūk, tas ir pamatprincips, bet pārējais ir tikai detaļas, kas nedrīkst traucēt darbu. Arī tas, kas strādā absolūti bez jebkādas samaksas un visu smeļ no savām rezervēm, tāpat nav atbrīvots no prasības strādāt un paveikt savu darbu. Te var plaši vispārināt. DAROŠAIS IR PĀRĀKS PAR NEDAROŠO PAT TAD, JA DAROŠAIS DARA ĻAUNU. Vismaz Vivekānada tieši tā teica kādam, kas ļoti lepojās ar savu 'svētumu', jo, lūk, neko sliktu neesot izdarījis, uz ko Vivekānanda teica, ka labāk viņš būtu zadzis, nekā gulēt kā baļķim, neko nedarot. Tāpat ir pareizi labāk prasīt bargu naudu par saviem kursiem (katra paša ziņā ir tas, vai maksāt vai ne), nekā nedarīt neko, bet tiesāt darošo. Darošais mācās - darbs dara meistaru -, bet ko var iemācīties nedarošais? Kā rīkoties ar nepieciešamo resursu iegūšanu - lai šī iegūšana būt saskanīga ar aizvien augstākiem ideāliem -, tā ir pakāpeniskas pilnīgošanās lieta, bet DARBS IR JĀDARA UN JĀIZDARA. Un viss!

 Valters, Modrim 16:12:07 19.05.2008
84.237.201.17

Darbu darot, principi ir jāievēro vienmēr, kā praktiski lietišķus, tā garīgi sabiedriskus darbus veicot. Pretējā gadījumā Tu cel māju uz grīļīgiem pamatiem vai pat vispār bez pamatiem, pie tam izmantojot neatbilstošus, veselībai kaitīgus un bojātus būvmateriālus. Māju it kā jau uzcelsi, bet vai tās iemītnieki vienu dienu netiks aprakti zem drupām?

 Valters, Gugam 16:03:40 19.05.2008
84.237.201.17

Jā, kaut kā visu laiku gribās Tev locīties riņķī un apkārt. Vai es esmu teicis, ka nauda būtu slikta kā tāda?
Tāpat visai šai sarunai nav nekāda sakara ne ar Taviem, ne maniem morāli ētiskiem sasniegumiem vai trūkumiem. Nevienam nav jābūt ideālam (un es jau nu arī tāds, protams, neesmu), lai atļautos izteikt savu attieksmi pret parādībām un norisēm sabiedrībā.

 Modris, Valteram,  13:57:21 19.05.2008
80.233.142.78

Ne tas, kā kaut kas ārēji izskatās, ir svarīgi, bet gan iekšējā motivācija un nostāja, ko no malas, pēc ārējām pazīmēm, ne katrs varēs noteikt.

 Modris, Valteram,  13:54:10 19.05.2008
80.233.142.78

Tad jau neko nedarošais atbilst augstākajiem ideāliem :)...

 Modris, Valteram,  13:52:55 19.05.2008
80.233.142.78

Nevis piemērošanās kādas autoritātes teiktajam, bet gan veselais saprāts ir vajadzīgs, jo DARBS IR JĀDARA UN JĀIZDARA, tas, manuprāt, ir galvenais. Tavuprāt iznāk, ka darbu var arī nedarīt, ja tikai principi ir ievēroti? Ba...ā, nu nē!

 guga,  17:59:53 18.05.2008
62.85.19.217

Bet kāpēc Tevis ieteiktā metode praktiskajā dzīvē diemžēl nestrādā (izņemot patiešām lielas un finansiāli varenas organizācijas, kas var atļauties tādu pieeju lietot), es jau paskaidroju un, manuprāt, šī saruna ir izsmelta, manuprāt, mēs ejam šo jautājumu jau pa trešo apli. Tātad nav jēgas turpināt.

Attiecībā uz naudas lietošanas leģitīmismu vai neleģitīmismu, ziedojumi ne sliktāk kā fiksēta maksa var tikt izlietoti neleģitīmi, un aiz it kā garīgiem bezmaksas pasākumiem var būt atrodamas ārkārtīgi konkrētas un specifiskas savtīgas intereses, nav ko braukt augumā citiem, ja patiešām nav konkrētu pierādījumu par naudas izlietošanas leģitīmisma pārkāpumiem, par konkrētiem iedzīvošanās faktiem no pasākumu vai organizāciju, humanitārās palīdzības vai jebkādas citas līdzīgas naudas.

Manuprāt, ir vērts rūpēties vispirms mums katram pašam par savu ētisko tīrību un savas dzīves 'atbilstību tradīcijai' - nezinu kā Valteram, bet man šajā jomā, protams, pietiek ko darīt un es to varu atzīt, bet es neredzu vajadzību atzīt, ka ieguldot, piemēram, citreiz arī savu personīgo naudu pasākumu organizēšanā, bet citreiz paprasot par to samaksāt pašiem dalībniekiem, un savas izpratnes robežās mēģinot norganizēt kādas labas lietas citiem cilvēkiem, ar to es būtu veicis kādus būtiskus pārkāpumus pret morāles normām vai pret kādu tradīciju. :))).

 guga, Valteram 17:36:37 18.05.2008
62.85.19.217

Nekādi neredzu kā ar šo var kaut ko zaudēt no ideāliem - neviens nekādu naudu šajā pasākumā taču neņem kādos iedzīvošanās nolūkos, nav arī nekādas cilvēku mānīšanas vai kaut kā tml., tikai tiek sastādīta aptuvena tāme un tiek paprasīts dalībniekiem to segt.

Kas, vai tad nauda ir kaut kas līdzīgs mērim tavuprāt, vai kā. Tu taču arī lieto naudu, jeb patiešām nelieto?!

 Valters, Matakam 17:14:43 18.05.2008
84.237.201.17

Ja mans viedoklis saskan ar kādu citu (pie tam autoritatīvu) viedokli, kas jau ir uzrakstīts, tad kāpēc atkārtot?
Un vai tad es šajā diskusijā neesmu izteicis savu skatījumu, kā būtu atbilstoši rīkoties?

 Mataks,  14:03:52 18.05.2008
77.38.225.180

Valter, līdz šim tu neesi spējis argumentēti pateikt SAVU viedokli par mācību maksu, tikai sūtījis lasīt citu viedokli. (Līkas tavas rokas vai kājas, lai paliek tavā ziņā)
Om, money, money, ommm - jauks izsmiekls par visiem kas atļaujas prasīt maksu, bet ar to vien ir par maz, ja nevari parādīt darbojošos alternatīvu.

 Valters, Matakam 13:41:34 18.05.2008
84.237.201.17

Nu pirmkārt jau es nerunāju ar tiem, kam līkas kājas, otrkārt, pierādi, ka Tu neesi alkoholiķis, narkomāns, čekas un Mozaīkas aģents!

Un treškārt - pirmais teikums ir tikai Tava teksta hiperbolizēts atspoguļojums. Tu neesi spējīgs runāt par lietu pēc būtības, prātiņa laikam nepietiek, un tad mēģini kritizēt oponenta personību. Es piemēram neatļautos šādu apgalvojumu Tavā adresē, jo es nezinu, kas tas 'mataks' tāds ir un ko viņš dara vai nedara.

 Mataks,  12:59:26 18.05.2008
77.38.225.180

Valter, būtu tu pats izdarijis kaut nelielu darbu to augsto ideālu vadīts ieturot tik augsti ideālus standartus nevis tikai gudri pļurkšķējis...

 Valters, Wu 12:52:07 18.05.2008
84.237.201.17

Ceru, Tu saproti, ka apgalvojumu 'budisti paši izklaidējās' varētu piemērot uz Ganden iekšējo pasākumu, kas netiktu reklamēts plašsaziņas līdzekļos.

 Valters, Wu 12:45:42 18.05.2008
84.237.201.17

Atkārtošu arī Tev - šis pasākums ir viens no daudziem, kas veido Latvijas kultūras telpu un garīgo vidi, kurā dzīvojam. Runa ir par principiem, pamatvērtībam un vispārcilvēciskiem ideāliem. Tādi, kā Tu mierīgi noskatās, kā vērtības tiek pārtaisītas par anti-vērtībām un gudri muld par 'nelīšanu'. Taču tad, kad vienas vai otras anti-vērtības beidzot iedod ar bozi pa galvu viņiem pašiem, tad sāk žēli brēkt un piesaukt visu, ko vien atcerās.

 Valters, Gugam 12:38:52 18.05.2008
84.237.201.17

Nu negribi Tu nekādi saprast, ka pie šādas attieksmes viss pasākums zaudē saikni ar augstajiem ideāliem, kuri tiek proponēti retrīta reklāmā. Atkārtošana - zināšanu māte, tāpēc atkārtošu vēlreiz. Korekti būtu, ja kāds organizētājs vispirms savāktu (esošie biedri, domubiedri, atbalstītaji) nepieciešamo naudu, tad rīkotu pasākumu, kurā lūgtu ziedot, norādot ieteicamo, bet ne minimālo summu.

 guga,  02:18:29 18.05.2008
62.85.19.217

Ar 'jūtami pārsniedz' es šeit domāju patiešām to situāciju, kad kāds no tādas fiksētas maksas gūst reālu materiālu labumu (kādi daži lati, kas nosedz Ganden centra papīra pirkšanas izmaksas, vai elektrības patēriņu ne tikai tieši retrīta laikā, bet varbūt vēl pāris nedēļas pirms vai pēc tam vai varbūt ne tikai lidmašīnas biļetes, bet arī ziedu nopirkšanu skolotājam pirms retrīta manā uztverē neskaitās :)))]

 guga,  02:11:56 18.05.2008
62.85.19.217

Fiksēta maksa, kas sedz dalības izdevumus ne tikai nav pretrunā ar budisma tradīciju. Tā vispār nevar būt pretrunā ne ar kādu tradīciju, jo šādā gadījumā pati apmācība patiesībā ir par brīvu - tas ir patiesībā tīrs ziedojums tiem, kas apmeklēs retrītu no tiem, kas to organizē. Jo šādā gadījumā par darbu vispār neviens nekādu maksu neprasa.

Par kaut kādas diskusijas objektu tā var kļūt vienīgi tad, ja tiešām jūtami pārsniedz organizēšanas izmaksas.

Kas nu noteikti nav šis gadījums.

 Wu, Valters 23:38:33 16.05.2008
78.84.125.231

> Un kāpēc Tu runā par 'manu patiku', ja fiksētas maksas ir pretrunā
> ar budisma tradīciju?

Tāpēc, ka kāda Tev daļa par to kā budisti izklaidējas? Kādēļ vēlies, lai tie izklaidētos tikai Tev vēlamajā veidā (rīkojot seminārus bez maksas)? :)) Varbūt viņi grib par maksu rīkot? :)))

Tevi taču viņi nespiež piedalīties? Kāpēc lien tiesāt? :)

 Modris, Valteram,  19:36:11 16.05.2008
80.233.142.78

Nevis pārtikušu, bet normālu dzīvi un normālu, nesavtīgu darbu.

 Eze, Valteram 19:35:41 16.05.2008
87.226.50.211

Pārtikušu, ne pārtikušu, bet dzīvot tādā līmenī vajag, lai spētu darboties un savu dzīves misiju piepildīt. Profesija, ne profesija, bet materiālās esības veids garīgajai darbībai.

 Valters, Edgaram 19:27:52 16.05.2008
84.237.201.17

Man šķiet, ka viens otrs uzskata, ka 'guru' jeb 'skolotājs' ir profesija, kuru var izvēlēties kā jebkuru citu, lai nodrošinātu pārtikušu dzīvi.

 Valters, Wu 19:24:40 16.05.2008
84.237.201.17

Pēdējā laikā masu mēdijos arvien biežāk parādās raksti par vardarbību skolās. Ja nu sekosim Tavam 'viedajam' padomam par deguna nebāšanu, tad par to drīkstēsim kritiski runāt tikai tad, kad sitīs mūsu personīgos bērnus...

 Edgars,Modrim,  19:17:04 16.05.2008
77.38.229.193

Ak, tu ....tāds...Un man neteici, ka tev ''MM2'' stāv notulkota?! XD

 Mataks,  17:55:01 16.05.2008
212.70.169.4

neslikti... gandrīz vai Valtera filosofijas garā - tulkam maksāt drīkst, ja vien tu pats neesi tulks...

 Modris, Edgaram,  17:25:58 16.05.2008
80.233.142.78

'LAI TIE, KAS SPĒJ MAKSĀT, LAI MAKSĀ. BET TIE, KAS NESPĒJ MAKSĀT TIEM, LAI DOD PAR VELTI.' - tā rakstīt nevajadzētu. Pareizāk būtu: 'LAI TIE, KAS SPĒJ MAKSĀT, MAKSĀ, BET TIE, KAS NESPĒJ, LAI SAŅEM PAR VELTI'. Piestrādā pie valodas, Edgar!

 Modris, Edgaram,  17:13:07 16.05.2008
80.233.142.78

Hm..., nu ja jau Tu gribi zināt sīkāk par manu konfliktu ar SI, lūdzu:
Es saņēmu no SI kādus pāris tūkstošus eiras 'Maitrejas Misijas' otrās daļas izdošanas veicināšanai (tā ir pamatīga grāmata - ap 600 lpp. bieza), pats to iztulkoju no vācu valodas un pēc tam lūdzu naudu iespiešanai. Cilvēki no SI man jautāja, kā es esmu iztērējis iepriekš saņemto naudu, un es atbildēju, ka esmu to paņēmis sev par tulkošanu, jo man toreiz bija ārkārtīgi spiedīgi apstākļi - neveicās ar T. Ūdera grāmatas pārdošanu, bija lieli dzīvokļa īres un citi parādi, biju spiests apturēt 'Viedas Vēstu' izdošanu, faktiski bija apdraudēta mana izdzīvošana vispār. Viņi man atbildēja, ka SI visi strādājot bez atlīdzības un tā esot jādara arī man. Ja es būtu uzdevis tulkošanu kādam citam un viņam par to samaksājis, tad viss būtu kārtībā, bet es pats naudu par tulkošanu ņemt nedrīkstēju. Es iekšēji nolamājos par viņu šaursirdību, bet neko darīt nevarēju, naudu grāmatas iespiešanai nesaņēmu, un tā šī grāmata arī stāv - pusratā.

 Edgars, Valteram,  16:34:32 16.05.2008
77.38.229.193

Bet vienlaikus Buda arī mācīja Zelta vidusceļu.
H.Rēriha savulaik teica, ka, lai DzĒM var iespiest mīkstajos vākos - plašākai izdošanai, un var iespiest cietos vākos - tiem, kas to var atļauties. Un vēl viņa teica, ka, lai tiem, kas nevar pavisam atļauties nopirkt grāmatu - tam, lai dod par velti.
Bet citādi viņa teica, lai par velti nedod, jo to, ko cilvēks dabū par velti, to viņš
nenovērtē.
Un es viņai piekrītu. Turklāt es neredzu principiālas atšķirības starp grāmatu pārdošanu un lekciju lasīšanu.
Tātad beigu beigās, ņemot vērā mūsdienu apstākļus un visu to, ko Modris uzskaitīja, attiecinot Budas ''zelta vidusceļa'' principu uz šo jautājumu:

LAI TIE, KAS SPĒJ MAKSĀT, LAI MAKSĀ. BET TIE, KAS NESPĒJ MAKSĀT TIEM, LAI DOD PAR VELTI.(tas nav bizness tomēr)

Vai tev tā nešķiet?

 Edgars,Modrim,  16:26:04 16.05.2008
77.38.229.193

Piekrītu tev par maksas ņemšanu. Un pie viena jautājums. Tu teici:''Lūk, tieši par šādu jautājumu es nedaudz saķildojos ar Share International vadību Nīderlandē.'' Kaut ko nesapratu...Pastāsti, lūdzu sīkāk.

 Eze, Valteram 11:28:44 16.05.2008
87.99.92.3

Aizej gan uz retrītu! :)))

 Valters, Wu 10:57:26 16.05.2008
84.237.201.17

Un kāpēc Tu runā par 'manu patiku', ja fiksētas maksas ir pretrunā ar budisma tradīciju?

 Valters, Wu 10:56:03 16.05.2008
84.237.201.17

Tā jau gan gribētos, lai neviens neko nesaka - vajadzētu aizbāzt muti arī Latvijas radio analītisko raidījumu veidotājiem, Domburam, utml. - vai ne?

 Wu, Valters 10:32:53 16.05.2008
10.196.4.155

Tu procesus šajā valstī vari ietekmēt cik vien uziet, cik vien ir spēka, arī bez pretenziju izteikšanas. :))

Ja vēlies, lai būtu bezmaksas budisma retrīti - noorganizē bezmaksas budistu retrītu, noorganizē telpas, skolotāju, ēdināšanu un visu citu, un iedod to visu apmeklētājiem bez maksas.

Bet Tu jau patiesībā nevēlies, lai būtu bezmaksas budisma retrīti, Tev ir vienazīgi budisma retrīti. Tu vēlies, lai apkārtējā pasaule pielāgoties Tavai patikai :)) Lai būtu silti un mājīgi :))

 Valters, Wu 10:14:40 16.05.2008
84.237.201.17

Šis iebildums man neder, jo lietas, kas noris valstī kurā es dzīvoju man ir svarīgas, vienalga vai es piedalos kādos konkrētos pasākumos vai nē.

 Valters, Modrim 10:10:59 16.05.2008
84.237.201.17

Nē, Modri, grāfiene Vahtmeistere dzīvoja pie Blavatskas, mājā, kuru Blavatska īrēja par naudu, ko bija saņēmusi par publikācijām Krievijā un kā ziedojumus no Indijas.

 Wu, Valters 10:07:45 16.05.2008
10.196.4.155

Valter, bet 'problēmas' atrisinājums tak ir gana vienkāršs. Ja nepatīk retrīta noteikumi - neapmeklē to, nemaksā naudu, dari savus darbus.

Tu pašlaik uzstājies, it kā Tevi konkrēti kāds spiestu apmeklēt šo retrītu un spiestu maksāt šos 45Ls.

Tā taču nav. Līdz ar to - problēmas nav.

Līdz ar to - strīdēties par ko - nav. :))

 Modris, Valteram,  02:15:20 16.05.2008
80.233.142.78

Ja nemaldos, tad Blavatskas kundze bija aristokrāte, dzimusi von Hāna, arī viņas vīrs (gan uz ļoti īsu laiku) nāca no muižnieku kārtas. Kad strādāja pie SD, viņa dzīvoja pie kādas grāfienes, kas simpatizēja teozofijai. HPB toreiz jau bija ļoti slima, viņai bija vajadzīga palīdzība un aprūpe, ko šī grāfiene viņai arī sniedza.
Tas viss man mazliet atgādina padomju laikus, kad PSRS vadoņiem it kā nekas nepiederēja - nedz automašīnas, kurās viņi brauca, nedz lidmašīnas, nedz dzīvokļi un vasarnīcas (reizēm pat daudzas, dažādās vietās), nē, viss bija valsts un tautas īpašums, vienīgi viņi tās lietoja...hm... Jā, un jo augstāka bija kāda ministrija, jo lētāks un labāks bija ēdiens tās ēdnīcās, nu - gandrīz vai par velti, un viss pārējais - arī par velti vai par simbolisku maksu, he, he, he... Bet cik tas viss izmaksāja valstij un tautai? Hruščova meita katru dienu ar lidmašīnu lidoja uz skolu no Kijevas uz Maskavu, he, he, he...

 Modris, Valteram.,  01:45:02 16.05.2008
80.233.142.78

Par paraugu kopēšanu - tā dara bērni, nevis pieauguši cilvēki. Pieaugušajiem ir atbildība, kas liek meklēt izeju pašiem, nevis iet pie mammas vai papa meklēt padomu.

 Modris, Valteram,  01:42:26 16.05.2008
80.233.142.78

'Manus vienīgos izdevumus par kanceleju un pastu apņemās segt Blavatskas loža, ja vien 'Slepenā Doktrīna' neienesīs pietiekoši...' - te jau tas ir: 'izdevumus apņemas segt... loža', bet par SD ieņēmumus var pieņemt, taču par lekciju lasīšanu (mācīšanu) - ne. Kādēļ? Lai netiktu mesta ēna par iespējamu savtību. Nu, bet ja šīs savtības iekšēji nav, tad kādēļ ir jāuztraucas par to, ko varbūt varētu domāt citi? Nu ja, tas varētu traucēt teozofijas izplatīšanu...
Lūk, tieši par šādu jautājumu es nedaudz saķildojos ar Share International vadību Nīderlandē. Te ir ceļš uz liekulību. Ļoti bieži ziedojumi ienes pat vairāk nekā stingri noteikta maksa. Ja jūs varētu iztikt arī bez ziedojumiem, tad varat nosodīt maksas ņemšanu vispār un pārtieciet no Svētā Gara, he, he, he... ja varat...

 Valters, Modrim 01:31:42 16.05.2008
84.237.201.17

Mēs jau visu darām pēc paraugiem, sākot no pirmajiem dzīvības mirkļiem - kopējam apkārtējos, pēc tam meklējam paraugus plašākā pasaulē, ja nodarbojamies ar kontemplāciju un meditāciju, arī tad meklējam augstāka līmeņa paraugus savā dvēselē un eksistences smalkākos līmeņos. Mūsu attīstība faktiski ir virzīšanās no zemākas kategorijas paraugiem uz augstākiem.

 Modris, Valteram,  01:14:36 16.05.2008
80.233.142.78

Es pats personīgi nepieņemu nekādu bāšanos manās darīšanās, vismaz tajā, kas attiecas uz LVS, - nekādus paraugus vai izturēšanās noteikumus. Dzīve pati diktē gan nepieciešamo, gan šī nepieciešamā iegūšanas ceļus. Te ir jābūt kā ūdenim, kas sūcas cauri visur, kur ir kāds, kaut neliels caurumiņš vai kanāliņš. Man ir pilnīgi vienalga, kā nāk līdzekļi tam, ko ir nepieciešams izdarīt; galvenais ir - darīt visu, lai izdarītu to, kas ir jāizdara...

 Modris, Valteram,  01:08:13 16.05.2008
80.233.142.78

Gribi parunāties par dievturību? Nu, dievturi jau pretendē būt ne tikai par pastāvošās tautas tradīcijas saglabātājiem, apkopotājiem, bet arī ezoteriskās daļas atjaunotājiem (faktiski jau Dainas un reliģiskās tradīcijas ir ezoteriskas, tikai dievturiem acu nav, lai tās skaidri saskatītu). Tomēr pētniecības darbs prasa līdzekļus, tāpat kā māksliniecisku līdzekļu izmantošana ietekmes palielināšanai. Pie tā dievturi stingri strādāja pirms kara (kaut vai J. Bīne un H. Vīka), bet daži, kā K. Freimanis, arī padomju laikā (gan vairāk pagrīdē, bet šo un to jau varēja arī tīri oficiāli pasniegt). Kādēļ dievturiem nav atbilstošas, speciāli izplānotas vietas savu rituālu izpildīšanai, piemēram, Rīgas tuvumā? Tur varētu būt arī izpētes centrs, skolotāju sagatavošanas institūts, u. c. vajadzīgas intitūcijas. Mūsu nacionālajā valstī ir visvisādi dievnami un tempļi, bet nav īstas, latviskas svētvietas, kurā varētu piekopt tautas tradīcijām atbilstošu reliģiju. Taisni jocīgi. Bet dievturiem nav naudas, kaut arī ir visādi plāni šai sakarā. Un mēs meklējam skolotājus pa visu pasauli, bet atbalstīt savējo, latvisko, pietrūkst prāta.

 Valters, Modrim 01:04:41 16.05.2008
84.237.201.17

Ja Tavā komentārā minētais hipotētiskais skolotājs piederēs pie kādas lielākas tradīcijas, tad jau viņam šīs lietas nodrošinās klosteris vai kopiena, kurā šamējais dzīvos. Tie savukārt dabūs nepieciešamos līdzekļus no pateicīgās tautas. Ja tauta nedos, tad viņai tādu klosteri nevajag un tam jāizput ar visu skolotāju, kuram nāksies pārkvalificēties par ko citu. Nedaudz es te trivializēju, bet tikai un vienīgi brīvprātīgi ziedojumi un pašu kopienas locekļu darbs var būt ienākumu avots.

Nu bet ja tas skolotājs tāds uzrodās tukšā vietā - kā sacīt jāsaka rodas jauns pravietis bez bagāžas, bez piekritējiem, atbalstītājiem - nu tādam tikai viens ceļš rietumu pasaulē - turpini savu biznesu, bet pa brīvajiem brīžiem māci, ko zini (ja ir kāds, kas grib mācīties).

Patiesībā man šajā jautājumā ir viens ievērojams domubiedrs, kuru es ļoti augstu vērtēju (lai arī ne visās lietās piekrītu) - Helēna Blavatska.
1888. gadā H. Blavatska rakstīja vēstuli uz Ameriku, izkaidrojot nepieciešamību, kāpēc Teosofiskās biedrības iekšienē viņa dibina Ezotērisko sekciju. Cita starpā viņa raksta: 'sekcijā netiek prasīta ne iestāšanās, ne kāda cita maksa, jo kā es pati saņēmu zināšanas, tā arī nodošu tās tālāk citiem. Drīzāk es nomiršu badā, nekā ņemšu kaut grasi par svēto patiesību mācīšanu. Manus vienīgos izdevumus par kanceleju un pastu apņemās segt Blavatskas loža, ja vien 'Slepenā Doktrīna' neienesīs pietiekoši... (Silvija Krentone. H.P.Blavatska. Ligatma, 1996. - 440. lpp.)

 Valters, Modrim 00:35:39 16.05.2008
84.237.201.17

Es gan domāju, ka dievturiem nav šāda centra tāpēc, ka viņiem nav īstai dzīvotspējīgai reliģijai nepieciešamās komponentes - ezotēriskās mācības, šo mācību praktizētāji un novadītāji pie 'parastā cilvēka', tās ietērpjot jēgpilnos rituālos un tradīcijās, tautas līmeņa mācībās.

 Valters, cho 00:22:05 16.05.2008
84.237.201.17

Kāpēc Tu domā, ka mūkam vajadzētu gūt peļņu? Cita lieta, ka viņam nepieciešama iztikšana, bet klosterim līdzekļi darbības nodrošināšanai. Tos pateicīgie kopienas locekļi viņiem ziedo, katrs atbilstoši savām iespējām.

 cho,  21:07:47 15.05.2008
89.201.28.10

Valter, bet vai tu zini, ka budismaa ir sena tradicija skolotajiem/lamaam/guru piesniegt bagatigas (cik nu kursh var, bet censhas pec iespejas labak un vairak) davanas/ziedojumus (krieviski skan adekvataak - 'podnoshenija')?
Tas ir gan aiz cienjas pret skolotaju (Austrumos, kaa zinams, skolotajiem/guru ir tiesham liela nozime cilveku aciis) gan ari taa fakta delj, ka skolotajs vairumaa gadijumu ir muks un citos veidos pelnju gut nevar.

Bet rietumu valstiis dalibas cenu nosaka, protams, ka vizites organizetaji. Ja centrs ir pavisam mazs (kaa musu Ganden) un nevar lidzinaties tevis piesauktajam ASV centram (tomer taa ir ASV!!!), tad uz kada finansiala pamata lai centra vadiba aicinatu viesskolotajus?

 Modris, Valteram,  20:49:27 15.05.2008
80.233.142.78

Ko nozīmē 'laikam...', Tev tā kā būtu jāzina precīzi. Mēs vairs nedzīvojam tajos laikos. Skolotājam jau vairs nepietiek ar pajumti un ēdienu vien. Ir vajadzīga arī automašīna, veļas mašīna, ledusskapis, putekļu sūcējs, mobilais telefons, televizors, radio u. c. derīgas lietas, kas atbrīvo laiku un atvieglo sakarus. Bez tam jau pajumte un ēdiens vien maksā visai dārgi. Lai paplašinātu savu ietekmi, viņam ir jāizdod grāmatas, jāuztur interneta mājas lapa, būtu labi, ja viņa rīcībā būtu kādas telpas, bibliotēka, meditāciju zāle, varbūt vieta vasaras nometnei laukos, klusumā, mierā un skaistumā. Viņam vajadzētu uzturēt arī internacionālus sakarus, apmeklēt domu biedrus ārzemēs, utt. Vai tas viss būtu lieki? Vai kāds par viņu vispār uzzinātu, ja viņš to visu nedarītu? Un viņš to visu var iespēt tikai tad, ja darbojas profesionāli, ja visu dzīvi veltī tam vien. Viņam ir jābūt ne tikai izglītotam, ne tikai visu mūžu ir jāstudē un jāpraktizē, bet jābūt arī labam saimniekam un ekonomam. Vai tā nav?
Indijā, piemēram, jogas skolotājiem algu maksā valsts. Bagātnieki ziedo tempļu būvēm un citām institūcijām. Tempļu kalpotāji un garīdznieki tāpat pārtiek no visādu rituālu noturēšanas un tempļa kopējiem ienākumiem. Kādas tradīcijas šai ziņā ir mums? Un kādas būtu vēlams ieviest? Mums vispār nav profesionālu garīgu darbinieku, izņemot kristiešus, musulmaņus u. c. organizētu reliģiju pārstāvjus. Viedisti un dievturi, diemžēl, tādi nav. Un baidās vispār runāt par saimnieciskām lietām, tādēļ arī, piemēram, dievturiem nav neviena labi organizēta centra Latvijā.

 Valters, Modrim 20:14:07 15.05.2008
84.237.201.17

Laikam jau tomēr ir tur kāda atšķirība, ja jau lielie senatnes Skolotāji deva saviem mācekļiem norādes mācīt citus par pajumti un pusdienām. Arī priesteru kārtai piederīgie - ja vien nebija degradējušies - tradicionālajās sabiedrībās pārtika no ziedojumiem, kuru apjomu parasti noteica kopienas locekļi paši.

 Modris, Valteram,  19:35:08 15.05.2008
80.233.142.78

Zini, Valter, es tā nedaudz padomāju par šo tematu, un man tas līdz galam tomēr nav skaidrs. Tātad par garīgām mācībām, to mācīšanu alga nepienākas, bet par visu citu - pienākas? Nu labi, tad varbūt vienosimies par to, kas ir garīgas mācības un kas ir garīga mācīšana? Kā arī par to, kas tad šeit ir izšķirošais - algas saņemšana kā fakts vai iekšēja motivācija saņemt par iespējami mazāku darbu pēc iespējas lielāku samaksu? Pie tam, kāda ir šīs tiekšanās pēc samaksas iekšējā motivācija - izmantot to saviem egoistiskajiem priekiem un komfortam vai darbības izvēršanai šo garīgo mācību un zināšanu izplatīšanai?
Es jau iepriekš saku, ka neredzu starpību starp garīgu mācību vai jebkura cita priekšmeta mācīšanu. Par darbu pienākas samaksa, un viss!
Ja cilvēks ir atbrīvojies no materiālās pasaules atkarības un var visu materializēt, var tieši saņemt enerģiju no Saules, un viņam tātad nav vajadzīgs ēdiens, ja vienīgais, ko viņš vēlas un ko viņam vajag, ir pateicība un mīlestība, un pat tās ne no cilvēkiem, bet tikai no Dieva (vai citiem kādiem augstākiem spēkiem, ja mēs nelietojam šo Dieva jēdzienu), tad, protams, ka nekāda alga nav vajadzīga, jo tas būtu tas pats, kas miljonāram ziedot santīmus. Pavisam cita lieta - cilvēks, kas vēl ir pilnīgi atkarīgs no dabas, bet tomēr spēj mācīt garīgo filozofiju vai kādas apgarojošas metodes. Viņam algas saņemšana ir nepieciešama un normāla lieta. Un ne mazāka kā pārējās darba nozarēs. Vai tad ne? Ja viņš neņems samaksu, tad viņam šīs lietas varēs būt tikai kā hobijs, viņš nekad nekļūs profesionālis, jo nevarēs tām veltīt visu savu laiku, visu dzīvi. Tas ir fakts!

 Valters,  12:20:48 15.05.2008
84.237.201.17

Bija jautājums vai kaut kas notiek bez obligātas maksas:
http://www.e-misterija.lv/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1908&mode=thread&order=0&thold=0

 Valters, Guga 01:31:36 15.05.2008
84.237.201.17

Tu jau atkal krīti galējībās. Jā, būs viens tāds no miljona, bet ko pārējie 99 vai visi 100% (ja nu tas viens nepiedalās vai mūsu valstī vēl nav piedzimis?) lai dara?

 guga,  23:34:19 14.05.2008
62.85.19.217

Un visizcilākajam skolniekam varētu pietikt ar vienu skatienu.

 guga, Valteram 23:25:06 14.05.2008
62.85.19.217

Izcilam skolniekam varētu pietikt arī ar 3 dienām. Dažs arī pēc daudzu gadu skološanās neko daudz neiemācās, citam pietiek ar pavisam īsu laiku. Arī laiks tāpat kā nauda nav tas pareizais kritērijs.

 Valters, Matakam 15:34:34 14.05.2008
84.237.201.17

Ja Tev nav nekā prātīga, ko teikt, labāk paklusē, izskatīsies gudrāks!

 Mataks,  14:57:03 14.05.2008
212.70.169.4

Valter, Omm, money money omm...
tālāk arī neredzi par savu degungalu, tpu, naudas maku.

 Valters,  01:26:58 14.05.2008
84.237.201.17

Kas nu tas par skolotāju, kas pastrādā ar grupu trīs dienas un aizbrauc, lai otrreiz vairs šeit iespējams neatgrieztos?

 guga,  00:08:10 14.05.2008
62.85.19.217

Piedevām, ja atceramies, tad agrīnajā kristietībā vienīgais veids kā iestāties kopienā, bija atdot visu savu naudu un visu savu kustamu un nekustamu mantu kopienai, nevis vienkārši kāda dalības maksa.

Varbūt šis arī ir patiesi vienīgais veids, kā arī vajadzētu izturēties pret mācības sniegšanu. Es zinu šodien kopienas, kas mēģina atjaunot šo principu. (Tikai atkal nelaime, gadās, kad rezultātā atkal uzvārās kādi krāpnieki, piedevām tas atkal vispārējā gadījumā atstāj masu cilvēku bez garīgās palīdzības).

 guga,  00:03:48 14.05.2008
62.85.19.217

Piedevām pats princips Buddas mācībai ir cits kā masu kristietībai (tās populārajās izpausmēs, ja runājam par Kristus mācību un dažām, īpaši agrīnās, bet arī kādām retām tagadējās kristietības formām, tad šīs mācības varbūt ir tuvākas viena otrai kā jebkas cits). Jo parastā masu kristietība ir kustība ar masu dievkalpojumiem un visu pārējo, Buddas mācība savā pamatā ir jogas prakse paša cilvēka sasniegumu ceļam.

 guga,  23:53:55 13.05.2008
62.85.19.217

Un, ja kādam cilvēkam patiešām tās naudas nav un viņš atnāks un godīgi izstāstīs savu problēmu organizatoriem, es nedomāju arī, ka varētu būt tā, ka normāli cilvēki nepaņemtu šo cilvēku un neļautu viņam piedalīties par brīvu.

 guga,  23:35:52 13.05.2008
62.85.19.217

Un šī iemesla dēļ un tā vārdā, manuprāt, ir normāli, ka no šiem cilvēkiem paņem tik, cik maksā tiešie dalības izdevumi plus varbūt vēl kādu rezervīti kustības atbalstam, kas gan diezin vai iznāk no šiem 45 latiem.

Šiem cilvēkiem neviens nespiež to darīt - viņi to dara brīvprātīgi. Jā, protams, viņi gaida brīnumu, bet brīnumi pasaulē nenotiek, vismaz nenotiek par velti, un viņiem neviens to arī nav solījis. Tiek solīts tikai tas, ko arī sniedz - Medicīnas Buddas tehnikas. Un, ja šie cilvēki paši strādās ar tām, viņi iespējams iegūs patiešām lielu labumu, ja nē, iztiks ar kādām patīkamām sajūtām retrīta laikā, un ar apziņu, ka viņiem tagad ir kāds tibetiešu guru (lai gan patiešām par ne par guru, bet kaut vai tikai par skolotāju viņš varētu kļūt tikai tad, ja cilvēks arī nodotu sevi pilnībā šai praksei). Katrs dabū tikai to, ko pats arī vēlās.

 guga,  23:24:12 13.05.2008
62.85.19.217

Nopietnas mācības nekad neiesakņosies, jo viņas prasa pašiem cilvēkiem nopietni strādāt, bet cilvēku masas šobrīd nav noskaņotas to darīt. Tad viņas labāk izvēlas psihomanipulatorus.

Un arī no tiem, kas atnāks un mācīsies kaut vai šīs Medicīnas Buddas tehnikas labi, ja katrs desmitais, ja ne simtais tās patiešām pēc tam turpinās praktizēt un iegūs garīgu labumu sev un vēlāk sniegs labumu arī saviem līdzcilvēkiem. Tomēr, ja no šī retrīta būs kaut viens cilvēks, kas to visu uztvers nopietni un nopietni strādās vairāku gadu garumā - gadus 10 - 20, Latvijai vai vismaz kādam pulkam tās cilvēku no tā noteikti būs savs labums :))).
Manuprāt tāda arī ir šo mācību daba.

 guga, Valteram 23:18:16 13.05.2008
62.85.19.217

Mājas lapas nekad neaizstās pat pavāju instruktoru nemaz nerunājot par skolotāju vai vēl jo vairāk Skolotāju :))).

 guga,  23:16:57 13.05.2008
62.85.19.217

Protams, ir arī patiesī garīgas organizācijas, kuras iztiek tikai no ziedojumiem. Es negribu teikt arī, ka visas tās organizācijas, kurām ir lielas ietekmēšanas spējas, un kuras panāk, ka viņām patiešām ziedo lielas naudas summas liels daudzums cilvēku un kuras līdz ar to var lielus pasākumus organizēt bez dalības naudām un pat vispār par brīvu (un reizēm pat vēl dažādos veidos cilvēkus par dalību pat 'prēmējot') ir tikai ar psihotehnikām cilvēkus manipulējošas un gala rezultātā tīri materiālas intereses bīdošas nevis garīgas. Tā arī nevar teikt, lai gan arī tā gadās. Tas vienmēr būs dažādi, jo tas ir atkarīgs no konkrētās situācijas.
Nauda nav primārais - tā ir tikai materiālās enerģijas forma. Primārais ir kā, kam un kādā veidā to tērē.

 Valters,  23:11:48 13.05.2008
84.237.201.17

Jā, jautājums ir sekojošs - kāpēc tās vajadzīgās mācības nevar ienākt 'normālā' veidā? Kas ir galvenais traucēklis? Nav pietiekošs skaits piekritēju, lai izveidotu vismaz mājas lapu?

 Valters, Guga 23:08:27 13.05.2008
84.237.201.17

Njā, varētu jau tos kristiešus ievietot pie psihomanipulatoriem, kas māk izvilkt ziedojumus pretī neko derīgu nesniedzot... Bet vai tikai tā mēs varam izskaidrot situāciju? Un vai ar Tavu un vēl citu maksas pasākumu palīdzību tās vajadzīgās mācības te iesakņosies un uzkuplos? Šaubos...

 Valters, Guga 23:04:26 13.05.2008
84.237.201.17

Savā ziņā, Tev, Guga taisnība. Tomēr, manuprāt, pareizāk un atbilstoši tradīcijām, kuras parasti Tev patīk, ir vispirms izveidot domubiedru kopu, kas samet naudiņu, lai iespiestu savas brošūriņas, izveidotu mājas lapu, sarīkotu mazākus pasākumus... Pēc tam, kad jau ir izveidojusies lielāka grupa var droši rīkot lielākus pasākumus. Un tā tik uz priekšu. Vai tad vairums kristiešu draudzes mūsu dienās, kad vairs nav jāmaksā obligātais nodoklis baznīcai, nepastāv tieši uz šādiem principiem? Īpaši jau tās, kurām nav nekustamie īpašumi? Bet ja kristieši var un budisti nevar, tad laikam tiem 'budistiem' (liekam 'budistu' vietā jebko citu) nav iekšā un tādi mums nav vajadzīgi. Varbūt jāgaida citi 'budisti'?

 guga,  22:59:35 13.05.2008
62.85.19.217

Pretējā gadījumā atliek tikai pilnībā atteikties no centieniem sniegt plašākai sabiedrībai jebkādu reālu garīgu palīdzību un atstāt to jau lielu finansiālu varu sasniegušo, bet diemžēl lielākoties nebūt ne tik ļoti nesavtīgo brīžam pilnībā pseidogarīgo organizāciju varā, kuras patiešām iztiek tikai ar ziedujumiem, jo tie tām ienāk ļoti bagātīgi.

 guga,  22:52:51 13.05.2008
62.85.19.217

Un šīs mācības ir ļoti vajadzīgas, ļoti, ļoti. Tieši šodienas sabiedrībā. Un nekā citādi tās nevar pie šodienas cilvēkiem nonākt.

Tā diemžēl ir - un Tradīcija ir ar to samierinājusies. Nepatīk, protams, bet liēlākoties citādi nevar.

 guga,  22:46:19 13.05.2008
62.85.19.217

Bez obligātām, pie tam laicīgi iepriekšējām un bez atgriešanas dalības maksām mēs savā laikā nevarējam savā iestādē pat kopīgus laivu pasākumus noorganizēt (un nonācām pie tiem obligātajiem tieši tāpēc, ka tiklīdz Tavs laivu pasākums iziet ārpus Tava vistuvāko cilvēku loka, un tas potenciālo dalībnieku skaits kļūst tāds, ka sākas inventāra iepriekšējas pasūtīšanas ar visām garantijas maksām un visu parējo, organizētāji vienmēr palika muļķī, kamēr neievedām iepriekšējās neatgriežamās garantijas dalības maksas sistēmu).

 guga, Valter 22:41:34 13.05.2008
62.85.19.217

Nekā neiznāks bez obligātiem, Valter, ja Tev nav savas naudas, ko pasākumā ieguldīt un ja Tu neesi jau liela organizācija ar pietiekamu regulāro ziedotāju skaitu.

Pie tam šī regulārā maksa Tev patiešām pirms tam pašam ir jāizrēķina sastādot pasākuma tāmi. No ziedojumiem pēc tam varēsi atļauties īpašas ekstras, ja tur kaut kas sanāks, vai pateikties kādiem cilvēkiem ar kādu dāvanu par ieguldīto darbu. Citādi pats vien būsi tas viesu uzņēmējs un pats no savas kabatas maksāsi.

Bet, lai nebūtu tukša runāšana, labāk pats pamēģini. Varētu Tev ieteikt veselu kaudzi vērtīgu pasākumu, kurus būtu patiešām vērts uzorganizēt.

Reāla pieredze ir lielāka par visām gudrām runām.

 Valters, Ezei 22:32:44 13.05.2008
84.237.201.17

Varu Tev atkārtot: es neatbalstu OBLIGĀTUS maksājumus saistībā ar tām mācībām, kuras tradicionāli netiek sniegtas par maksu, bet, vajadzības gadījumā, pret brīvprātīgiem ziedojumiem, kas atbilst ziedotāja rocībai. Ja kāda mācība tās piekritēju izskatā nespēj pastāvēt pēc šāda principa, tad tā ir konkrētajā brīdī un konkretajā laikā dzīvotnespējīga un nevajadzīga. Komercializējoties tā kļūst par sava avota pretmetu.

 guga, Valteram 22:26:25 13.05.2008
62.85.19.217

Mēs jau arī organizējam lauku skolā, tomēr tieši šīm lauku skolām nauda ir vēl daudz vajadzīgāka kā Rīgas, kaut arī viņas tiešām prasa lētāk.

Par velti es varu dabūt līdz 40 cilvēkiem, bet nevis 100, un arī tad man roka necelsies tomēr šiem cilvēkiem vismaz kaut kādu naudiņu par telpām nenoorganizēt, zinot kā tie dzīvo no rokas mutē.

 guga,  22:22:57 13.05.2008
62.85.19.217

Manuprāt, vienam turīgam džekam vai džusei tas patiesi ir pilnīgs sīkums kaut ko šitādu nosponsorēt - notēlot namturi /viesu uzņēmēju. Kāda 1/10 daļa no tā, ko dažs sapratīs ar ļoti pieticīgām kāzām labākajā gadījumā.

Un, iedomājies - krietns pulciņš pēc garīguma vairāk vai mazāk tiecošos un savā lielā daļā tomēr tādu cilvēku, kas dzīvo no rokas mutē, Tavas labdarības dēļ, Valter, būs atbrīvoti no 'ļaunās' dalības maksas, no 'Om money, money, Om'.

Un vēl kāds bariņš tiktu atbrīvoti no piedauzīšanās domāt par šo savas negatīvās domas un runāt negatīvās runas.

Bet lielākoties tomēr tie, kam nauda patiešām ir, to nedara. Un vispār viņiem ir taisnība - nevienam nav pienākuma maksāt par citiem. Sniegt ziedojumus konkrētai organizācijai noteiktiem mērķiem, tas jau ir pavisam kaut kas cits.

 Valters, Gugam 22:21:52 13.05.2008
84.237.201.17

He, he, he. Saprotu Tavu humoru. Nu nē, tik rocīgs, lai nodrošinātu šīs lietas 120 cilvēkiem jau nu pagaidām neesmu. Un katrā ziņā ne jau nu pavājš prātā, lai vispār jel ko piedāvātu kādam (kādiem), par kuru (kuriem) es neko nezinu un kuram nav acīmredzamas aktuālā brīža izdzīvošanas problēmas. Tomēr, ja es būtu Tavā komandā/domu biedru grupā un man būtu iekšēja pārliecība, ka briestošais pasākums ir ļoti vajadzīgs, tad droši vien vienu daļu no Tevis uzskaitītā varētu piedāvāt un ļoti iespējams, palīdzētu saorganizēt telpas nodarbībām. Starp citu, pēc pieredzes spriežot, dabūt telpas bezmaksas pasākumiem, īpaši, ja neieciklējās uz Rīgu, vai pat tikai uz Rīgas centru, nav tā lielākā problēma.

 guga, Valteram 22:07:03 13.05.2008
62.85.19.217

Par mazajiem izdevumiem, kas arī vairs šobrīd nemaz nav tik mazi - tādiem kā transports, lai aiztransportētu vajadzīgās tehniskās lietas, un realizētu visus organizatoriskos sīkumus pasākuma laikā un pirms tam organizatoriskajā periodā, telefona, kancelejas u.c. izdevumiem (tikai pasākumā organizācijas kontekstā, bez nekā ārpus tā) nerunāsim - to nosponsorēsim paši :))).

 guga, Valteram vēl 21:44:47 13.05.2008
62.85.19.217

Ņemot vērā Tavu iepriekšrakstīto. Man kā reize ir kāds pasākums.

Saprotu, ka Tu esi pietiekami rocīga persona. Man savukārt šķiet, ka tas, ko caur šiem maniem pasākumiem iegūst ieinteresētie cilvēki, varētu būt pietiekami vērtīgs un pašam man no tā nekādu naudu nevajag. Varbūt esi gatavs piedāvāt telpas ar dušām, tualetēm un visu pārējo vajadzīgo 100 -120 cilvēkiem, zāli, kur ērti varētu vingrot kādi 100 - 120 cilvēki, telpu apskaņošanas sistēmu, normālu veģetāru ēdināšanu aptuveni tam pašam cilvēku skaitam 3 pilnas dienas un nodrošināt vienam cilvēkam vajadzīgās aviobiļetes un uzturēšanos puslīdz normālos apstākļos?

Jā un vēl izdales materiālu izdošanu - varam nepasūtīt tipogrāfiski, pietiks ar iesietām lāzerizdrukām, bet vairākas brošūriņas ir jāsagatavo.

 guga, Valteram 21:30:24 13.05.2008
62.85.19.217

Tavs ceļš ir Tavs un mans ir mans. Un katrs pats izvēlas savu ceļu.

Varu tikai piebilst, ka nekādi nespēju ieraudzīt, kāds vēdiskajos tekstos paustajām atziņām sakars ar kāda biedēšanu :))). Es taču tikai paudu, ka ja kāds apvaino godīgus cilvēkus, tad viņam no tā saskaņā ar Rakstiem ir sagaidāmas karmiskas sekas.

 hehehe,  19:27:43 13.05.2008
87.226.70.165

http://youtube.com/watch?v=NqD171d0VBc&feature=related

 Wu, RV 17:52:35 13.05.2008
10.196.4.155

Super dziesma. :)))

 Eze, RV 14:51:38 13.05.2008
87.99.92.3

Palaidu to dziesmu - ui, Tu gribētu gan tā, ne? :)))))))))))))))))

Pag, noskatīšos līdz galam...

 Eze, Valteram 14:48:37 13.05.2008
87.99.92.3

Bet es jau to Tavu komentāru arī turu prātā - tajos 45 latos tātad ir ēšana, telpas un ziedojums mūkiem, kas faktiski ir viņu ceļa un uzturēšanās izdevumi (ja tos nesedz paši organizatori) un viņu pienesums savam klosterim un saviem skolotājiem (jo mūki nesaņem mēnešalgu un viņiem nav personīgā īpašuma un ienākuma avotu).

Par to es arī runāju - pat, ja Tu pats iztiktu bez ēšanas un ērtībām.. vai tiešām Tu justos labi, ja nepiedalītos ziedojumos mūkiem? Un, ja piedalītos, tad taču neuzskatītu to par maksas dharmu? Gan jau ka dotu ziedojumus. Tātad vienīgais, ko Tu atzītu par vajadzīgu maksāt, būtu ziedojums, bet vārdiski Tu saproti labi, ka jāmaksā par telpām un ēšanu, bet iebilsti tieši pret 'garīgo' maksas daļu.

Vai varbūt es Tevi pārvērtēju un Tu tiešām prakstiski atbalsti visu, kas ir priekš Tevis personīgi, un neatbalsti šo 'ziedojumu mūkiem'?

 RV,  14:38:51 13.05.2008
213.175.125.23

http://youtube.com/watch?v=2TR8wzjWK3c

 Valters, Eze 14:31:06 13.05.2008
84.237.201.17

Neiedomājos, nepieleca! Skaidrs, ka gadījumos, kad jāīrē, tad jāīrē. Par to jau es arī rakstīju komentārā: 11:19:15 10.05.2008
Nesaprotu, kāpēc to, ko es tur rakstu, Tu neņem vērā.

 Eze, Valteram 13:59:28 13.05.2008
87.99.92.3

Nu redzi, Tev ir rocība, lai uzņemtu ciemiņus. Man nav. Man būtu jāīrē telpas. Ar to arī mūsu dharma atšķiras un es nepīkstu par dalības maksu.

 Eze, Valteram 13:57:54 13.05.2008
87.99.92.3

Nu, vai tiešām nesaprati, ka tā, es vismaz tā iedomājos, ir sveša privāta teritorija, kas paredzēta izīrēšanai dažādiem pasākumiem... :((( t.i., tā nav 'valsts, pašvaldības' zeme, pa kuru mēs staigājam 'ar tiesībām' un kuru uztur kārtībā par mūsu nodokļu un nodevu naudu.

 Valters, Eze 13:35:10 13.05.2008
84.237.201.17

Nē, Eze, man tā nešķiet. Kad es rīkoju pie sevis savā privātajā teritorijā, piemēram, Lieldienas, es priecājos par visiem, kas atbrauc, piedāvāju cienastā to, kas man ir, biļetes pie tualetes nepārdodu un ziedojumus negaidu. Un tieši tāda pati attieksme ir praktiski visos latviešu tradīciju cienītāju pasākumos. Es tā saprotu savu 'dharmu' (šeit vairāk pienākuma nekā mācības izpratnē) un domāju, ka līdzīgi rīkojās visu reliģiju un tradīciju piederīgie, kurus nav sagrauzis tirgus attiecību tārps. Un redz šitajos rietumu 'budistos' pēc manām domām viņš jau ir izgrauzis milzīgu caurumu.

 Eze, Valteram 12:48:50 13.05.2008
87.99.92.3

P.S.
Gāju ārā ar suni un mēģināju sevi iztēloties tā cilvēka vietā, kam ļoti ļoti vajag nokļūt uz šādu retrītu, bet nav naudas. Man ir bijuši posmi ar ļoti ļoti mazu naudiņu. Un ja nu tagad man kāds iedotu to semināra maksu... ja es atrastu zemē veselus 45 latus.

Tas būtu ellīgs pārbaudījums. Es nezinu, vai es to naudu neizmantotu citiem mērķiem...

Nu, vai Tev ir pazīstams cilvēks, kuru varētu ar naudu šitā pārbaudīt? Piespēlētu situāciju, kad Dievs iedeva naudu retrītam... tā tad būtu Dharma par velti... vai tiešām Tu viņš nīgrotos uz tiem mūkiem? Tad jau iznāktu, ka viņam gribas regulēt mūkus un nevis gūt Dharmu... :(

 Eze, Valteram 12:12:29 13.05.2008
87.99.92.3

Nu gan seriāla pēdējā sērija :)))

Viņi jau par to savākto naudu arī labdarību veic...

Un par to 'parādnieka' sajūtu - tai ir jābūt vienmēr. Mums vienmēr būtu jāsaprot, ka dzīve mums sniedz tik daudz, ka mēs nemaz nevaram pasaulei to pateicībā atmaksāt, lai ko darītu... vai ne tā?

 Eze, Valteram 11:58:44 13.05.2008
87.99.92.3

Es piekrītu, tādā veidā tas skar dziļākus slāņus - man pavēra vaļā dvēseli un es vēlos ziedot, nav svarīgs tieši kāds konkrēts mērķis, es ticu, ka tas ir nesavtīgiem centieniem...

Un, atceroties savas nesenās pārdomas, es laikam pati par sevi neattaptos ziedot - es būtu bezgala pateicīga, man pat liktos, ka naudā to pārvērst ir apgrēcīgi.. tas ir tas 'plikais paldies', es neesmu radusi ziedot naudu, man tas nav organiski (varbūt tas ir nabadzības sindroms, mēs bijām trūcīgi un nepratām saimniekot). Lai gan dalīties sadzīvē liekas gan organiski.

 Eze, Valteram 11:53:14 13.05.2008
87.99.92.3

Vai tiešām Tu nejutīsies nevienam 'parādā' (Tavs termins), ja pasākums būs par brīvu?
T.i., vai Tev negribēsies dot arī savu artavu? Labi, tu teici, ka ietaupīsi uz ērtībām un pārtiku, par to Tu nejutīsies 'parādā'.. un viss? vairāk nekādu citu sajūt - esam kviti - jūs aicinājāt, es atnācu, ja?

Un ja Tev gribēsies ziedot - tad PAR KO būs tas ziedojums? !!!!

 Eze, Valteram 11:45:32 13.05.2008
87.99.92.3

Dadzis :)))

Vai Tu tiešām domā, ka nevajadzētu neko maksāt par savām tiesībām atrasties tajā Apšuciema nometnē, ja tā ir privāta teritorija un Tev vajadzēs vismaz tualeti un taciņu no guļvietas līdz meditācijas vietai? Tas ir - ja Tu tiešām nekop neēdīsi visas dienas vai ēdīsi tikai 'sausā', t.i. bez sildīšanas un trauku mazgāšanas. Un ka tiešām Tev vajadzētu arī skolas uzturēšanas maksu segt no citu ziedotāju kabatām. Tikai nesaki, ka paņemsi mašīnu un aizbrauksi paēst uz krogu...

Dharma ir par brīvu, bet skolas pastāvēšanu sedz sabiedrība ar ziedojumiem. Vēl jo vairāk tie, kas dharmas mācību saņem.. Tu laikam domā, ka mītnes zemes sabiedrībai jāsedz rietumnieku garīguma centieni...

 Eze, Valteram 11:36:36 13.05.2008
87.99.92.3

Es mēģināju būt atklāta pret sevi. Nospriedu, ka es nez vai ziedotu, ja mani uz to neaicinātu un nedotu aptuvenu nojausmu, cik varētu ziedot. Mana padomju domāšana joprojām man saka - šajā pasaulē viss neēdamais, mugurā nevelkamais un praktiski nelietojamais ir par brīvu :))) Skolotājam, ārstam, frizierim utt. maksā algu un man nav jābāž viņiem kabatā vai aploksnē ziedojums (es nemācēju tā pateikties, ej nu sazini, kā un cik jādod...). Tāpat pionieru pilīs, kultūras namos pulciņi bija par brīvu, nu vienīgi mākslas un mūzikas skolās laikam bija jāmaksā. Tieši tāpēc, ka es tik vienpusīgi domāju (un neciešu privātīpašumu uz zemi un ūdeņiem), es sevi vienmēr piebremzēju un ieklausos pretējos viedokļos par šo tēmu.. Bet par Tevi gan brīnos - kā Tu neko labu neatradi padomijā...

 Valters, Ezei 11:29:06 13.05.2008
84.237.201.17

Ar ko viņi ir domājuši 'minimālais', jo dalībnieki tiek reģistrēti tikai pēc 'ieteicamā ziedojuma' ieskaitīšanas kontā. (sk. tajā pašā lapā)

 Eze, Valteram 09:48:24 13.05.2008
87.99.92.3

Ganden centra mājas lapā par šo pasākumu ir rakstīts - 'Ieteicamais ziedojums...'

 Valters, Matakam 09:12:47 13.05.2008
84.237.201.17

Cita starpā, ja Tev šķiet OK, ka Rietumu budistu viena daļa atsakās no dharmas mācīšanas bez maksas, tad vai nebūs OK, tie atteiksies arī no citiem pamatprincipiem, piemēram, nenogalināšanas.

 Valters, Matakam 09:07:49 13.05.2008
84.237.201.17

Nu tās ir Tavas tiesības, ko Tev garantē LR Satversme!

 Mataks,  08:31:42 13.05.2008
212.70.169.4

Valter, neko no tā tu te neesi uzrakstījis, palieku pie viedokļa par tavu nostāju :P

 Valters, Matakam 00:26:51 13.05.2008
84.237.201.17

Izrādās Tavas lasīšanas prasmes ir vēl vājākas nekā tam sazin kam 'xx' Jau nu tomēr šo tekstu spēj izlasīt, tad atver linku ko es norādīju dažus komentārus zemāk un iepazīsties ar lietu kārtību jautājumā par maksāšanu tajā Amerikas budistu kopienā, kurai pieder mājas lapa.

 Mataks,  20:57:14 12.05.2008
77.38.236.218

Valters laikam uzskata ka retrītam jābūt bez maksas, bez maksas ir jābūt gultas vietai, bez maksas ir jābūt ēdienam,
tātad, skolotājam ir pašam jāapmaksā savs ceļš, jāapmaksā telpas skolnieku apmācībai, telpas skolnieku naktsmītnei, skolnieku ēdināšana un jābūt ļoti pateicīgam ka kāds skolnieks atnācis pie viņa, vēlams izrādīt cieņu un pateicību skolniekiem nomazgājot tam kājas. Skolniekam, ja tas uzskatīs šo skolotāju par cienīgu mācīt kādu garīgumu to pieņemt nav obligāti, jo katram savs ceļš ejams.

 Valters, xx 12:19:29 12.05.2008
84.237.201.17

Tu lasīt māki? Tad izlasi to, ko iepriekš rakstīju pirms sāc laist 'fredi'.

 xx,  11:26:16 12.05.2008
89.201.28.10

Valter, ja pasakums ir bezmaksas, tatad kads biezs onkulis vai kada organizacija to ir apmaksajusi! vai tad tik gruti to saprast???

bet vispar... nav jegas cilvekam, kam galvaa shaurs, shaurs raamitis, ieskaidrot, ka patiesiba ir daudz plashaka... ko ari maca budisms - paplashinat savu apzinju lidz bezgalibai... :) kamer cilveks pats lidz shiem secinajumiem nenonaks, jebkada ieskaidorshana vinju visdrizak tikai saniknos...

 Valters, Gugam 13:40:11 11.05.2008
84.237.201.17

Es gribēju jautāt to pašu - un, proti, kā mācibas sniegšana par maksu iespaido pašu sniedzēju attīstību? Tu, Guga, nekādi nespēj saprast, ka problēmas būtība ir attieksmē pret pamatprincipiem. Bet tieši pamatprincipu ievērošana ir tā, kas atšķir īstu mācību no surogāta, vienalga, kādai tradīcijai tā piederīga. Tomēr ir Rietumos arī īstas budistu kopienas, kuras ievēro tradicionālos budisma pamatprincipus, tai skaitā to, ka dharmas mācība un iniciācijas tiek sniegtas pret brīvprātīgiem ziedojumiem, kas atbilst ziedotāja materiālajam stāvoklim. Piemēram šī:
http://www.dharmafellowship.org/hermitage/retreats.htm#howmuch
Neizskatās, ka viņiem klājas slikti...

Tāpēc nebiedē mani un neceri, ka es klusēšu.

 guga, P.S. 12:34:31 11.05.2008
62.85.19.217

Un godīgu garīgo organizāciju apvainošana tikai var būt šķērslis paša apvainotāja garīgajā ceļā (protams, lielākoties šādi cilvēki tādu ceļu arī nemaz neizvēlas).

 gugu,  12:31:25 11.05.2008
62.85.19.217

Sertifikātus gan neviens par garīgu apmācību neizsniedz. Sertifikātu izsniegšana parasti tiešām ir vajadzīga tikai komercgadījumos. Kādreiz gan tos izsniedz arī nekomerciālos gadījumos simboliski, tāpēc, ka cilvēki tādus vēlas par piemiņu utml., teiksim, es savā laikā saņēmu sertifikātu absolūti nekomerciālos kristīgajos angļu valods kursos, kas protams, bija tikai ar simbolisku nozīmi un nesniedza nekādas tiesības ar to pretendēt uz kādu izglītību (lai gan šie kursi bija būtiski manai spējai sazināties angliski).

Un, protams, eksistē arī nosacīti garīgā komercija, piemēram, tāda kā dažādu līmeņu hatha jogas, austrumu cīņu utt., utjp. kursi dažādos fitness un jogas centros utml., dažādas ajurvēdas un nlp, kosmoeneo utt. - gan kvalitatīvas, gan pa brīžam ar apšaubāmu kvalitāti. Un arī tas nav nekas slikts, ja kvalitāte un instruktoru pašu sagatavotības līmenis ir pietiekams.
Bet tas, protams, tad pats par sevi nav nekāds lielais garīgums, un to neviens kā tādu tad arī lielākoties nemaz necenšas pārdot (protams, ir izņēmumi). Tā ir fiziska un psiholoģiska palīdzība. Bet šis gan tomēr ar šādu dalības maksu nav īsti tas gadījums.

Bet nevienam nav spiesta lieta meklēt iet, tomēr nevajag gāzt uz šādām lietām savu negativitāti. Tas vienmēr pēc tam pašam atmaksāsies. Ja nevari pateikt labu, labāk tad paklusēt.

Es neesmu šo kursu ne dalībnieks, ne organizators vēl jo vairāk pie tam, Valter.

Bet, cik zinu, Ganden centrs ir godīga garīga organizācija.

 guga, Valteram 12:19:07 11.05.2008
62.85.19.217

Nevienam par nevienu nav jāmaksā.

Lai saprastu, cik vajag prasīt par apmācību, lai no tā iznāktu bizness, var apskatīties, cik maksā normāli komerckursi (tajā skaitā tādi, ko Tu nosauci 'pašattīstībai). Komerckursu cenas sākas šobrīd Latvijā kaut kur pie 100 LVL no personas par dienu pie situācijas, ja apmācošajai organizācijai ir savas pastāvīgās telpas un vēl vairāk, ja organizācijai savu telpu nav un tās ir jāīrē. Un tā arī ir apmēram tā naudiņa, kas ir reāli jāņem, lai ar kursiem kaut ko nopelnītu. Un tas ir pie noteikuma, ka lektori ir vietējie. Protams, ja dalībnieku skaits ir visai liels, tad cena var vēl nolaisties, bet pie salīdzinoši neliela apmācāmo skaita nu nekādi. Neviena organizācija, kas pelna ar apmācību, nepārdos 3 pilnu dienu kursus par 45 latiem no personas ieskaitot ēdināšanu un nakšņošanu. Tad tāda organizācija nobankrotēs ļoti īsā laikā, pat, ja tai sākumam kaut kādi brīvie līdzekļi arī būs ar ko uzsākt.

Visdrīzāk arī šajā gadījumā ir vēl kāds viens otrs ziedotājs, kas padara šo pasākumu iespējamu ar šādu minimālu dalības maksu.

Valter, Tu mierīgi vari doties uz Himalaju virsotnēm meditēt un kamēr Tu spēsi iztikt bez ēšanas, Tev nevajadzēs naudu. Uz priekšu!

Manuprāt, saprātīgi cilvēki tomēr sāk ar to, ka mācās civilizētā vidē un nosedz izdevumus, kas vajadzīgi viņu apmācībai. :))). Bet kam neko nevajag mācīties, tas nemācās vizpār. Ir jau arī cilvēki, kas jau ir tik gudri no dzimšanas, ka viņiem nekas nav jāmācās.

 skauts, Valteram,  23:35:18 10.05.2008
87.226.70.165

Gribēji lai uzaicinājums piedalīties retrītā izskātās, sauss, kā matemātikas formula?

 Valters, Ezei 18:19:42 10.05.2008
84.237.201.17

Nu ja neredzi, tad nekā darīt.

 Eze, Valteram 14:14:24 10.05.2008
87.99.92.3

'šinī pašā retrīta reklāmrakstā izmantoti klasiskie apmaušanas paņēmieni (superpozitīvās lietotāju atsauksmes, visu iespējamo labumu apsolījumi, utml)'

Vai Tu konkrētāk varētu, lūdzu?

Es atrodu tikai to, ka ir pastāstīts, ka notiks Medicīnas Budas prakse, ka tā ir spēcīga prakse, kā tā radusies un kādi bija tās Meistari (protams, ka ne jau katram iesācējam tās prasmes un labumi tiks bez pūliņiem) un mūķene izsaka savas domas par cilvēku, kurš vadīs pasākumu - normāli, kurš tad teiks ko sliktu par otru tādā reizē un es pilnīgi pieļauju, ka teiktais ir taisnība - tur nekas nav tāds, ko tas mūks nevarētu izpildīt vai būt darījis...

 Eze, Valteram 14:07:00 10.05.2008
87.99.92.3

Kā Tu uzrakstītu, ja Tev vajadzētu pastāstīt par šo pasākumu?

 Eze, Valteram 13:57:08 10.05.2008
87.99.92.3

Nu redz, Tev acu priekšā vieni pasākumi un man - pavisam citi, kurus aizstāvu, no pieredzes.

 Valters, Ezei 13:51:33 10.05.2008
84.237.201.17

Tieši tāpat, kā daudz prāta nevajag, lai biznesu ieraudzitu, piemēram, tauku nodzīšanas, veselīgā izskata utml popularizētāju pasākumos. Ko tad, lai saka, ja šinī pašā retrīta reklāmrakstā izmantoti klasiskie apmaušanas paņēmieni (superpozitīvās lietotāju atsauksmes, visu iespējamo labumu apsolījumi, utml), kuri pār mums papilnam gāžas no pastkastītēs samesto katalogu lappusēm un TV ekrāniem?

 Valters, Ezei 13:46:27 10.05.2008
84.237.201.17

Tur jau daudz prāta nevajag, lai biznesu ieraudzītu (kaut vai sertifikātu izsniegšana) un galvenais tomēr ir tas, vai māciba tiek izplatīta un sniegta atbilstoši tās iedibinātāju priekšstatiem par to, kā tas darāms. Ja nemaldos, tad gan Sidharta Gautama, gan Ješua ben Jakubs ļoti precīzi ir izteikušies maksas sakarā.

 Eze, Valteram 13:33:29 10.05.2008
87.99.92.3

'Un tā kā vairums šitie pasākumi, kas tiek reklamēti ir bizness...'

Pēc kā Tu spried, ja Tu neej?

Tajos pasākumos, kuros es esmu bijusi un par kuriem lasījusi reklāmas e-misterijā un šeit, es nejūtu biznesa smaku.

 Eze, Valteram 13:25:37 10.05.2008
87.99.92.3

'Nevis pateicīgs, bet finansiāls parādnieks - tur taču ir starpība.'

Ja es aizņemos, tad gan esmu finansiāls parādnieks. Ja kāds par mani maksā, tad es ar pateicību to pieņemu, un kādreiz varbūt būs izdevība viņam vai kādam citam tāpat izdarīt, bet man nav jāpieķeram šai sajūtai un par katru cenu nav jāmēģina viņam tieši tikpat daudz laba izdarīt, reizēm tas vienkārši nav iespējams.. visbiežāk gadās, ka viens ir bagāts ar naudu, otrs ar padomu, trešais ar redzīgu sirdi.. tad nu tu tagad rēķināsi parādus, ne? vienkārši jāprot dot un noteikti jāprot arī ņemt.

'Jebkurš viņu ziedojums tikai palielina rīkotāju ieņēmumus.'

Jā, ja cilvēku pārmērīgs daudzums ir pieļaujams. Tas nav spēkā, ja vietu skaits ir ierobežots.

 Valters, Ezei 12:22:18 10.05.2008
84.237.201.17

>>Ja cilvēks jūtas pazemots kādam lūgt palīdzību, jo negrib justies pateicīgs, tad laikam nav nobriedis retrītam. >>

Nevis pateicīgs, bet finansiāls parādnieks - tur taču ir starpība. Un tā kā vairums šitie pasākumi, kas tiek reklamēti ir bizness, tad kurš, personīgi iepriekš rīkotājus nepazīstot, ies lūgties. Latviešiem tomēr vēl lielai daļai piemīt veselīgs pašlepnums (kas nav ne lielība, ne iedomība) savu nevarēšanu un trūkumu, ja tāds iestājies, bez ļoti spiedīgas vajadzības sabiedrībai priekšā necelt.

>>tie, kas no telpu īres vai biļetes maksāšanas atteiksies, sadārdzinās citiem šo pasākumu>>

Kā tad viņi var sadārdzināt, ja pilnas maksas obligātas maksāšanas gadījumā viņi nenāktu vispār? Telpa tik un tā ir noīrēta, pasniedzējs (skolotājs) atbraucis, ēst un gulēt bez maksas viņi nedabū... Jebkurš viņu ziedojums tikai palielina rīkotāju ieņēmumus.

 Eze,  11:57:13 10.05.2008
87.99.92.3

Atvainojos, ir gan pareizi. Bet laikam tā ir zīme, ka jāpaklusē :))

 Eze, Valteram 11:55:22 10.05.2008
87.99.92.3

Re, kā biju domājusi par Tavu komentāru mūsu tradicionālajā tēmā, ka ieliku atbildi citā sarunā... :)))

 Eze, Valteram 11:53:40 10.05.2008
87.99.92.3

Grūti aprēķināt, cik teikt.. ja liek augstāku nekā minimālo un ja visi samaksās, tad būs naudas par daudz un Valters teiks, ka biznesa pasākums. Ja summu ieteiks ar aprēķinu godīgi uz galviņām, tad tie, kas no telpu īres vai biļetes maksāšanas atteiksies, sadārdzinās citiem šo pasākumu (zaudējumus kādam nāksies segt - un vai tad tas cilvēks nejutīsies parādā?).

Ja cilvēks jūtas pazemots kādam lūgt palīdzību, jo negrib justies pateicīgs, tad laikam nav nobriedis retrītam.

Protams, tas ir tikai normāli, ja cilvēks izvēlas dzīvot teltī un ēst vai neēst pats, uz tā rēķina ietaupot, tomēr liela šo izdevumu daļa varētu būt tieši viss pārējais - tiesības kolektīvi izmantot telpu (zāli vai viesu māju vai pļaviņu ar labierīcībām) un, protams, skolotāja ceļa un uzturēšanās izdevumi (parasti jau gribas nodrošināt viņam naktsmieru un normālus apstākļus atpūtai). Un gan jau ka šāda neliela dalības maksa tomēr nesedz visus izdevumus un kāds no organizatoriem jau tāpat kā pašu par sevi saprotamu ziedo lielākas summas.

Valter, vai Tu zini kādu konkrētu cilvēku, kas gribētu tikt, bet netiek uz šādiem semināriem, jo tas ir par dārgu. Man nez kāpēc liekas, ka par to dalības maksu satraucas tie, kas neies uz turieni arī par velti. Tas jau atgādina suni uz siena kaudzes - ne pats ēd, ne citiem dod.

Ja es būtu organizators, kas to dara no darba brīvajā laikā, man arī būtu vieglāk nosegt personīgi vai ar kādu uz pusēm kāda viena cilvēka izdevumus (ja es zinātu, ka viņam tas ir svarīgi - un te pat nebūtu jālūdzas mani), nekā meklēt sponsoru visam pasākumam, ja pilnīgi pietiek cilvēku, kas var par sevi samaksāt.

 Valters, Modrim, u.c. 11:19:15 10.05.2008
84.237.201.17

Padomju armija izvaroja sievietes jau sākot no Baltkrievijas, taču Vācijā bija apogeja - šausmīgs noziegums pret cilvēcību, kas ir briesmīgāks nekā kādas vienas tautas iznīcināšana.

Bet par tām maksām - vai nevarētu būt 'ieeja retrītā pret brīvprātīgiem ziedojumiem. Ieteicamais (bet ne minimālais!) ziedojums skolotāja ceļa izdevumu no turienes un turienes, summa tāda un šitāda segšanai Ls tik un tik. Ieteicamais ziedojums nodarbību telpu īrei, utml. tik un tik. Dzīvošana un ēšana (ja izmanto) - tik un tik.' Manuprāt šādi noformulējot lietas:
1) izslēgtu jautājumus par retrītu kā biznesa pasākumu
2) neatstumtu tos, kuriem, iespējams, sirds aicina piedalīties, bet pēc visu rēķinu nomaksas un ēšanas minimuma atlikšanas līdz nākamajai algai pāri paliek, piemēram 25 nevis 45 lati. Var jau teikt, ka iespējams iet pie organizātoriem un lūgties, lai atļauj piedalīties, bet kurš gan grib iet un zemoties, izcelt savu trūkumu un pēc tam justies kā parādnieks? Un vai tam mūkam paliks sliktāk, ja piedalīsies arī tie, kas nebūs samaksājuši pilnu summu. Protams, ja tādi vispār būs... Modris, Valteram,  02:41:52 10.05.2008
80.233.142.78

Hm, Tavs kaismīgums, vispār ņemot, ir simpātisks, bet par izdevumu apmaksu... Tev tik ļoti nevajadzētu to nosodīt, jo par velti neviens neko nedod... Tas var izvērsties par liekulību un šaursirdību... Es to esmu piedzīvojis uz savas ādas... Tā iznākumā rodas situācija, ka ar garīgām mācībām praktiski var nodarboties tikai ļoti bagāti cilvēki...

Par padomju armijas slavenajām vācu (un arī citu tautību) sieviešu, sākot jau no 12 gadu vecuma, izvarošanām, uz kurām to aicināja (!!!) Iļja Ērenburgs un padomju valdība, padarot to gandrīz vai par patriotisku pienākumu, es vakar lasīju Wikipedia. Izrādās, ka no izvarošanām Vācijā, padomju okupētajās teritorijās, ir cietušas ap 2 000 000 vācu sievietes. Tā kā šajā ziņā to 'uzvarētāju' pieminekļa stabu tiešām var uzskatīt par izvarotāju fallu, šeit es Tev gandrīz vai esmu gatavs pilnībā piekrist. Laiks būtu to aizvākt! Tas nav piemineklis uzvarai pār nacismu, bet piemineklis padomju armijai, pie tam melīgs jau pēc sava satura, kas nekādi nesaskaņojas ar neatkarīgas Latvijas cieņu un godu. Tas ir piemineklis Latvijas valsts iemīšanai dubļos uz 50 gadiem.

 Wu, Valters 01:46:07 10.05.2008
78.84.125.215

Piekrītu, mācīt par naudu nav pareizi.

Bet šajā konkrētajā gadījumā nav jau nekāda maksas retrīta, Tu to esi izdomājis. Pēc summas izskatās, ka dalībnieki sedz pašizmaksu + skolotāja lidmašīnas biļeti un uzturēšanos.

Arī Guga, kuram ir praktiska pieredze šāda veida pasākumu organizēšanā, manus mineejumus apstiprina (21:43:33 09.05.2008).

 Valters, Wu 01:36:12 10.05.2008
84.237.201.17

Patiesībā pretīgākais ir maksas retrīts... Izlasi Šakjāmūnī dzīves aprakstu un varbūt sapratīsi, kāpēc es tā domāju.

 Wu, Valters 01:31:21 10.05.2008
78.84.125.215

Ā, nu... :)

Tad man nekas cits neatliek kā noliekt galvu Tava garīgā augstuma priekšā, kura augstums ir tik augsts, ka no tā raugoties gan teravādas budista retrīts, gan homoseksuālistu praids izskatās vienādi pretīgi :)))

 Valters, Wu 01:10:44 10.05.2008
84.237.201.17

Kritizēju gan, jo man ir savs viedoklis par lietām, kuras notiek valstī, kurā es dzīvoju!
Es nerīkoju arī pederastu praidu, okupantu tusovkas pie izvarotāju staba, nepieņemu valsts suverenitāti graujošus likumus, bet pasaku, ko par to domāju.
Es iestājos par to, kas man ir svarīgi un pret to, kas man šķiet riebīgi.

 Wu, Valters 00:56:14 10.05.2008
78.84.125.215

Nu vot! :)

Pats negrasies neko tādu rīkot, bet tos, kuri dara - kritizē. :))

 Valters, Matakam 00:45:07 10.05.2008
84.237.201.17

Man nav tādu skolotāju un es negrasos kādu aicināt uz Latviju, bet jebkurā gadījumā es nerīkotu jelkādu šāda tipa pasākumu par maksu. Un ir taču arī tādi, kas atbrauc un neko neprasa! E-mistērijā atceros pēdējā pusgada laikā tika reklamēti vismaz divi tādi pasākumi. Un tie, kas sniedza savas zināšanas bez maksas (vai kuru izdevumus kāds nereklamējoties sedza), ja nemaldos, bija atbraukuši no Krievijas!

 Mataks,  23:33:45 09.05.2008
77.38.228.152

Valter, ja tev ir(būtu) kāds Skolotājs, ko vēlētos uzaicināt uz Latviju novadīt lekciju/semināru/retrītu - vai Tu sponsorētu viņa ceļu, uzturēšanos un aicinātu cilvēkus uz pasākumu bez maksas? Ja jā, cepuri nost. Esmu gatavs piedalīties! Ne tikai piedalīties pasākumā, bet arī ar mieru daļēji šādu pasākumu sponsorēt. Un droši vien atradīsies vēl cilvēki, kam tas interesēs...

 Valters,  22:41:57 09.05.2008
84.237.201.17

Seminārs (u.c. līdzīgi pasākumi vai nodarbības) pašattīstības veicināšanai kā maksas pasākums ir ok, bet tiklīdz tur iepinam iekšā tekstus par bodhisatvām un ciešanām pakļauto būtņu glābšanu, tad tā ir garīga prostitūcija. Tāds ir mans viedoklis, to esmu paudis un paudīšu, kamēr vien te brauks tie pseidobudisti un kāsīs naudiņu no garīgu mācibu alkstošiem letiņiem.

 guga,  21:43:33 09.05.2008
62.85.19.217

45 lv par 3 dienām ir ļoti lēti un viennozīmīgi nozīmē, ka bez dalībnieku maksām ir vēl tomēr arī sponsori, kas tomēr palīdz daļu no izdevumiem nosegt. Uz pat kuplāk apmeklētājiem retrītiem parasti nu neiet tik daudz cilvēku, lai no tādas dalības naudas varētu gūt kādu peļņu.

 xx,  19:59:40 09.05.2008
89.201.28.10

es ari neesmu no organizatoriem, bet...

...ja Valters retritaa neko needis, gulees savaa teltii un ari neies uz macibaam pie muka, kuram kaut kas ari bij jamaksaa par celju, tad Valters var tikt atbrivots no dalibas maksas ;)

 Wu, Valters 19:33:05 09.05.2008
80.90.9.50

Es neesmu no organizatoriem, bet

Vai 45Ls uz 3 dienām ir daudz vai maz?

Cilvēkiem, kuri apmeklē semināru, lai iegūtu kaut ko savai pašattīstībai, ir pašiem jāspēj nosegt šī semināra organizēšanas izmaksas (telpu īre, transports, brokastis, pusdienas, vakariņas, uzaicinātā skolotāja ceļa un uzturēšanas izdevumi). Katram pašam par sevi.

Pretējā gadījumā tas ir bērnudārzs (kur māmiņa no rīta atved bēbi un vakarā aizved, un viss jau ir noorganizēts gatavs)

:))

 Mataks,  17:50:25 09.05.2008
212.70.169.4

Valter, kas tad ir tās vērtības kas tiek dotas tik nesavtīgi? ar ko tās atšķiras no tām kas tiek dotas, lai nopelnītu iztiku?

 Modris, Valteram,  15:33:24 09.05.2008
80.233.142.78

Bet ja nedod bez prasīšanas, jo nav tādu tradīciju? Tad tā bodīte jāver ciet, vai ne?

 Valters,  15:31:24 09.05.2008
84.237.201.17

Un es domāju, ka īstiem skolotājiem un šo skolotāju iedibinātiem klosteriem, skolām, citām iestādēm mācekļi un ieinteresētās personas bez prasīšanas no sirds ziedo daudz vairāk nekā šos dažus procentus.

 Modris, RV,  14:57:04 09.05.2008
80.233.142.78

Tas atlikušais 1% laikam ir līdzekļu nepieciešamība garīgās izglītošanas darbam (grāmatas, telpu īre vai iegādāšanās, galu galā pasniedzēju u.c. darbinieku uzturam utt.)? Starp citu, man liekas, ka tam procentam vajadzētu būt augstākam.

 RV,  12:37:47 09.05.2008
213.175.125.23

99% piekrītu Valteram!:-)

 Valters,  12:25:00 09.05.2008
84.237.201.17

Garīga mācība par naudu ir tikpat vērtīga, cik mīla par naudu. Kā viena, tā otra ir tikai patieso vērtību izkropļojums un degradācija. Un kā vienā, tā otrā gadījumā pārdevēji izdomā n-tos attaisnojumus sava biznesa un tā veidošanai izmantoto augsto ideālu sasaistīšanai.

 Mataks,  11:43:18 09.05.2008
212.70.169.4

bet... vai vispār kādu mācību var gūt bez maksas?
vai grāmatu var iegūt bez maksas?
drošvien tikai padomi ir bezmaksas. Tik nav zināms vai padoms vērtīgs vai nē, un nav zināms vai tas tiks pieņemts vai nē. Jo cilvēkiem ļoti patīk saņemt padomus, bet vel vairāk patīk tos neievērot. Un arī pēc tam dusmoties...

 Mataks,  11:33:37 09.05.2008
212.70.169.4

:DD Valter, žetons!
vai ir Latvijā kādi vērtīgi bezmaksas pasākumi?
(Shadzjoga gan nešķiet nopietns pasakums, piedod Gunti)

 Valters,  23:16:34 08.05.2008
84.237.201.17

Visas ciešanām pakļautās būtnes, kurām ir ls 45, ko mums samaksāt par ceļu uz atbrīvi, laipni aicināt.
Om, money, money, ommm