Par miega okulto nozīmi.

Kas tad īsti ir miegs? Miega laikā cilvēka es un astrālais ķermenis dodas garīgajā sfērā, atstājot dzīvības un fizisko ķermeni gultā. Cilvēka Es un astrālais ķermenis atrodas garīgajā sfērā, kur tam nepieciešams satikties ar saviem mirušajiem tuviniekiem, savu sargeņģeli, pārskatīt dotās inkarnācijas uzdevumus un kā konkrētā zemesdzīve saskan un turpina iepriekšējas dzīvēs iesāktos uzdevumu. Cilvēka Es un astrālais ķermenis miega laika tāpat iedarbojas no ārpuses uz fizisko un dzīvības ķermeni, kuri ir dienas laikā zaudējuši spēkus, lai tos atjaunotu.

Piedaloties kādā antroposofiskajā meditācijas seminārā, es dzirdēju sekojošu domu:


„Mūsdienu cilvēks nepareizi guļ, tādēļ viņš arī nav īsti nomodā un nevar pildīt savus dzīves pienākumus ar pilnu apziņu, kas savukārt ir cēlonis nepareizam miegam.”


Dzirdētais lika man vairāk iedziļināties miega un nomoda jautājumos.


Kas tad īsti ir miegs? Miega laikā cilvēka es un astrālais ķermenis dodas garīgajā sfērā, atstājot dzīvības un fizisko ķermeni gultā.[1] Cilvēka Es un astrālais ķermenis atrodas garīgajā sfērā, kur tam nepieciešams satikties ar saviem mirušajiem tuviniekiem, savu sargeņģeli, pārskatīt dotās inkarnācijas uzdevumus un kā konkrētā zemesdzīve saskan un turpina iepriekšējas dzīvēs iesāktos uzdevumu. Cilvēka Es un astrālais ķermenis miega laika tāpat iedarbojas no ārpuses uz fizisko un dzīvības ķermeni, kuri ir dienas laikā zaudējuši spēkus, lai tos atjaunotu.


 Ar nolūku es lietoju vārdu nepieciešams, jo diemžēl cilvēki nepareiza miega rezultātā bieži šo garīgi nepieciešamo darbību vairs neveic.


Tā rezultātā rodas virkne seku, kas ne tikai negatīvi ietekmē cilvēka dzīvi īsākā laika posmā, bet ir arī ar ļoti negatīvām sekām daudz garākā laika posmā, kas var pat iziet ārpus konkrētās inkarnācijas.


Garīgajā sfērā ir savas pakāpes, kuras cilvēka gars sasniedz atkarībā no savas garīgās sagatavotības. Tā antroposofijā apskata astrālās pasaules dažādus līmeņu, vēl augstāk atrodas gara pasaules sfēras kurās nonāk cilveks gan naktī, gan arī pēc kārtējās zemes dzīves. Atkarībā no atrašanās vietas garīgajā pasaulē, cilvēks var iedarboties uz gultā esošo fizisko un dzīvības ķermeni. Ja izdodas nokļūt gara sfērā, tad var redzēt savas iepriekšējās zemes dzīves, satikt augstas garīgās būtnes un to visu tad „iespiest” savā fiziskajā un dzīvības ķermenī, kā nojausmas, kā sava veida bezapzinīgus impulsus, kas vada cilvēku tālāk uz pareizā ceļa dzīvē, pat ja viņš nomoda stāvoklī par nakts pārdzīvojumu apzinīgi neatceras. Tas turpinās darboties viņa zemapziņā.


Redziet, te atklājas viens ārkārtīgi dzīvei svarīgs moments, kuru cilvēki savās dzīvēs bieži noguļ,  tas ir – pieslēgšanās savai karmai! Cilvēki līdz galam nesaprot, cik no tā, kā viņam izdodas uztvert savas dzīves vadlīniju, kas vijas cauri daudzām zemes dzīvēm, ir atkarīga arī viņa apmierinātība ar dzīvi un savu likteni.


 Mūsu civilizācijā tiek uzskatīts un apzinīgi no bērnības ieaudzināts, ka apmierinātība ar dzīvi lielā mērā ir atkarīga no ieņemamā stāvokļa, naudas līdzekļiem utt. Esmu pārliecināts, ka tas ir šī laikmeta ļaunais gars, kas šādi inspirē cilvēci, lai to vēl tālak novirzītu no savas dievišķās būtības un sūtības izpratnes.


 Esmu dzirdējis, ka kādreiz sabiedrība salīdzinot R.Šteinera Waldorfskolas ar valsts skolām lieto salīdzināšanas kritērijus, cik no katras skolas beidzējiem ir kļuvuši pazīstami politiķi vai lielu firmu īpašnieki utt. Bieži tas ir kā augstprātīgs aizrādijums Waldorfskolām, ka viņu beidzēju vidū nav tik daudz pārstāvju no iepriekš uzskaitītajām profesiju kategorijām. Un cik dīvaini, šajā vērtējumā nemaz netiek ņemts vērā, cik apmierinats cilvēks ir ar savu dzīvi, ar savu vietu pasaulē. Absurds, dzīvība tiek vērtēta ar nedzīvi mehāniskiem kritērijiem.


Viens no cilvēka dzīves svarīgākajiem garīgi ētiskajiem uzdevumiem: atrast savu karmu un pieslēgties tai!


Daudziem var paiet gadi, līdz viņi atrod savas dzīves sūtību, daudzi nemaz to neatrod.


Lūk, pareiza miega laikā, kad cilvēks nonāk gara pasaulēs saskarsmē ar savu likteni, viņš atkal spēj no jauna atrast un atjaunot savas dzīves mērķus un uzdevumus, kurus viņam ir spraudusi Dievišķā pasaule un atgriezties pie savas dzīves misijas izpratnes.


Karmas piepildijums nav vienīgais, ko cilveks iegūst pareiza miega laikā.


Pareizi gulēt arī ikdienas normālai dzīvei tas ir vairāk kā nepieciešams. Mēs visi zinām[2], ka miega kvalitāte nav atkarīga no tā ilguma. Var gulēt 8 stundas un tomēr miegs var nesniegt to, ko tam vajadzētu sniegt. Citreiz pietiek ar pavisam īsu brīdi, lai no rīta justos atspirdzis un možs. Kapēc tas tā ir? Un atkal jāsaka, ka tas ir atkarīgs, cik tālu gara sfērās mēs esam bijuši nakts laikā.


Tā kā šis raksts ir adresēts cilvekiem ar ezotēriskām zināšanām, tad te vietā būtu pieminēt arī to, ka naktī, lai nokļūtu gara sfērā, mums ir jāpaiet garām Sliekšņa Sargam.[3] Sliekšņa Sargs arī nomoda laikā liedz cilvēkam nesagatavotam uztvert ar fiziskajām maņām gara pasaules sfēru. Tas ir tāpēc, lai cilvēks, ja viņš nesagatavots ieiet gara pasaulē, lai viņš sev nenodarītu nelabojamu postu. Tāpēc daudzi cilvēki nevar paiet garām Sliekšņa Sargam un ir spiesti pavadīt nakti zemākajā astrālajā sfērā kopā ar zemākajām astrālajām būtnēm un tāda paša attīstības līmeņa cilvēku dvēselēm.


Kā lai nokļūst garīgajā pasaulē tur, kur atrodas inspirācijas avots visam dzīvajam un svētajam?


Ir nepieciešama sagatavošanās. Vispirms jau pareizi sagatavoties miegam. Par to esmu jau esmu rakstijis iepriekš, bet varu galvenās domas īsumā atkārtot.


Vispirms jāsāk jau laicīgi atraisīties no materiālās pasaules domām. Jo tuvāk nāk gulēt iešanas brīdis, jo garīgākām tām jābūt! Te ieteicams lasīt kādu inspirējošu literatūru, nodarboties ar kādu mierīgu mākslas nodarbi.  Šajā vakara stundā dvēselē jāvalda pamatdomai: „drīz es aiziešu garīgajā pasaulē. Tur es satikšos ar savu sargeņģeli, maniem mirušajiem tuviniekiem un draugiem, ar citām garīgām būtnēm.”


 Vēl tuvāk pienākot aizmigšanas brīdim, gara zinātņu māceklim jāveic dienas atskata vingrinājums un pēc tam sev noteiktās, regulārās meditācijas vakara daļa.[4]


Dienas atskata laikā jāļauj lai pagājušās dienas notikumi aizslīd acu priekšā, pie tam, apgrieztā kārtībā. Jāsāk ar vakara notikumiem, un pamazām jānonāk līdz rītam, un tad jāmēģina ieiet iepriekšējās nakts notikumos. Ieliekoties gultā, var gara acu priekšā turēt kādu no R.Šteinera vārsmām ar kuru tad pamazām iemigt. Bet jācenšas vakara vingrinājumu laikā neaizmigt. Tāpēc labāk ir meditēt sēdus, bet ne guļus stāvoklī. Jo meditācija guļot parasti liek ātri iemigt.


No kā vajadzētu izvairīties..


 


U.Saveļjevs
[1] Vairāk par cilvēka ķermeņiem: R.Šteiners, „Teosofija”.[2] Uzrakstot šīs rindas, autoram ienāca pratā, ka musu materiālajā sabiedrībā iespējams ir cilvēki, kas nepazīst miega svētīgo iedarbību, bet ir tā pieraduši nepareizi gulēt, ka nemaz nemana to ļaunumu, kas viņiem tiek nodarīts nepareizi guļot.[3] Vairāk par Sliekšņa Sargu: R.Šteiners, „Kā iegūt augstāko pasauļu atziņas”.[4] Antroposofiskajā gara zinātnē meditācijas parasti sastāv no divām vai trim daļām. Sākums vakarā, turpinājums no rīta. Vairāk par to: ‘Anweisungen für eine esoterische Schulung’ GA 245, R.Steiner Verlag, Dornach 1979.28.11.2007

Komentāri:

 gatis, ezei 19:47:06 24.09.2010
87.110.228.158

Izskaidrojums tam, ka nevari paskriet ir pavisam vienkāršs - tu esi sakrustojusi kājas un viss. Man arī tā visu laiku bija līdz viena tante pateica, lai guļu nekrustojot kājas. Palīdzēja - tagad varu aizmukt no visiem ļaundariem. :)

 Eze 09:10:39 24.09.2010
217.199.114.64

Interesanti gan, nezinu.

Mans suns reizēm guļot 'skrien' ar visām četrām. Man ir bijuši sapņi, kad es nevaru paskriet, nevaru pakustināt kājas. Ja spētu pakustināt, varbūt skrietu?

Un atceros no bērnības to saldo sajūtu, kad sapnī beidzot esmu tikusi tualetē. Galvenais ir iemācīties pirms tam pamosties :)))

Bet visspilgtākais kontakts sapnim ar fizioloģiju man ir bijusi pamošanās asarās, kad dzīvē emocionāli izdzīvoju attiecību krīzi gandrīz gada garumā pēc viena konflikta - kad es ar visu sirdi un labu nodomu, bet izrādās, ka mani negrib un pārprot un manas izpausmes ir nepieņemamas. Un neliekas pareizi arī skaidroties un man atliek tikai samierināties un ir tik žēl..

Un mani pāŗsteidza tieši tas, ka sapnī biju to risinājusi un, ka bija ši pāreja no raudāšanas sapnī uz reālām asarām.

Bet Tu laikam runā tā īpaši neko nepāŗdzīvodams. Sak, ko redzu, to daru :)))

Tev jādzīvo ar apziņu, ka esi caurspīdīgs :))

 iveta,gatim 22:45:55 23.09.2010
90.130.170.152

Sveiks.Es domaju ka ta runasana miega ir tapat ka ar sapniem,jo viss ta vai sadi ir saistits ar musu dzivi un taja notiekoso.Jo mes nekad neuzzinasim visu kas notiek musu zemabzina.Ja tev tas viss loti trauce dzivot,tad varbut jarokas dzilak kopa ar psihologu

 gatis 19:42:04 23.09.2010
87.110.228.158

Sveiki! Rakstu pirmo reizi, nezin kāpēc ienācu šajā lapā. Atradu šo rakstu.

Un jā jautājums - kā izskaidrojams, ka es pa nakti runāju. Neuztraucieties tie nav tikai murgi, es mēdzot runāt skaļi , skaidri un pietiekami ilgi. Ko tas varētu nozīmēt?! Reāli runāju katru nakti, citā vairāk, citā mazāk (dažreiz vispār nē). Parasti sapņus un tādas lietas atceros, bet runāšana ar ko un kā - tas ir neizskaidrojami..

P.S. nesaku, ka jāatbild Jums obligāti, vienkārši man būtu interese uzzināt - vai tā ir kkāda fizioloģiska kļume, vai kas cits?

Jau iepriekš - Paldies!

 Andris8,  16:29:32 11.12.2007
81.198.116.75

Modrim.
Tev vajadzēja tomēr pamanīt ,ka tās grāmatas ir notikumu hronika ,nevis ezoterika parastajā izpratnē .

 Andris8,  15:44:56 11.12.2007
81.198.116.75

Modrim.
Par to ,ka Kristus ir krievs man nāk smiekli ,jo atceros ,ka Tu vienā saietā sen atpakaļ teici ko līdzīgu .Proti ,ka Galileja ir latviešu vārds ,no gali lejā !:)))Tad jau laikam Viņš būs mūsu zemļaks,nevis krievu!!:)))

 Andris8,  15:35:46 11.12.2007
81.198.116.75

Modrim.
:)Paldies ,ka ieskatījies tamajās grāmatās .Atklāti sakot ,tādu atbildi arī biju gaidījis ,jo tur rakstītais sagrauj Tavu stingri iebetonēto pasaules uzskatu .Es turpretī to pieņemu zināšanai ,un sliecos domāt ,ka tā tas arī ir pa kādiem 80%.Tu labi pārzini ezotēro ābeci ,tur man nav ko piebilst ,bet ,kas attiecas uz 'VMH,tad tās ir auzas .Pirmkārt jau ,ka nav vairs vecās vmh,un otrkārt ,tas ,ka vmh nevar likt Dieva vietā.
Un tie pierādījumi ,kurus Tu man rādīji ir kaķim zem astes .Tie tikpat labi var būt astrālās pasaules fenomeni .

 Modris, Andrim8,  13:24:06 11.12.2007
80.233.142.78

Paskatījos Tevis atnestās N. V. Maļarčuka un J. J. Artjuhova gāmatiņas. Piedod, es tās nopietni lasīt nespēju. Tā ir parodija par ezoteriku, kaut kas līdzīgs Kandibas sarakstītajam par krieviem (kuram pat Kristus ir krievs), vai Klementjeva - par vēsturi. Taisni brīnos, kur tiem krieviem tādas iekšas šādas blēņas rakstīt un publicēt, un vēl vairāk brīnos par to, ka atrodas cilvēki, kas visu šo lasa un pat TIC tam visam. Jau no pirmā acu uzmetiena taču ir skaidrs, ka tā ir pilnīgi murgaina literatūra. Kāds ir tās mērķis? Ja tas nav īstas ezoteriskas literatūras ietekmes samazināšanas un aizspriedumaina viedokļa par ezoteriku radīšanas mēģinājums, tad tas vēl varētu būt cilvēka prāta un lētticības izsmiešanas gadījums. Katrā ziņā - netīra literatūra, bet papīrs jau visu panes.

 Andris8,  10:55:10 10.12.2007
87.110.53.124

Modrim.
Paldies par adresi!Nebiju domājis ,ka to visu jau ražo!:))

 Modris, Andrim8,  04:46:51 10.12.2007
80.233.142.78

Paraugies šeit: http://www.vtf.de/geraete.shtml
Problēma varētu būt tikai Tavas vācu vai angļu valodas zināšanas (taču ne naudā, vai ne? Te ir visas ierīces, kādas ir vajadzīgas, kopā ar visām cenām). Verein fuer Transkommunikations Forschungen (vtf) nodibinājās 1975. gadā, izlaiž arī savu preses izdevumu 'VTF Post'.

 skauts, Andrim,  23:44:41 09.12.2007
87.226.70.165

Labs i, klausies, ja līdz :)

 Andris8,  23:32:20 09.12.2007
87.110.53.203

skauts
Man nav skaidrs Tavs domu gājiens.Nekādas spējas es netaisos attīstīt caur šo programmu .Varbūt es neskaidri izteicos .Tā programma ir domāta, balss ieraksta no paralēlās pasaules ,attīrīšanai no traucējumiem.:)

 skauts,  23:25:26 09.12.2007
87.226.70.165

Varbūt pašai programai nav ne vainas, stipri šaubos gan par tās lietderīgumu, bet, ja ziņas par to ir nonākušas jau tik tālu tad labāk to iznīcināt. Sakiet, ko labu tā var dot?

 skauts, Andrim8,  23:22:51 09.12.2007
87.226.70.165

Tu sevī gribi attīstīt attiecīgās spējas caur šo programu?
Šī programa var radīt tikai hoasu!

 Andris8,  23:13:07 09.12.2007
87.110.53.203

Antra,skauts
Man ir pazīstami cilvēki ,kas kontaktē tāpat bez kādas aparatūras .Bet man nav tāda talanta ,tāpēc mani interesē šāds eksperimernts.
Skautam es gribētu pajautāt ,kur viņš te redz evolūcijas programmu?Programma varētu būt attīstībai .Evolūcija notiek acumirklī .

 antra,  13:57:45 09.12.2007
83.136.139.241

Ja jau datorprogramma, tad visam jābūt paredzētam priekš šitā 'brīnuma'!!! :)) Tas ir kārtējais biznesa triks, lai pirktu programmu... Tiem, kam ir tā sūtība, tāpat tak sadzird paralēlo pasauli tieštraidē. Kam nav, nav tas vajadzīgs. Bet tās tikai manas domas...

 antra, Andrim8 13:54:28 09.12.2007
83.136.139.241

Priekš kam magnetola, datorā caur skaip nevar?

 skauts, Andrim8,  23:15:29 07.12.2007
87.226.70.165

Nu Tu laid vecīt...:(
Tā tev šķiet laba evolūcijas programa?:(

 Andris8,  17:26:51 07.12.2007
78.84.15.31

Līga.
Man par to ir citi ieskati.Protams ,to visu par ākstīšanos nedrīkst pārvērst.Ja nolūki ir tīri ,tad viss ir kārtībā .Līdzīgs pievelk līdzīgo.Bet jautājumi tiek adresēti konkrētam cilvēkam ,nevis uz labu laimi.Cilvēce lēnām iet ārā no izolācijas .

 Līga, Andrim,  16:06:19 07.12.2007
81.198.170.110

Tur nopietni jāpadomā, vai to patiešām vajag?

 Andris 8,  15:44:34 07.12.2007
78.84.15.31

Nupat noskatījos interesantu materiālu ,kā var ierakstīt balsi no paralēlās pasaules.Nepieciešams spogulis ,magnetola un dators ar attiecīgu programmu ,un protams cilvēks .Spogulis laikam kalpo kā portāls ,uz magnetolas radio tiek atrasta brīva frekvence ,tiek uzdots jautājums ,tiek ielikta kasete ,un ieslēgts ierakstīšanas režīms .Pēc kāda laika caur datoru tika atskaņota atbilde !:)Viss it kā skaidrs ,tikai par to darprogrammu nav skaidrs ,kur tādu lai izrauj ,tad varētu pārbaudīt praksē .Kaut gan esmu dzirdējis ,ka var ierakstīt balsis ,un atskaņot tāpat ,bez datora palīdzības ,tikai kvalitāte tad ir slikta.

 Andris8,  22:38:39 01.12.2007
80.232.219.188

Ezei!:)))
Ak Andrī tikai Dievs runā?:))Tad zini ,ka izņemot Dievu nekā cita nemaz nav!!Tas tev tā ,nakts meditācijai!
Bet pie stūres ir tapis šis veltījums :

Maldai
Tu aizgāji
Caur miglā tītu vakaru
Nolaižot aizskaru
Tagad Tu esi Rīt
Tik daudz es nepaguvu
Tev pasacīt
Tik mirklis Mūžībā
Ir dzīve šī

Un vakar naktī
Tu atnāci sapnī
Vai varbūt manī
Jaunības apņemta
Tu klusēji
Sirds balsij skanot
Nāves nav
Ir Mīlestība

 Eze,  22:08:31 01.12.2007
80.81.33.4

Hi, neveiksme instrumentālī ! :))))))))

Ko tas varērtu nozīmēt garīgā plānā?

 Eze, Andrim8 22:06:30 01.12.2007
80.81.33.4

Šitā! :)))))))

N. kas? Andris miegu negulēja
Ģ. kā? Andra nakts melnumiņu
D. kam? Andrim bija smaga karma
A. ko? Andri svētkos strādināja
I. ar ko? Ar tā Andra dvēselīti
L. kur? Andrī tikai Dievs runāja
V. - Andri! Vai Tu ceļā dzejo?

 Andris8,  21:35:55 01.12.2007
80.232.219.188

Eze!
Kā Tu to locīšanu domāji?:))Es divas diennaktis jau nolocīju pie stūres.Man laikam smaga karma ,kā svētki ,tā mana maiņa!:)))

 Andris8,,  21:06:32 01.12.2007
80.232.219.188

Līgai,Annai!
No Sirds paldies par sveikumu!:)

 Līga, Andrim,  09:03:59 30.11.2007
81.198.170.110

Sveiciens vārdiņa svētkos! :)

 Anna, Andrim8,  09:01:31 30.11.2007
85.234.164.55

Sveiciens svētkos! :))

 Eze, Annai 03:02:35 30.11.2007
80.81.33.4

Vakar sniga :)))

Bet, pag, kad tad ir Andrievu nakts? Pavisam citiem sapņiem jābūt! ;))

17471
Mārtiņš lāga vīrs,
Tiltiņus grīda;
Katriņa, mīžiņa,
Izrādīja;
Andrievs gudrs vīrs,
Mīžiņu aizsaldēja.

17472
Mīļo Andrēj, mīļo Andrēj,
Vīru manim piešķiri!
Ja būs labs, tad pateikšu,
Ja būs ļauns, tad atriebšu.

17473
Atminies, Andrievī,
Ko es šonakt vēlējos:
Redzēt savu mīļāko,
Pašu Dieva vēlēto.

Locīsim rīt mūsu Andri! :)))))

 Anna, Ezei,  02:50:03 30.11.2007
85.234.164.55

:)))! Gandrīz padevos 'dievīgi līst' valdzinājumam :)). Lai Jums abām ar to... otru staiguli (vārdā nesauksim ;) jauka pastaiga! Eju gulēt ar sniega sajūtu sirdī ... gan jau snigs, vai ne? :)))

 Eze,  02:37:33 30.11.2007
80.81.33.4

Nu labi, mēs ar suni abas staigules :) Tik dievīgi līst! Mēs abas būsim slapjas, ielas melnas un slapji spīdīgas, un tukšas... miers visapkārt.
Saldu miedziņu!

 Anna, Ezei,  02:34:54 30.11.2007
85.234.164.55

Čau! :))) Ai ne-e, lietus līst un rīt agri jāceļas! :(

 Eze, Modrim 02:24:17 30.11.2007
80.81.33.4

Nāc Tu ar staigāt! :)))

 Modris, Ezei,  02:22:27 30.11.2007
80.233.142.78

Saproti taču manis izteikto attieksmi kā vēlmi uzlabot, nevis kā vēlmi kādu aizskart. Nu kas Tev kaiš? Vai Tu gribi piedzīvot, ka kāds šeit sāks rakstīt latviski kirilicā vai varbūt ar ķīniešu hieroglifiem?

 Eze, Annai 02:21:49 30.11.2007
80.81.33.4

Pati kā pūce, neguli vēl :)))
Ejam staigāt !

 Anna, Ezei,  02:17:11 30.11.2007
85.234.164.55

Varbūt nekāda vaina! :)) Cilvēkam vismaz uzreiz skaidrs, ka vajag saglabāt mundrumiņu... man kādreiz, kad sāku rakstīt e-mistērijā, arī Guga uzreiz sabēra piparus, un nekas. Paliek izturīgie, bet pārējie 'nozied' kā pūcei aste! :)))

 Eze, Modrim 01:32:25 30.11.2007
80.81.33.4

Nedrīkst izslēgt iespēju, ka cilvēkam nav iespējams tajā datorā kaut ko instalēt (ja tas nav viņa dators un arī citu iemeslu dēļ).

Tāpat cilvēks var būt tikko 'degunu apsildījis' - izlasījis tikai šo vienu rakstu un nav sekojis līdzi komentāriem.

Tad Tavs tonis ir nepiemērots un burtiskā nozīmē atbaidošs, atsauc atmiņā bērnībā redzētas filmas nosaukumu 'Laipni lūdzam, jeb Nepiederošiem ieeja aizliegta'.

Mjāa, svešs forums kā jaunatklāta dienvidzemju sala - no katra krūmu pudura var izlēkt iezemietis ar šķēpu rokā :-)))

 Modris, Līvai,  00:45:23 30.11.2007
80.233.142.78

Kur ir, tur rodas! Kas ir, vai arī Tev nav latviešu burtu rakstīšanas iespēju (atbilstoša klaviatūras draivera)? Palūdz taču Wu palīdzību, viņš Tev aizsūtīs atbilstošu programmu, ko instalēt savā datorā. Lūdzu necūkojiet latviešu ortogrāfiju, virtuālā telpa nav valodas miskaste.

 liiva, liiwa4@inbox.lv 22:32:35 29.11.2007
159.148.26.13

INTERESANTI, KAA VAREETU SKAIDROT TO, KA DAZZREIZ IKDIENAA PIEDZIIVOTS NOTIKUMS LIOEK ATCEREETIES TO, KA KAUT KAS LIIDZIIGS JAU PIEDZIIVOTS SAPNII!?

 Jarome,  12:05:49 29.11.2007
193.178.178.81

Eze
par to es neko nezinu un logjiski es arii sheit nevaru veel neko izdomaat - var buut taa un var buut taa.

 Eze, Jaromem 12:00:49 29.11.2007
80.81.33.4

Sarmīte raidījumā 'Šeit un tagad' stāstīja, ka cilvēks miegā sakārto sevi - pirmajā nakts trešdaļā sakārto dienas informāciju, otrajā trešdaļā - ķermeņa informāciju (sapņi ziņo par ķermeņa problēmām), un tad jau kārto dvēseles lietas un tad var būt tie pareģojošie sapņi.

Mani mulsina tās trešdaļas - kā tas prāts, ķermenis un dvēsele sadala laiku, ja es eju gulēt nelaikā un neregulāri.. Gan jau tas ir atkarīgs no kārtojamā apjoma, ne? Var gadīties, ka līdz dvēselei vienkārši netiek un var būt arī tikai par to vien...

 Jarome,  10:57:35 29.11.2007
193.178.178.81

Kāds gadījumā nezin ļoti labu sapņu tulku, un vispār kāda ir viņu attieksme - psiholoģiski vai viediski tulkojumi, vai abi kopā un kā viņi atšķir, kurš no tiem ir ikdienas atgremojums un kurš ir pareģojums?

 Modris, ?-,  19:52:37 28.11.2007
80.233.142.78

Tu esi tas pats ?-? Kur palicis '-'?
Tu te slikti izsakies par pasakām, jo īstenībā viss notiek tieši tā, kā tas ir pasakās aprakstīts. Tā ir simbolu valoda, kas stāsta par evolūcijas procesu un dažādiem pārbaudījumiem tajā. Pasakām ir labas beigas, un visām situācijām šai dzīvē galu galā tāpat ir laimīgas beigas, tikai tie laika periodi var atšķirties. Arī kāds process varbūt ir tikai vēl vidū, bet Tu jau runā, ka īstenība atšķiras no pasakas, taču varbūt tas ir tas brīdis pasakā, kad varonis ir notverts lamatās un nezina, kā tikt no tām ārā, un pasaka vēl nebūt nav galā, he, he, he...

 Eze,  18:19:43 28.11.2007
80.81.33.4

Šis bija domāts citā stabiņā - pie gaismas bruņiniekiem :)))

Biju aizdomājusies par to, ko tad ? bija ar to domājis...

 Eze,  18:17:35 28.11.2007
80.81.33.4

Es domāju, ka Jarome vadās pēc tā paša, pēc kā vadāmies mēs visi - pēc savas šībrīža patiesības, pēc sirdsbalss, tādas, kāda tā pašlaik ir.

Es viņam jautāju, bet viņš neatbildēja - vai viņam ir gadījies nožēlot, kad savas dzelžainas labas pārliecības dēļ ir kādam nodarījis ko ļaunu.

Man ir gadījies kaunēties par savu rīcību, atceroties to pēc gadiem kā ļaunu, bet toreiz slikta paraduma diktētu. Es, protams, esmu iemācījusies ar to vai nu tikt galā vai sadzīvot. Viens no paņēmieniem ir tāds mierinājums, ko Jarome saka - cerams, ka tas cilvēks to spēja pārdzīvot un vērst sev par rūdījumu. Bet tam jābūt tikai kā mierinājumam, lai spētu sev piedot, un nevis kā aukstam attaisnojumam pat tikai varbūtējai rīcībai.

Gan jau dzīve izmācīs.

Un pareizi Andris saka - mēs visi (nu labi - es un arī Jarome, pats tā teica) tikai teoretizējam un esam tālu no reālās dzīves nepatīkamās puses. Es savam bērnam arī mēdzu uzšaut (vispār biju kauslīga jau no bērna kājas), un tikai reiz, kad ievēroju viņa paradumu sarauties, kas dusmās tuvojos, man bija tik svilinoši kauns, ka es vairs tā nedarīju.

 ?,  16:32:11 28.11.2007
62.63.144.111

Ak, ja viss būtu tik vienkārši!
Diemžēl, pasakas atšķiras no īstenības. Un atšķiras galvenokārt ar to, ka pasakās viss notiek tā, kā mums gribētos, lai tas notiek. Bet īstenībā notiek mazliet citādāk:(

 Andris8,  16:07:15 28.11.2007
81.198.215.23

Ikdienas notikumi jau ir tā pati karma ,jeb cēloņu un seku atspulgs.

 Līga, Jarome,  12:30:33 28.11.2007
81.198.170.110

Iespējams, ka tā, kaut manā uztverē tas nav viens un tas pats.

 Jarome,  12:00:38 28.11.2007
193.178.178.81

Liiga
neatrast karmu ir droshvien domaats - neatrast dziives jeegu - nedziivot saskanjaa ar savu suutiibu!

 Līga,  11:47:36 28.11.2007
81.198.170.110

[Viens no cilvēka dzīves svarīgākajiem garīgi ētiskajiem uzdevumiem: atrast savu karmu un pieslēgties tai!]
Vai to var arī neatrast? Vai izdosies tai nepieslēgties?