Piepildījuma sajūta

Kad mēs skatāmies uz kādu priekšmetu, mēs bez pūlēm koncentrējamies uz šo priekšmetu un uztveram tā veidola radītās izjūtas.  Uzmanīgi vērojot priekšmetu, mēs izmantojam iekšējās un ārējās enerģijas neredzamo savstarpējo iedarbību. Tas, ko mēs redzam, kļūst par vīziju, par svarīga kopuma nemainīgu izpausmi.

Kad mēs skatāmies uz kādu priekšmetu, mēs bez pūlēm koncentrējamies uz šo priekšmetu un uztveram tā veidola radītās izjūtas.  Uzmanīgi vērojot priekšmetu, mēs izmantojam iekšējās un ārējās enerģijas neredzamo savstarpējo iedarbību. Tas, ko mēs redzam, kļūst par vīziju, par svarīga kopuma nemainīgu izpausmi.


Arī ēdiens piedāvā mums visdažādākās sajūtas. Kad iemācāmies izbaudīt sajūtas, ko sniedz ēdiena nogaršošana, iepazīstam šo sajūtu izplatīšanos pa visu ķermeni un pat ārpus tā, ēšana patiešām kļūst par procesu, kas ļauj iepazīt pasauli un augstu to novērtēt.


Mēs mācāmies arī sadzirdēt un novērtēt skaņas, sajust tās ar visu ķermeni un izmantot to palīdzību, lai saskaņotu sevi ar apkārt esošo Visumu. Gluži tāpat kā noguruma brīdī mēs ļaujam maigai mūzikai sniegt mums atpūtu un mierinājumu, saslimuši mēs ļaujam tai izraisīt sajūtas, kas var mūs dziedināt. Kad mēs runājam, katrai skaņai ir jābūt maigai un glāstošai, mūsu izrunātie vārdi nedrīkst iedarboties negatīvi.


Bauda, kas rodas, pilnīgi iedziļinoties sajūtās, ar katru dienu pieaug un pieaug. Pēc tās nav īpaši jātiecas, tās gūšana nav jāizvirza par mērķi – pietiek atbrīvoties no trauksmainām domām, kļūt jutīgākam, brīvi ļaut sajūtām ieplūst mūsu ķermenī un nedomājot ļauties to jaukajai ietekmei. Tā ir tik maiga un salda kā piens un medus, tā mūs dziļi saviļņo, tā neredzama turpinās, atjaunojas un kļūst aizvien spēcīgāka, līdz mēs izbaudām gandrīz neaprakstāmu piepildījuma sajūtu.


Elpojot vēl brīvāk, piepildījuma sajūta kļūst spēcīgāka; tās radītais vieglums saplūst ar mūsu iekšējo siltumu, un ķermenis kļūst viegls un mierīgs. Gan ķermenī, gan ārpus tā esošās smalkās enerģijas rada labsajūtas un harmonijas sajūtu, un mēs it kā sa-plūstam ar šo sajūtu, kļūstam vienoti ar visu pasauli. Mūsu prāts kļūst neparasti skaidrs, tas vienlaikus uztver daudzas domas un jūtas un vienā mirklī spēj atrisināt problēmas, kas citos apstākļos prasītu milzumdaudz laika un pūļu. Mēs izbaudām prieku, ko sniedz radošā domāšana, kas šajā brīdī neprasa nekādu piepūli. Mūs pārpilda brīvības un dzīvesprieka sajūta, kas visu laiku pieaug. Dzīve kļūst par nemitīgu priekpilnu eksistēšanu plašajā Visumā: katra šūna un sajūta, katra mūsu apzinātās pagātnes vai nākotnes daļiņa iekļaujas šajā visaptverošajā dzīves plūsmā. Tādā veidā mēs mācāmies ne vien dzīvot ar prieku, bet arī dzīvot ilgāk, jo mūsu dzīve kļūst līdzsvaro-tāka un līdz ar to arī veselīgāka.


Tiklīdz mūsu ķermenis un elpošana ir pietiekami nomierinājusies un atslābinājusies, tā uzreiz, gandrīz kā pēc burvju mājiena, rodas prieka sajūta. Šo sajūtu vajag vairot un krāt, jo prieka sajūta ir kum nije “krējums”, pati tās būtība. Un mēs varam ietekmēt prieka sajūtu, mēs varam panākt, ka tā kļūst bagātīgāka, dziļāka un plašāka. Tā var izaugt tik liela, ka kļūst mūžīga, ka to nekad vairs nevar zaudēt. Prieks sabiezē kā nektārs, mēs uzkrājam to savā ķermenī, mēs piepildām ar prieku ikvienu brīvo ķermeņa vietiņu. Izmantojot relaksāciju, mēs varam izdziedināt pat savu alkatību, šo savu ēnas pusi, savu nelīdzsvaroto daļu, kas darbojas pret mums. Šī nomierinošā prieka sajūta var dziedināt mūsu domas, sajūtas, uzskatus un apziņas radītos tēlus, apņemot un cauraužot tos tā, ka mūsu apziņā vairs nepaliek nekā negatīva.


Kad mēs iemācāmies savās sajūtās un emocijās atrast šo relaksējošās un dziedinošās enerģijas avotu, kad iemācāmies šo enerģiju uztvert un palielināt, mēs apgūstam kurn nije. “Kurn” nozīmē “ķermenis, eksistence, iemiesošanās”, bet “nije” nozīmē “masāža, mijiedarbība”. Tibetiešu valodā vārds “lu” apzīmē fizisko ķermeni, bet vārds “ku” – augstāko, smalkāko ķermeni. Veicot kurn nije masāžu, mēs aktivizējam “ku”, stimulējot sajūtas ar “nije”.


Kad mēs esam iemācījušies padarīt asākas un pastiprināt mūsu sajūtas un smalkās enerģijas, uzkrāt tās līdz tādam līmenim, ka tās, nepārtraukti palielinoties un plūstot, spēj uzturēt pašas sevi, mēs iegūstam spēju pilnīgi attīrīt un atjaunot dzīvo organismu. Tas ir mūsu spēks, jo, veicot kurn nije, mēs saskaramies ar ķermeņa un prāta tīrajām enerģijām. Arvien labāk un labāk izprotot mūsu dvēselē radušās sajūtas un emocijas, mēs iemācāmies kustēties kopā ar šīm tīrajām enerģijām un iepazīstam dažādus sajūtu līmeņus, līdz beidzot saskaramies ar to neitrālo, bet veselīgo enerģiju, kas ir atrodama visās ap mums esošajās Visuma formās.


TARTANGS TULKU KUM NIJE RELAKSĀCIJA


 


27.01.2006

Komentāri:

 truseens,   11:59:37 10.10.2006 
euw kaadc vispaar ir mediteejis ja ir ....kaa tas ira? ;)

 meemais/Andrim,   21:46:00 01.02.2006 
Iespējams, jo redzēju vienu simoronieti pa Tv, kur šis savas interesantās idejas klāstīja =)

 ho,   18:13:14 01.02.2006 
Tagad man kļuva skaidrs, kāpēc dzenbudismā meistara priekšā ir jātaisa pilnīgs 'ku'

:)

 Andris Meemais,   22:11:24 30.01.2006 
Tas simorons ir super !

 meemais,   19:03:41 30.01.2006 
http://www.simoron.ru/

 Aivars, Ģirtam  01:27:28 30.01.2006 
Še Tev ! Šonakt ielīdu pie jums padzert tēju,te Ģirts!Tā kā vecs čoms.
Paldies Ģirt.Man pilns mobilais ar vēstulītēm šodien.Siltumam tiešām pietiek ar vārdu!
Lai Jums visiem izdodas to garšu bez cukura baudīt!
Biju Liverpūlē.Bītli tādi sastinguši.Nez kas tiem noticies ,kaut gan dienās tur bij plusos , bet šie saka , baigā ziema!

 Girts Aivaram,   19:34:39 29.01.2006 
Aivar, daudz laimes vārda dienā!

Lai izdodas sajust Radītāja mīlestību visā tās spozmē un lai tā nodedzina tās barjeras, kuras varbūt vēl ir palikušas līdz Pilnības ceļa iešanai!