Prāts – draugs vai ienaidnieks?

Jau iepriekš esmu pievērsis uzmanību prāta darbībai un tā īpašībām. Atļaušos atgādināt savu nostāju par to, ka prātu uzskatu par spēku, kas darbojas tieši pretēji izziņas procesam. Ar to gan es nevēlos pasludināt, ka prāts ir slikts vai nevajadzīgs. Tas ir vajadzīgs un pat noderīgs, tikai, līdzīgi kā arkls nav piemērots zivju zvejai, prāts ir jāuzlūko kā pašizziņas procesu nevis atbalstošs, bet gan traucējošs spēks.

Jau iepriekš esmu pievērsis uzmanību prāta darbībai un tā īpašībām. Atļaušos atgādināt savu nostāju par to, ka prātu uzskatu par spēku, kas darbojas tieši pretēji izziņas procesam. Ar to gan es nevēlos pasludināt, ka prāts ir slikts vai nevajadzīgs. Tas ir vajadzīgs un pat noderīgs, tikai, līdzīgi kā arkls nav piemērots zivju zvejai, prāts ir jāuzlūko kā pašizziņas procesu nevis atbalstošs, bet gan traucējošs spēks.

Mēģināšu to pašu pateikt nedaudz citādi. Ja cilvēka dzīves laikā pienāk brīdis, kad viņš apjēdz, ka nav īsti apmierināts ar savu dzīvi, tad, lielākoties viņš nonāk pie atziņas par nepieciešamību uzsākt garīgās izaugsmes ceļa meklējumus. Ja pēc šādām pārdomām, cilvēks atrod sevī spēku uzsākt jebkādu reālu darbību ( kaut, par piemēru, ierakstīt meklētājprogrammā vārdu ‘’garīgs’’ ), tad tas ir uzskatāms par ievērojamu sasniegumu. Šī nav ironizēšana. Es to tiešām uzskatu par ievērības cienīgu sasniegumu. Kaut vai tādēļ vien, ka lielākoties, pārdomām par dzīvi, nekāda reāla rīcība neseko.
Lai izvairītos no iespējamiem pārpratumiem, vēlos paskaidrot, ka garīgo pilnveidošanos un reliģiju uzskatu par pilnīgi atšķirīgām lietām, no kurām otrajai ir vairāk izteiktas atkarības pazīmes. Tā vai citādi, bet lielākoties visas labās ieceres apstājas pie gribēšanas gribēt. Ja salīdzinājumam ņem visu Zemes iedzīvotāju skaitu, tad tikai nedaudzi ir spējīgi uzsākt procesus, kas var vest viņus tuvāk izziņai. Tieši par šādiem iespējami topošajiem indivīdiem arī runāšu.

Tiklīdz izziņu alkstošais cilvēks ir nobriedis un ir gatavs uzsākt kādu izziņas procesu veicinošu darbību, tā, tūdaļ pat viņš sastopas ar iekšējo pretestību. Tā parasti izpaužas kā slinkums, laika novilcināšana, dažādu citu uzdevumu nostādīšana par svarīgākiem, līdz pat saslimšanai. Ar visu šo es gribu teikt, ka cilvēkā ir kaut kas tāds, kas kavē viņu iepazīt pašam sevi. Un nav svarīgi, kādu vārdu dod šai iekšējai pretestībai, ir nozīmīgi tas, ka šī pretestība ir reāla, tā pastāv. Man to labpatīk saukt par prātu un pie tā arī pagaidām turēšos.

Tieši prāta radītās spekulācijas es uzskatu par visbīstamākajām lamatām pašizziņas procesā. Lielākais vairums meklētāju sapinas prāta izliktajās cilpās. Un vai nav dīvaini, ka gandrīz katrs, kas šobrīd lasa šo tekstu domā, ka ‘’šajās lamatās noteikti var iekrist kāds cits, bet ne jau nu es’’.’’ Es esmu pārāk gudrs ( jeb gudra ), lai vēl kristu kaut kādās lamatās.’’ Tieši tā jau arī tas viss darbojas. Prāts jums vienkārši ļauj domāt, ka jūs esat ļoti gudri. Viņš ir tas, kas rada šo ilūziju. Kamēr jūs sajūsminieties paši par savu gudrību, viņš ir panācis savu – aizvedis jūs pa maldu taku. Dzenoties pēc atzinības un slavas, jūs esat gatavi sevi pārbāzt ar intelektuālām gudrībām, tomēr no dziļākas izziņas procesa tas jūs tikai attālina. Pat tad, ja pasaulē nebūtu uzrakstīta neviena grāmata, katram cilvēkam būtu pietiekami daudz iespēju iepazīt un izpētīt sevi. Gadījumā, ja gribat šo domu apšaubīt, vispirms mēģiniet atbildēt uz jautājumu, vai uzkrātie intelektuālo zināšanu kalni jūsu dzīvi ir padarījuši kaut nedaudz laimīgāku.

Ņemot vērā to, ka šobrīd turos pie uzskata, ka šo pasauli var redzēt un saprast līdzībās, gribu piedāvāt veikt nelielu ieskatu vīrusu īpašību apskatē.

Vīrusu darbības algoritms ir visai vienkāršs. Izliekoties par labo, apmānīt šūnas aizsargmehānismus un pēc tam tos nogalināt. Jau atkal, izliekoties par labo, iekļūt šūnas iekšienē. Iztukšot visus noderīgos šūnas resursus, un, kad tas izdarīts, doties pie nākamās šūnas. Pie tam, nepārtraukti vairojoties.

Prāta veiktās darbības pēc savas būtības ir diezgan līdzīgas. Radot ilūziju par savu vienreizīgumu un neaizstājamību, saglabāt neierobežotu varu, kā paša aizsargmehānismus, lietojot aizspriedumus un fundamentālu pārliecību. Ja katru cilvēku pielīdzina šūnai, bet prātu – vīrusam, tad iegūtā aina diezin vai varētu izraisīt prieka saucienus.

Ja pietiek drosmes, var iet vēl tālāk. Vērīgi aplūkojot cilvēka ķermeni un salīdzinot to ar dzīvnieku ķermeņiem, varam konstatēt, ka trauslāku un vārgāku organismu būtu grūti pat iedomāties. Tajā pat laikā, šis trauslais un vārgais organisms sēj nāvi un iznīcību. Tam nepietiek ar to, ka viņš iznīcina savu apkārtni, viņš iznīcina arī pats sevi. Un šajā situācijā šūnai mēs varam pielīdzināt Zemi. Ja ņem vērā cilvēka tieksmi iekarot Mēnesi vai Marsu, Tad šī aina kļūst vēl bēdīgāka.

Iepriekšminētajās situācijās tomēr ir kāda lieta, kuru atstāt bez ievērības būtu necienīgi. Mēs katrs varētu mēģināt palūkoties uz šīm situācijām ‘’ar vīrusa acīm’’. Lai varētu pēc iespējas labāk saprast vīrusu un tā rīcības motivāciju, mums katram uz neilgu laiku ir ‘’jākļūst par vīrusu’’. Pārsteidzoši, taču no vīrusa pozīcijām raugoties, situācija izskatās pavisam citāda. Un proti, tas, ko daru es ‘’kā vīruss’’, ir augstākā mērā noderīgi un vajadzīgi. Tas, ka es iznīcinu jebko, kas ir man apkārt, ir likumsakarīgi, jo man ir jārūpējas par savu drošību un jānodrošina sevi ar pārtiku. Protams, ka es vairojos, jo tas ir mans pienākums. Man ir jārūpējas par savas sugas turpināšanu, jo nav citas tik labas un noderīgas dzīvības formas kā manējā.

Tomēr redzu, ka esmu pārāk novirzījies no uzstādītās tēmas. Lai nedaudz atvieglotu saspringto gaisotni, piedāvāšu kādu citu salīdzinājumu, kas balstīts uz manu pieredzi un novērojumiem alkoholisma jomā.

Šeit es gribu par piemēru nostādīt alkoholiķi (kaut vai pats sevi), kurš ir nonācis visai sarežģītas izvēles priekšā. Lai varētu izdzīvot un sakārtot savu dzīvi, ir jāpārstāj lietot. Tomēr alkohols patiesi ir vienīgais, kas šobrīd padara šī cilvēka dzīvi kaut cik ciešamu. Saprotams, ka kaut vai tikai doma par to, ka tiks atņemts vienīgais palīgs un glābējs, var izraisīt panikas lēkmi.

Līdzīgi ir arī ar prātu. Līdz pat brīdim, kad cilvēks spēj apzināties, ka prāts ne būt nav vienīgais instruments saziņai ar ārpasauli, tas tiek uzskatīts par kaut ko neaizstājamu. Par šīs leģendas uzturēšanu dāsni rūpējas viņš pats. Šajā gadījumā itin labi noder iebiedēšana ar sajukšanu prātā, un mani novērojumi rāda, ka šādas bailes ir ļoti daudziem cilvēkiem.
Ja piemēru ar alkoholu var nosaukt par atkarību, tad piemēru ar prātu, es drīzāk gribētu saukt par verdzību. Pie tam, šī verdzības iekārta tiek uzturēta ar diezgan viltīgu metodi – atļaujot vergam domāt, ka viņš ir īstais saimnieks. Prāts patiesi ir visai spēcīgs ienaidnieks pašizziņas ceļā, jo īpaši tādēļ, ka tas izliekas par draugu. Ar nožēlu jāatzīst, ka lielākais vairums meklētāju, iekrīt prāta radītajās ‘’vilku bedrēs’’. Tur viņi kļūst par viena aktiera teātra trupas vadītājiem. Viņi apjūsmo savu personu, savas brīnišķīgās prāta spējas un savu augsti attīstīto intelektu. Un ja vēl rodas iespēja izrādīties apkārtējiem, tā sakot ‘’samērīties ar intelektiem’’, un pierādīt savu pārākumu, tad iekšējās triumfa fanfaras viņu ceļ aizvien augstāk un augstāk pretī slavai un Nobela prēmijai. Un tikai retu reizi pārņem tāda kā neērtības sajūta. It kā pietrūktu telpas. Un arī kaut kādi mieti ribās duras. Bet tas jau nekas īpašs. Tas jau laikam tikai tāds slavas blakusefekts. Parakņāšos pa savu bibliotēku un, gan jau atradīšu kāda gudrā dotu skaidrojumu arī tam.

Lielākais vairums ‘’skolotāju’’ sēž šajās vilku bedrēs, bet paši to nemaz nemana. Viņi māca kā labāk iegulties bedres dibenā tā, lai mieti mazāk traucē un būtu vieglāk nodoties pašapmānam un ilūzijām.

Šķiet, ka nebūšu sevišķi tālu no īstenības, ja apgalvošu, ka katrs no mums ir pabijis šajās lamatās. Tomēr tikai retajiem izdodas no šīm bedrēm izkāpt. Tos, kuri ir spējuši to izdarīt, es saucu par izredzētajiem. Un nebūt ne tādēļ, ka viņi ir iemantojuši kaut kādas īpašas spējas jeb dotumus. Viņi ir izredzēti ar to, ka ir spējuši uzveikt pretinieku, kas ir neredzams, nejūtams, pat nenojaušams. Un viņa arsenāla labākais triks ir stingras pārliecības radīšana, ka viņa (pretinieka) nemaz nav.

Pēdējā laikā aizvien vairāk pieejamas ir skolas, kuru zināšanas agrāk ir turētas slepenībā. Tomēr nebūs nekāda jēga no tā, ka lasīsiet gudras grāmatas par garīgo pilnveidošanos un spriedīsiet ‘’O, jā. To viņi ir labi izdomājuši. Šī metode varētu būt ļoti iedarbīga.’’, jeb arī ‘’ejot pa šo ceļu varētu sasniegt tādus un tādus rezultātus.’’ Jums nav un nevar būt nekādas jausmas par to, ko var sasniegt, ejot pa kādu garīgās attīstības ceļu, ja jūs paši pa to neejat. Ir milzīga atšķirība starp gribēšanu un gribēšanu gribēt. Starp gribēšanu iet un iešanu ir bezdibenis, kuram tiltu pāri varat uzbūvēt tikai pats.
Katram ir tiesības izvēlēties gudras runas un atzinību, nogurdinoša un smaga darba vietā. Katram ir tiesības kritikas vietā izvēlēties slavu un uzmanību. Tomēr, šķiet, ka šādā gadījumā, viņš var tikai zaudēt nevis iegūt.


Nobeigumā gribu pievienot īsu šī raksta pārskatu.


Lai nebūtu jālasa viss raksts.


1. Prāts nav ne labs, ne slikts.
2. Prāts prot mānīties.
3. Gribēt iet un iet pa ceļu nav viens un tas pats.
4. Katram ir tiesības neaugt, ja viņš to nevēlas.
Andris Siliņš


08.04.2008

Komentāri:

 Girts Modrim,  15:20:06 15.04.2008
80.232.155.227

Acīmredzot mēs domājam dažādi (varbūt nē? varbūt vaina ir kaut kādos aspektos?), bet velns ar viņu.
Vēlreiz detalizēti atsākt reiz runāto man patiešām negribas.

 Modris, Līgai,  14:01:34 15.04.2008
80.233.142.78

Pagaidām - atcelt šo Saeimu, tad paskatīsimies, kurš no politiskajiem spēkiem būtu gatavs šadam darbam. Pagaidām ir jāpaceļ doma par šādu attieksmi pret valsts pēctecību, arī tas jau būtu daudz.

 Modris, Ģirtam,  13:59:32 15.04.2008
80.233.142.78

'...(ko nozīmē 'nav gatavi'?? Ja jau mentālais lauks ir sācis veidoties, tad ir gatavi un saukt to par kaitēšanu ir vairāk nekā nenopietni; pie kam, tam nav nekāda sakara ar prāta nozīmes pazemināšanu. Tu pretnostati šīs lietas!)'.

Kas tā tāda - mentālā lauka veidošanās? Es runāju par polarizāciju noteiktā ķermenī, t. i., ķermenī, kura aktivitāte ir noteicošā, kurā pārsvarā strādā apziņa. Kaut kāds 'mentālais lauks' ir jebkuram cilvēkam. Jā, cilvēki nav jāaicina pievērsties praksēm, kurām viņi nav gatavi, neviens ziedpumpurs nav jāver vaļā ar varu, tam ir jānotiek dabiski. Un dabiskā attīstība ir secīga attīstība no fiziskās uz emocionālo, tad uz mentālo apziņu, pēc tam uz personības izveidošanu, bet pēc tam piedzimst Kristus sirdī, jeb dvēseles apziņa, kas izsauc nepieciešamību gatavoties pārejai pavisam citā dabas valstībā, citā planetārā Logosa ķemenī, ko hermētisti sauc par Cilvēci. Kā jau teicu, centības stimulēšanai cilvēkam var tikt doti avansēti piedzīvojumi..., bet tie neaizvieto secīgo attīstību. Ja Tev ir izsisti ārā korķi, lai emocijas varētu dabīgi plūst, tas nenozīmē, ka ar to ir aizvietota mentālā attīstība.

 Līga, Modrim,  13:59:05 15.04.2008
81.198.170.110

Un kā praktiski to iesaki izdarīt?

 Modris, Ģirtam,  13:48:32 15.04.2008
80.233.142.78

'(Tie sasniegumu var nebūt diži, bet tie paātrinās attīstības procesu. Un ar līdzcietību tam nav nekāda sakara - mentālais lauks jau ir sācis attīstīties, tātad piedzīvojumam ir objektīvs pamats, nevis līdzcietība)'.

Meistari dod avansētu garīgo pieredzi - aiz līdzcietības, nevis tādēļ, ka attiecīgais to būtu nopelnījis vai jau sasniedzis tādu līmeni, lai pats varētu to iegūt. Šāda pieredzi parasti kalpo kā pamudinājums censties saprast savu piedzīvojumu un un līdz ar to attīstīt savu prātu un izprašanas spējas.

Turpini vien piekasīties piekasīšanās dēļ, he, he, he... ļoti uzjautrinoši!

 Modris, Ģirtam,  13:43:04 15.04.2008
80.233.142.78

'Šeit Tu pat nepieļauj iespēju, ka nokļūšanai līdz cēloņiem varētu pieslēgt dvēseles samanīšanu un to var izdarīt tikai 'ne-prātā')'.

Kas par dumju secinājumu?! Es teicu un saku, ka zemākas kategorijas lietas var kontrolēt tikai ar augstākām, tas ir, emocijas var kontrolēt ar racionālo prātu, bet šo prāta formu - ar dvēseli (abstrakto prātu, intuīciju jeb 'ne- prātu', ja Tev tā tīk lietot šo neprecīzo terminu).

 Modris, Līgai,  13:38:58 15.04.2008
80.233.142.78

Kas notiek? Tas pats, kas notiek jau kopš 1991. gada; bijušo komunistu vai viņiem tuvu stāvošu cilvēku - Krievijas kalpu-kolaboracionistu vadīšana viltus Latvijas Republikā, kura NAV korekts pirmskara neatkarīgās Latvijas valsts atjaunojums, bet gan jaunveidojums, kas vairāk strādā pēc LPSR pēctecības un nevis pirmskara Latvijas valsts pēctecības principa. Plus valsts izlaupīšana šo pašu labā. Kolaboracionistu slānis, kas tieši vai netieši (ar naudas starpniecību) ir pie varas, baudīja privilēģijas padomju laikā, bet viņu stāvoklis bija saistīts ar latviešu interešu nodošanu, par ko attiecīgajos Krievijas drošības dienestos ir attiecīgi dosjē, ar kuru palīdzību, šantažējot attiecīgos ierēdņus, var viņus piespiest kalpot Krievijai arī tagad. Šis ir postkomunistisks periods, un - ja mēs to neizbeigsim - tad šīs attīstības dabiskais galapunkts būs atgriešanās Krievijas 'apkampienos'.
Latvijas īsts atjaunojums būtu saistīts ar 3D prasību, ko pārstāv Nacionālā Fronte, kā arī citas nacionālistu organizācijas. Pašlaik vienīgais ceļš mūsu bijušās pirmskara valsts nepārtrauktības principa uzturēšanai ir noliegt šo valsti kā pirmskara valsts turpinājumu un iestāties par īstu šīs valsts atjaunošanu, apšaubot visus likumu aktus, kas ir pieņemti kopš šīs valsts neatkarības iegūšanas.

 Līga,  08:27:25 15.04.2008
81.198.170.110

Pa ausu galam dzirdēju, ka drīz būs jāiet parakstīties par pensijām. Jāsāk domāt, ka visa politiskā dzīve mūsu zemē pastāv uz parakstīšanos. Kas pie mums notiek?!

 Girts,  08:10:35 15.04.2008
80.232.155.227

Pavisam mazas pārdomas parakstu savākšanas sakarā.
Nesekoju politikai detalizēti, tomēr šo to pamatu (informācija pati atnāk).

Viens no pēdējiem sakarīgajiem 'mohikāņiem' valdības sitēmu sastāvā ir Jānis Kažociņš (atcerēsimies kaut vai notikumus ar Drošības likumiem) - sprungulis labi saeļļotajā mehānismā.

Nav nejauši, ka jautājumu par Kažociņa izvirzīšanu atkārtotai izraudzīšanai lēma dienu pēc parakstu vākšanas noslēgšanās. Kažociņu izvirzīja, taču lēma 5(!) stundas un aizklāti. Nav jābūt Nostradamusam, lai saprastu - ja parakstu vākšanas rezultāts būtu bijis cits, tad Kažociņam būtu bijis attā!

Katrā ziņā periods līdz nākošās Saeimas vēlēšanām (tās ieskaitot) būs latviešu tautai ļoti izsķirošs. Mēs esam ļoti tuvu atkārtotai nokļūšanai zem pilnīgas Krievijas ietekmes.

 Girts Modrim,  07:59:28 15.04.2008
80.232.155.227

Daži citāti par to, par ko mēs nupat runājām:

Modris Arfai:

''Esiet uzmanīgs ar savu brūci. Nepalīdziet tai kļūt dziļākai, ļaujiet tai tikt dziedinātai; tā var tikt dziedināta tad, ja nokļūsiet līdz tās cēloņiem. Jo mazāk izmantosiet prātu, jo vieglāk brūce sadzīs, bez prāta nebūs brūces'
Tas ir citāts no Tava resursa, un pilnīgi šķērsām. Es nevaru iedomāties, no kurienes kaut kas tāds ir radies. Zemākas kategorijas lietas vienmēr kontrolē ar augstākas kategorijas lietu palīdzību. Emocijas kontrolē ar prātu, un nekad - citādi.'
-------------------------------------------------------------------------------
(Šeit Tu pat nepieļauj iespēju, ka nokļūšanai līdz cēloņiem varētu pieslēgt dvēseles samanīšanu un to var izdarīt tikai 'ne-prātā')
**************************************************
Modris Girtam:

'Prātu no augšas var noliegt tas, kurš jau var paļauties uz savu intuīciju kā konkrētā prāta aizvietotāju, un neviens cits. Pārējiem tomēr būtu ieteicams papūlēties pārvarēt savu slinkumu mācīties un attīstīt savu prātu, un nesapņot vaļā acīm par garīgiem sasniegumiem, kādu viņu attīstības fāzē nemaz nevar būt (izņemot kādas drupačiņas, sniegtas aiz līdzcietības, no gara galda).'
------------------------------------------------------------------------
(Tie sasniegumu var nebūt diži, bet tie paātrinās attīstības procesu. Un ar līdzcietību tam nav nekāda sakara - mentālais lauks jau ir sācis attīstīties, tātad piedzīvojumam ir objektīvs pamats, nevis līdzcietība)
**********************************************
Modris Girtam:

'Ja pārdomājam statistiku, tad Tu ar savu prāta nozīmes pazemināšanu (kas ir piemērota Tev un vēl nedaudziem cilvēkiem) patiesībā kaut kādā mērā kaitē, jo aicini uz prāta pārvarēšanas praksēm cilvēkus, kuri faktiski tam vēl nav gatavi'
----------------------------------------------------------------------------------
(ko nozīmē 'nav gatavi'?? Ja jau mentālais lauks ir sācis veidoties, tad ir gatavi un saukt to par kaitēšanu ir vairāk nekā nenopietni; pie kam, tam nav nekāda sakara ar prāta nozīmes pazemināšanu. Tu pretnostati šīs lietas!)
****************************************************
OK, pietiks. Es zinu, ka ir vēl viena spilgta Tava 'pērle', kur ir teikts apmēram tā, ka Tu nezini nevienu, kam prāta stumšana malā vispār būtu ko palīdzējusi (pateicoties šai 'pērlei' mēs arī sākām par šīm lietām runāt), taču ātri neizdodas to atrast (tas bija labi pasen), bet ilgi meklēt nav laika. Jādara citas lietas un gribās vēl vienu komentāru iespert.


 Modris, Ģirtam,  17:36:46 14.04.2008
80.233.142.78

Prāta vai 'ne-prāta attīstīšana' - abas nozīmē apziņas attīstīšanu :).

 Girts Modrim,  16:29:39 14.04.2008
80.232.155.227

OK, parakšos, bet rīt no rīta.

Par to, vai sanāks liels vai mazs, jau teicu - sanāk relatīvi liels.
Katrs emocionālais sasprūdums, ko šādi apzin un atbrīvo, ļauj spert platu soli uz priekšu. Taču tas prasa darbu, pats no sevis nekas nenotiek. Un pieredze rāda, ka tie, kas ir slinki uz prāta attīstīšanu, ir vēl slinkāki uz 'ne-prāta' attīstīšanu.

 Modris, Ģirtam,  16:20:36 14.04.2008
80.233.142.78

Jā, parocies gan, ja nav grūti...

 Modris, Ģirtam,  16:17:55 14.04.2008
80.233.142.78

'...Tava nostāja ir strikta - nekādas ārpusprāta prakses, kamēr nav tikts galā ar emocionālo polarizāciju!' Mēģināt jau var, nav aizliegts, tikai tur nekas liels nesanāks, toties iedomība par savām nelielajām izmaiņām augs milzīgi.

 Girts Modrim,  16:12:59 14.04.2008
80.232.155.227

(c): 'Tomēr es jau pret to nekad neesmu iebildis.'

Nu, kā to ņem. No Tevis teiktā vienmēr esmu sapratis, ka Tava nostāja ir strikta - nekādas ārpusprāta prakses, kamēr nav tikts galā ar emocionālo polarizāciju! To Tu šeit sarakstēs esi noteicis vairākkārt un it kā viennozīmīgi (šoreiz gan citātus nemeklēšu, nav laika un arī negribās. Nē, nu, ja Tu teiksi, ka tā nav, var jau parakties).

Tagad gan uz laiku pievēršos. Izskatās, ka šī mūsu visnotaļ interesantā un vietām visai dinamiskā saruna ir nonākusi līdz beigām.

 Modris, Ģirtam,  15:56:53 14.04.2008
80.233.142.78

Visā visumā var piekrist Tevis teiktajam. Tomēr es jau pret to nekad neesmu iebildis.

 Girts Modrim,  15:39:40 14.04.2008
80.232.155.227

Tur jau ir tā lieta, ka tās abas polarizācijas noteikti pārsedzas.
Dabā nomaiņu procesi nenotiek klikšķveidā, ja, protams, konkrētajā brīdī kvantitātes sakrāšanās nerada lēcienveida izmaiņas kvalitātē.

Mentālais lauks aug pakāpeniski un katram cilvēkam, ja vien nav nupat ienācis no dzīvnieku pasaules, tāds ir. Līdz ar to, ir ar ko strādāt, lai mācītos iet 'ne-prātā'. Un pat visnotaļ emocionāli polarizēti cilvēki, to darot, sasniedz lieliskus rezultātus, atbrīvojoties no zemapziņā sasprūdušiem emocionālajiem blokiem (esmu to redzējis un zinu, kā tas notiek)!

Rezultāts atrodas darbības iekšienē, ja nav darīšanas, nav arī rezultāta. Tas pats attiecas arī uz mācīšanos.

 Modris, RV,  15:20:41 14.04.2008
80.233.142.78

Pie kā Tu vērsies un par kādiem procesiem ir runa?

 RV,  15:18:04 14.04.2008
213.175.125.23

Bet kāda loma šajos procesos ir sirdsapzinjai?

 Modris, Ģirtam,  15:17:11 14.04.2008
80.233.142.78

Mans 'Ej nu sazini!' nozīmē, ka nevar zināt, vai šie 10% mentāli polarizēto ir vienīgie, kas lieto šo mājas lapu, kā arī to, cik lielā mērā emocionālā un mentālā polarizācija pārsedzas.
Prāta pārvarēšana nenozīmē prāta varmācīgu apspiešanu, bet gan kontroles iegūšanu pār prātu, spēju domāt vai nedomāt pēc izvēles. Iziešana ārpus prāta laikam nozīmē spējas nedomāt īstenošanu. Ja Tu to spēj, varu Tevi tikai apsveikt. Ja spēj vienmēr, pēc brīvas izvēles, vēl jo labāk. Ja tāpat spēj arī domāt pēc brīvas izvēles un par to, par ko ir jādomā, pie tam ar pilnīgu koncentrēšanos, tad ir pavisam labi.

 Wu, Ģirts 11:05:55 14.04.2008
195.244.142.143

Pie mūsu sarunas.
Iztulkoju dažus fragmentus par pareizu koncentrāciju čaņ izpratnē un palūdzu MB nopublicēt. Sveiks, MB! Un paldies! :)))

Šeit - http://www.e-mistika.lv/index.php?txt=695

 Girts Modrim,  10:08:22 14.04.2008
80.232.155.227

Neliela, bet būtiska piebilde pie Tavu tekstu citātiem - tas, par ko es runāju, nav prāta pārvarēšana. Nestādos priekšā, kā prāta pārvarēšana var notikt un kas tas vispār ir; tik gudrs neesmu.

Tas, par ko runāju, ir periodiska iziešana ārpus prāta. Un tā nekādi nav prāta pārvarēšana, jo ir absolūti nevardarbīga. Toties izcili svētīga un, esmu pārliecināts, der arī 'emocionāli polarizētajiem'! Jo kaut kāds mentālais lauks taču arī viņiem jau ir izveidojies.

Taču manas iebildes Tev nekādā mērā nav mēģinājumi Tevi padarīt par vieglprātīgu muldoņu. Tie ir nopietni jautājumi ar daudzām iespējām gan kļūdīties, gan pārprast.

 Girts Modrim,  09:55:49 14.04.2008
80.232.155.227

(c): 'Es atceros, kādēļ esmu teicis tā vai citādi, bet tikai tad, ja man nocitē manis teikto, citādi ir grūti atcerēties kontekstu. Ja Tu šo kontekstu esi uztvēris citādi, tad tā ir Tevis paša vaina, nevis manējā. Nevajadzētu mani mēģināt šeit pasniegt kā vieglprātīgu muldoņu. Tas ir vēl viens piemērs tam, kā Tu man met virsū visu, kas vien Tev gadās pie rokas, vienalga, vai tas atbilst patiesībai vai ne, he, he, he...'

Te ir reiz notikusi saruna, kurā iebraucām šādās tādās detaļās:

Modris Ģirtam:

'Es arī piekrītu Krēmem, ka 90% no visiem cilvēkiem vēl ir astrālās/emocionālās apziņas attīstības stadijā, tātad - atlantieši, bet pārējie (vairums no pārējiem) - jau mentālās apziņas attīstības stadijā. Tādu, kuri nopūlētos jau ar prāta pārvarēšanu, ir pavisam nedaudzi, un viņiem nevar palīdzēt ar rakstiem mājas lapā. Ar savu izglītības lomas izcelšanu es cenšos palīdzēt tiem, kuri jau ir mentālās apziņas stāvoklī un kurus velk uz leju emocijām pakļautā masa, kura vēl neprot domāt un pat nonicina domāšanas un mentālās attīstības nozīmi. Ja pārdomājam statistiku, tad Tu ar savu prāta nozīmes pazemināšanu (kas ir piemērota Tev un vēl nedaudziem cilvēkiem) patiesībā kaut kādā mērā kaitē, jo aicini uz prāta pārvarēšanas praksēm cilvēkus, kuri faktiski tam vēl nav gatavi, un tad redzam tādu ākstu parādīšanos, kuri loģiski neprot salikt kopā vienkāršas lietas, nespēj saskatīt elementāras likumsakarības, bet jau kaut ko murgo par dzenu, par prāta pārvarēšanu, par to, ka prāts ir garīgās attīstības kavēklis utt. - un tēlo lielos magus...'

Ģirts Modrim:

'Jā, nu tas miljonu dolāru vērtais jautājums tad būtu - kurā brīdī ir jāpārslēdzās. Reiz senāk jau runājām, ka tās robežas ievērojami var klāties pāri. Un tad nu kaut kādā mērā kaitnieki esam mēs abi divi :))))))

Otrkārt, cilvēki, kas apmeklē un kurus interesē šādas lapas tomēr laikam vairāk velk uz tiem 10% - pat pie nosacījuma, ka strikti vēl neatrodas tur. Bet arī tad - ej nu sazini!'

Modris Ģirtam:

'Jā, pareizi būtu domāt: ej nu sazini!'

'Ej nu sazini' taču nozīmē kā cita pieļaušanu, vai ne, Modri?

 Modris, Mārtiņam,  14:10:39 13.04.2008
80.233.142.78

'Mūsdienās nav vienotas nostāja par vārdu un terminu nozīmi.Ja būtu vienota sapratne tad arī nerastos strīdi par to nozīmi.'

Ja tantei būtu riteņi, būtu tramvajs, he, he, he... Varbūt mēs ar Tevi varētu vienoties par jēdziena 'prāts' definīciju? (Jā, kādēļ Tev neielikt komatus, kur tie ir vajadzīgi? M...m?)
'Mūsdienās nav vienotas nostājas...' - tas laikam ir izglītības, vieduma, vispār - kvalitātes jautājums, vai ne? Tieši tādēļ jau arī prāts ir vajadzīgs, t. i., izpratnes un sazināšanās kvalitātes paaugstināšanai.

Sevis izjautāšanu kā sevis Paša izzināšanas pamatmetodi izmantoja Ramans Maharši no Arunačalas Indijā.

 Mārtiņš,Modrim,  09:57:39 13.04.2008
77.93.21.71

Par vienu lietu var būt vairākas patiesības skatoties no kuras vietas tu uz doto lietu skaties.'...stūrgalvīgi pieķeras tukšiem vārdiem un terminiem, kas ir raksturīgi cilvēka valodai''-šito domu vēl savādāk var izprast bet tad to vairs nevar paskaidrot ar vārdiem jo tad tas būs tas pats uz ko norāda šī doma.

 Mārtiņš,Modrim,  09:15:09 13.04.2008
77.93.21.71

'' Kas es esmu? Es neesmu ķermenis, es neesmu jūtas, es neesmu domas''šis te sakāmais ir kunans kas tiek izmantots Čan mācībā lai radītu šaubas.Dotajā rakstā cilvēks ir nepareizi izpratis vārdu prāts.Īstenībā tas ir tikai instruments kurš ir jāiemācās vadīt lai nerastos patvaļīgas domas.Un nevajag kļūt agresīvam ar jautājumu par pozīciju ieņemšanu.Tukši vārdi un termini-neizprasti vārdi un termini.Mūsdienās nav vienotas nostāja par vārdu un terminu nozīmi.Ja būtu vienota sapratne tad arī nerastos strīdi par to nozīmi.Es pat teiktu labāk mazāk zināt nekā nepareizi zināt vai pārprast lietas kas attiecas uz cilvēka attīstību.

 Modris, Mārtiņam,  01:41:03 13.04.2008
80.233.142.78

'...stūrgalvīgi pieķeras tukšiem vārdiem un terminiem, kas ir raksturīgi cilvēka valodai'' - paskaidro, lūdzu, saviem vārdiem!

 Mārtiņš,Modrim,  21:58:59 12.04.2008
77.93.21.71

Tas ir citāts un līdz ar to arī manas domas.

 Modris, Mārtiņam,  21:32:06 12.04.2008
80.233.142.78

Kādu pozu Tu te esi ieņēmis? Doma jau nav slikta, bet kādēļ pēdiņās? Vai Tu kādu citē?

 Mārtiņš,Modrim,  15:03:11 12.04.2008
77.93.21.71

''Cilvēks ir tik ļoti bezcerīgi sapinies savās viltus domās,ka viņam ir ļoti grūti atbrīvot prātu no viltus uzskatiem un atvērt iedzimto Gudrību,pagaidām slēptu no viņa.Bet tomēr viņš ir apveltīts ar slēptu potenciālu,kas nevar apgūt nevienu Mācību jo stūrgalvīgi pieķeras tukšiem vārdiem un terminiem,kas ir raksturīgi cilvēka valodai''

 Modris, Ģirtam,  12:03:02 12.04.2008
80.233.142.78

Es atceros, kādēļ esmu teicis tā vai citādi, bet tikai tad, ja man nocitē manis teikto, citādi ir grūti atcerēties kontekstu. Ja Tu šo kontekstu esi uztvēris citādi, tad tā ir Tevis paša vaina, nevis manējā. Nevajadzētu mani mēģināt šeit pasniegt kā vieglprātīgu muldoņu. Tas ir vēl viens piemērs tam, kā Tu man met virsū visu, kas vien Tev gadās pie rokas, vienalga, vai tas atbilst patiesībai vai ne, he, he, he...

 Modris, Ģirtam,  15:52:00 11.04.2008
80.233.142.78

Eh, lai Tev jauki zaļumi, es arī gribētu zaļumos, bet diez vai iznāks, steidzami jāpabeidz viens tulkojums. Lai saulains laiks!

 Modris, Ģirtam,  15:50:00 11.04.2008
80.233.142.78

'Vairs nemeklēšu citātus, kur Tu reiz pieļāvi ko citu, taču - vai nu Tu neseko sarunām līdzi un tāpēc vēlāk neatceries, ko pats esi teicis, vai (kas ir visticamāk) Tavs prāts dricenē Tevi tik ļoti, ka liek 'aizmirst' sev bīstamās lietas. Tava darīšana!' :D, :D, :D - nu ko lai Tev saka, hm, mjāāā...

 Modris, Ģirtam,  15:43:22 11.04.2008
80.233.142.78

Nu, ja Kabīram bija 4,2. Iesvētīšanas pakāpe, tad pilnīgais mentālais rīks bija viņa iegūts ne 'šajā dzīvē', bet jau senāk, jo pilnīgu kontroli pār mentālajiem elementāļiem sasniedz 3. Iesvētīšanā. Taču - kas viņu zina? Iesvētīšanas pakāpi nosaka miršanas brīdī, nevar jau zināt, ar kādu pakāpi viņš piedzima. Jēzus piedzima ar 3. Iesvētīšanas pakāpi, bet nomira jau ar 4. pakāpi.

 Modris, RV,  15:34:17 11.04.2008
80.233.142.78

Jogā pŗata koncentrētu stāvokli uzlūko kā tā dabisku stāvokli, salīdzinot ar ūdens virsmu, kuras dabiskais stāvoklis ir spoguļgluds. Atslābināšanās ir virspusē sacelto viļņu izlīdzināšana, līdz ir sasniegts miera jeb koncentrētības stāvoklis. Šajā stāvolī ūdens virsma var precīzi atspoguļot jebko, atkarībā no uzmanības virziena. Uzmanību var vērst uz kādu priekšmetu, stāvokli, ideju, enerģētisko centru vai sevi Pašu. Pēdējā gadījumā prāts (jeb - šoreiz - apziņa) saplūdīs ar Esamību, nonāks Esamības stāvoklī. Pats apzināsies sevi Pašu: Es esmu tas, kas es esmu.

 Modris, Wu,  15:28:27 11.04.2008
80.233.142.78

Labi, Wu! Taču programmu labākas versijas uzstādīšana jau ir paredzēta kā programmspējas rezerve. Runa bija par gadījumu, kad programmspēja vairs nav pietiekama dotā datora ietvaros, un tad ir jāmaina pats 'dzelzis' (mentālais instruments). Bet dators taču ir brīnišķīgs modelis sevis izzināšanai, vai ne !?

 Girts Modrim,  15:27:37 11.04.2008
80.232.155.227

(c): 'Es saprotu - ja Tu esi vēl diezgan emocionāli polarizēts, ja Tev ir svarīgs publikas lielums, kas Tevī klausās, tad Tev ir vajadzīgi šie emocionāli spēcīgie tēli, bet mentāli polarizētiem cilvēkiem tie nav vajadzīgi - ja nu vienīgi izklaidēšanās dēļ, jo arī viņi nav nekādi 'sausiņi' bez jūtām, vienīgi viņu jūtas ir kontrolētas un nekad neizplūst muļķībās vai pa neprātīgiem ceļiem (varētu pat teikt, ka mentāli polarizētajiem jūtas ir vēl asākas un izsmalcinātākas kā emocionāli polarizētajiem). Mentāli polarizētiem ir vajadzīgi ekonomiski izteiksmes līdzekļi - precīzas formulas un definīcijas, precīzi izstrādāts tezaurs. Piemēram, kama-manass ir precīzs temins, ko varētu izteikt arī kā emocionālajām vēlmēm pakļauts un kalpojošs konkrētais prāts. Pret to nav jāiebilst. Ja vienā maisā sabāž visas prāta formas, arī tās, kas veicina garīgo attīstību, un šim maisam pieliek birku - slikts, tad Siliņš ne tikai maldina, bet pat gluži vienkārši nodara kaitējumu.'

Par šito es atļaušos pasmaidīt (Kabīram jau nu gan bija tekstos precīzas formulas un definīcijas - zirgam jāsmejas!).
Man taču ir šādas tiesības, vai ne? Vairs nemeklēšu citātus, kur Tu reiz pieļāvi ko citu, taču - vai nu Tu neseko sarunām līdzi un tāpēc vēlāk neatceries, ko pats esi teicis, vai (kas ir visticamāk) Tavs prāts dricenē Tevi tik ļoti, ka liek 'aizmirst' sev bīstamās lietas. Tava darīšana!

Dodos zaļumos. Redzēs, varbūt līdz pirmdienai. Lai Tev jauka nedēļas nogale!

 Girts Modrim,  15:16:50 11.04.2008
80.232.155.227

(c): ''...tas maz ko dod, kamēr Tu nesāc procesus praktizēt.' M...m? Kas tas ir? Tu apgalvo, ka man ir sveša praktizēšana? Pēc kā Tu tā spried?'

Nē, neapgalvoju, ka Tev ir sveša praktizēšana. Pie kam, Tev tā noteikti nav sveša, jo bez praktizēšanas Tu nebūtu sasniedzis to, ko Tu esi sasniedzis. Bet es palieku pie tā, ka Tev ir 'pārattīstīts' prāts, salīdzinājumā ar 'sirdsjušanu'.

(c): 'Tu esi sevī novācis emocionālos blokus un tagad skraidi pa pasauli, jūsmodams par savu jūtu brīvību? M...m?'

Uzbrauciens, ja? Saki, labākā aizstāvība ir uzbrukums, ja? Līdzīgi, kā mani neuztrauca kāda varbutēja interpretācija attiecībā uz 'zilumu' (par ko, izrādās, mēs esam uzjautrinājušies abi), mani neuztrauc, kā manis teikto interpretē Tu. Tava darīšana!

(c): 'Kabīrs bija gandrīz Meistars, kam mentālā attīstība jau sen kā bija aiz muguras. He, he, he, es gan stipri šaubos, vai nodarbošanās ar aušanu kādam palīdzēs sasniegt Kabīra garīgo līmeni.'

Tu esi pārpratis. Nekādā gadījumā nevienu neaicinu nodarboties ar aušanu, lai kļūtu par Kabīru! Kabīru minēju kā varbūtēju piemēru, kā cilvēks piedzimst ar jau gataviem 'instrumentiem', kad praktiski nekas nav jāattīsta. Kā viņš tos ir ieguvis? Un ja nu tieši ir noticis šādi, ka 'augstākie spēki uz šo vajadzību reaģē, nākošajā inkarnācijā apgādājot viņu ar pilnīgāku mentālo rīku.', protams, Kabīra gadījumā 'nākošā' vietā jābūt 'šajā'. Tas arī viss.

 Modris, Ģirtam,  15:16:45 11.04.2008
80.233.142.78

Par Tavu komentāru 09:04:20 11.04.2008 - te Tu runā diezgan tumsonīgas lietas. Es saprotu - ja Tu esi vēl diezgan emocionāli polarizēts, ja Tev ir svarīgs publikas lielums, kas Tevī klausās, tad Tev ir vajadzīgi šie emocionāli spēcīgie tēli, bet mentāli polarizētiem cilvēkiem tie nav vajadzīgi - ja nu vienīgi izklaidēšanās dēļ, jo arī viņi nav nekādi 'sausiņi' bez jūtām, vienīgi viņu jūtas ir kontrolētas un nekad neizplūst muļķībās vai pa neprātīgiem ceļiem (varētu pat teikt, ka mentāli polarizētajiem jūtas ir vēl asākas un izsmalcinātākas kā emocionāli polarizētajiem). Mentāli polarizētiem ir vajadzīgi ekonomiski izteiksmes līdzekļi - precīzas formulas un definīcijas, precīzi izstrādāts tezaurs. Piemēram, kama-manass ir precīzs temins, ko varētu izteikt arī kā emocionālajām vēlmēm pakļauts un kalpojošs konkrētais prāts. Pret to nav jāiebilst. Ja vienā maisā sabāž visas prāta formas, arī tās, kas veicina garīgo attīstību, un šim maisam pieliek birku - slikts, tad Siliņš ne tikai maldina, bet pat gluži vienkārši nodara kaitējumu.
Starp citu, lūdzu, vārdu 'ezoterika' raksti ar īso 'e'!

 Modris, Ģirtam,  15:03:01 11.04.2008
80.233.142.78

'Zināšana un darīšana veido noslēgtu apli!' Neiebilstu. Tā ir!

 Modris, Ģirtam,  14:50:54 11.04.2008
80.233.142.78

Kabīrs...nu gan salīdzināji! Kabīrs bija gandrīz Meistars, kam mentālā attīstība jau sen kā bija aiz muguras. He, he, he, es gan stipri šaubos, vai nodarbošanās ar aušanu kādam palīdzēs sasniegt Kabīra garīgo līmeni. Mērkaķis, noskatoties kā cilvēks lasa, arī var paņemt grāmatu, uzlikt brilles un blenst grāmatā, bet vai viņš patiešām lasa...? M...m?

 Modris, Ģirtam,  14:45:45 11.04.2008
80.233.142.78

'...tas maz ko dod, kamēr Tu nesāc procesus praktizēt.' M...m? Kas tas ir? Tu apgalvo, ka man ir sveša praktizēšana? Pēc kā Tu tā spried? Kas ir šī praktizēšana? Tu esi sevī novācis emocionālos blokus un tagad skraidi pa pasauli, jūsmodams par savu jūtu brīvību? M...m?

 Modris, Mārtiņam,  14:36:11 11.04.2008
80.233.142.78

Tu jauc līdzību ar īstenību, uz ko šī līdzība norāda. Lai nonāktu pie tās vienības jeb veseluma, kas nodrošina visa cilvēka darbošanos kā vienotam veselumam, Tev ir jāiemācās atslēgt tos elementus, kas ir pakļauti šai vienotībai, bet nav tās pamatā. To panāk, vingrinoties sevis iztaujāšanā: Kas es esmu? Es neesmu ķermenis, es neesmu jūtas, es neesmu domas - tā tas 'pulkstenis' tiek izjaukts pa sastāvdaļām. Kad nonāksi stāvoklī: 'Es esmu tas, kas es esmu', tad būsi Tas, kas uztur vienoto veselumu Tevī, tad Tu būsi Tu Pats. Protams, no šī stāvokļa Tev būs jātgriežas atpakaļ, bet tad Tu zināsi, kas Tu īstenībā esi. Tā Tu saliksi 'pulksteni' no jauna.

 RV,  11:02:04 11.04.2008
213.175.125.23

Manuprāt, koncentrācija ir saplūshana ar objektu/domu/situaaciju/darbību u.t.t

 Wu, Modris 10:52:47 11.04.2008
78.84.154.174

> cilvēka aprīkošana ar aizvien pilnīgāku mentālo rīku nav cilvēka paša ziņā,
> to dara augstākie spēki, bet izraisīt vajadzību pēc pilnīgāka rīka ir tikai
> un vienīgi cilvēka ziņā.
> Ar aizvien sarežģītāku un pilnīgāku sevis programmēšanu
> (piemēram, nododamies kalpošanai un savas darbības pilnīgošanai), viņš
> izraisa nepieciešamību arī pēc augstākas programmspējas datora, un
> augstākie spēki uz šo vajadzību reaģē, nākošajā inkarnācijā apgādājot
> viņu ar pilnīgāku mentālo rīku.

Jā. :)))) Tikai ar vienu piebildi-precizējumu :)

Kaut kādas lietas (kas saistītas ar fizisko ķermeni, gēniem, u.c. - 'hardware' - 'aparātisko nodrošinājumu'), protams tiek mainītas tikai nākamajā inkarnācijā. Bet milzīgs daudzums izmaiņu var būt saņemts arī šajā pašā inkarnācijā. Ja pareizā virzienā attīstās un kustās. Tās ir līdzīgas 'software', jeb 'programmatūras' jaunas versijas uzstādīšanai uz iepriekšējā 'dzelža'. Es nesen uzliku uz veca iMac G3 datora pajaunu operētājsistēmu MacOS Tiger v10.x.x. Datora izskats un funkcionalitāte izmainījās radikāli.

Inkarnācija, re-inkarnācija un tas, ka izmaiņas var notikt tikai starp dzīvēm - ir cilvēku izdomāts situācijas vienkāršojums. Dabā ir 2 veidu inkarnācijas - 'dzelža' inkarnācija (fiziskais ķermenis + fiziskā pasaule), un ir 'programmatūras' inkarnācija (prāta konstrukcijas par mani + prāta konstrukcijas par pasauli).

Pirmā mainās līdz ar fizisko ķermeni. Otrā mainās krietni biežāk. Pat reizi 2 nedēļās vai 2 mēnešos.


Piemērs, kurš noteikti daudziem pazīstams:

Es klausos universitātē kursu par fiziku. Klausos klausos, pierakstu, bet neiedziļinos. Bet, kad pienāk laiks gatavoties sesijai, mans mācīšanās temps intensitāte pieaug, mana uzmanība priekšmetam dramatiski pieaug (es esmu spiests to darīt, lai dabūtu labu atzīmi :) ).... Un tad vienā brīdī 'dziļi pielec'. Pielec tēma, pielec tēmas būtība, man rodas dziļāka izpratne. Man šī 'pielekšana' ir notikusi arī tieši paša eksāmena laikā.
Tagad es saprotu, ka šī pielekšana bija nekas cits kā manas 'programmatūras' nomaiņa no versijas 'v1878883.878347378.33336' uz versiju 'v1878883.878347378.33337', kuru izraisījusi mana centība konkrētā priekšmeta apguvē (šeit pat nav svarīgs cēlonis - kas īsti šo manu centību tika izraisījis :)))) ). Un jaunā versija ir jau ar dziļāku konkrētā fizikas jautājuma izpratni.

Tāpat notiek apmācība, piemēram, braukšanā ar velocipēdu, peldēšana, austrumu cīņas u.c. Jebkura apmācība notiek tādā veidā - 1) tu izrādi centību, ticību, tu lauzies uz priekšu; 2) tev top dots (Protams, ja laušanās notiek pareizā virzienā :) )

 Mārtiņš.Modrim,  10:30:12 11.04.2008
77.93.21.71

Izjauc kādu dzīvnieku un saliec to atpakaļ .Ja tu to izdarīsi tad es tev piekritīšu.

 Eze,  10:12:18 11.04.2008
87.99.92.3

Guga teica (atstāstu saviem vārdiem), ka rietumos 'koncentrēšanos' uztver 'ar spiedienu', bet austrumniekiem tā ir brīva uzmanība uz kaut ko.

(skrienu prom, par 'bazāru' neatbildēšu)

 Girts Wu,  10:02:38 11.04.2008
80.232.155.227

Ar koncentrēšanos es saprotu darbības veikšanu uzmanības fokusēšanai.

Tāpēc man nav tuva doma par meditāciju kā koncentrēšanos, jo tur NEKĀDA darbība netiek veikta.

Taču, kā jau teicu, es pieņemu vārdu un jēdzienu rotaļas.

 Wu, Ģirts 09:15:50 11.04.2008
78.84.154.174

Atvaino, nevis 'koncentrācija', bet 'koncentrēšanās'.

 Wu, Ģirts 09:13:45 11.04.2008
78.84.154.174

Ģirt, kā Tu saproti jēdzienu 'koncentrācija', kuru tikko lietoji?

 Girts Modrim,  09:04:20 11.04.2008
80.232.155.227

Nobeigumā vēl dažas domas.
Par tezauru runājot. Tezaurs ir ļoti svarīgs, ja ezotērikai pieiet kā zinātnei (un noteikti ezoterika ir jāattīsta kā zinātne).

Vismaz attīstības sākumposmā, manuprāt, pieeja ezotērikai kā zinātnei nav nepieciešama. Līdz ar to arī tezaurs ir mazsvarīgs.

Konkrēti, šī Siliņa kunga raksta virsuzdevums, ka es to redzu, ir spēriens pa pakaļu guļošajiem. Un guļošie tezauru nezin šā kā tā; vēl vairāk, tezaura lietošana tos var iemidzināt vēl vairāk (kaut kāds 'kama manass' - vēēēēē, lai tas iet ratā).

Arī mani rakstiņi lielākoties nav grābāšanās pa augstiem plauktiem un līdz ar to nesaskatu tezaura lietošanas nepieciešamību (he, he, he, neattaisnoju savu tezaura nezināšanu; es patiešām tā domāju; pie kam, es patiešām kaifoju, baudot citu autoru tēlainību, izsakot vārdos to Neizsakāmo (Grebenščikovs šajā ziņā ir vienkārši ģēnijs, Kabīrs ir super!). Un tur no tezaura, protams, nav ne vēsts. Tur lasi vai klausies, esošs sirdī).

Tas ir tieši tas, ko Eze teica: ' viņam noteikti gribas, lai lasītājs to uztver 'bez vārdiem' :)) Lai noķer gaisā to noskaņu, kuru viņš gribēja nodot :))) Kad sāk tos putnus vilkt lejā un gredzenot, tad gribas ienīst ornitoloģiju.' (Vells, ku' gudra sieviete!).

Par mākslīgās dekondicionēšanas izraisīšanu - protams, Tev ir taisnība, iespējas ir plašas, tomēr pirmā un galvenā ir narkotikas. Viss pārējais ir relatīvi mazskaitlīgs, par to var runāt, taču nebūs lielas jēgas. Un arī dabiskā ceļā notikusi, tā var izraisīt sekas. Ekharta Tolles (kurs Tev diez ko nepatīk) oficiālajā biografijā ir teikts, ka pēc garīgās transformācijas sasniegšanas viņš vairākus gadus veltīja, lai jauniegūto stāvokli integrētu sevī. Faktiski šos 'vairākus gadus' viņs dzīvoja parkā uz soliņa kā bomzis, vienkārši kā aptracis priecājoties par Esamību. Un tikai pēc tam spēja atgriezties sabiedrībā jau kā Skolotājs.

Par 'piedzīvojuma' saņemšanu avansā - tas ir kaut kas pavisam cits, nesaistīts ar 'paralēlo prāta un 'ne-prāta'' pieeju. Tie ir gadījumi, kuri ir kā izņēmumi no likumsakarības un tomēr ietilpstoši likumsakarībā.

Labi, nu gan pietiks!

 Girts Modrim,  08:34:47 11.04.2008
80.232.155.227

(c): 'Meditācijas cits nosaukums ir dhjāna, un tas apzīmē augstāko prāta koncentrācijas stāvokli (prātu koncentrācijas stāvoklī panāk ar atslābināšanos, lai cik jocīgi un paradoksāli tas neizklausītos, visas rūpes un ar sevi nodarbināto ego ir jāpalaiž brīvi ganīties kaut kur citur).'

Nu, varbūt to var saukt par koncentrēšanos (savā ziņā, par koncentrēšanos uz 'neko'?). Piebilde iekavās apraksta tieši to, kas ir jādara (faktiski nav jādara, jāļauj tam notikt pašam).

Man tas nesaistās ar koncentrēšanos, ka jau teicu, tā ir 'izšķīšana'. Taču vārdi un termini arī var veidot lamatas. Ir jādara un tad atbildes pašas nāk. Zināšanai it kā vajadzētu, saskaņā ar Tevis reiz teikto, nākt pirms darīšanas, taču darīšana ļoti labi spēj koriģēt zināšanu. Zināšana un darīšana veido noslēgtu apli!

 Girts Modrim,  08:25:48 11.04.2008
80.232.155.227

(c): 'cilvēka aprīkošana ar aizvien pilnīgāku mentālo rīku nav cilvēka paša ziņā, to dara augstākie spēki, bet izraisīt vajadzību pēc pilnīgāka rīka ir tikai un vienīgi cilvēka ziņā. Ar aizvien sarežģītāku un pilnīgāku sevis programmēšanu (piemēram, nododamies kalpošanai un savas darbības pilnīgošanai), viņš izraisa nepieciešamību arī pēc augstākas programmspējas datora, un augstākie spēki uz šo vajadzību reaģē, nākošajā inkarnācijā apgādājot viņu ar pilnīgāku mentālo rīku.'

Šis tā varētu būt.
Kā jau mēs iepriekš runājām, pēc nāves notiek dzīves procesa izvērtēšana. Un vēlāk nākošai dzīvei tiek izvērtēta to līdzekļu piešķiršana, pēc kā cilvēks savas brīvās gribas rezultatā ir tiecies.

Mēs agrāk sarunās pieminējām Kabīru, kurš, pēc Tev pieejamās informācijas, bija augstas pakāpes iesvētitais. Stāsts ir tāds, ka esošās dzīves laikā viņš neko nestudēja, darbojās kā vienkāršs audējs. Un no viņa tekstiem strāvo izcila vienkāršība. Te varētu būt attiecīgais gadījums.

 Girts Modrim,  08:15:57 11.04.2008
80.232.155.227

(c): 'Tātad prāta attīstīšana ir saistīta ar vajadzību pēc aizvien pilnīgākām un plašākām programmām, ar vajadzību pēc labākas kondicionētības, tas laikam ir saistīts ar šo Tevis minēto programmspēju? Un šo programmspējas palielināšanu mēs varētu saistīt ar koncentrēšanās spēju attīstīšanu, vai ne?'

Te ir tā - programmspējas palielināšana viennozīmīgi saistīta ar prāta (un arī koncentrēšanās spēju) attīstīšanu, jeb prāta (datora) 'jaudas' attīstīšanu. Prāta jauda ir tā, kas nosaka mentālo lauku. Cilvēkam ir dots prāts, lai viņš to attīstītu (par to mēs te senāk runājām ar Eduardu, kad šis negribēja skolā iet) un, līdz ar to, attīstītos mentālais lauks.

Vienīgais veids, kā attīstīt prātu (datoru) ir to pielietot domāšanas procesā. Jo dziļāk un intensīvāk, jo labāk. Taču diez vai ir starpība, par ko domā. Būtībā ezotērika kā programmatūra nav ne labāka ne sliktāka par šahu, matemātiku vai akadēmiskām zinātnēm. Un varbūt pat šahā prāts tiek attīstīts vēl vairāk nekā studējot zinātnes. Taču - šahs ir, prāta jauda ir, bet apskaidrības - naff!

Te ir jāatgriežas pie jau teiktā - par paralēlo pieeju. Ir ļoti svarīgi datorā vismaz laiku pa laikam ieinstalēt arī Esamības (OK, paliksim pie šī vārda!) programmas. Esamības programmas ir 'vispareizākās', jo pieder Esamībai (tas, ko Tu teici - 'ne-prāts' ir augstāks par prātu). Esamības programmas sakārto, pozitīvi iespaido cilvēku radītās (jo par studējot pašus labākos ezotērikas tekstus mēs varam tos nepareizi nointerpretēt; pie kam, izveidota paradigma tik un tā būs manis (cilvēka) radīta). Esamības programmu ievadīšana veido jaunas (labākas) kondicionētības (izķer datorvīrusus, he, he, he); tas nenotiek momentā, bet ar laiku, atkarībā no 'datora' jaudas. Ja dators būs mazjaudīgs, tas spēcīgas programmas nespēs ieņemt. Jo lieljaudīgāks, jo spēcīgas programmas nāks iekšā. Galapunkts - datorā pastāvīgi atrodas Lielā Esamības programma!

Taču - lai kaut uz brīdi ieinstalētu Esamības programmas, ir jāizvāc ārā viss datorā atrodošais ('pieņemot, ka nezina, jā, tas ir kā nezināmā izaicinājuma pieņemšana...savas nezināšanas iepriekšēja atzīšana') - Krišnamurti teksts par šo ir viens no vislabākajiem, ko esmu atradis - skat. tepat portālā bija 'Krišnamurti par meditāciju no raksta 'Novērtējums'', vai kaut kāds tamlīdzīgs nosaukums).

Tieši Esamības programmu ievadīšana ir tā, kas nodrošina dubulto integrāciju, kuru Tu pieminēji. Un tad tā patiešām ir attīstība! Tam nav jānotiek tikai meditējot. Gzīve caur ciešanām arī veic 'vīrusu izķeršanu', precīzāk, 'izdedzināšanu'. Ilgs un sāpīgs process!

Savukārt, ja nodarbojas tikai ar cilvēka programmas kompilēšanu bez Esamības koriģējošās ievadīšanas - nu, tad tās programmkļūdas un vīrusi krājas viens otram virsū. Programma var kļūt tik liela, ka tai liksies, ka var pati būt par Lielo Esamības programmu un tai neko vairs nevajag. Arī kondicionētību maiņa šīs pieejas gadījumā ir visai nosacīta. Piemēram, var jau izlasīt, ka dzert ir slikti un piekrist, taču - ko tas dod? Arī, ja Tevī šī saruna mazliet maina Tavu paradigmu, tas maz ko dod, kamēr Tu nesāc procesus praktizēt.

Tā es to saprotu, lietojot datora alegoriju.

 Modris, Mārtiņam,  02:54:49 11.04.2008
80.233.142.78

Kad cilvēks izjauc pulksteni un pēc tam iemācās to atkal salikt kopā, tad viņš ir sapratis pulksteni, vai ar cilvēku nav tāpat?

 Modris, Mārtiņam,  02:52:44 11.04.2008
80.233.142.78

Un kā var izzināt sevi, nedalot sevi daļās?

 Mārtiņš,Modrim,  00:26:17 11.04.2008
77.93.21.71

Ko te daudz domāt.Tā ir jums pasviestā informācija ka cilvēks dalās daļās lai jūs arī sevi dalītu sastāvdaļās un neapzinātos īstenību.Šis raksts ir pilns ar sen zināmām norādēm kuras tiek aprakstītas neskaitāmās grāmatās.

 Modris, Ģirtam,  21:37:01 10.04.2008
80.233.142.78

Labi, varētu teikt vēl kaut ko: cilvēka aprīkošana ar aizvien pilnīgāku mentālo rīku nav cilvēka paša ziņā, to dara augstākie spēki, bet izraisīt vajadzību pēc pilnīgāka rīka ir tikai un vienīgi cilvēka ziņā. Ar aizvien sarežģītāku un pilnīgāku sevis programmēšanu (piemēram, nododamies kalpošanai un savas darbības pilnīgošanai), viņš izraisa nepieciešamību arī pēc augstākas programmspējas datora, un augstākie spēki uz šo vajadzību reaģē, nākošajā inkarnācijā apgādājot viņu ar pilnīgāku mentālo rīku.

 Modris, Ģirtam,  21:14:21 10.04.2008
80.233.142.78

'Attiecībā par šahistiem un akadēmiķiem, es biju domājis tieši viņu prāta 'jaudu' - alegorijā ar datoru tā būtu 'programmspēja'. Uz kondicionētību, manuprāt, attiecas 'informācija'.'

Kondicionētība drīzāk laikam tomēr būs programmatūra, nevis informācija, jo runa ir par informācijas apstrādāšanas veidu, nevis par informāciju kā tādu. Katram datoram ir programmspēja, jā, to varētu saukt par prātu. Tātad prāta attīstīšana ir saistīta ar vajadzību pēc aizvien pilnīgākām un plašākām programmām, ar vajadzību pēc labākas kondicionētības, tas laikam ir saistīts ar šo Tevis minēto programmspēju? Un šo programmspējas palielināšanu mēs varētu saistīt ar koncentrēšanās spēju attīstīšanu, vai ne?
Nu un kas tad būs dekondicionēšana? Visu iepriekšējo programmu atcelšana, lai varētu datorā ievadīt kādu milzīgu, augstākas pakāpes programmu intuīcijas programmu), ko tagad dators var izmantot, jo programmspēja ir tiktāl palielinājusies, ka to var izdarīt bez datora tūlītējas uzkāršanās. Datora programmspēja = ar prāta koncentrācijas spējām, kas dabiski attīstās samērā ar kondicionētību attīstību!

 Modris, Ģirtam,  20:58:49 10.04.2008
80.233.142.78

Nu, Esības vietā šoreiz laikam būtu jālieto jēdziens 'Esamība'. Esība attiecas vairāk uz personību, uz dabu, bet Esamība - uz manasa garīgo polu, uz manasa, buddhi un ātmas apakšplāniem jeb garīgo triādi.
Meditācijas cits nosaukums ir dhjāna, un tas apzīmē augstāko prāta koncentrācijas stāvokli (prātu koncentrācijas stāvoklī panāk ar atslābināšanos, lai cik jocīgi un paradoksāli tas neizklausītos, visas rūpes un ar sevi nodarbināto ego ir jāpalaiž brīvi ganīties kaut kur citur).
Samādhi, kas seko dhjānai, ir kaut kas cits.
Koncentrēšanās fāzes ir sekojošas:
1. Pratjāhāra - uzmanības vēršana uz iekšu;
2. Dhārana - koncentrēšanās sākuma fāze, kurā prātu nofiksē uz noteiktu objektu;
3. Dhjāna - tā ir koncentrēšanās otrā pakāpe, kurā vairs nav pārtraukuma, lēkāšanas no vienas domas uz citu; prāts nepārtraukti plūst koncentrēšanās objekta virzienā, tomēr cilvēks vēl apzinās, ka viņš meditē.
Tad seko Samādhi - burtiski 'pašsavaldīšanās'. Ekstātiskas un pilnīgas esamības stāvoklis. Samādhi sasniegušais ir tāds, kas ir spējīgs īstenot absolūtu kontroli pār visām savām spējām (elementāļiem) visos trijos esības līmeņos (fiziskajā, astrālajā un mentālajā). Tas būtu vismaz 3. Iesvētīšanu sasniegušais.

 Girts Modrim,  19:15:38 10.04.2008
212.93.97.132

(c): 'Par tiem 'zilajiem' - kad rakstīju, ko rakstīju, man pēc kāda brīža arī ienāca prātā, ka mūsu teikto varētu interpretēt kā divu 'zilo' sarunu un krietni par to sevī paamizējos, he, he, he... Taču neuztraucies, es arī neesnu no viņiem, :D, :D, :D...'

Es arī neuztraucos. Lai taču katrs interpretē kā grib!
:)))))))

 Girts Modrim,  19:13:30 10.04.2008
212.93.97.132

Seminārā mēs pārsvarā meditējām, nedaudz skolotāja vadībā gājām transā ar konkrētu uzdevumu, analizējām pieredzēto.

Vai meditācija ir prāta koncentrācijas augstākais stāvoklis? Manuprāt, gan jā, gan nē. Paskaidrošu garāk (jau kaut kad agrāk par to runāju).

Latviešu valodā ir divi lieliski jēdzieni - 'šķīsts' un 'nešķīsts'. Ar 'šķīsts' apzīmē kaut ko labu un tīru, 'nešķīsts' ir kaut kas nelabs. Es to saprotu tā - 'šķīsts' ir tāds, kas spēj izšķīst Esībā, iziet no sava mazā 'es esmu' robežām. 'Nešķīsts' to nespēj. Izšķīšana Esībā arī ir meditācija! Būtībā, tas ir pretējs process koncentrācijai, taču paradokss ir iekš tā, ka ja cilvēks nespēj koncentrēties, viņš nespēj arī izšķīst (otrādi gan tas nenotiek - ja cilvēks spēj koncentrēties, viņs ne obligāti spēj izšķīst; te atkal nostrādā prāta faktors). Ja nemaldos, Patandžali 'Jogas Sūtrās' meditācija process tika dalīts soļos, no kuriem viens bija tieši koncentrācija. Taču pats meditācijas 'galapunkts' noteikti nav koncentrācija - tas ir pilnīgs atslābums, prāta miers ar PILNĪGU to, ko Tu teici: 'jā, pieņemot, ka nezina, jā, tas ir kā nezināmā izaicinājuma pieņemšana...savas nezināšanas iepriekšēja atzīšana...'

Jopcik, nemāku to izstāstīt !!!

Attiecībā par šahistiem un akadēmiķiem, es biju domājis tieši viņu prāta 'jaudu' - alegorijā ar datoru tā būtu 'programmspēja'. Uz kondicionētību, manuprāt, attiecas 'informācija'.

Man ir grūti rakstīt, jo darbojos ar mobilo internetu. Vēl reizi pieslēgšos, bet tad metīšu mieru.

 Modris, Ģirtam,  19:00:14 10.04.2008
80.233.142.78

'Mākslīgi ko izraisīt var galvenokārt tikai ar narkotisko vielu iedarbību.' Ne tikai... ar daudz ko citu arī.

 Modris, Ģirtam,  18:58:36 10.04.2008
80.233.142.78

Par tiem 'zilajiem' - kad rakstīju, ko rakstīju, man pēc kāda brīža arī ienāca prātā, ka mūsu teikto varētu interpretēt kā divu 'zilo' sarunu un krietni par to sevī paamizējos, he, he, he... Taču neuztraucies, es arī neesnu no viņiem, :D, :D, :D...

 Modris, Ģirtam,  18:47:40 10.04.2008
80.233.142.78

Velns, Tu tomēr jauc kondicionētību, pat kristalizējušos kondicionētību (šahisti un akadēmiķi) ar prātu. TIE NAV VIENS UN TAS PATS - kondicionētība ir par sevi un prāts ir par sevi. Gluži kā dators un tā informācija un programmas, kas tajā ir sabāztas iekšā.

Tāpat - vai tik Tu nejauc meditāciju ar dekondicionēšanu? Kas - jūs tajā seminārā tikai meditējāt vien? Taču nē!
Meditācija ir prāta koncentrēšanās augstākais stāvoklis. Šī koncentrēšanās ir kaut kas pretējs kondicionētībai, jo kondicionētība izpaužas kā automātiska reakcija, tai nav nekāda sakara ar prāta koncentrēšanos. Hm, apcere ir ilgstoša uzmanības noturēšana uz kādu lietu vai ideju - jā, pieņemot, ka nezina, jā, tas ir kā nezināmā izaicinājuma pieņemšana...savas nezināšanas iepriekšēja atzīšana... hm... Nu, nu pastāsti man sīkāk, kādas ir attiecības starp kondicionētību un meditāciju...Hm, interesanti!

 Girts Modrim,  18:27:26 10.04.2008
212.93.97.132

(c): 'mākslīgi izraisīts, tas vienmēr slepj sevī lielu risku. '

Mākslīgi ko izraisīt var galvenokārt tikai ar narkotisko vielu iedarbību. Un to pat nav vērts apspriest.

Meditācija ir dabisks process, tur nekāda riska nav.

 Girts Modrim,  18:22:18 10.04.2008
212.93.97.132

'Ka tik kas nenotiek' nekādi nebija domāts attiecībā uz Tevi.

(c): ''ne-prāts' nav jāpretnostāda prātam, tas vienkārši ir augstāks par prātu, tas papildina prātu,'

Tas ir tieši tas, par ko es runāju. Un tāpēc saku, ka attīstīšana ir darāma paralēli (kam Tu, kā jūtu, diezko nepiekrīti). Jebkurā attīstības brīdī mentālajam ķermenim būs kaut kāda jauda (ja vien cilvēks nav tieši nupat iznācis no dzīvnieku pasaules), kas esot 'ne-pratā' ļaus samanīt kaut ko no 'Es esmu Tas', kas, savukārt, darīs daudzas labas lietas cilvēkā. Un, protams, papildinās prātu, kurš, tikpat protams, paralēli ir jāattīsta.

Ja sekmes slēptos tikai prāta attīstībā, tad šahisti un akadēmiķi sen jau būtu apskaidroti. Taču tā nav; vēl vairāk, tieši akadēmiķiem bieži ir problēmas pievērsties garīgām lietām. Skaidrojums ir ļoti vienkāršs - prāts ir pārattīstīts salīdzinājumā ar spēju būt 'ne-prātā'.

(c): 'Ja gribi zināt, es pats nekad nevados tikai no zināšanām vien, ne prātā nenāk. Prāts ir spēle, kas ir labi jāapgūst, bet dzīvoju es pats - brīvs no visa tā, es dzīvoju tā, kā man patīk un kā sirds prasa. '

Zinu! Tāpēc jau nesen teicu, ka bezmaz vai Tevi mīlu (nemaz nebūdams 'zilais' he, he, he!), jo daudzi Tavi teksti nāk no sirds, tie ir daļa Tevis paša.

Un tajā pašā laikā es zinu, ka Tavs mentālais plāns ir ar daudzkārt lielāku jaudu nekā Tu to spēj izmantot tā paša prāta 'pārattīstības' dēļ. Tā ir tā iesprūšana trepēs, par kuru minēju, bet par ko Tu man sēji klāt jo daudzus pasaules grēkus. Ja kas, lūdzu, padomā kaut vai par to, kālab iepriekš minētājā citātā esi uzsvēris '...ne prātā nenāk'. Tas ir tieši tajā pašā saistībā, ko norādiju Tev iepriekšējā sarakstē pie 'nepārtraukti'.

 Modris,  18:11:55 10.04.2008
80.233.142.78

Prāta pilnīgas dekondicionēšanas iznākumā mēs iegūstam vai nu maniaku, kas ir pakļauts savam vēlmju ķermenim (jā, pat noziedznieku) vai arī apgaismotu cilvēku, kurā kļūst aktīva dvēsele, skatoties no vietas attīstības kāpnēs, no kuras viņš startē uz šo piedzīvojumu. Ja tas izraisās pats no sevis dzīvē, tad viss ir vislabākajā kārtībā, bet mākslīgi izraisīts, tas vienmēr slepj sevī lielu risku. Kaut kas līdzīgs bija hipiju kustībā: liela daļa neguva nekādu apgaismību, bet normālajā (kondicionētajā) dzīvē atgriezties arī vairs nespēja.

 Modri,  17:52:17 10.04.2008
80.233.142.78

Vēl vairāk: ja dekondicionēšana notiek priekšlaicīgi, tad tā nodara milzu kaitējumu, tāpat kā Kundalinī priekšlaicīgas pacelšanas gadījumā, jo cilvēks var pazaudēt dabiskos orientierus dzīvē, ko sniedz viņa attīstībā esošā kondicionētība, bet negūt atbalstu dvēseles intuīcijā, jo nav tam gatavs. Tādēļ arī šeit, tāpat kā citās lietās - 'labāk zīle rokā nekā mednis kokā'.

 Modris,  17:45:59 10.04.2008
80.233.142.78

Es gribēju teikt: dekondicionēšana.

 Modris, Ģirtam,  17:45:20 10.04.2008
80.233.142.78

Tas, ko Tu piedzīvoji seminārā, bija prāta dekondcionēšana (cik pilnīga, par to Tev pašam spriest). Palasi Maitrejas Mācībās, kas par to ir rakstīts. Reizēm piedzīvojums iet pirms zināšanas vai arī paralēli tam.

 Modris, Ģirtam,  17:37:32 10.04.2008
80.233.142.78

',,,pieeja 'ka tik kas nenotiek' dzīvē ne pie kā nenoved...' - man šāda pieeja nekad nav bijusi.

'...cilvēki ir pieraduši būt prāta varā, viņiem ir skaidrs, kas ir studēšana, taču būt 'ne-prātā' ir kas jauns, nepieredzēts un prātam nepieņemams.' Prāts nav = ar prāta kondicionētību, 'ne-prāts' nav jāpretnostāda prātam, tas vienkārši ir augstāks par prātu, tas papildina prātu, nevis atceļ to. Bez tam daudzi (lielum lielais vairākums, diemžēl) nebūt vēl nav pieraduši būt prāta varā, jo viņi ir emociju un vēlmju varā, un vienīgais saprātīgais attīstības ceļš viņiem ir prāta attīstīšana, ko šādi raksti, kā šis Siliņa darbs, diskreditē. Un tas rada objektīvu kaitējumu, jo viņš iesākumā nepaskaidro, ka prāts var būt zināms šķērslis noteiktā attīstības stadijā, kad ir jānostiprina intuīcija, kas balstās uz tiešo uztveri, bet nav šķērslis - vēl vairāk - ir īsti svētību nesošs citā attīstības stadijā, kurā atrodas 90% pasaules iedzīvotāju.

'Nenonāk šeit tie, kas tam nav gatavi!' Tā nav - gan šeit, gan citur ir papilnam tādu.

 Girts Modrim,  17:19:51 10.04.2008
80.232.155.227

http://www.e-mistika.lv/?kat=arh&txt=487

Raksts saucās 'Versija par nabadzību garā'

 Girts Modrim,  17:16:42 10.04.2008
80.232.155.227

(c): 'Uzskatīsim Tavus piedzīvojumus semināra laikā par avansējumu, un tad viss nostāsies savās vietās.'

Nenostāsies, Modri! Jo tie nav avansējumi, tā ir likumsakarība, kas sakņojas Īstenībā. Ne jau es viens tur biju tāds. Un toreiz tas bija tikai pats sākums (ui! cik grūts!). Tam ir sekojis daudz kas cits - citi semināri, citu cilvēku vērošana, dzīves vērošana. Protams, arī rakstu lasīšana.

Cita lieta, ka bez attīstīta prāta pieredzējums ir nepilnīgs un var 'izšaut korķus' (līdz pat sajukšanai prātā), ja mentālā plāna jauda 'netur'. Taču ir aizsargmehānismi, kas to parasti novērš. Un pieeja 'ka tik kas nenotiek' dzīvē ne pie kā nenoved.

Kā jau teicu - tās ir paralēli darāmas lietas (arī kalpošana - 'propellers' ar trim spārniem!). Un šādi raksti (es domāju - Siliņa kunga) ir ļoti svētīgi, jo cilvēki ir pieraduši būt prāta varā, viņiem ir skaidrs, kas ir studēšana, taču būt 'ne-prātā' ir kas jauns, nepieredzēts un prātam nepieņemams! Pie kam, šādi raksti uzrunā tikai tos, kuri ir gatavi kaut ko darīt. Tas pats jau attiecas arī uz tiem, kas apmeklē šo un šāda veida lapas. Nenonāk šeit tie, kas tam nav gatavi!

Par kalpošanu Tev ir taisnība, tomēr, nav jau tā, ka dzīvoju nekalpojot. Rakstiņi ir mazākā daļa (protams, ka kvalitāte tiem ir tālu no pilnības!). Taču tas butu atsevišķs stāsts ne pie šīs tēmas.

 Modris, Ezei,  17:12:55 10.04.2008
80.233.142.78

Pārlasīju to Mateja evaņģēlija nodaļu - jā, tur nu par tiem Jēzus vārdiem varētu spriest un strīdēties līdz bezgalībai... ļoti daudz kas ir diezgan nepraktisks un pat neiespējams (pēc mana prāta, protams). Taču par to garā nabago svētību tur nekādu tuvāku paskaidojumu nav.

 Modris, Ezei,  17:02:20 10.04.2008
80.233.142.78

Es domāju, ka šajos vārdos (par garā nabagajiem) ir ietverta doma par nepieķeršanos, par to, ka tev nekas nepieder. Tie nenozīmē prāta vājumu vai sajukšanu, bet gan nepieķeršanos, ego neesību. 'Esi savā iekšienē nabags'- apmēram tā.

 Eze, Modrim 17:02:15 10.04.2008
87.99.92.3

http://www.bibele.lv/bibele/bibele.php

Mateja evaņģēlija 5.nod.

 Līga, Ezei,  17:00:11 10.04.2008
81.198.170.110

t.i., nebaidieties sava vājuma, neizliecieties stiprāki, nekā esat, apzinieties savu iespēju robežas un nekaunieties lūgt palīdzību. Savas varēšanas ierobežotība nav mīnuss, tas ir pluss, jo savas vājās puses [mēs varam kompensēt ar savu attiecību otra cilvēka stiprajām pusēm un tas nozīmē, ka mēs meklēsim šo savu otru pusīti jebkurās mīlestības attiecībās (dzīvesbiedru, vecāku un bērnu, draugu…). Pašpietiekamībai otrs nav vajadzīgs. Ja gribat būt laimīgi attiecībās, meklējiet savas vājās vietas! :))) Tā arī šo pantu varot saprast: gara spēks ir mūsu ego sapnis, bet dvēseles spēks ir vājumā, jo tad tā ir atvērta visai pasaulei -tad dvēselei, lai sevi piepildītu, ir vajadzīga visa pasaule.']
Zelta vārdi!

 Eze, Modrim 16:58:41 10.04.2008
87.99.92.3

Es nedomāju, ka Ģirtam gribas uzlabot savu rakstu kvalitāti, viņam noteikti gribas, lai lasītājs to uztver 'bez vārdiem' :)) Lai noķer gaisā to noskaņu, kuru viņš gribēja nodot :))) Kad sāk tos putnus vilkt lejā un gredzenot, tad gribas ienīst ornitoloģiju.

 Modris, Ģirtam,  16:57:39 10.04.2008
80.233.142.78

Kā to rakstu sauca un kurā vietā to meklēt (par garā nabagajiem)?

 Eze,  16:56:00 10.04.2008
87.99.92.3

Es biju uz Nauma Nadeždina lekciju par cilvēku un viņa pusītēm. Par cilvēcisko attiecību 'baušļiem' viņš runāja tieši Kalna sprediķa vārdiem un par pirmo bija apmēram tāds komentārs (tā es to atstāstīju):

'Svētīgi garā nabagi, jo tiem pieder Debesu valstība –

t.i., nebaidieties sava vājuma, neizliecieties stiprāki, nekā esat, apzinieties savu iespēju robežas un nekaunieties lūgt palīdzību. Savas varēšanas ierobežotība nav mīnuss, tas ir pluss, jo savas vājās puses mēs varam kompensēt ar savu attiecību otra cilvēka stiprajām pusēm un tas nozīmē, ka mēs meklēsim šo savu otru pusīti jebkurās mīlestības attiecībās (dzīvesbiedru, vecāku un bērnu, draugu…). Pašpietiekamībai otrs nav vajadzīgs. Ja gribat būt laimīgi attiecībās, meklējiet savas vājās vietas! :))) Tā arī šo pantu varot saprast: gara spēks ir mūsu ego sapnis, bet dvēseles spēks ir vājumā, jo tad tā ir atvērta visai pasaulei -tad dvēselei, lai sevi piepildītu, ir vajadzīga visa pasaule.'

 Modris, Ģirtam,  16:50:58 10.04.2008
80.233.142.78

Lai ko Tu būtu sasniedzis semināra laikā - ja Tu vēlies paaugstināt savu rakstu kvalitāti, tad Tev pie prāta (vai ar prātu) ir jāpiestrādā vairāk. Uzskatīsim Tavus piedzīvojumus semināra laikā par avansējumu, un tad viss nostāsies savās vietās. Tevī tagad ir zināma brīvība, Tu tagad 'sēdi savos seglos', un mani vērtējumi vai attieksme Tevi nespēj izsist no šiem segliem, un tas ir ļoti, ļoti labi. Tagad Tu esi Tu pats, ar to arī ir jāsāk jebkurš apzināts ceļš garīgajā attīstībā. Taču no kalpošanas tas Tevi neatbrīvo, un bez tās Tu nekur tālu netiksi, bet kalpošana prasa attīstītu prātu un integrētu personību.
Ja gribi zināt, es pats nekad nevados tikai no zināšanām vien, ne prātā nenāk. Prāts ir spēle, kas ir labi jāapgūst, bet dzīvoju es pats - brīvs no visa tā, es dzīvoju tā, kā man patīk un kā sirds prasa. Dzīvē es lietoju intuīciju, bet šeit - gan vienu, gan otru (un prātu vairāk).

 Modris, Mārtiņam,  16:35:33 10.04.2008
80.233.142.78

Varbūt Tev būtu vērts vairāk paanalizēt šo rakstu, neapstājoties pie vispārēja novērtējuma vien?

 Girts Modrim,  16:34:25 10.04.2008
80.232.155.227

Mēs šo lietu esam izrunājuši krustu šķērstu.
Es jau Tev rakstiju, ka kādreiz domāju stipri līdzīgi kā Tu, kamēr nepiedzīvoju šito (rakstīts Tev kaut kad senāk):
*****************************************************
'Pirms gadiem pieciem pirmo reizi nokļuvu Swami Devageet vadītā nedēļu garā seminārā, kur viss uzsvars tika likts uz kaut ko pilnigi pretēju, nekā biju darījis līdz tam - nost visas prāta konstrukcijas un nost prātu vispār! Notika mācīšanās sajust un mācīšanās apzināties, kas tiek sajusts. Man tas bija ļoti, ļoti smagi un vienīgais arguments, kāpēc neizlaidos no turienes prom bija Dewageet skaidrojumi un teksti meditāciju starplaikos - šie teksti 1:1 sakrita ar iepriekš lasīto. Varbūt akcenti bija mazliet citi. Tāpēc nodomāju - nu, nevar šis vīrs tik gudri un pareizi runāt un paralēli likt darīt lietas, kas ir aplamas.

Ar šo semināru sākās lūzums. Ir pagājuši pieci gadi, kas manu spēju redzēt pasauli padarījuši pilnīgi savādāku. Arī pasauli ap mani padarījuši pilnīgi savādāku. Ar šodienas skatu es varu teikt - pirms šiem pieciem gadien es biju nūģis, īgņa un totāls sausiņš. Jā, tagad esmu aizmirsis gan toreiz zināmo jēdzienu nozīmi, gan daudz ko citu no toreiz teorētiski sabūvētā. Taču es vairs neparko nemainītu šo redzējumu pret toreizējo. Toreiz es varēju gari un plaši teoretizēt par reinkarnāciju nepieciešamību. Taču tas ir štrunts salīdzinājumā ar varēšanu 'satikties' ar kādu notikumu iepriekšējā dzīvē/dzīvēs un 'ieraudzīt', ka tas ir 'saveidojis' konkrētu notikumu vai satikšanos šajā dzīvē. Varētu pastāstīt šeit vēl daudz ko citu, bet tas, vārdos ietverts, varētu šķist pēc vājprāta un nav nemaz vajadzīgs.

Kopš tā laika manī ir ļoti rezervēta attieksme pret pārmēru studēšanu. Priecājos, ieraugot, ka no Krēmes, Krišnamurti tekstiem var izlobīt ko līdzīgu.

Un tāpēc varbūt dažreiz iebilstu Tev, ja jūtu, ka Tu studēšanas nozīmi izcel pārlieku. Īpaši pēc Tava komentāra kaut kad iepriekš, kad deklarēji, ka vispār nesaskati 'prāta malā stumšanas' jēgu. Tāpēc reiz izteicu versiju, ka varbūt pats nemaz nejūti, ka esi prāta sagūstīts, pievedot Tolles līdzību - policijas priekšnieks nekad nenoķers ļaunprātīgo dedzinātāju, ja ļaunprātīgais dedzinātājs ir pats policijas priekšnieks. Un varbūt tāpēc Tu (Tavs prāts) saskata pretnostatījumus (kā nekā - tiek apšaubīta tā vadošā loma!), kur to nav.'
********************************************************
Bez tam es redzēju un redzu, kā mainās cilvēki gan semināra laikā, gan pēc tam! Un ne tuvu visi tur bija 'emocionāli nepolarizēti'. Tas ir kolosāli!

Ka jau teicu, man to toreiz sākotnēji bija ellīgi grūti pieņemt, taču domāju, ka Tev to pieņemt ir vēl daudzkārt grūtāk, jo esi aizstudējies daudz tālāk nekā es.

Savukārt, prāta malā stumšana nekādi nenoliedz šo: 'būtu ieteicams papūlēties pārvarēt savu slinkumu mācīties un attīstīt savu prātu, un nesapņot vaļā acīm par garīgiem sasniegumiem...' - tas viss ir paralēli savietojams! Taču, ja neiet roku rokā - tas noved pie tā, kur biju es tad un kur Tu esi tagad (tikai, lūdzu, nepārproti, tas nav norādījums, ka esmu 'pareizāks' vai 'tālāk ticis'; es to pat gribēdams nevaru izvērtēt, jo daudz ko no Tevis rakstītā varu tikai ar vaļā muti pieņemt zināšanai).

Mani pārsteidz tas (vispār jau nepārsteidz, jo prāts tieši tā dara!), ka Tu to toreiz it kā pieņēmi, ar tekstu 'ej nu sazini' atzīstot savas nostājas IESPĒJAMU nepilnību, taču tagad atkal esi uzņēmis veco kursu. Nu, neko, man nav tiesību Tevi mainīt!

Starp citu, Bībeles teksts skan citādi: 'svētīti gara nabagie, tiem piederēs debesu valstība'. Ko tas varbūtēji nozīmē, par to bija te raksts.

 Modris, Ilzei,  16:11:22 10.04.2008
80.233.142.78

Ja Tu pareizi traktē apgaismību kā 3. Iesvētīšanas pakāpes sasniegšanu, kāda uz zemes pašlaik ir tikai dažiem tūkstošiem cilvēku, tad visdrošākā atbilde būs, ka ne, neesmu sasniedzis. Es jau teicu, ka ceru, ka varbūt varētu tikt pieskaitīts aspirantiem. Vispār, es nezinu, un mani šis jautājums arī pārāk neinteresē. Jādara, tas, kas ir jādara, un ko sirds prasa. Jābūt tam, kas es vai Tu esi, un tas arī ir viss. Ja es to zināšu vai Tu to zināsi, kas gan mainīsies? Kādi mēs esam, tādi arī paliksim, tajā pašā attīstības stadijā un vietā.

 Modris, RV,  15:47:30 10.04.2008
80.233.142.78

Nu, kā tad sauc tādus kā mani?

 Modris, Ģirtam, u. c.,  15:44:54 10.04.2008
80.233.142.78

Nu, neiesaisties, neiesaisties diskusijā, tā Tava darīšana...
Prātu var kritizēt no augšas vai no apakšas (tāpat kā padomju sistēmu, kā teica I. Ziedonis. Viņš teica, ka kritizē to no augšas, kamēr ļoti daudzi to dara no apakšas).
Mentālie sliņķi un emocionāli polarizētie ļoti aizstāv teoriju, ka prāts ir garīgās attīstības ienaidnieks, jo viņi prāta jomā nejūtas stipri, un tad - tā vietā, lai attīstītu savu prātu - viņi to vienkārši noliedz. Kā Krilova fabulā par lapsu un vīnogām - tā kā tās bija lapsai par augstu, lai viņa tās varētu aizsniegt, tad viņa 'atrisināja problēmu', tās nosaucot par skābām.
Kaut kas jau, Ģirt, var parādīties arī blakus normālajam evolūcijas procesam - kaut kādi avansējumi un apgaismības uzdzirkstējumi, bet nekas nevar atsvērt likumīgo attīstības procesu, kas iet noteikti no fiziskās apziņas uz emocionālo, tad uz mentālo, uz personības attīstīšanu, tad uz dvēseles atmošanos un tās pacelšanos garā.
Ja cilvēks ir piedzīvojis kādu avansētu piedzīvojumu (teiksim, viņam ir parādījies Meistars, lai viņu mierinātu vai stiprinātu, vai dotu kādu padomu), tas neliecina par to, ka viņš būtu nez kas izcils, bieži vien ir gluži otrādi - viņš ir tik vājš, ka bez šī atbalsta viņam klātos pavisam plāni, nu un Meistari ir līdzcietīgi, un arī es esmu saņēmis tādu atbalstu, kad man patiešām gāja neciešami smagi.
Prātu no augšas var noliegt tas, kurš jau var paļauties uz savu intuīciju kā konkrētā prāta aizvietotāju, un neviens cits. Pārējiem tomēr būtu ieteicams papūlēties pārvarēt savu slinkumu mācīties un attīstīt savu prātu, un nesapņot vaļā acīm par garīgiem sasniegumiem, kādu viņu attīstības fāzē nemaz nevar būt (izņemot kādas drupačiņas, sniegtas aiz līdzcietības, no gara galda).

He, he, he... man ienāca prātā Bībeles izteiciens: 'Lai svētīti tie garā vājie' (kā nu kurš šos vārdus izprot?), he, he, he...

 RV,  13:38:50 10.04.2008
213.175.125.23

Modris: 'Vai Tavā vēlmē mācīt citus bez attiecīgas iepriekšējas sagatavotības, bet nopietnas studēšanas, nav paslēpies kāds ļaunums? Protams, ka ir. '

Kā sauc to, kas uzdod jautājumu konkrētai personai un pats arī uz to atbild, nesagaidot atbildi?

 Mārtiņš,  09:29:35 10.04.2008
77.93.21.71

Modris saka pareizi par šo rakstu.Un es domāju ka vēl visu viņš nepateica.Šinī rakstā mūzika skan griezīgi ausīm.

 Girts Modrim,  08:50:21 10.04.2008
80.232.155.227

Iespējama diskusijā par šo tēmu vairs neiesaistīšos, jo tas viss agrāk bija izrunāts gari un plaši. Tu pats it kā pat atzini, ka tas jautājums nav tik viennozīmīgs. Atceries, biju 'uzzīmējis' trīs dažādas situācijas un prāta reakciju uz tām?

Alegoriski - prāts ir uzcēlis iluzorā mazā 'es esmu' biezu asfalta slāni virs 'Es Esmu Tas' (Tava terminoloģija, Modri!) asna. Tikai šo slāni pastumjot malā, 'Es Esmu Tas' saņem apzināšanās gaismu un dīgst.

Cik zinu, Siliņa kungs ir uzveicis daudzas vēlmes, taču, acīmredzot, ne jau ar prātu. Un tāpēc zina, ko runā.

 ilze,  08:27:41 10.04.2008
81.198.240.156

Labrīt Modri, jautājums, cik tuvu vai varbūt jau esi sasniedzis apgaismību ?

 Modris,  19:10:37 09.04.2008
80.233.142.78

Kļūdas labojums: nevis vēmju (ha, ha, ha...), bet vēlmju kontrolei.

 Modris, Siliņam,  19:09:10 09.04.2008
80.233.142.78

Lielā mērā - blēņas! Autors droši vien runā par kama-manasu, respektīvi, par prātu, kas kalpo vēlmēm. Prāts, attīrīts no ego vēlmēm, tieši ir pašizziņas līdzeklis, tieši ir tas, kas ir vistuvākais dvēselei. Tieši ar prāta palīdzību var pārvarēt jūtu un vēlmju varu pār cilvēku. Vispirms iemācies tezauru, Siliņa kungs, pirms raksti tādus gabalus, kas rada pārpratumus ik uz soļa. Vai Tavā vēlmē mācīt citus bez attiecīgas iepriekšējas sagatavotības, bet nopietnas studēšanas, nav paslēpies kāds ļaunums? Protams, ka ir. Iemācies vispirms cienīt prātu, saprātīgi izmantot to izmantot tam mērķim, kam tas arī ir domāts - vēmju kontrolei, un pēc tam arī parunāsimies.