Skolotājs neko nemāca. (intervija ar Papadži)

“Pieņemt kaut kādu mācību” – tas ir maldu ceļš. Skolotājs neko nemāca.
Lai iepazītu sevi, nekāda mācība nav vajadzīga…  Ir vienkārši
jāapzinās, kas tu patiesībā esi. Tieši šajā brīdī. Tieši šeit un
tagad.

* * *

Lai šie cilvēki atbrauc pie manis. Es tiem došu labu padomu –
neklausīties neviena padomos…. tai skaitā arī manējos padomos….
Esiet tie, kas jūs esat.

* * *

Neklausieties neviena padomos, jo visi šie padomi pieder pagātnei…
neeksistē padomi sevis paša iepazīšanai.

* * *

Neskaties apkārt šurpu-turpu. Miers (Мир) atrodas tevī.

02.06.2008

Komentāri:

 Modris,   14:25:24 03.06.2008
80.233.142.78

Pēdējā ideoloģija ir ideoloģiju (jeb padomu, mācību) noliegšana, taču arī tā vēl ir ideoloģija, un it īpaši patīk mentāliem sliņķiem, he, he, he... Tādiem kā Edgars, kas ekspluatē racionālo prātu ar pilnu jaudu, bet NEDOMĀ. Tādēļ miglainība, ko viņš attaisno ar it kā viņam piemītošu 'sirdsgudrību' (starp citu, tā dara visi emocionāli polarizētie). Vienkāršākais ceļs ir Bhakti Joga, jo tā neprasa neko, kā tikai bezgalīgu nesavtību, līdzjūtību un mīlestību, taču šo Jogu var sekmīgi praktizēt tikai tie, kas līdz šādai iespējai ir nonākuši bezgala daudzās dzīvēs, kurās bija jāmācās gan domāt, gan strādāt, gan vienlaikus rāties un cīnīties ar citiem, gan paciest tos, ar visām viņu muļķībām un stulbajām ambīcijām un pretenzijām, un savtību, ko viņi visādi cenšas nomaskēt un pasniegt kā dižāko kalpojumu. Ne jau pašā Bhakti Jogā ir sasniegšanas noslēpums, bet gan cilvēkā, kas uzsāk šo ceļu, kad visi citi jau ir aiz muguras, un tomēr arī Bhakti Joga gadījumā sasniegums nebūs pilnīgs, ja tai nepievienosies augstākā Gņāna, jo ne velti 2. Staru sauc par mīlestības-vieduma Staru, ne velti Buda un Kristus pārstāv vienas un tās pašas enerģijas divus aspektus, ne velti mistiķim ir jāstudē okultisms un okultistam jāiegūst kvalitātes, kas piemīt mistiķim.
Protams, MB ir taisnība, kad viņš uzsver zināmo kā teorijas un prakses kopējo iznākumu, un bez visa izzināšanas, kas vien ir uz Zemes, atbrīve un kustība tālāk uz priekšu nav iespējama, lai kā par to nesapņotu jauni cilvēki. Dzīve aplauž visus vārgos radziņus, līdz tie ir tādi, ka vairs nav salaužami, un tad var badīt vārtos, kas ved ārā no Dabas valstības. Ne ātrāk!

 Edgars,   22:13:58 02.06.2008
77.38.229.193

Domāju, ka Krišnamurti pašam to nezinot (bet Ošo gan to ir uzsvēris), viņš pretnostata kreisās puslodes drošību un labās puslodes riska uzņemšanos, kad runā par to, ka nav iespējama psiholoģiskā drošība.

Mūsu Rietumu sabiedrības problēma ir tāda, ka mums pārāk dominē kreisā puslode (Aktīvā Inteliģence)

 Edgars,   22:11:35 02.06.2008
77.38.229.193

Īpašu uzmanību gribu vērst uz:

Kreisā puslode: tagadne un pagātne, zināšanas, drošība, balstīšanās uz faktiem.

Labā puslode:tagadne un nākotne, filozofija un reliģija, var nojaust bez izrašanas, riska uzņemšanās.

 Edgars,   22:08:19 02.06.2008
77.38.229.193

Kreisās smadzeņu puslodes funkcijas/īpatnības:

loģiskā domāšana

fokusēšanās uz detaļām

balstīšanās uz faktiem

vārdu un valodas kontrole

tagadne un pagātne

rēķināšana un zinātne

var aptvert, izprast

zināšanas

kārtība, shēmas un algoritmi

objektu identificēšana

realitātes aptveršana

stratēģiju plānošana

prakse

drošība


Labās smadzeņu puslodes funkcijas/īpatnības:

balstīšanās uz sajūtām

kopainas vienkāršota vizualizēšana (neiedziļinoties detaļās)

iztēle dominē

simboli un attēli

tagadne un nākotne

filozofija un reliģija

var nojaust bez izprašanas :-)

ticība

vērtēšanas spējas

spatiālā uztvere

zin objektu funkcijas

fantāzijas

saskata/paver iespējas

riska uzņemšanās

impulsivitāte, dedzīgums, straujums

 Edgars,MB,   22:03:51 02.06.2008
77.38.229.193

He...tu esi ļoti viltīgs ;) Nē, nav, jo tā nav zināsāna gluži parastajā nozīmē, bet gan drīzāk jušana. Kā jau to paskaidroju iepriekš abas lietas var sajaukt.
Līdz ar to pastāv iespēja, ka arī es tās esmu sajaucis (ja tas ir tas uz ko tu mērķē). Taču vismaz pagaidām es tā nedomāju.

Kaut gan... Patiesība ir tikai viena, tās iepazīšanas ceļš ir bezgalīgs, virzīšanās pa to atklāj arvien jaunus horizontus un agrāk saskatītais tuvumā var izrādīties pavisam citādāks.

 MB,   15:38:44 02.06.2008
127.0.0.1

pārfrāzēšu - vai tas, ka zini, ka viss ir jāpiedzīvo pašam, arī nav 'zināmais' ?

 Edgars,MB,   09:56:42 02.06.2008
77.38.229.193

Savulaik arī man bija tāda kļūda, līdz kamēr es to sapratu:

http://www.vieda.blogs.lv/raksts/55889/Par-kadu-okulto-patiesibu/

 Edgars,MB,   09:51:39 02.06.2008
77.38.229.193

Līdz galam nesaprotu Tavu jautājumu, taču šķiet, ka atbilde būs, ka ''brīvība no zināmā'' ir brīvība no mirušām zināšanām (tas ir tādām, kas iegūtas intelektuālā ceļā, nav pielietotas dzīvē, pārbaudītas ar sirdi un pilda tikai atmiņas ''balasta'' funkciju).

Tiecošais var meklēt atbrīvi un pielietot visādas mācības, ko sniedz Skolotāji. Viņam var likties, ka notiek kāds progress, lai gan patiesībā viņš stāv uz vietas. Un tikai krīzes brīdī, kad viņš atmetīs zināmo, nāks brīvība. Tas ir tas, ko tikai māceklis pats var izdarīt, neviens Skolotājs nevar to izdarīt viņa vietā.

Domāju, ka runājot par ''brīvību no zināmā'', jāatšķir intelektuālas zināšanas (knowledge) no sirdgudrības jeb vieduma (wisdom). Sirdsgudrība tā ir tas, kas rodas, kad cilvēks ir apzinošs (aware).

Tu laikam domāji, ka, ja seko tādiem Skolotājiem kā Krišnamurti, Maitreja, Ošo, Papadži, Tolle, tad cilvēks sāk it kā pildīt kaut kādus priekšrakstus, sekot Skolotājam. Tas, protams, rada jaunas nosacītības. Tāpēc Skolotāji saka: ''Nesekojiet man!'' Tāpēc Skolotāji saka, ka nevar izprast savu Es inetelektuāli, kā panākšana arī sniedz brīvību jeb, pareizāk sakot, stāvoklis, kurā cilvēks ir nepārtraukti Sevi apzinošs arī brīvība. Taču ''panākšana'' ir bīstams vārds, ja cilvēks cenšas kaut ko panākt tad psiholoģiski viņš raugās nākotnē (kuras vēl nav - tātad viņš nekoncentrējas uz reālo - ''uz to, kas ir'') un iegrimst ilūzijā. Ilūzija un brīvība ir nesavienojamas. Tātad jā, Māri, reizēm (un tas ir bieži izplatīts) ''zināmais'' ir arī kā iegūt brīvību no zināmā - ja mēģina to darīt intelektuāli. MB,   08:21:24 02.06.2008
127.0.0.1

Edgar, vai, 'zināmais' nav arī tas, kā no zināmā iegūt brīvību?

 Edgars,   23:44:10 01.06.2008
77.38.229.193

:))
Prieks, ka paša gūtās atziņas, apstiprina arī kādas autoritātes. Prieks, ka Maitreja, Krišnamuti un Ošo (un tagad redzams, ka arī Papadži) mācības caurstrāvo vienota doma.

Ja cilvēki ņemtu vērā Papadži teikto, tad varētu realizēties tā iekšējā revolūcija, uz ko aicināja Ošo.

Diemžēl vairums cilvēku izvēlas pieņemtas patiesības nevis brīvību no zināmā.