Šokolāde

Dabiskā veidā šokolādē ir ķīmiskas vielas, kas izraisa centrālā nervu sistēmā kairinājumus, bezmiegu, vispārēju vai vietēju niezi, depresiju un bailes.
Kakao koks ir mazs glīts koks, kas aug pasaules tropiskajos reģionos. Kakao no kakao pupiņām tiek atdalīts ar karsēšanu un sadalīšanos. Pākstis nogriež no koka, zemnieka sētā sakrauj kaudzē un izraudzē, šis process ilgst trīs līdz astoņas dienas.

Šokolādes sastāvs un iedarbības veids
Dabiskā veidā šokolādē ir ķīmiskas vielas, kas izraisa centrālā nervu sistēmā kairinājumus, bezmiegu, vispārēju vai vietēju niezi, depresiju un bailes.


Tanīns (miecskābe) saistīts ar zināmiem gremošanas sistēmas slimību paveidiem. Visu veidu kakao vienā glāzē satur vairāk tanīna kā tiek caurmērā noteiktie 2 grami tējas. Bērniem, kuri slapina gultu, būs lielākas problēmas, ja viņi saņems kakao. Kofeīna saturs vienā glāzē var būt līdz 112 mg.


Līdzās šīm indīgajām vielām nepieciešams vairākas piedevas, lai nosegtu rūgtvielas: liels daudzums cukura, bez tam klāt vajadzīgas šokolādes eļļas, lai novērstu nepatīkami graudaino šokolādes konsistenci. Parasti pievieno pienu, krējumu vai eļļu. Katrs atbilstošs daudzums kavē gremošanas procesu un izraisa rūgšanu kuņģi.


Dabiskie piesārņotāji šokolādē
Kakao koks ir mazs glīts koks, kas aug pasaules tropiskajos reģionos. Kakao no kakao pupiņām tiek atdalīts ar karsēšanu un sadalīšanos. Pākstis nogriež no koka, zemnieka sētā sakrauj kaudzē un izraudzē, šis process ilgst trīs līdz astoņas dienas.


Šī procesa laikā cilvēki staigā pāri kaudzei; tur iemitinās insekti, grauzēji, mazi dzīvnieki un citas dzīvo organismu sugas, un šajā šokolādes pagatavošanas procesa pirmajā posmā rodas daudz dažādu piesārņojumu. Rūgšanas temperatūra ir tik augsta, ka veicina baktēriju un pelējuma sēņu attīstību.


Ir zināms, ka liels daudzums no aflatoksīniem, pelējuma sēnēs esoša, vēzi veicinoša viela, var rasties kakao. Pēc raudzēšanas sēklas tiek kaltētas saulē vai speciālās krāsnīs un kad ir gatavas, nosūtītas tālāk.


Pieļaujamo normu bojājumiem, ko šokolādē izraisījuši insekti, grauzēji un cita veida piesārņojums, pārraudzības iestādes (FDA) ir noteikušas šādi: Šokolādē un šokolādes sviestā, ko izmanto tādu produktu sagatavošanā kā šokolādes tāfelītes, ir pieļaujamas līdz 120 insektu daļas vai 2 spalvas no grauzējiem vienā 235ml glāzē. 4% kakao pupiņu, iespējams, ir insektu saindēti, saredzami vai cieti dzīvnieku izdalījumi nedrīkst pārsniegt 10 mg mārciņā. Kakao pulverī drīkst būt ne vairāk kā 75 insektu daļas 3 ēdamkarotēs pulvera. Daudzi cilvēki, kuri domā, ka viņiem ir alerģija pret šokolādi, īstenībā, ir jūtīgi pret dzīvnieku daļām šokolādē. Laimīgā kārtā šokolādes mīļotājiem ir kāds labs šokolādes aizstājējs: Tās nesatur metilksanīnus. Tam nav vajadzīgs cukurs, jo tās ir dabiski saldas. Un kas attiecas uz estētiku, rūgšana nav nepieciešama, lai iegūtu aromātu.


17.01.2007

Komentāri:

 Sircc,  08:54:15 25.01.2007
84.245.199.2

Īsāk sakot:
ir dabiskas un Zemes sistēmā integrētas programmas, kuras izpaužas kā instinkti
un ir mākslīgas un neintegrētas [prāta] sistēmas, kuras pārstāv egregori.
Tie cīnās uz dzīvību un nāvi, pie kam, - mūsējo.

 Sircc,  08:49:07 25.01.2007
84.245.199.2

Atbildot uz Modra iebildi:

1. Egregors arī pretendē uz instin-K-ta lomu. Ar to atšķirību, ka viņš nav dabīgs, proti, primārs izdzīvošanai dabīgā vidē. Viņš pretendē būt 'primārs' izdzīvošanai urbānā sabiedrībā. Un urbānā sabiedrība, katra sava dalībnieka personā, šī iemesla dēļ, konfrontē ar dabas būtņu 'bāzes programmu' (instinktiem) un dabu kopumā.

2. Kā Modris pamanījis, tad egregoriem ir zināms sakars ar Maslova piramīdu. Taču Nāves egregors nevar sevi adekvāti identificēt. Lieta tajos pašos instinktos, konkrēti Izdzīvošanas instinktā. Tā kā egregoram vajadzīgi cilvēki (izpildītāji, 'dieva rokas'), tad, vismaz savējo prātus, tie 'motivē pozitīvi' ('ar pīrāgu').

 Modris, Sircc,  04:38:42 25.01.2007
80.233.142.78

Tā, tā, tā... naudas dieviņš un mīlas dieviņš. Tie egregori kaut kā ļoti līdzīgi dzīvnieku kolektīvajām dvēselēm jeb instinktiem. Nu jā, tur vēl vajadzētu pieskaitīt klāt nāves dieviņu, tad jau būtu gandrīz pilns komplekts zemākās dabas dieviņu, piedošanu, - egregoru (kas par vārdu!... ak tu mī, ak tu žē).

 Sircc,  09:51:14 19.01.2007
84.245.199.2

Pašreiz galvenie ir Seksa (Mīlestības) egregors un Naudas egregors un komercattiecībās, turklāt vēl pilsētā, viennozīmīgi, valda otrais. Viņš arī PATĒRĒTĀJAM diktē, ko un kur pirkt lai nodrošinātu LIELU NAUDAS APGROZĪJUMU.

 Sircc, Modris 09:46:23 19.01.2007
84.245.199.2

Paldies par kontaktu.
Kas attiecas uz Lielo Egregoru, tad uz attiecīgu statusu varētu pretendēt Geja/Terra kā tāda. Bet viņa, kaut arī energoinformatīva būtne, nav egregors manā klasifikācijā. Par energoinformatīvajām būtnēm (EIB) manā [sociofizikas] klasifikācijā kaut kad pasen (ap 'Buratīniem') te jau rakstīju. Īsumā: tie ir pastāvīgas, publiskas domformas-nerealizētās vēlmes. Pašreiz vērā ņemamākās no pārstāvētas EIB atrodas trešajā attīstības stadijā, kad apzinās, ka ir, bet neapzinās, ka un kāda ir pasaule ap tām. Viņas valda pār cilvēkiem un var droši teikt, ka civilizācija 'iet savu vēlmju pavadā'. Un viņu ir visai daudz. Šo, trešo, parazītiski-valdošo, EIB attīstības pakāpi tad arī saucu par 'egregoru', jo tas visprecīzāk atbilst ezotēri-okultajā terminoloģijā aprakstītajai parādībai ar šo nosaukumu.

 Modris, Sircc,  21:19:45 18.01.2007
80.233.142.78

Inbox strādā tik lēni, ka man apnika gaidīt , kamēr tas atvērsies. Man ir Pentium II, galīgi vecs dators. Tādēļ: 26347783, atsaucies uz Modri. Vai Tu nevarētu tiešāk runāt par Lielo Ekgregoru? Paskaidro, lūdzu!

 Sircc, Modri 18:02:48 18.01.2007
84.245.199.2

Tiesa, lai ieviestu ekoloģisku energoapmaiņas ķēdi ar pilsētniekiem, te ir vēl viens un pats galvenais moments: izvairīties no viņu 'nāves eskadrona' spiediena. Gan smēķēt, gan iepirkties Maksimā gan, gan iet uz vēlēšanām pilsētnieku spiež egregors.
Viņš, Lielais Starpnieks, negrib, ka energoavoti iegūst daļēju autonomiju - un kas viņam var stāties pretī?
Šo faktoru es vēl nesen nenovērtēju un nevarēju saprast, kāpēc cilvēki atsakās no acīm redzama labuma. Tagad esmu sapratis, bet nu ir jauns jautājums risināms: kā izlīgt vai apmānīt, vai pārspēt vai pārveidot 'nāves eskadronu'?
Citādi lietai nav nedz sākuma, nedz nākotnes.

 Sircc,  17:38:12 18.01.2007
84.245.199.2

Eze,
Andrejs gan :)

Modri,
par Lauksaimniecības kameras, kā tādas, atjaunošanu neesmu iesprindzis (to vajadzēja darīt, ja darīt, agrāk, kad gāja 'īpasumu atgūšana', - bet tad 'atguvēju' bija vairāk, kā sajēgas un iekšā nejaucos)
toties jau sen esmu pētījis viņas darbības principus un mūslaiku ārzemju pieredzi, ko varētu integrēt jaunā sistēmā.
Par Malta telefonu būtu pateicīgs.

suminaats@cc.lv

 Modris, Sircc,  01:43:40 18.01.2007 
Te nu mums štīmē. Es pazīstu tādu Artūru Maltu. Savā ziņā viņš ir traks, bet man trakie patīk. Jau no 4. maija Latvijas sākumiem viņš nēsājas ar Latvijas Lauksaimniecības kameras atjaunošanas ideju. Ieteiktu ar šo fenomenu Latvijas laika vēsturē iepazīties tuvāk. Latvijas zemniekus aplupīja tieši ar atteikšanos atjaunot Lauksaimniecības kameru. Tikai tai līdzīga organizācija var nodrošināt mazo saimnieku eksistenci, bet tieši mazās saimniecības ir spējīgas nodrošināt ilglaicīgu saimniekošanu, ražot viskvalitatīvākos produktus, nodrošināt dzīvniekiem dzīvnieciskus, nevis sadistiskus apstākļus, kā arī nodrošināt tautas dzīvā spēka un kultūras 'atražošanu'. Ja gribat, varu uzrakstīt viņa tālruņa nr. - varēsit aprunāties.

 Eze, Sircc 01:39:40 18.01.2007 
Ja viņa vārds ir Andrejs, tad jā. Man padomā ir Andrejs.

 Modris,  01:32:47 18.01.2007 
Oi, kaut kur lasīju, ka pārdod nevis produktus, bet kilometrus... Tāda kārtība, ka mums ved burkānus un kartupeļus no Holandes, jā, pat no Amerikas - nu, galīgi jukuši!
Bet par ēdienu - es ieteiktu neklausīties tik daudz ārstus un dietologus, bet gan sava ķermeņa balsi - ciktāl tas izsaka savas vajadzības, nevis iegribas.
Vispār latviešu tradicionālā ētika prasa ieklausīšanos sevī. Ieklausies ķermeņa balsī, sirds balsī, gara balsī: 'Audz ražena, stāv godā, valkā zīļu vainadziņu'. Ja saprot simbolu valodu, tad gods ir gara balss; zīļu vainadziņš - sirdsapziņas balss, bet ražens izaugsi, ja ieklausīsies ķermeņa vajadzībās.

 Sircc, Eze 01:28:22 18.01.2007 
Un mans sens draugs jau gadus desmit vadā no Rendas uz Rīgu ekoloģiskos produktus, pamatā, dārzeņus. Varam saorganizēt konkrētu piegadi ;)

 Sircc, Eze 01:25:28 18.01.2007 
Par ES 'idejisko', lasi, propagandas, pusi esmu kursā, tāpat, kā par praktisko mūsu zemnieku 'močīšanas' stratēģiju. Šo un to jau var no fondiem skrāpēt zem alternatīvām birkām, bet ar to, labāk, nerēķināties. Mūsu pašu Ekoproduktu ražotājus viņu asociācijas birokrāti jau applūkājuši, esmu pirmsākumos piedalījies, zinu, ka
'mazie' zemnieki vairs tam pasācim nav klāt.
Jau gadus sešus man putekļojas mapīte ar to projekta uzmetumu ('zemnieks-pilsētniekam'): lauksaimniecības produktcijas birža, 'pajas', atputa, izglītība u.c.
Zinu, ka katrs viens ir ekonomiski neceļami, lai vestu tos produktus desmitiem kilometru. Tāpēc, pamazām, aptaujāju, skaitu 'galviņas' :)

 Eze, Sircc 01:13:25 18.01.2007 
Jā, man patiktos draudzība ar savu zemnieku, bet mana patērētspēja nav liela un arī uzglabāšanas apstākļu un transporta nav, tāpēc nesu no veikala... klāt viņš man vienai nevedīs, nav liela tolka no manis :)))

Bet pārtikas ķēdes saīsināšana, dobes 'personificēšana' ir ceļš, uz kuru idejiski tiek mērķēta ES lauksaimniecības politika.

 Sircc,  01:03:40 18.01.2007 
Par 'tuvāk dobei':
vai Jūs, kollegas, precīzāk, tie no jums, kam nav savas dobes, piedalītos projektiņā, kur
zemniekam tiek samaksāts uz priekšu par to, ka viņš uz savas zemes audzē priekš jums kartupeļus, bietītes u.t.t., u.tml.. Jūs varat paši izvēlēties šķirni, audzēšanas apstākļus, paši vasarā, ja gribat, braukt ravēt, skatīties, kā aug un pie reizes, atpūsties zaļumos... Nu, tā, īsumā.
?

 Sircc,  00:54:44 18.01.2007 
Ip`tit! Modris pateica labu vārdu!!!
Laikam jau ēdam no viena katliņa :)))
Šokolāde ņammīga, lai ko arī nerakstītu par viņu...
Cita lieta - dzīve pilsētas dzīvoklī. Par to i roka neceļas visas šausmas uzskaitīt ;)

 Eze, Arfai 00:40:17 18.01.2007 
Laikam gan, jo tālāk pārtikas ķēdē, jo vairāk pārtikā nāk iekšā nauda, kas aizstāj dabīgo enerģiju...

 Arfa,  18:18:47 17.01.2007 
Jo tuvāk dobei, jo vairāk pārtikā enerģijas.

 Modris,  16:54:42 17.01.2007 
Zinātnieki pētī ķīmiskās vielas, kuras ieiet pārtikas produktos, bet nav spējīgi izanalizēt to ēteriski/enerģētisko komponenti. Ar lielāko daļu no ķīmiski indīgajām daļām mūsu organisms viegli tiek galā, bet kā tas nākas, ka pārtikas produkti kļūst aizvien enerģētiski nabadzīgāki? Ja jau zinātnieki ir tik gudri, kādēļ cilvēku vispārējais veselības līmenis pazeminās? Man liekas, ka dažā nozīmē pat tabaka un alkohols ir enerģētiski pozitīvas vielas. Protams, var būt runa par mēru un cilvēku tipiem, kuriem šīs vielas ir vajadzīgas. Es uzskatu - ja kaut kas vispār pasaulē pastāv, tad kaut kādā kontekstā tas ir pozitīvi izmantojams.

 Modris,  15:10:43 17.01.2007 
Šokolāde - ņam, ņam. Man visvairāk garšo 'Geisha'.

 Arfa, Līga 14:24:41 17.01.2007 
Jā...vasarā pat kāda muša nejauši var ieskriet mutē un norīties:-)))

 Līga, Arfa,  14:21:34 17.01.2007 
Domāju, ka neviens nav 100 % veģetārietis, jo nevaram zināt, kas ir tā ēdiena sastāvā , ko ēdam. :)))

 Arfa, Šerloks Holms 14:20:16 17.01.2007 
Tas nu gan ir labs! :-)))

 Šerloks Holms,  14:11:25 17.01.2007 
Re, nu, tie, kas liekas vaniļas gabaliņi, var peļu kakiņas izrādīties ...

Ienāca prātā anekdote.
Jānīts atnāk no skolas un saka omītei ar opīti: 'Šodien skolā mācīja, ka melot ir dikti slikti. Tad nu es atzīstos, ka biju tas, kas ankambarī izēda vairākas zaptes burciņas un iekakāja iekšā'.
Opītis, to dzirdēdams, saka omītei: 'Es taču Tev teicu, ka tas ir sūds, bet tu tikai - sacukurojies, sacukurojies ...'

 Arfa,  14:10:59 17.01.2007 
Tātad tie, kas ēd šokolādi, nav veģetārieši:)

 Līga, Mārim,  13:51:38 17.01.2007 
Vai labi apskatījies, pirms ēdi? :)))

 jons,  13:35:25 17.01.2007 
šokolāde tulkojumā no grieķu valodas šokolāde nozīmē “Dievu ēdiens”

 karlsons,  13:34:30 17.01.2007 
Šokolādes sastāvā ir viela - teobromīns, kas cilvēkam sniedz baudu, laimes sajūtu, uzlabo garastāvokli, tāpēc mēdz teikt, ka šokolāde ir zāles nelaimīgiem ...

 Māris, Līga,  13:33:40 17.01.2007 
vakar vēl ēdu...

 Līga,  13:26:34 17.01.2007 
Briesmīga sajūta pārņem lasot...kaut zinu, ka vienalga ēdīšu šokolādi :)))
Māri, Tu pats laikam neēd šokolādi? :))

 mb, eze,  12:52:01 17.01.2007 
diemzel nekas vairak nebija:(

 Eze, Ģirtam 12:21:07 17.01.2007 
laikam jau peļu spiriņas (insektu punktiņi) arī ir dzīvnieku daļas... ;)

 Eze, MB 12:19:18 17.01.2007 
'Laimīgā kārtā šokolādes mīļotājiem ir kāds labs šokolādes aizstājējs:'

Pārbaudi, kur palika tas, kam bija jāseko aiz kola.... :(((

 Girts,  12:17:16 17.01.2007 
Labais!

Tās 75 insektu daļas 3 ēdamkarotēs pulvera ir, piemēram, 75 mušu kājas, galvas, vai kā?

Ja nopietni, ir dzirdēts, ka no ajūrvēdas viedokļa šokolāde aktivizējot visas došas. Nez, kā tas ir ar to aizstājēju.

Insektu daļās domāts