Vai Latvija izdzīvos?

Ar ko atšķiras komunisms no demokrātijas? Pēc būtības – ne ar ko daudz. Abās masu pārvaldīšanas formās ir valdošā elite, kas dzīvo zaļi, un tauta, kuras dzīves kvalitāte tiešā mērā atkarīga no vadoņu labvēlības. Vienā gadījumā – neslēpta tiesību ierobežošana, otrā – brīvības ilūzija. Abos gadījumos pūļa kontrolēšanai prasmīgi tiek pielietotas masu apziņas manipulācijas metodes. Ir labākas pseido-demokrātijas un sliktākas. Pie mums ir teicama pseido-demokrātija, kam nav nekāda sakara ar Sengrieķu demos un kratia.

Ar ko atšķiras komunisms no demokrātijas? Pēc būtības – ne ar ko daudz. Abās masu pārvaldīšanas formās ir valdošā elite, kas dzīvo zaļi, un tauta, kuras dzīves kvalitāte tiešā mērā atkarīga no vadoņu labvēlības. Vienā gadījumā – neslēpta tiesību ierobežošana, otrā – brīvības ilūzija. Abos gadījumos pūļa kontrolēšanai prasmīgi tiek pielietotas masu apziņas manipulācijas metodes. Ir labākas pseido-demokrātijas un sliktākas. Pie mums ir teicama pseido-demokrātija, kam nav nekāda sakara ar Sengrieķu demos un kratia.


Ir „rietumu”, „austrumu”, bez šaubām – „pašmāju kampēju intereses”, kuras visbiežāk iet kopsolī ar iepriekš minēto pušu interesēm, kaut kur starp globalizācijas dzirnakmeņiem vēl dzīvo kāds iezemietis, kurš ierunājas arī par tautas interesēm. Kurš aizstāv tās..?


„Rietumu” pārstāvji nu jau darbojas tik atklāti, ka ir stabils pamats viņus saukt par „pasaules pārvaldītāju interešu” aizstāvjiem. Austrumu puses pozīcijas šobrīd izskatās vājākas. Kas šajā kontekstā ir Latvija? Latvija jau gadu simtus bijusi lielvaru šķēpu krustošanās vieta, un tā tas ir arī šodien. Līdzko viena no varām, ieskaitot „pašmāju kampējus”, grib uzurpēties par daudz, pārsniedzot bīstamo robežu, tiek saņemti attiecīgie mājieni.


Padomāsim, kas ir ieguvēji no globalizācijas, kura, kā mums cenšas iegalvot polittehnoloģiju meistari, vienkārši ir, – un tik uz priekšu, peldam pa tās iznīcinošo straumi! Ieguvēji ir tie, kuri ne tikai domā pasaules mērogā, bet arī ietekmē pasaulē notiekošos sociālekonomiskos un vēl virkni citus procesus un gūst no tā personīgu labumu. Tie ir ļoti turīgi cilvēki, kuri pārvalda finanšu korporācijas, ieroču, naftas, narkotiku u.c. industrijas. Kas tad šajā visā būtu tik slikts?


– Tas, ka šie magnāti rūpējas tikai par savas labklājības nodrošināšanu, un viņu vienīgās vērtības ir nauda un vara. Arī tajā visā vēl nebūtu nekas ārkārtējs, ja vien acīmredzams nebūtu fakts, ka dzīve jebkurā pasaules nostūrī ik gadu kļūst nedrošāka, vērojama pasaules mēroga ekonomikas krīze un cilvēces izraisītās negatīvās klimata pārmaiņas.


Šajā cietsirdīgajā – slimību, terorisma, neveselīgas pārtikas, infantilisma, izvirtību, azartspēļu, alkoholisma un narkomānijas pasaulē tiek degradētas tādas vērtības, kā cilvēks, ģimene un tauta. Ir tikai alkatībā apmāti, lielāki un mazāki kampēji! Vai ir iespējams cīnīties ar globalizētājiem, kuri iet pāri tautām un kontinentiem? Nē, jo tas ir pārspēks, ar ko tiešā veidā cīnīties nav iespējams, toties var sekmīgi izolēties. Kā?


– Nostiprinot savu valsti un rūpējoties par tās iedzīvotāju interesēm, un sadarbojoties ar līdzīgām valstīm, kuras arī līdz šim ir pratušas par sevi veiksmīgi pastāvēt. Tikai izjūtot piederību savai zemei un jūtot dvēseles radniecību, ko veido kopīga valoda, vēsture un kultūra, iespējams saglabāt arī tādas vērtības kā labestība, cieņa un godīgums – gan pret līdzpilsoni, gan citām tautām. Atbildiet paši sev: „Kādas sajūtas Jūs pārņem, kad atrodaties svešā vidē, piem., kādā attālā zemē, un izdzirdat dzimto valodu? Vai nav tā, ka rodas vēlēšanās šo cilvēku uzrunāt?” Ja tā, tad savas tautas piederības izjūta Jūsos nav zudusi. Iedomāsimies globālistu veidoto – ‘ideālo’ pasauli, kurā labklājību viņiem nodrošinātu bioroboti, kam savā šaurajā pasaulē nav nekā cita, kā vien darbs, auto un jumts virs galvas.


Daži priekšlikumi:


–          parakstīsimies par iespēju tautai atlaist Saeimu (http://www.cvk.lv/), lai vismaz „pašmāju kampēji” atcerētos, ka bez neirolingvistisko programmu kompilācijām Latvijā dzīvo arī cilvēki.


–          darīsim visu iespējamo, lai tiktu reanimēta izglītības sistēma. Par tās kritiski zemo kvalitāti jau rakstīts daudz. Izglītības sistēmas sakārtošanai ir jābūt ar visaugstāko prioritāti, jo tas ir visa pamats tādai valstij, kā Latvija, kurai nav ne naftas, ne zelta.


–          sekosim līdzi, lai tiktu nodrošināta drošības iestāžu neatkarība. Kam pieder vara pār drošības iestādēm, tiem pieder patiesā vara valstī. Saprotams, būs komentāri par „rietumu” (arī „austrumu”) interešu lobēšanu Latvijas drošības iestādēs, bet labākais, ko varam vēlēties no pašreizējās situācijas, lai varas deķītis netiktu aizvilkts tikai uz vienu vai otru pusi.


–          ir jāmaina vēlēšanu sistēma, lai jau pēc definīcijas labi organizētajiem grupējumiem ar aktieriem, sportistiem un komponistiem priekšgalā, nebūtu iespējams tikt pie valdīšanas. Pie šiem jautājumiem aktīvi strādā Vēlēšanu reformas biedrība (http://www.velref.lv/).


–          veicināsim pilsoniskās sabiedrības attīstību. Jo tauta nedomājošāka, jo varturiem labāk. Mēs dzīvojam informācijas laikmetā, kad tā cenšas mūsos iespraukties gan apziņā, gan zemapziņā visos iespējamos veidos. Cenzūra masu medijos tiek izmantota reti, visbiežāk vērtīgais tiek meistarīgi noslīcināts ņirbošās sēnalinformācijas jūrā. Ja lasāt šo rakstu, nevis truli blenžat televizorā, jau var uzskatīt, ka esat domājošs salīdzinājumā ar nohipnotizēto tautas vairākumu. Tāpat neaktīva sabiedrība ir tieši tas, kas nepieciešams savā realitātē dzīvojošajiem „zoodārza shēmotājiem”.


–          ir jānodrošina mūsdienām atbilstošas sabiedrības līdzdalības iespējas. Ar tām, kas lasāmas MK mājas lapā, protams, neskaitot vēlēšanas un referendumus, ciniķiem par prieku, varam vien izniekot savu dārgo laiku. Modernās informācijas tehnoloģijas izmantojam visvisādi, tikai nez kādēļ ne sabiedrībai (tas ir – mums!) svarīgu jautājumu risināšanai, kam sekotu reāli valsts pārvaldes īstenoti uzlabojumi. Ar 21.gs. nevalstiskās organizācijas „Tautvaldība” piedāvāto E-demokrātijas instrumenta ideju, iepazīstieties http://www.tautvaldiba.lv/. Aicinām pievienoties biedru pulkam, ziedot Sabiedrības līdzdalības portāla izstrādei vai citādi dot savu ieguldījumu.


Latvija izdzīvos, ja visi kopā būsim valstiski domājoši un procesus ietekmēt griboši!


 


Noslēgumā citāts no Renāra Kaupera daiļrades:


„Tie ir vārdi no manas tautas
Un dziesma man arī no tās
Un es zinu, neviens manā vietā
To nedziedās”


 


Ivo Verners

Biedrības “Tautvalība” valdes loceklis


27.03.2008

Komentāri:

 Modri,   16:02:20 10.04.2008
80.233.142.78

Ar elektronisko balsošanas sistēmu nu gan nevajadzētu īpaši aizrauties, jo ar šīs sistēmas palīdzību var ļoti efektīvi viltot rezultātus. ASV bija skandāls par viltojumiem elektroniskajā balsu skaitīšanas sistēmā pagājušajās ASV prezidenta vēlēšanās, kas izkropļoja patieso nodoto balsu ainu par apmēram 30%.

 Modris, MB,   15:56:40 10.04.2008
80.233.142.78

Man Tev ir jāatvainojas! Es šo rakstu nebiju izlasījis, bet tajā ir aicinājums parakstīties par grozījumiem Satversmē. Taču Tu arī esi labais, kādēļ man uz šo faktu nenorādīji, kad es Tev pārmetu aicinājuma parakstīties neievietošanu?

 Līga,   08:10:43 28.03.2008
81.198.170.110

Šodien paņēmu līdzi pasi un iešu balsot. Mani pārliecināja kāda cilvēka viedoklis. Tik vien vajadzēja, kā izlasīt vienu rakstu.