Vietējie guru un Skolotāji!

Pārskatot vietējo presi var pamanīt, ka sāk parādīties pārpilnība visdažādākiem „guru” un visdažādāko kalibru „Skolotājiem”, kuri piepildīs jebkuras jūsu vēlmes … protams par samaksu. Ar vienu Latvijā „populāru dziednieku” saruna beidzās tā: „Jaunais cilvēk, nepūderējiet man smadzenes! Es bez samaksas nepakustināšu ne pirkstu!”

Interesanti, kāds ir Latvijas okulto organizāciju viedoklis par šādiem guru un kas tad īsti ir Skolotājs viņu interpretācijā?

Pārskatot vietējo presi var pamanīt, ka sāk parādīties visdažādākie „guru” un visdažādāko kalibru „Skolotāji”, kuri piepildīs jebkuras jūsu vēlmes … protams par samaksu. Ar vienu Latvijā „populāru dziednieku” saruna beidzās tā: „Jaunais cilvēk, nepūderējiet man smadzenes! Es bez samaksas nepakustināšu ne pirkstu!”

Interesanti, kāds ir Latvijas okulto organizāciju viedoklis par šādiem guru un kas tad īsti ir Skolotājs viņu interpretācijā?

Tātad:

Pirmkārt, par Skolotājiem uzskata tādus cilvēkus, kuri pilnībā saprot kosmiskos, garīgos, dabas un vispārējos likumus, kā arī šo likumu darbību redzamajos un neredzamajos mūsu dzīves līmeņos. Tieši tādēļ Skolotājs var veikt to, ko parasti dēvē par „brīnumiem”. Vienalga, kurā nozarē „brīnums” tiek veikts – medicīnā, psihiskajā projekcijā, materializācijā, vai citā jomā.

Otrkārt, pretēji pieņemtajam viedoklim, Skolotājs šīs spējas nav ieguvis pateicoties Dieva rīkojumam, kā vienīgajam izredzētajam, bet šīs spējas cilvēks ir ieguvis pateicoties savai augstajai garīguma pakāpei un vēlmei BRĪVPRĀTĪGI kalpot cilvēcei un, protams, pamatā visam ir nesavtīgs darbs ar sevi un savas morāles nostiprināšana.
Kā uzsvēra Latvijas okulto organizāciju pārstāvji, Skolotāji nekad šīs zināšanas neizmanto, lai radītu efektu uz apkārtējiem un iegūtu slavu sev, bet viss tiek darīts klusu un neredzami cilvēces labā.

Īstus Skolotājus neredzēsiet TV ekrānos un plašu saziņas līdzekļos sevi un savu garīgumu reklamējot.

Lai gan Skolotājiem ir transcendentālas spējas, ne jau šīs spējas NOSAKA VIŅU VĒRTĪBU. Viņu vienreizīgums apkārtējo acīs ir nevis viņu spējas uz „brīnumiem”, bet tas, ka viņi ir pilnībā atsacījušies no sava negatīvā „ego” un atbrīvojušies no visām negatīvajām cilvēka īpašībām – lepnuma, egoisma, skaudības, mantkārības utt. Šīs īpašības nevalda pār viņiem, jo viņiem ir augsti attīstītas tās pozitīvās īpašības, kādas vien cilvēks ir spējīgs sasniegt uz šīs zemes.

No augstāk minētā varam saprast, ka īstie Skolotāji strādā tikai garīgajā jomā un tikai cilvēces labā.

Okultās organizācijas Latvijā vienprātīgi pateica īsi un skaidri, ka jebkurš, kurš sevi nosauc par Skolotāju un piedēvē sev tādas spējas un īpašības, kuras, starp citu, pārvalda „amatieru līmenī” dara to pārsvarā savtīgu interešu vadīti.

Bieži ir ievērota viena likumsakarība – līdzko cilvēks ir uzsācis savu garīgo izglītošanos, pēc kāda laika daudziem parādās tā saucamā „mesijas sajūta” – viņi esot izredzētie utt. Ne visi iztur šo pārbaudījumu. Tad šie cilvēki dibina savas „vienīgās un pareizās grupas” uz ko viņiem, protams, ir tiesības, bet skumji ir tad, kad dalība šādās grupās daudziem beidzas ar izjukušām ģimenēm, zaudētu darbu un pat ar ārstēšanos specializētās klīnikās.

Kā saka sena paruna „Skolotājs parādīsies tad, kad skolnieks būs tam gatavs” … un ne jau ar TV un plašu saziņas līdzekļu reklāmas palīdzību Jūs uzmeklēs!

R.Šteiners: ”… šis zelta noteikums ir: … kad tu mēģini izdarīt vienu soli uz priekšu slepeno patiesību izziņā, tad vienlaicīgi izdari trīs soļus uz priekšu sava rakstura pilnveidošanā uz labo. Kurš seko šim likumam, tas drīkst izdarīt tādus vingrinājumus, no kuriem viens tagad tiks aprakstīts… ”

„Neviens garīgās dzīves skolotājs ar šādiem noteikumiem negrib iegūt varu pār citiem cilvēkiem. Viņš nevienu negrib ierobežot tā patstāvībā”

„Ja iesvētītais iznāk no sevi aptverošās garīgās jomas atklātības priekšā, tad tūdaļ stājas spēkā trešais likums. Tas ir šāds: lai katrs tavs darbs, katrs tavs vārds ir tāds, lai tie neiejauktos neviena cilvēka brīvas gribas lēmumos.”

22.11.2004

Komentāri:

 Gaišais.,  16:35:20 03.02.2005 
Visu jums gaišu!

 grrrrrrr,  21:17:47 16.01.2005 
... piedevaam ir zinaams, ka sheit tiek paarpubliceeti materiaali bez to autoru piekrishanas...

 Deivids K.,  22:10:56 15.12.2004 
piesakos:P

 ir, vel kads? 00:16:55 09.12.2004 
piesakaas;)

 kk, Jons 12:27:37 08.12.2004 
Vairas kundze un Imanta kungs ;-)

 Jons,  08:53:01 08.12.2004 
vēsture klusē... zināms tikai par Vairas kundzi.

 RKO, Jons 19:08:34 07.12.2004 
Mēs esam Latvijā! Kam būs velme garīgi pilnveidoties tie arī mūs atradīs!Lai notiek tā!

 bbb,  18:05:14 07.12.2004 
Gan jau arii ir... Kur tad paliks...

 Jons,  17:53:51 07.12.2004 
nu no biedrībām visām Latvijā trūkst laikam tikai šai saitā reklamētie rožkrustieši:D

 guga, to GiGi 14:00:48 07.12.2004 
Antroposofi arii ir dikti dazhaadi un teosofi arii. Vai var saliidzinaat, piemeeram, Bezanti ar kaadu shodienas ierindas amiishu vai kanaadieshu teosofu peec izpratnes, darbiem, dziives stila utt. Taas ir lljoti dazhaadas lietas...

Bet rerihieshi - vai tad vinji Latvijaa veel vispaar pastaav:))). Tas bija taads atminju par zudushiem laikiem pulcinjsh manupraat, kas organizeeja plashas lekcijas lielaa skaitaa tipiskai lekciju apmekleetaaju publikai 90-to gadu saakumaa. Tagad shai publikai jau kalpo citi dievi vai otraadi shii publika kalpo citiem dieviem... Bet citaadi cilveekiem aarpus shiis kompaanijas kaut vinjsh visus Reerihu darbus no galvas zinaatu tur nebija ko dariit:))). Diezvai tagad ir savaadaak.

 guga,  13:43:29 07.12.2004 
Kaapeec mekleet noteikti kaadu zemtekstu aiz sho paaris parasto puishu darbiibas? Katram cilveekam ir sava izpratne un savas izpratnes robezhaas vinjsh darbojas - manupraat shajaa gadiijjumaa pat ideja - parunaat par kraapshanos un mekleeshanu - na ljico... Kaa to saprot, tas cits jautaajums - bet par to arii vareetu te padiskuteet, ja gribas.

Par okultajaam organizaacijaam arii - kas vispaar ir un kas nav okultaa organizaacija? Dazhaadi cilveeki, dazhaadi izpratnes liimenji, dazhaadas organizaacijas. Vai tradicionaalais Nakshbandija sufiju ordenis piemeeram ir vai nav okulta organizaacija? Un kaada indieshu vai kjiinieshu guru sekotaaju pulcinjsh - ir vai nav? Dazhaadi liimenji, dazhaadas tradiicijas... Un neregulaarie vai regulaarie masonji vai kaada no daudzajaam dazhaadu liimenju un parasti kaada konkreeta cilveeka nodibinaata rozhkrustieshu organizaacijaam? Un antroposofi vai teosofi - ir vai nav? Kaada buutu taadas organizaacijas definiicija? Ko tas vaards vispaar noziimee - es nedomaaju burtisko noziimi - apsleepts, slepens, to mees zinaam, bet principaa definitiivi... Kas uz to buutu jaaattiecina un kas ne? Staipaams termins - ar taadu lietoshanu parasti iet diezgan chaabiski un manupraat labaak taadus buutu vispaar nelietot tieshi neskaidraa noziimju lauka deelj, ne taapeec, ka vaardam pasham par sevi buutu kaada vaina... Bet, ja kaadam gribas un vinjsh lieto, var tachu saprast no konteksta, ko vinjsh ar to patiesiibaa domaa, ja grib. Ja ne - atliek aizdomiigumaa briiniities par sleeptajiem motiiviem...

 GiGi, guru 13:26:18 07.12.2004 
Latvijā IR okultas organizācijas, viņas protams, var saukt arī savādāk. Ne katram viņas ir pieejamas, bet ja jums interesē ezotēriskās organizācijas, tad dipadu dapadu uz antroposofiem, teosofiem, Rēriha biedrībām... tur jūs sagaidīs atplēstām rokām;-)

par šo lapu - daudz vispārējas, sen zināmas informācijas fragmentu, bet ir arī pērles (labā nozīmē). ieteiktu autoriem nesvaidīties, bet ieturēt noteiktu virzienu.
Latvijā pagaidām citas tādas lapas nav.

 guru, UNdine 13:25:07 07.12.2004 
uztaisam partraukumu lidz 17.00, info sutishu uz e-pastu

 UNdīne, guru 13:18:47 07.12.2004 
varbuut varam paariet uz mailu, mans -mpantera@navigator.lv
manas domas par portaaliem - jaa vajadzeetu.tikai...

 guru, UNdīne 13:10:55 07.12.2004 
Varbūt, ka pietrūkstot ekstremālām izjūtām cilvēkam samazinās anedralīna līmenis asinīs un tad viņš izmisīgi cenšas radīt sevī pārdzīvojumus, bet atgriežoties pie pamattēmas... Mana dziļākā pārliecība ir tāda, ka lēto sensāciju laiks ir pagājis un tā lasītāju daļa, kura tiešām nodarbojas ar okultismu tiešām velētos portālau, kurā bez lētu senāciju piegaršas varētu apspriest niansētas lietas. Bet nedz šādā līmenī 'Latvijas okultās organizācijas...'

 UNdīne, guru 13:01:33 07.12.2004 
tikai taapeec, ka shjaa dziiviite kaut kaa pietruukst, just viena maza sarkanaa piparinja:))PPP

 guru, UNdīne 12:52:35 07.12.2004 
Kapēc jāizsauc uguns uz sevi? Kāpēc nevar dzīvot mierīgi un prātīgi?

 UNdīne, Guru, mpantera@navigator.lv 12:34:46 07.12.2004 
esi dzirdeejis par cilveeku veelmeem izsaukt uguni uz sevi? Shis ir tas gadiijums;)) Es esmu stiprs un nesalaužams...

 guru, UNdīne 12:26:41 07.12.2004 
Informācija... Ar informāciju jābūt uzmanīgam. Nevar bezatbildīgi mētāties ar frāzēm tikai tamdēļ, ka lielākā daļa cilvēku nespēj rakstītā patiesumu pārbaudīt. Varbūt jāmaina domēna nosaukums uz e-fantastika.lv?

 UNdīne, guru 11:19:51 07.12.2004 
panaakt? domaa vinji veelas kautko panaakt? manupraat vienkaarshi tas ir meegjinaajums ieguut informaaciju no malas un pasniegt paareejiem. Un kaada gan starpiba, ko vinji veelas, lai vinjiem izdodas, tikai gruuti jau nu buus, jo informaacija nonaak tikai tad, kad tai ir dota atljauja nonaakt pie kaada:))

 guru, Uckuduks 11:12:38 07.12.2004 
Jā, ko viņi vēlas panākt...? Var jau būt, ka šī mājas lapa ir beta versija kādam lielākam projektiņam, kam ar laiku būs nepieciešami sekotāji. Atbalstītāji tālu nebūs jāmeklē, varēs sagrābstīt no mājas lapiņas apmeklētājiem.... Iespējams.

 guru, Uckuduks 10:46:40 07.12.2004 
Mjā... Interesanti! Tātad vismaz viens veidotājs ir profesionāls žurnālists, vizmaz tas priecē... Bet kamdēļ tik nejēdzīgs informācijas pasniegšanas veids? Gribi negribi rodas iespaids, ka autori tiešām neorientējas ezotērikā (tas nav apvainojums)... Un tas izteiciens 'Latvijas okultās organizācijas...' Nu nav mīlīši Latvijā okulto organizāciju, nava. Kapēc muļķot tautu?

 Uckuduks, guru 18:06:23 06.12.2004 
ielaidu autorus goglē meklēšanā, viens samērā redzama figūra un saistīts ar citu lapu 'Pandora', tas vedina uz pārdomām... Otrs - tādu ir daudz... kurš no viņiem? nezinu...

 Uckuduks, guru 18:03:59 06.12.2004 
domāju, ka saknes meklējamas dziļāk, neiet runa par dzelteno presi, bet jautājums drīzāk ir: Ko Viņi Grib Panākt?
Nopelnīt? šaubos... Ambīcijas? nezinu.

 guru, Uckuduks 15:17:51 06.12.2004 
Iespējams, ka šo mājas lapu veido 'Vakara Ziņu' veidotaju komanda, tad viss kļūst saprotams. Pretējā gadījumā, šāda muļķošanas ir mazāk kā bezatbildīga. Un tomēr es gribētu saņemt Latvijas okulto orhanizāciju sarakstu.

 Uckuduks, guru 20:19:30 05.12.2004 
Autori ir pārāk rafinēti un var just ka laiž muļķi te, bet viņu mērķis ir........pārāk piemeklēti materiāli. Vēl Tieslietu ministrijas 'slepenie pētijumi', domājiet un analizējiet!Tad arī autoru mērķis sapratīsiet!

 guru, Uckuduks 08:19:41 01.12.2004 
Diezin vai... Izskatas, ka autori un portala veidotaji isti neapjedz ko dara un kapec dara...

 Uckuduks, Guru 19:17:13 30.11.2004 
Izskatās ka autori ir shamanju klans!

 guru, UNdīnei 15:54:41 30.11.2004 
Raksta autors norāda, ja esi muļķis, tad nesūdzies par dziedniekiem.:))))))))))))

 UNdīne,  13:37:53 30.11.2004 
just citaats no teemas par dziedinaataajiem
Atcerieties: ABSOLŪTI VISS, KAS AR JUMS NOTIEK, IR JŪSU VEIKTĀS IZVĒLES SEKAS, UN NEVIENS CITS PAR ŠO IZVĒLI NAV ATBILDĪGS. .......

 guru,  12:34:20 30.11.2004 
Man ļoti patika daudzslološais sākums. citēju 'kāds ir Latvijas okulto organiziju viedoklis...' Diemžēl autors vārdā nemin nevienu organizāciju, žēl... Šā materiāla autors arī anonīms, no kā mēs baidāmies cienītais, bet iespējams, ka cienītā. No žults, kuru izverdat nojaušu no kurienas nākat...

 Vo,  17:04:13 22.11.2004 
Te pēc būtības nav ko komentēt. Uzrakstīts jau ir pareizi.
Diemžēl, arī gadījumos, kad cilvēks ir gatavs iet pazušanā, uzrodas 'skolotājs', kas pamāca, kā to darīt.
Cilvēkam piemīt tikai tādas okultās vai ekstrasensoriskās spējas, kādas atbilst viņa iekšējai būtībai, iekšējam attīstības līmenim. Ir garīgas prakses, kas paātrina cilvēka iekšējo attīstību un viņš līdz ar to ātrāk iegūst kādas jaunas spējas. Un ir garīgas prakses, kas nedod cilvēkam attīstību, bet tikai attīstības ilūziju, līdztekus sniedzot arī vienīgi jauniegūtu spēju ilūziju . Starp citu, okultas spējas var arī aizņemties, jeb iznomāt. Šādu spēju iegūšanas veidu sauc par melno maģiju. Iedomājieties, ka jūs no viscietsirdīgākā un nežēlīgākā kriminālā grupējuma esat aizņēmies kādus piecus tūkstošus latu un tos bezbēdīgi notrallinājis. Tas, kas jūs šajā gadījumā sagaida ir nieks, salīdzinot ar to, kas jūs sagaidīs ja ar melnās maģijas palīdzību būsiet uz laiku piesavinājies svešu 'varenību'.
Cilvēkus parasti iegāž viņu slavas vai varas kāre. Es gribu!!!
Bet vai Tev to vajag?